Exploding Kittens / Eksplodujące kotki (M. Inman, E. Lee, S. Small)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Kpt. Bomba
Posty: 160
Rejestracja: 23 paź 2011, 19:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Exploding Kittens

Post autor: Kpt. Bomba »

Czy wasze pudełka tez miałczą?
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Exploding Kittens

Post autor: vojtas »

A w ogóle jakie są Wasze wrażenia po rozgrywce? Było warto?
Awatar użytkownika
Kpt. Bomba
Posty: 160
Rejestracja: 23 paź 2011, 19:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Exploding Kittens

Post autor: Kpt. Bomba »

Moje dzieciaki zachwycone.
W sobotę przetestuje wsród dorosłych na zakrapianej imprezie. Powinno zadziałać.
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Exploding Kittens

Post autor: Hipke »

Nie bede ukrywał, ze za pierwszym miauknięciem sie lekko przestraszyłem :-)
Jeszcze nie grałem, ale juz widze, ze bedzie fajna zabawa... pamietać jednak należy, ze to jest zwykły filerek.
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Exploding Kittens

Post autor: Musza »

Ja już po testach. Czy było warto? Jakbym musiał bardzo ważyć wydatki i kontrolować kieszeń to bym pewnie żałował dokupienia decku NSFW (albo odwrotnie), ale jako że nie jest tak źle to jestem zadowolony, bo gra będzie używana sporo, a dwa decki dają możliwość grania w aż 9 osób. Kociaki są idealnym feelerem, szybka, prosta do wytłumaczenia, daje dużo śmiechu i możliwość podkładania świń, ale za to nudzi się po kilku rozgrywkach. Do tej pory jadąc na wakacje pewniakiem do zabrania był list miłosny i munchkin (który jednak jest przydługawy czasem), więc cieszę się, że koty są jakie są i będą plecakowym pewniakiem nr.2 zamiast munchkina.
Awatar użytkownika
fantazyn
Posty: 311
Rejestracja: 05 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: nad - Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Exploding Kittens

Post autor: fantazyn »

Gralem 2 razy.
Jako gra towarzyska, zeby pograc kilka razy, moze ok, ale zebym specjalnie sie z kims umawial, zeby to pograc to raczej nie.
Smieszne, ale mam wrazenie, ze wszystkie triki bardzo szybko sie odkrywa, a ogladanie po raz wtory tych samych kart (nawet tych NSFW) jakos nie ratuje tej gry.
W tej grze najwazniejsze jest towarzystwo, jak macie ludzi, ktorzy potrafia sie bawic i cieszyc z tego to gra zdobywa +100% radochy.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Exploding Kittens

Post autor: kwiatosz »

fantazyn pisze: Jako gra towarzyska, zeby pograc kilka razy, moze ok, ale zebym specjalnie sie z kims umawial, zeby to pograc to raczej nie.
Smieszne, ale mam wrazenie, ze wszystkie triki bardzo szybko sie odkrywa, a ogladanie po raz wtory tych samych kart (nawet tych NSFW) jakos nie ratuje tej gry.
W tej grze najwazniejsze jest towarzystwo, jak macie ludzi, ktorzy potrafia sie bawic i cieszyc z tego to gra zdobywa +100% radochy.
Dokładnie tak to wyglądało z zapowiedzi na Kickstarterze.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5235
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 1842 times
Kontakt:

Re: Exploding Kittens

Post autor: Gambit »

Ciekawe, czy zobaczymy jakieś egzemplarze na nadchodzącym MH.
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Exploding Kittens

Post autor: Hipke »

Gdyby ktoś zastanawiał sie jakie koszulki pasują i zmieszczą się w pudełku:
https://twitter.com/PittaMan/status/627277778480599040
Ja chyba je sprawdzę, bo karty pomimo, że są b. dobrej jakości, to po prostu ich szkoda- są ciagle w użyciu, tasowane, przez niektórych wyginane, pewnie nie raz kotek pofrunie etc. :-D

A co do samej gry- dla mnie po prostu genialna w swojej prostocie. Exploding Kittens zdominowała ostatni urlop ze znajomymi.
Oczywiście to filerek jest, więc pare rundek i trzeba zmienić na inna grę (czyż nie o to chodzi w filerkach?)... albo napić sie piwka i pogadać, a potem zagrać jeszcze raz ;-)
Awatar użytkownika
Baartoszz
Posty: 836
Rejestracja: 27 sty 2010, 13:35
Lokalizacja: Komorów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times

Re: Exploding Kittens

Post autor: Baartoszz »

Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się tak pozytywnej jak w tym wątku reakcji wśród graczy. Potwierdziło to już BGG, prawie tysiąc ocen i średnia 5.85. To chyba kwestia tego, że jeśli ktoś to sprowadził do Polski, to musiał być z góry nastawiony pozytywnie, żeby podjąć ten wysiłek, a w USA masa BGGowców zostanie namówionych na partię przez swoich shajpowanych niegrających znajomych. Tak czy inaczej, oto nasza ocena :)

Exploding Kittens
Obrazek
Zobacz na ZnadPlanszy
Zobacz na YouTube
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 754
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 72 times
Been thanked: 111 times

Re: Exploding Kittens

Post autor: pingus »

Ja też raczej odradzam. To już lepiej zagrać w monopol.
Chociaż jak ktoś uwielbia koty i ten styl grafik to może się dobrze bawić.
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Exploding Kittens

Post autor: Hipke »

Gra jest prosta jak budowa cepa, ale taka właśnie ma być! Pomimo jej prostoty jest całkiem cwana... A grafiki są tylko miłym dodatkiem.
Nie wiem czego oczekiwaliście po tym tytule...
Jedyne do czego bym się przyczepił, to stosunkowo wysoki koszt.

Jeszcze jedno- ta gra zdecydowanie lepiej działa na czterech, niż na dwóch... Ktoś tu jest chyba zblazowany ;-)
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 754
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 72 times
Been thanked: 111 times

Re: Exploding Kittens

Post autor: pingus »

Hipke pisze:Gra jest prosta jak budowa cepa, ale taka właśnie ma być! Pomimo jej prostoty jest całkiem cwana... A grafiki są tylko miłym dodatkiem.
Nie wiem czego oczekiwaliście po tym tytule...
Jedyne do czego bym się przyczepił, to stosunkowo wysoki koszt.

Jeszcze jedno- ta gra zdecydowanie lepiej działa na czterech, niż na dwóch... Ktoś tu jest chyba zblazowany ;-)
Dla mnie jest mnóstwo bardzo prostych świetnych fillerów: Sushi Go, Kameleon, Prezencik (no thanks),6 bierze, For Sale czy nawet List Miłosny. Wszystkie mają w sobie ciekawe decyzje. W kotkach niestety tego nie ma. Nie wątpie, że gra spodoba się ludziom, dla których liczy się oprawa, temat i jak najprostsze zasady, dla ludzi, którzy nigdy w nic nie grali może być okej. Ale dla ludzi obeznanych z planszówkami nie polecam.
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: Exploding Kittens

Post autor: pinata »

Baartoszz pisze:Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się tak pozytywnej jak w tym wątku reakcji wśród graczy.
Tendencja do potwierdzania (wcześniejszych) oczekiwań w (późniejszych) ocenach to znane zjawisko.

Nie twierdzę, że EK jest złą grą, bo w nią nie grałem. Ale wydaje się być prostym fillerkiem, więc oceny typu "genialna" mogą być... nieco przesadzone.
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Exploding Kittens

Post autor: Hipke »

pingus pisze:Nie wątpie, że gra spodoba się ludziom, dla których liczy się oprawa, temat i jak najprostsze zasady, dla ludzi, którzy nigdy w nic nie grali może być okej. Ale dla ludzi obeznanych z planszówkami nie polecam.
A ja polecam, bo z planszówkami jestem obeznany, a i grałem z ludźmi, którzy są wręcz maniakami.
De gustibus...
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Exploding Kittens

Post autor: VivoBrezo »

Odkurzamy stary temat.

Z okazji, że to 13, pechowy odcinek podcastu, na tapetę wzięliśmy Wybuchające Kotki.

Miłego słuchania, podczas przemieszczania :)

https://youtu.be/WY-_LgD1Wl8

https://open.spotify.com/episode/6WP81GRmGmNBubfVibFh1b
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Exploding Kittens / Eksplodujące kotki (M. Inman, E. Lee, S. Small)

Post autor: shuji »

Pozwolę sobie odgrzebać. Chodzi mi bardziej o eksplodujące Minionki ale to chyba to samo. Na pudełku 12+ - czy ktoś grał z dzieciakami ? Realnie rzeczywiście 12+?
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Exploding Kittens / Eksplodujące kotki (M. Inman, E. Lee, S. Small)

Post autor: Fruczak Gołąbek »

shuji pisze: 26 lis 2022, 21:20 Pozwolę sobie odgrzebać. Chodzi mi bardziej o eksplodujące Minionki ale to chyba to samo. Na pudełku 12+ - czy ktoś grał z dzieciakami ? Realnie rzeczywiście 12+?
Też pozwolę sobie odgrzebać temat i przy okazji odpowiedzieć na zaległe pytanie. Otóż u mnie gramy z 5 latką. Która nie potrafiąc czytać najczęściej wygrywa. Nic drastycznego na kartach nie ma, a minionki w filmach nie takie rzeczy robią :). Gra też 7 letnia córka, która trochę bardziej kombinuje. Jednak najczęściej młoda wygrywa. Chyba dobrą strategią jest po prostu zbieranie kart na koniec rozgrywki.

Przy okazji mam pytanie. Chciałem jeszcze eksplodujące kotki dokupić ale tyle wersji się narobiło że nie wiem co wybrać.

Nowa wersja, implodujące, szczekające, imprezka, kotastrofa? Obojętnie co brać? Można to mieszać ze sobą w razie czego? Jedyne co wiem to to że dzieciakom wersji 18+ nie wezmę :P.
Awatar użytkownika
Homer
Posty: 84
Rejestracja: 06 wrz 2017, 13:36
Been thanked: 27 times

Re: Exploding Kittens / Eksplodujące kotki (M. Inman, E. Lee, S. Small)

Post autor: Homer »

Szczekające, implodujace i frywolne to dodatki do eksplodujących kotków. Przepis na kotostrofe to taki all in z dodatkowymi przepisami. Jest jeszcze imprezowa wersja czyli eksplodujące dla większej liczby graczy z bodaj dodatkiem implodujacych kotkow
ODPOWIEDZ