Root (Cole Wehrle)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Otorek »

Dawno grałem w cyfrowego Roota, ale pamiętam, że na pewno była różnica w kolejności rozpatrywania akcji. W cyfrowej wersji nieco ją zmieniono żeby gra rzadziej przełączała się między graczami. Nie wiem czy to nie było leczenie kotowatych.
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1343
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 124 times
Been thanked: 85 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: nahar »

Akcje w Root wykonuje sie po graczu. Czyli koty robia wszystkie akcje swoje, potem robia je ptaszory i tak daje az do borsuka. Nie wiem o jakie przelaczanie chodzi.
kasztan4321k
Posty: 144
Rejestracja: 08 sty 2021, 23:46
Has thanked: 12 times
Been thanked: 67 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: kasztan4321k »

nahar pisze: 29 lis 2022, 19:56 Akcje w Root wykonuje sie po graczu. Czyli koty robia wszystkie akcje swoje, potem robia je ptaszory i tak daje az do borsuka. Nie wiem o jakie przelaczanie chodzi.
Co, co, co, co co,
Skąd ten pomysł?
Rozkładasz się zgodnie z tą kolejnością ale grasz według wskazówek zegara.

Jeśli chodzi zaś o grę cyfrowa to kiedyś był bug z zasadzkę, że jeśli gracz atakuje dwoma typkami i przeciwnik rzucił zasadzkę i zabił oba to walka była kontynuowana.
Plus koty wskrzeszają się w turze kotów zamiast od razu.
Plus wydry nie mogą przekuć Donosicieli.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2319
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 912 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Galatolol »

Był też motyw, że dla upłynnienia rozgrywki nie proponowało zagrania karty zasadzki, gdy się jej nie miało, czyli zdradzało to innym graczom, że się jej nie ma.
Awatar użytkownika
Yar-Chan
Posty: 31
Rejestracja: 10 wrz 2020, 15:02
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Yar-Chan »

kasztan4321k pisze: 29 lis 2022, 22:06 [...] Plus wydry nie mogą przekuć Donosicieli.
No bo i po co? Wydry nie mają dobierania w Wieczorze
kasztan4321k
Posty: 144
Rejestracja: 08 sty 2021, 23:46
Has thanked: 12 times
Been thanked: 67 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: kasztan4321k »

Yar-Chan pisze: 30 lis 2022, 10:03
kasztan4321k pisze: 29 lis 2022, 22:06 [...] Plus wydry nie mogą przekuć Donosicieli.
No bo i po co? Wydry nie mają dobierania w Wieczorze
A jak przekujesz Napad Życzliwości to możesz dobrać kartę wieczorem więc możesz zamiast dobrać kartę, wziąć kartę zasadzki :D
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1343
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 124 times
Been thanked: 85 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: nahar »

kasztan4321k pisze: 29 lis 2022, 22:06
nahar pisze: 29 lis 2022, 19:56 Akcje w Root wykonuje sie po graczu. Czyli koty robia wszystkie akcje swoje, potem robia je ptaszory i tak daje az do borsuka. Nie wiem o jakie przelaczanie chodzi.
Co, co, co, co co,
Skąd ten pomysł?
Rozkładasz się zgodnie z tą kolejnością ale grasz według wskazówek zegara.

Jeśli chodzi zaś o grę cyfrowa to kiedyś był bug z zasadzkę, że jeśli gracz atakuje dwoma typkami i przeciwnik rzucił zasadzkę i zabił oba to walka była kontynuowana.
Plus koty wskrzeszają się w turze kotów zamiast od razu.
Plus wydry nie mogą przekuć Donosicieli.
Faktycznie gra sie po lewo. Ok to w sumie nie ma znaczenia w odniesieniu do pytania jakie akcje w wersji cyfrowej byly nie po kolei. Wskrzeszanie kotow to raz.
MowMiStefan
Posty: 636
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 68 times
Been thanked: 162 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: MowMiStefan »

Wiadomo cokolwiek o polskim wydaniu Marauder Expansion? Nie wiem czy czekać, czy brac angielską.
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
kasztan4321k
Posty: 144
Rejestracja: 08 sty 2021, 23:46
Has thanked: 12 times
Been thanked: 67 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: kasztan4321k »

MowMiStefan pisze: 03 gru 2022, 16:37 Wiadomo cokolwiek o polskim wydaniu Marauder Expansion? Nie wiem czy czekać, czy brac angielską.
Obstawiam, że na Portalcon 2023 (22 stycznia 2023) pojawi się informacja o tym, czy PortalGames wyda w 2023 roku czy nie.
Obstawiam, że tak ale jakby miał być szczery to myślę, że dopiero druga połowa roku
MowMiStefan
Posty: 636
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 68 times
Been thanked: 162 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: MowMiStefan »

kurcze…. pol roku pewnie wytrzymam…ale ja sie obawiam, ze to nawet 2024 bedzie :/
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
Gregutz
Posty: 6
Rejestracja: 06 gru 2020, 00:13
Been thanked: 2 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Gregutz »

adeks9 pisze: 29 lis 2022, 15:07 Z ciekawości - możesz podać jakieś przykłady różnic w zasadach między grą planszową i implementacją na Steam? Grałem kilka partii jakiś czas temu na kompie i nie zauważyłem różnic. Jestem ciekawy czy to ja nie dostrzegłem czegoś, czy może nie trafiłem na frakcję "dotkniętą" różnicami.
Brak natychmiastowego działania szpitali polowych kotów
Brak możliwości użycia konkretnego żetonu drewna do budowy
Niewidoczne własne karty zwolenników woodland alliance
Brak możliwości wyboru karty używanej do akcji w dekrecie
Brak widoczności kart w dekrecie
Brak widoczności ilości pozostałych kart w decku
Brak możliwości wyboru zakupu od wydr przed lub po niektórych efektach o poranku
Brak możliwości wyboru kolejności efektów o poranku
Brak widoczności ilości wojowników na karcie trumniarze
Brak możliwości wyboru użycia karty armorers kiedy jest wiele bezbronnych tokenów/budynków (to ma być zmienione)
Brak możliwości grania mapy jesiennej z losowymi polanami (była ale została usunięta)
Gregutz
Posty: 6
Rejestracja: 06 gru 2020, 00:13
Been thanked: 2 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Gregutz »

DonStefano79 pisze: 03 lis 2022, 20:45 Czy istnieje jakaś strona turniejowa do Roota? Coś jak Polska liga TTA (through the Ages)?
Na woodland warriors (discordzie leder games) jest liga wersji mobile/steam, raz do roku jest turniej zimowy platformy TTS - kolejny zacznie się 1 stycznia.
MowMiStefan
Posty: 636
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 68 times
Been thanked: 162 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: MowMiStefan »

kasztan4321k pisze: 03 gru 2022, 16:47
MowMiStefan pisze: 03 gru 2022, 16:37 Wiadomo cokolwiek o polskim wydaniu Marauder Expansion? Nie wiem czy czekać, czy brac angielską.
Obstawiam, że na Portalcon 2023 (22 stycznia 2023) pojawi się informacja o tym, czy PortalGames wyda w 2023 roku czy nie.
Obstawiam, że tak ale jakby miał być szczery to myślę, że dopiero druga połowa roku
No i cisza, chyba ze przegapilem jakis komentarz, ale nie kojarze, by ktos omawial temat Maruderow :(
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
IrasArgor
Posty: 372
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 121 times
Been thanked: 69 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: IrasArgor »

Obrazek

Informacje z katalogu Portalu na ten rok, plany dla Roota widać są mocne
Ostatnio zmieniony 22 sty 2023, 00:46 przez IrasArgor, łącznie zmieniany 1 raz.
MowMiStefan
Posty: 636
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 68 times
Been thanked: 162 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: MowMiStefan »

A to co dokladnie? badanie rynku? czyli Root kolejne expy na 24 potencjalnie?
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
IrasArgor
Posty: 372
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 121 times
Been thanked: 69 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: IrasArgor »

MowMiStefan pisze: 22 sty 2023, 00:41 A to co dokladnie? badanie rynku? czyli Root kolejne expy na 24 potencjalnie?
Pewnie przełom roku albo puszczą dodatki na dwie fale
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 769
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 669 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: anitroche »

Powiedzieli, że dopiero co dostali pliki do tłumaczenia od Leder Games i nie są pewni, czy wszystkie dodatki uda się wypuścić jeszcze w tym roku. Mają plan sprzedawać od razu jak tylko któryś już będzie wyprodukowany, bo nie będą raczej produkować ich wszystkich na raz, ale jeszcze nie wyznaczyli kolejności przygotowywania do druku.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 519 times
Been thanked: 153 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: gregoff »

Mam Roota i kupiłem talię banitów bo zostało mi to polecone. Czy na razie ograć podstawkę czy już coś dokupić??
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
MowMiStefan
Posty: 636
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 68 times
Been thanked: 162 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: MowMiStefan »

Ogarnij podstawke. Gra jest specyficzna i duzo zasad do pilnowania - nie tylko swojej frakcji. Dodatki = wiecej zasad.

Zaraz poszukam linka do „pomocy gracza” i go wkleje tutaj.

EDIT: https://docs.google.com/document/d/10Qt ... 46KgY/edit
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Shodan »

gregoff pisze: 22 sty 2023, 18:51 Mam Roota i kupiłem talię banitów bo zostało mi to polecone. Czy na razie ograć podstawkę czy już coś dokupić??
Osobiście uważam, że gra błyszczy na 4 osoby w wersji podstawowej. Na początek dobrze ograłbym podstawkę zanim poszedłbym w dodatki, które teoretycznie dają dużo nowych opcji, ale też komplikują rozgrywkę (każda frakcja gra na innych zasadach).
U mnie dodatki zabiły fun z rozgrywki i root wyleciał z kolekcji.
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1342
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 552 times
Been thanked: 281 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Atamán »

gregoff pisze: 22 sty 2023, 18:51 Mam Roota i kupiłem talię banitów bo zostało mi to polecone. Czy na razie ograć podstawkę czy już coś dokupić??
Kupuj, kupuj. Bo co dodatek, to coraz lepszy. Frakcje z dodatków wcale nie są bardziej złożone pod względem zasad od tych z podstawki, a za to są ciekawsze do grania. Najbardziej polecam Podziemia, bo dodaje 2 nowe ciekawe frakcje, a na dodatek 2 nowe mapy, które też ciekawie urozmaicają grę.
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 519 times
Been thanked: 153 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: gregoff »

Ok. To mam talię banitów a dojdzie talia włóczęgów i plemiona rzeczne. Na razie czekam aż dostane koszulki na karty i będę szukał terminu do gry.

Plan jest taki aby zagrać 4 rozgrywki na podstawce po raz każdą frakcje a potem wymienić talię na banitów i znowu 4 rozgrywki. Wtedy może ta talia włóczęgów i potem plemiona rzeczne.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 722 times
Been thanked: 1078 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: ave.crux »

gregoff pisze: 23 sty 2023, 10:10 Ok. To mam talię banitów a dojdzie talia włóczęgów i plemiona rzeczne. Na razie czekam aż dostane koszulki na karty i będę szukał terminu do gry.

Plan jest taki aby zagrać 4 rozgrywki na podstawce po raz każdą frakcje a potem wymienić talię na banitów i znowu 4 rozgrywki. Wtedy może ta talia włóczęgów i potem plemiona rzeczne.
Po raz to trochę za mało. Talię banitów wybierz od razu, bo jest po prostu bardziej interesująca i ludzie chcą przekuwać karty. Podstawowa jest miałka i karty były zagrywane w większości przypadków tylko dla symboli.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
Qnnrad
Posty: 218
Rejestracja: 02 sie 2012, 22:47
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 185 times
Been thanked: 185 times
Kontakt:

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Qnnrad »

Popieram przedmówców, kupuj co Ci w łapy wpadnie. Wszystkie dodatki są świetne i warte uwagi. Uważaj tylko na Clockwork Expansions, te zawierają wyłącznie boty (automy). Jeśli masz z kim grać, to nie będą Ci potrzebne.

Nie czekaj z implementacją Talii Banitów, graj nią od razu, jest dużo ciekawsza od podstawowej talii.

Z własnego doświadczenia, polecam grać przynajmniej kilka (więcej niż 2) razy tą samą frakcją. Odkrywanie kolejnych sposobów na interakcję z planszą i innymi graczami jest wspaniałą rozrywką, ale trzeba się do tego dokopać głębiej niż tylko poznać strukturę tury (i zdecydowanie warto zacząć grę z pomysłem (strategią) do zrealizowania już od pierwszej tury, co jest niemożliwe grając pierwszy raz daną frakcją).
MowMiStefan
Posty: 636
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 68 times
Been thanked: 162 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: MowMiStefan »

Qnnrad pisze: 23 sty 2023, 11:42 Popieram przedmówców, kupuj co Ci w łapy wpadnie. Wszystkie dodatki są świetne i warte uwagi. Uważaj tylko na Clockwork Expansions, te zawierają wyłącznie boty (automy). Jeśli masz z kim grać, to nie będą Ci potrzebne.
A ja z doświadczenia wiem, że się przydają jak nie masz pełnych składów albo chcesz grać frakcjami z małym Reach.

Talią banitów faktycznie graj od razu, ale z dodatkami - NIE kupuj do czasu az Ci gra się spodoba. Frakcje w dodatkach są inne, niekoniecznie lepsze - to jest tak asymetryczna gra, ze ocena frakcji to jak ocena gry. Jak się upewnisz, że mechanika ogólna Ci się podoba, to dopiero wtedy wydawaj kasę. I tak w większości gier będzie Markiza i/lub Dynastia.
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
ODPOWIEDZ