Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
szafaaaa
Posty: 248
Rejestracja: 07 paź 2011, 17:42
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 21 times
Been thanked: 32 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: szafaaaa »

Yuri pisze: 21 sty 2023, 13:45
szafaaaa pisze: 21 sty 2023, 13:43 na aleplanszówki cena 696 czyli 20% taniej niż w sklepie Portalu. Cena bez zniżek u CTG - 150 eur czyli na ten moment 675. Do tego przesyłka.

także GENIALNA cena jak na obecne warunki (nie ma co porównywać do zbiórki sprzed 2 lat)
Ale aleplanszówki chyba nie dają tokenów ozdobnych i maty, nie tak ? Bo nie widze u nich. Co do ceny sprzed 2 lat to pełna zgoda :)
Chodzi mi tylko o gołą podstawkę. Nie ma u nich ani maty ani premium sztonów
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Yuri »

szafaaaa pisze: 21 sty 2023, 13:48 Chodzi mi tylko o gołą podstawkę. Nie ma u nich ani maty ani premium sztonów
Więc biorąc komplet na Portalu z zastosowaniem ich maksymalnego rabatu, wychodzi Ci 150zł drożej, ale masz i matę i sztony i dodatek. To jednak chyba lepszy deal jak się już ktoś miałby decydować. Różnica niewielka, ale sporo gratów więcej.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
szafaaaa
Posty: 248
Rejestracja: 07 paź 2011, 17:42
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 21 times
Been thanked: 32 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: szafaaaa »

Yuri pisze: 21 sty 2023, 13:52
szafaaaa pisze: 21 sty 2023, 13:48 Chodzi mi tylko o gołą podstawkę. Nie ma u nich ani maty ani premium sztonów
Więc biorąc komplet na Portalu z zastosowaniem ich maksymalnego rabatu, wychodzi Ci 150zł drożej, ale masz i matę i sztony i dodatek. To jednak chyba lepszy deal jak się już ktoś miałby decydować. Różnica niewielka, ale sporo gratów więcej.
Komplet Portalowy to najlepsza możliwa cena, nic tylko brać :) Chociaż zastanawiam się czy będą to dalej ciągnąć czy skończy się na podstawce i jednym Gearlocku
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: trixon »

Yuri pisze: 21 sty 2023, 13:45
szafaaaa pisze: 21 sty 2023, 13:43 na aleplanszówki cena 696 czyli 20% taniej niż w sklepie Portalu. Cena bez zniżek u CTG - 150 eur czyli na ten moment 675. Do tego przesyłka.

także GENIALNA cena jak na obecne warunki (nie ma co porównywać do zbiórki sprzed 2 lat)
Ale aleplanszówki chyba nie dają tokenów ozdobnych i maty, nie tak ? Bo nie widze u nich. Co do ceny sprzed 2 lat to pełna zgoda :)
Tutaj nie chodzi o to że są ozdobne, ale mają ten sam ciężar co pozostałe żetony. Standardowe tokeny życia są dużo lżejsze niż w przypadku wersji standardowej i "mniej satysfakcjonujące" w obyciu.
bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 219 times
Been thanked: 63 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: bowie »

Wątek zakupowy się z tego zrobił...
Wg mnie, jeśli ktoś jest zdecydowany, to najlepiej dogadać się z kimś, kto ma zniżki w sklepe Portalu.
U mnie przy 14% w Portalu wychodzi 860 zł, w aleplanszówkach ze zniżkami 4% i kodem PORTALCON2023 dającym dodatkowe 3%, wychodzi 780 zł. Różnica 90 zł, a od Portalu mamy matę i żetony i wcześniejszą wysyłkę. Nie trzeba być fanem mat, jak ja, aby decyzja była prosta: najlepszą ofertę ma Portal.
Jakby, ktoś chciał, to mogę pomóc z zamówieniu ze sklepu Portal
tapczan0
Posty: 49
Rejestracja: 22 cze 2020, 23:24
Has thanked: 4 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: tapczan0 »

Mi umknęło czy było powiedziane do kiedy trwa przedsprzedaż?
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 46 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: flissak »

Jak zdobyć rabat na portalu? Jakiś myk dla nowego użytkownika.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4473
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Hardkor »

flissak pisze: 21 sty 2023, 15:39 Jak zdobyć rabat na portalu? Jakiś myk dla nowego użytkownika.
Poprosić człowieka, który ma takowy by ci coś kupił. Oczywiście chodzi o lojalnościowy. innej opcji nie ma :P
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 965
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 233 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Moonday »

Lubię przygodowki i chętnie pograłbym w coś nieszablonowego ale z ciekawą mechaniką rozbudowy postaci, dużą asymetrią w klasach postaci i walką, która jest małą łamigłówką. Czy TMB jest taką grą? Pytam, bo gra swoje kosztuje i tu nie płacimy za figurki dlatego zastanawia się, czy jest warta swojej ceny?
gogovsky
Posty: 2210
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 512 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: gogovsky »

Moonday pisze: 21 sty 2023, 15:47 Lubię przygodowki i chętnie pograłbym w coś nieszablonowego ale z ciekawą mechaniką rozbudowy postaci, dużą asymetrią w klasach postaci i walką, która jest małą łamigłówką. Czy TMB jest taką grą? Pytam, bo gra swoje kosztuje i tu nie płacimy za figurki dlatego zastanawia się, czy jest warta swojej ceny?
jest
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 46 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: flissak »

Nie ma co liczyć na rabaty takie jak w grudniu? Info z pepera.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Jiloo »

Moonday pisze: 21 sty 2023, 15:47 Lubię przygodowki i chętnie pograłbym w coś nieszablonowego ale z ciekawą mechaniką rozbudowy postaci, dużą asymetrią w klasach postaci i walką, która jest małą łamigłówką. Czy TMB jest taką grą? Pytam, bo gra swoje kosztuje i tu nie płacimy za figurki dlatego zastanawia się, czy jest warta swojej ceny?
Na pewno jest nieszablonowa, ma ciekawe machaniki, a każdej postaci musisz się uczyć od nowa. A dodatkowo postaci buduje się inaczej pod grę wielosobową i pod solo.
Najlepiej jest spróbować, bo faktycznie wydatek nie mały. Ja ja miałem możliwość pogrania zanim zainwestowałem. Pograłem 10 razy, potem z rok się zbierałem żeby kupić swoją kopie. Wreszcie w marcu 22 kupiłem podstawkę i kilka dodatków. Potem kolejne, teraz czekam na Unbreakable.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 454
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 224 times
Been thanked: 208 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: wrojka »

Moonday pisze: 21 sty 2023, 15:47nieszablonowego
Jedna z bardziej zakręconych przygodówek. Większość encounterów dziennych ma w sobie jakiś mniejszy lub większy twist, który zmienia zwykłą walkę w coś ciekawszego (most z trupów! most z trupów!)
Moonday pisze: 21 sty 2023, 15:47rozbudowy postaci, dużą asymetrią w klasach
Każdy gearlock jest diametralnie odmienny (asymetria bliżej Spirit Island/Roota niż 17 postaci z Gloomhaven). Każdy ma 4 drzewka rozwoju, i jak ktoś wspomniał w poście wyżej, pod solo/duo gra się nieco inaczej niż w full squadzie. Jedyne na co lekko narzekam to ta konieczność równoległego rozwoju base statów i dobierania nowych skilli. Chciałbym więcej skilli :P
Moonday pisze: 21 sty 2023, 15:47walką, która jest małą łamigłówką
Przeciwnicy mają różne efekty i występują w różnym towarzystwie (SU&SD słusznie wytknęli, że nie patrzy się na obrazki potworów, tylko że są 'Thick Skin' + 'Engulf 2' :d). Często masz jakieś plany kogo ubić najpierw, ale urok TMB leży w tym, że sporo planów nie wypala, ale jakoś do końca rundy się je jednak realizuje w nieoczekiwany sposób. Coś jak poślizgnięcie się na skórce od banana i wbicie topora w czerep przeciwnika. Są tury gdzie się puszcza jakieś fajne combosy, ale są tury gdzie wyrzucasz 3 kości i z podkulonym ogonem czekasz na kolejną turę. Łamigówka często leży w dostrzeżeniu jakiegoś elementu (skill, backup plan albo item który pomoże nam dobić przeciwnika przed jego ruchem)
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 46 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: flissak »

Wyhaczyłem za 780zl podstawka+ dodatek, problem tylko z żetonami premium, ale mam nadzieję, że gdzieś uda mi się je dostać bez drogiej wysyłki. Kosztują 25$ w zagranicznych sklepach.
Na jakich zasadach pomagacie sobie tutaj nawzajem z kupnem planszówek przez kogoś z dużym rabatem? Opiera się to całkowicie na zaufaniu?
Ostatnio zmieniony 21 sty 2023, 18:20 przez flissak, łącznie zmieniany 1 raz.
loaru
Posty: 302
Rejestracja: 13 sty 2015, 10:07
Has thanked: 65 times
Been thanked: 118 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: loaru »

Mi się TMB kojarzy jako taki mix turowego RPGa z rozwojem postaci jak w Diablo, unikalna na swój sposób mechanika pochłania w całości. Szczerze polecam, jeśli cena nie jest problemem, nie pożałujecie wyboru. 8)
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: garg »

flissak pisze: 21 sty 2023, 18:07 [...] Na jakich zasadach pomagacie sobie tutaj nawzajem z kupnem planszówek przez kogoś z dużym rabatem? Opiera się to całkowicie na zaufaniu?
Dokładnie tak :)

Po prosty środowisko zaawansowanych graczy nie jest wcale tak duże, a ludzie wbrew pozorom nie są tacy anonimowi, jak by się niektórym wydawało :mrgreen: .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Jiloo »

flissak pisze: 21 sty 2023, 18:07 (…) Na jakich zasadach pomagacie sobie tutaj nawzajem z kupnem planszówek przez kogoś z dużym rabatem? Opiera się to całkowicie na zaufaniu?
Tak, sam korzystałem ze zniżek od innych oraz pomagałem ludziom w zakupach. Zawsze wszytsko sprawnie i bezproblemowo. Z takim zakupem nie ma problemu, bo np. jeśli pomagam komuś to składam zamówienie na dane kupującego, a płatność wybieram jako przelew na konto sklepu, wiec kupujący płaci bezpośrednio, a nie do mnie.

W sumie więcej zaufania wymaga udział w grupówkach, ale brałem udział w kilku oraz organizowałem kilka małych i nigdy nie było żadnych niesnasek. Tak jak już napisał garg – my tu sobie pomagamy, a nie próbujemy oszwabić :)
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 860 times
Been thanked: 631 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: bajbaj »

Dako_W pisze: 21 sty 2023, 11:40
ScorpZero pisze: 21 sty 2023, 11:37 Plus... po tym co było z Oath to jakoś tak trochę mam wątpliwości co do jakości tłumaczenia i błędów, a Wy nie? ;⁠-⁠)
Bardzo dobrej jakości tłumaczenie już jest gotowe.
Mam nadzieję, że Portal "nie będzie odkrywał koła na nowo" i dogada się z autorami którzy je udostępnili na tym forum...
Gdy patrzę na materiały o TMB, które przygotował Portal, niemające wiele wspólnego ze składnią języka polskiego i wyglądające jak kiepskie maszynowe tłumaczenie, to jestem pełen obaw...

Piszmy do nich, żeby nie szli tą drogą. Ja napiszę.
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 330
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 211 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: skiba »

flissak pisze: 21 sty 2023, 18:07 Na jakich zasadach pomagacie sobie tutaj nawzajem z kupnem planszówek przez kogoś z dużym rabatem? Opiera się to całkowicie na zaufaniu?
Ogólnie w moim odczuciu na tym forum ciężko o jakiś przekręt - to nie Facebook. Sprzedawałem i kupowałem za kupę kasy, np. Legendary Marvel kupiłem za około 2000 złotych "na gębę" i nie myślałem nawet, że ktoś mnie oszuka. Jeszcze się nie zawiodłem i myślę, że się nie zawiodę ;-)

A w temacie TMB:

Czy myślicie, że Portal przeniesie do wersji PL to, co w wersji angielskiej jest ukryte i czego trzeba szukać? :D
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
venomik
Posty: 542
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 236 times
Been thanked: 252 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: venomik »

Kiedyś byłem przekonany, że Gloomhaven nie ma sznas na polskie wydanie. Ale się udało. I wtedy pomyślałem, że z gier, które posiadam, chyba tylko już Too many bones nie ma najmniejszej opcji na polską edycję. A i tutaj się myliłem :)
Chyba polski rynek się rozwinął bardziej niż podejrzewam. Oby się udało i gra się przyjęła.

Generalnie to posiadając juz ładnych parę pudełek TMB i planując dokupic większość - wciąż się jaram polską wersją :D
Dużo łatwiej będzie kogoś wciągnąć w świat tej gry, bo nawet jak ktos znał całkiem nieźle angielski to jednak przy tej ilości tekstu przeglądanie arkusza bywało wciąż problematyczne/czasochłonne. A przecież nic nie będzie stało na przeszkodzie żeby sobie taki Venomik wbił do posiadacza polskiej edycji* zabierając ze sobą matkę i kostki Stanzy, aby pokazać prawdziwą potęgę bardów :D
Czekam na info o jakości tłumaczenia i jeśli będzie dobre to biorę wszystko po polsku też.

Ogólnie nie cierpię łączenia różnych wersji językowych. Grałem sobie angielskim duchem u kolegi, co miał polską wersję Spirit Island i jak tylko dokupiłem pierwszą polską kartę to rozgrywka zaczęła mnie mocno irytować. Na szczęście w TMB ma się 'swój świat' od początku do końca :)
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 432
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 114 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: ScorpZero »

Spoiler:
Ah, zaraz, to Ty jesteś tym Venomikiem z Wykopu! To Twoje wpisy dołożyły cegiełkę do tego, żeby wejść w TMB! :mrgreen:

Swoją drogą, tak czytałem ten temat tutaj i oczywiście jeszcze nie mam gry, ale... o co chodzi z tymi całymi zagadkami? To jest coś z pudełka? Ze strony internetowej? :shock:
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 860 times
Been thanked: 631 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: bajbaj »

ScorpZero pisze: 22 sty 2023, 11:33
Spoiler:
Spoiler:
Swoją drogą, tak czytałem ten temat tutaj i oczywiście jeszcze nie mam gry, ale... o co chodzi z tymi całymi zagadkami? To jest coś z pudełka? Ze strony internetowej? :shock:
Najogólniej pisząc (w stylu Ghilliego z CTG) i nie spojlerując: teoretycznie rzecz biorąc, mogłoby być tak, ze gdzieś w grach mogłyby być ukryte jakieś informacje, które mogłyby być kluczem do serii zagadek. Teoretycznie, bo nie wiemy, czy tak jest, choć oczywiście mogłoby być, gdyby było...
Spoiler:
venomik
Posty: 542
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 236 times
Been thanked: 252 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: venomik »

ScorpZero pisze: 22 sty 2023, 11:33 Ah, zaraz, to Ty jesteś tym Venomikiem z Wykopu
Busted!
ScorpZero pisze: 22 sty 2023, 11:33 To Twoje wpisy dołożyły cegiełkę do tego, żeby wejść w TMB!
Mam nadzieję, że nie muszę teraz przepraszać? ;)
W sumie aż jestem ciekaw co napisałem.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Yuri »

flissak pisze: 21 sty 2023, 18:07 ...Na jakich zasadach pomagacie sobie tutaj nawzajem z kupnem planszówek przez kogoś z dużym rabatem? Opiera się to całkowicie na zaufaniu?
Sam na Portalu z tego co widzę mam zakupów na >50.000zł. Lwia część dla ludzisków z Forum, a na żywo nie spotkałem nigdy stąd nikogo :) Do mojego Pledge z Shadows of Brimstone "na gapę" dołączył gość, którego ZUPEŁNIE nie znam i przelał mi kilkaset dolarów, by mu kupić tam co potrzebuje. Kilka rzeczy sprzedałem przez Forum, miałem tutaj transakcje za 1000zł, kilka za 2000zł i dwie nawet pomiędzy 3000zł, a 4000zł i szczerze Ci powiem, że niektóre z tytułów wysyłałem przed wpływem $, bo znałem "z widzenia" nicki z forum. Ja się już przyzwyczaiłem, że tutaj w planszówkowym świecie to po prostu normalne :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Mr_Fisq »

Yuri pisze: 22 sty 2023, 12:33
flissak pisze: 21 sty 2023, 18:07 ...Na jakich zasadach pomagacie sobie tutaj nawzajem z kupnem planszówek przez kogoś z dużym rabatem? Opiera się to całkowicie na zaufaniu?
Ja się już przyzwyczaiłem, że tutaj w planszówkowym świecie to po prostu normalne :)
Ja przestrzegłbym przed takim generalizowaniem. Może i na forum jest nieźle, ale na Facebooku na grupach sprzedażowych planszówek co i raz zdarzają się afery.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
ODPOWIEDZ