Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

shuji pisze: 02 sty 2023, 14:31 Dobra, to jeszcze jedno pytanie.

Zaczynam grać podstawkę, obejrzałem już milion filmów, przeczytałem ostatnie 50 stron wątku, instrukcje wzdłuż i wszerz :)
Pytanie o ten deckbuilding - na ten moment mnie to przerasta i widzę, że tego nie ogarnę (przynajmniej na początku). Podstawkę zagram tymi sugerowanymi taliami.
Pytanie co dalej, bo już widze, że to nie moja bajka. Tej strony akrhamdb też mi idzie ciężko ogarnięcie.

Czy w dodatkach są jakieś sugerowane talie na wzór tych z podstawki? Zakładając oczywiście, że kupują kampanie + badaczy. Planuję zacząć od Dunwich.
Deckbuilding nie jest taki straszny. Szukasz jakieś 2 combosiki i wokół nich budujesz deck mniej więcej 12 assetow/10 eventów/8 skilli (+- oczywiście) i niemal zawsze się sprawdza. Wystarczy też poczytać które karty są najlpesze i dlaczego to później dużo łatwiej rozpoznać która karta jest mocna. Arkhamdb to już wogole proscizna. Wybierasz postać, dobrze oceniany deck i składasz. Koniec. Sugerowane decki w instrukcji to jest syf.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
frusci
Posty: 1
Rejestracja: 31 sie 2021, 14:28
Has thanked: 1 time

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: frusci »

Cześć, jako iż ostatnio stałem się posiadaczem HwA LCG i gra bardzo mi się spodobała, to chciałbym Was zapytać, co i w jakiej kolejności dokupować? Natknąłem się na informacje, że Dziedzictwo w Dunwich to coś, co warto mieć (rozszerzenie kampanijne + badacze?) na początku, natomiast co potem? Dzięki! :)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

frusci pisze: 04 sty 2023, 12:05 Cześć, jako iż ostatnio stałem się posiadaczem HwA LCG i gra bardzo mi się spodobała, to chciałbym Was zapytać, co i w jakiej kolejności dokupować? Natknąłem się na informacje, że Dziedzictwo w Dunwich to coś, co warto mieć (rozszerzenie kampanijne + badacze?) na początku, natomiast co potem? Dzięki! :)
Kupuj kampanie wraz z ich kolejnością wydawania i najlepiej w nowym formacie. Najlepiej zarówno rozszerzenie badaczy jak i kampanie.
Dunwich > Carcossa > Zapomniana Era > przerwany krąg > pożeracze snow > Innsmouth > Na Krawędzi > szkarłatne klucze
Jako że od ery do Innsmouth nie ma jeszcze nowego formatu to możesz je pominąć i kupić jak będą dostępne. Chyba że będziesz miał okazję kupić stary format za 250zl lub mniej to kupuj stary format(duży dodatek i 6 małych)
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
MowMiStefan
Posty: 636
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 69 times
Been thanked: 162 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: MowMiStefan »

brazylianwisnia pisze: 04 sty 2023, 13:32 Chyba że będziesz miał okazję kupić stary format za 250zl lub mniej to kupuj stary format(duży dodatek i 6 małych)
No zważywszy, że zasadniczo kontent się nie zmienia, a obecnie Szkarłatne Klucze w nowym formacie kosztują 420 PLN, to myślę, że do tych 420 i tak można kupować start format, bo raczej już taniej nie będzie :) No chyba, że komuś zależy na pudełkach - ale to chyba jakby miał mieć 1-2 cykle :)
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: shuji »

a pytanie jeszcze jak to przechowujecie. Abstrahujący czy dedykowane skrzynki czy nie, to czy dobrze myślę, że:
1. Kampanie oddzielnie z podziałem na scenariusze
2. Karty badacze nie per rozszerzenia badaczy (np. oddzilnie duncwich oddzielnie carcosa itd.), ale per klasa postaci i poziom karty?
mluckner
Posty: 341
Rejestracja: 13 lip 2015, 10:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 96 times
Been thanked: 97 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: mluckner »

Ogólnie tak ale

Ad 1. Z dodatkowym podziałem względem symboli. Tu sprawdzają się powroty z segregatorami lub segregatory z BGG
Ad 2. Ja trzymam kolorami w klasterze, ale z wyłączeniem kart do kampanii, w które jeszcze nie grałem. Nowe karty dodaje na bieżąco.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

shuji pisze: 04 sty 2023, 14:33 a pytanie jeszcze jak to przechowujecie. Abstrahujący czy dedykowane skrzynki czy nie, to czy dobrze myślę, że:
1. Kampanie oddzielnie z podziałem na scenariusze
2. Karty badacze nie per rozszerzenia badaczy (np. oddzilnie duncwich oddzielnie carcosa itd.), ale per klasa postaci i poziom karty?
Karty scenariuszy w powrotach i skrzyni na wino z insertem. Taka skrzynia mieści 4-5 kampanii + standalone.
Karty badaczy w segregatorach wg klucza kolor, typ, strefa, koszt.
MowMiStefan pisze: 04 sty 2023, 14:00
brazylianwisnia pisze: 04 sty 2023, 13:32 Chyba że będziesz miał okazję kupić stary format za 250zl lub mniej to kupuj stary format(duży dodatek i 6 małych)
No zważywszy, że zasadniczo kontent się nie zmienia, a obecnie Szkarłatne Klucze w nowym formacie kosztują 420 PLN, to myślę, że do tych 420 i tak można kupować start format, bo raczej już taniej nie będzie :) No chyba, że komuś zależy na pudełkach - ale to chyba jakby miał mieć 1-2 cykle :)
Nowe wersje mają erraty więc jest to jakaś wartość i fajna książkę dzięki czemu nie trzeba kupować księgi kampanii na FB. Myślę że parcie na nowy format jest tak duże że sprzedających da się przetrzymać z ceną do takiego poziomu 250-300zl.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ayaram »

Podrzucam swój opis swoich deczków którymi przechodziłem (zwycięsko) Dunwich w progresywnym stylu. Przy okazji ostatnio ktoś pytał, to jak znalazł.

Daisy

Zoey

Podtrzymuje swoje dalej, że im dalej w las tym lepiej mi się gra. Kurcze mam tę grę z 2 lata? i dopiero czuje, że się naprawdę wkręcam.

Grało mi się obydwoma deczkami mega przyjemnie, w szczególności Zoey. 4 siły woli + dostęp do 5 dowolnych kart to sobie postanowiłem sprawdzić jak się będzie grało z rite of seeking u Zoey z bratem Xavier, niby żadne super połączenie, tylko jakimś tam bonusik do deczku, ale to takie małe coś co pozwala Zoey zbudować zupełnie inaczej niż Rolanda, niby nic, a cieszy. O Daisy dużo się naczytałem, że "jest bardzo słaba na początku, ale staje się bardzo mocna w późniejszych deckach". Niespecjalnie to czuje jak na razie, 5 inteligencji na start + stara księga i już jest moc. Często wydawało mi się, że to ona ciągnie gierki, bo dzięki księdze Zoey może spać spokojnie z setupem na dzień dobry. Jedynie kurcze te 5 życia cholernie boli... Padłem nią na dzień dobry w 1wszym scenariuszu, więc no... na dzień dobry było niebezpiecznie.
osa1908
Posty: 260
Rejestracja: 15 maja 2016, 15:42
Has thanked: 88 times
Been thanked: 11 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: osa1908 »

Ayaram pisze: 04 sty 2023, 21:47 Podrzucam swój opis swoich deczków którymi przechodziłem (zwycięsko) Dunwich w progresywnym stylu. Przy okazji ostatnio ktoś pytał, to jak znalazł.

Daisy

Zoey

Podtrzymuje swoje dalej, że im dalej w las tym lepiej mi się gra. Kurcze mam tę grę z 2 lata? i dopiero czuje, że się naprawdę wkręcam.

Grało mi się obydwoma deczkami mega przyjemnie, w szczególności Zoey. 4 siły woli + dostęp do 5 dowolnych kart to sobie postanowiłem sprawdzić jak się będzie grało z rite of seeking u Zoey z bratem Xavier, niby żadne super połączenie, tylko jakimś tam bonusik do deczku, ale to takie małe coś co pozwala Zoey zbudować zupełnie inaczej niż Rolanda, niby nic, a cieszy. O Daisy dużo się naczytałem, że "jest bardzo słaba na początku, ale staje się bardzo mocna w późniejszych deckach". Niespecjalnie to czuje jak na razie, 5 inteligencji na start + stara księga i już jest moc. Często wydawało mi się, że to ona ciągnie gierki, bo dzięki księdze Zoey może spać spokojnie z setupem na dzień dobry. Jedynie kurcze te 5 życia cholernie boli... Padłem nią na dzień dobry w 1wszym scenariuszu, więc no... na dzień dobry było niebezpiecznie.
Jeszcze nie budowalem sam tali ale zastanawiam mnie ile kart oslabien musiałeś (chyba tak się nazywaja)dodać do swojego decku.Dlaczego przy tak silnym decku masz tylko jedno osłabienie przy Daisy
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

To jest talia na koniec kampanii, widać że są karty kupione za XP w trakcie kampanii. Zatem nie musiał dodawać osłabień (o ile kampania nie wrzuciła).
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ayaram »

Dokładnie. Nie są tam uwzględnione karty dodawane przez samą kampanie. Tak samo sprzymierzeńców kampanijnych.

Grę kończyłem z 2ma kartami osłabień, dodatkowa jedna jest dodawana bodajże przed 5tym scenariuszem. No i też wyszło im więcej expa, dzięki nadmiernej ciekawości.
Potem grałem Petem solo to expa wyszło mi tylko 18.
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Golfang »

brazylianwisnia pisze: 04 sty 2023, 17:50 Nowe wersje mają erraty więc jest to jakaś wartość i fajna książkę dzięki czemu nie trzeba kupować księgi kampanii na FB. Myślę że parcie na nowy format jest tak duże że sprzedających da się przetrzymać z ceną do takiego poziomu 250-300zl.
Tak, to zaleta ogromna kupowanie obecnie wydawanych zestawów (mówię o erracie + nowej ksiażce).
Z jednej strony gdybym teraz wchodził w ten system na 100% kupowałbym nowe zestawy kampanijne+badaczy.
Z drugiej strony ponieważ mam wszystkie kampanie wydane dotychczas nie bedę ich sprzedawał, żeby kupić nowo wydane i poprawione (po pierwsze bo trzeba byłoby wyłowić konkretne karty, po drugie mam wszystkie karty w protektorach, po trzecie bo musiałbym je sprzedać za "poł darmo").
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ayaram »

No dobra. Kupiłem zaległe "standalony" i teraz jak to działa w praktyce? W instrukcji jest, że można je połączyć w kampanii po prostu płacąc expa i wrzucić go w dowolnym miejscu kampanii i rozumiem tak to działa, że płacimy expa a w zamian:
:arrow: Możemy zgarnąć więcej expa z samego standalona
:arrow: z 2giej strony możemy oberwać traumami
:arrow: strzelam, że możemy też zgarnąć jakieś pozytywne i negatywne karty do decku?


Normalnych scenariuszy raczej nie chce ruszać, ale z chęcią przetestuje jak wygląda kampania z podstawki w wersji "nieco wydłużonej". Ma to w ogóle sens w praktce? Ma szansę być to zbalansowane z całością? Czy to taki trochę zapis na siłe, który jest martwy i nikt tak w praktyce nie gra?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Ayaram pisze: 06 sty 2023, 07:08 No dobra. Kupiłem zaległe "standalony" i teraz jak to działa w praktyce? W instrukcji jest, że można je połączyć w kampanii po prostu płacąc expa i wrzucić go w dowolnym miejscu kampanii i rozumiem tak to działa, że płacimy expa a w zamian:
:arrow: Możemy zgarnąć więcej expa z samego standalona
:arrow: z 2giej strony możemy oberwać traumami
:arrow: strzelam, że możemy też zgarnąć jakieś pozytywne i negatywne karty do decku?


Normalnych scenariuszy raczej nie chce ruszać, ale z chęcią przetestuje jak wygląda kampania z podstawki w wersji "nieco wydłużonej". Ma to w ogóle sens w praktce? Ma szansę być to zbalansowane z całością? Czy to taki trochę zapis na siłe, który jest martwy i nikt tak w praktyce nie gra?
Jest tak jak napisałeś - płacisz XP i mozesz zgarnąć XP, karty, traume. Osobiście niemal wyłącznie gram standalone pomiędzy scenariuszami kampanii. Najczęściej między 2 a 5tym scenariuszem. Nie chciałoby mi się szlifować i składać decku by pyknac jeden scenariusz. Czy jest to zbalansowane?Raczej tak. Przy sredniawym wyniku wyjdziesz na takim samym poziomie jak przed czyli np wydasz xp a wyjdzesz bez tego xp ale z jakąś karta, albo zdobedziesz xp I osłabienie. Przy bardzo dobrym wyniku wyjdziesz na plus. Z jednej strony masz 1 scenariusz więcej na rozbudowę decku ale z drugiej jeden więcej do przeżycia jeśli zbierasz traumy ;⁠-⁠)
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Sroczka
Posty: 289
Rejestracja: 19 gru 2017, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Sroczka »

Proszę pomóżcie mi z tłumaczeniem/sprawdzeniem nazw dodatków ponieważ chciałem skompletować całość i zakupić brakujące dodatki. Chodzi o polskie odpowiedniki angielskich nazw. Dziękuję z góry.

1. Core 1. Podstawa

1. Core Set 1. Podstawa
2. Revised Core Set 2. Zmieniony zestaw podstawowy

2. The Dunwich Legacy - 2. Dziedzictwo Dunwich
1. The Dunwich Legacy 1. Dziedzictwo Dunwich (The Dunwich Legacy)
2. The Miskatonic Museum 2. Muzeum Miskatonic
3. The Essex County Express 3. The Essex County Express
4. Blood on the Altar 4. Krew na Ołtarzu
5. Undimensioned and Unseen 5. Bezwymiarowe i niewidzialne
6. Where Doom Awaits 6. Gdzie czeka zagłada
7. Lost in Time and Space 7. Zagubieni w czasie i przestrzeni

3. The Path to Carcosa 3. Szlak do Carcosy
1. The Path to Carcosa 1. Szlak do Carcosy
2. Echoes of the Past 2. Echa przeszłości
3. The Unspeakable Oath 3. Nieopisywalna przysięga
4. A Phantom of Truth 4. Widmo prawdy (A Phantom of Truth)
5. The Pallid Mask 5. Blada maska
6. Black Stars Rise 6. Noc czarnych gwiazd
7. Dim Carcosa 7. Dim Carcosa

4. The Forgotten Age 4. Zapomniana era
1. The Forgotten Age 1. Zapomniana Era
2. Threads of Fate 2. Threads of Fate
3. The Boundary Beyond 3. The Boundary Beyond
4. Heart of the Elders 4. Heart of the Elders
5. The City of Archives 5. Miasto Archiwów
6. The Depths of Yoth 6. Głębiny Yoth
7. Shattered Aeons 7. Rozbita wieczność

5. The Circle Undone 5. Przerwany krąg
1. The Circle Undone 1. Przerwany krąg
2. The Secret Name 2. The Secret Name
3. The Wages of Sin 3. The Wages of Sin
4. For the Greater Good 4. Dla większego dobra
5. Union and Disillusion 5. Unia i rozczarowanie
6. In the Clutches of Chaos 6. W szponach chaosu
7. Before the Black Throne 7. Przed Czarnym Tronem

6. The Dream-Eaters 6. Pożeracze snów
1. The Dream-Eaters 1. Pożeracze Snów
2. The Search for Kadath 2. Poszukiwania Kadatha
3. A Thousand Shapes of Horror 3. Tysiąc kształtów grozy
4. Dark Side of the Moon 4. Dark Side of the Moon
5. Point of No Return 5. Point of No Return
6. Where the Gods Dwell 6. Gdzie mieszkają bogowie
7. Weaver of the Cosmos 7. Weaver of the Cosmos

7. The Innsmouth Conspiracy 7. Zmowa nad Innsmouth
1. The Innsmouth Conspiracy 1. Zmowa nad Innsmouth
2. In Too Deep 2. Zbyt głęboko
3. Devil Reef 3. Diabelska rafa
4. Horror in High Gear 4. Na wysokich obrotach
5. A Light in the Fog 5. Światło pośród mgieł
6. The Lair of Dagon 6. Leże Dagona
7. Into the Maelstrom 7. W głąb wiru
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Dako »

Sroczka pisze: 13 sty 2023, 19:38 Proszę pomóżcie mi z tłumaczeniem/sprawdzeniem nazw dodatków ponieważ chciałem skompletować całość i zakupić brakujące dodatki. Chodzi o polskie odpowiedniki angielskich nazw. Dziękuję z góry.
A nie lepiej i prościej skorzystać ze strony wydawnictwa Galakta?
http://galakta.pl/gry/gry-karciane/horr ... -karciana/
Awatar użytkownika
Sroczka
Posty: 289
Rejestracja: 19 gru 2017, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Sroczka »

Dako_W pisze: 13 sty 2023, 19:54
Sroczka pisze: 13 sty 2023, 19:38 Proszę pomóżcie mi z tłumaczeniem/sprawdzeniem nazw dodatków ponieważ chciałem skompletować całość i zakupić brakujące dodatki. Chodzi o polskie odpowiedniki angielskich nazw. Dziękuję z góry.
A nie lepiej i prościej skorzystać ze strony wydawnictwa Galakta?
http://galakta.pl/gry/gry-karciane/horr ... -karciana/
ehh dziękuję, zapomniałem że tam jest tak to ładnie rozpisane
Gosterq
Posty: 202
Rejestracja: 11 sty 2016, 22:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 30 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Gosterq »

Albo tutaj:

https://pl.arkhamdb.com/search

Zmienić język i można bezpośrednio porównywać eng i pl :wink:
Awatar użytkownika
Sroczka
Posty: 289
Rejestracja: 19 gru 2017, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Sroczka »

Gosterq pisze: 13 sty 2023, 19:58 Albo tutaj:

https://pl.arkhamdb.com/search

Zmienić język i można bezpośrednio porównywać eng i pl :wink:
no i właśnie nie zaczaiłem zmiany języka, dziękuję Wam bardz :)
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ayaram »

Ostatnie ogrywanie Dunwich Petem

Całość niby wygrałem, ale trochę oszukałem stosując zasadę z powrotów w przedostatnim scenariuszu. Jakoś ta bariera, że nie można użyć latarki, Diuka itp. wygląda mi bardziej na mało przemyślaną mechanikę, niż na faktycznie "ma być trudno". No ale nic.

Do samego Peta mam mieszane uczucia. Na początku jest cholernie silny, ale ciężko go rozkręcić jak pozostałych. Szło ogólnie mega dobrze, ale jak w scenariuszu było dużo lokacji z zasłoną 4+ to trochę ręka drżała merdając w worku chaosu. Chociaż pewnie się jeszcze wzmocni wraz z kolekcją, w szczególności jak dojdzie więcej ciekawych kart umiejętności.
mazi80
Posty: 13
Rejestracja: 14 lis 2020, 07:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: mazi80 »

Witam.
Mam kilka pytań odnośnie w/w gry karcianej.Mianowicie noszę się z zakupem Podstawki i chciałbym uzyskać kilka informacji o dodatkach a w zasadzie o tym co trzeba a czego nie trzeba albo może co jest w dodatku a czego nie ma i dlaczego?:)
Pytanie chcę kupić podstawkę ale nowszą wersje rozszerzoną niby dla 4 graczy już (że niby nie trzeba kupować dwóch podstawek). Docelowo będzie grane w 2 może 3 osoby.Pytanie czy ta wersja rozszerzona jest naprawdę lepsza niż ta pierwsza pomimo że jest parę złotych droższa.
Drugi pytanie dotyczy się dodatku Dziedzictwo Dunwitch rozszerzenie kampanijne a mianowicie zawartości.Znalazłem na internecie również jakby dwie wersje w jednej pisze że są dwa scenariusze i około chyba 96 kart scenariusza oraz 49 kart badaczy w innej zaś pisze że posiada wszystkie 8 scenariuszy i ogólnie ponad 300 kart scenariuszy(zdaje się że 307) i nigdzie nie potrafię znaleźć odpowiedzi o co tutaj chodzi.
I kolejne pytanie brzmi bo zauważyłem że oprócz tego rozszerzenia jest chyba jeszcze 6 taki niejakich zestawu mitów do Dziedzictwa Dunwitch czy te 6 tali znajduje się w opakowaniu jeżeli kupuje pudło w sensie rozszerzenie kampanijne czy tego nie ma i trzeba to również dokupić osobno.Czy też te talie mitów po prostu można sobie kupić zamiast całego rozszerzenia i grać np jedne scenariusz zamiast całej kampanii.
pytam bo jak to mówią "kto pyta nie błądzi" a chciałbym przed zakupem uzyskać informację bo tak naprawdę nie do końca rozumiem o co chodzi z tymi taliami mitów skoro kupuje rozszerzenie to czy one się już tam znajdują czy nie, oraz dlaczego niby te same rozszerzenia chyba jedno nowsze a również inna liczba scenariuszy oraz inna liczba kart.No i jak wygląda ta sprawa z tymi podstawkami do gry lepiej tą pierwszą czy jednak tą nowszą rozszerzoną.
Pozdrawiam i czekam na pomocne odpowiedzi.
Gosterq
Posty: 202
Rejestracja: 11 sty 2016, 22:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 30 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Gosterq »

Co dwie strony to samo, matko...

W skrócie: kupować nowe wydanie, czyli nowa podstawka i cykle kampanijne składające się z dwóch pudełek (rozszerzenie kampanijne i badaczy).
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: arian »

mazi80 pisze: 18 sty 2023, 18:59 Witam.
Mam kilka pytań odnośnie w/w gry karcianej.Mianowicie noszę się z zakupem Podstawki i chciałbym uzyskać kilka informacji o dodatkach a w zasadzie o tym co trzeba a czego nie trzeba albo może co jest w dodatku a czego nie ma i dlaczego?:)
Pytanie chcę kupić podstawkę ale nowszą wersje rozszerzoną niby dla 4 graczy już (że niby nie trzeba kupować dwóch podstawek). Docelowo będzie grane w 2 może 3 osoby.Pytanie czy ta wersja rozszerzona jest naprawdę lepsza niż ta pierwsza pomimo że jest parę złotych droższa.
Drugi pytanie dotyczy się dodatku Dziedzictwo Dunwitch rozszerzenie kampanijne a mianowicie zawartości.Znalazłem na internecie również jakby dwie wersje w jednej pisze że są dwa scenariusze i około chyba 96 kart scenariusza oraz 49 kart badaczy w innej zaś pisze że posiada wszystkie 8 scenariuszy i ogólnie ponad 300 kart scenariuszy(zdaje się że 307) i nigdzie nie potrafię znaleźć odpowiedzi o co tutaj chodzi.
I kolejne pytanie brzmi bo zauważyłem że oprócz tego rozszerzenia jest chyba jeszcze 6 taki niejakich zestawu mitów do Dziedzictwa Dunwitch czy te 6 tali znajduje się w opakowaniu jeżeli kupuje pudło w sensie rozszerzenie kampanijne czy tego nie ma i trzeba to również dokupić osobno.Czy też te talie mitów po prostu można sobie kupić zamiast całego rozszerzenia i grać np jedne scenariusz zamiast całej kampanii.
pytam bo jak to mówią "kto pyta nie błądzi" a chciałbym przed zakupem uzyskać informację bo tak naprawdę nie do końca rozumiem o co chodzi z tymi taliami mitów skoro kupuje rozszerzenie to czy one się już tam znajdują czy nie, oraz dlaczego niby te same rozszerzenia chyba jedno nowsze a również inna liczba scenariuszy oraz inna liczba kart.No i jak wygląda ta sprawa z tymi podstawkami do gry lepiej tą pierwszą czy jednak tą nowszą rozszerzoną.
Pozdrawiam i czekam na pomocne odpowiedzi.
Weź nową podstawkę dla 4 graczy, bo dostaniesz lepsze pudełko, kilka dodatkowych kart (w stosunku do dwóch starych podstawek) i fajniejsze żetony (większa różnorodność nominałów). Cykle dostępne są w starej i nowej formule. Stara to pudełko z dwoma scenariuszami i sześć zestawów mitów z pozostałymi scenariuszami w ramach jednej kampanii i w tym wszystkim wymieszane karty badaczy (czyli dodatkowe karty z których składasz talie). Nowa formuła to pudło z ośmioma scenariuszami, ale nie zawierające kart do budowania talii, które trzeba kupić osobno w postaci rozszerzenia badaczy. Tutaj znów nowe pudełka są fajniejsze, bo umożliwiają w miarę wygodne przechowywanie. Karty, niezależnie od tego co wybierzesz — 1 pudło + 6 blistrów, czy 1 pudło z kampanią + 1 z kartami badaczy — będą w obu przypadkach takie same, więc lepiej kupować w nowym formacie, bo jest wygodniej.
Gosterq pisze: 18 sty 2023, 19:35 Co dwie strony to samo, matko...
Trochę mnie to nie dziwi, bo jednak FFG namieszało. Już wcześniej nie było łatwo połapać się w rozszerzeniach do tej gry, a teraz jak w sklepach masz 4 różnej wielkości dodatki w ramach jednego cyklu (stary starter, blistry, rozszerzenie kampanijne i rozszerzenie badaczy), to można się pogubić. Przydałoby się więcej komunikacji ze strony wydawcy/-ów i jakaś broszura co i jak kupować. :)
mazi80
Posty: 13
Rejestracja: 14 lis 2020, 07:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: mazi80 »

I wielkie dzięki za wyjaśnienie.Teraz już wszystko w temacie wiem.Dziękuję za pomocną odpowiedź i przepraszam że nie przeczytałem wcześniejszych tematów ale to tak na szybko wyszło :wink: :wink: .Jeszcze raz dzięki.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Dako »

Zapowiedź z Galakty:
Zapowiadamy najnowszą przygodę: "Szczęście i szaleństwo" do gry karcianej Horror w Arkham. W tym emocjonującym scenariuszu od 1-4 badaczy musi zaplanować i przeprowadzić śmiały skok na kasyno. Waszym celem jest Źródło szczęścia, tajemniczy artefakt, który pozwala manipulować szczęściem (dosłownie) i przechylać jego szalę na swoją korzyść. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych scenariuszy, także i ten możecie rozegrać zarówno jako osobno, jak i wplatając go w dowolną kampanię. Co więcej, część zawartości zyska dodatkowe efekty jeśli wykorzystacie ten dodatek jako historię poboczną w kampanii Szkarłatne klucze!
Link:
http://galakta.pl/zapowiedz-szczescie-i ... karcianej/
Spoiler:
ODPOWIEDZ