Pan Am (Prospero Hall)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Pan Am (Prospero Hall)

Post autor: miker »

Gdzie kupiliście Pan Am w rozsądnej cenie? Widziałem po jakieś ~300 zł, co moim zdaniem jest za dużo jak za taką grę.
copychef
Posty: 123
Rejestracja: 13 sty 2019, 09:51
Has thanked: 97 times
Been thanked: 48 times

Re: Pan Am (Prospero Hall)

Post autor: copychef »

miker pisze: 29 gru 2022, 23:34 Gdzie kupiliście Pan Am w rozsądnej cenie? Widziałem po jakieś ~300 zł, co moim zdaniem jest za dużo jak za taką grę.
Tydzień temu na Amazonie chodziła za niecałe 150 zł.
Awatar użytkownika
vektor
Posty: 92
Rejestracja: 06 maja 2020, 18:36
Has thanked: 13 times
Been thanked: 40 times

Re: Pan Am (Prospero Hall)

Post autor: vektor »

Spoiler:
Link poprawiony
TurboBonkers
Posty: 4
Rejestracja: 09 lis 2022, 15:45
Been thanked: 1 time

Re: Pan Am (Prospero Hall)

Post autor: TurboBonkers »

miker pisze: 29 gru 2022, 23:34 Gdzie kupiliście Pan Am w rozsądnej cenie? Widziałem po jakieś ~300 zł, co moim zdaniem jest za dużo jak za taką grę.
Na europejskiej stronie wydawcy, po świętach była nawet promka -20% i można było kupić za 110zł +20zł KW. Teraz jest za 140zł + 20zł KW.

https://funkoeurope.com/products/pan-am-the-game#
TurboBonkers
Posty: 4
Rejestracja: 09 lis 2022, 15:45
Been thanked: 1 time

Re: Pan Am (Prospero Hall)

Post autor: TurboBonkers »

vektor pisze: 30 gru 2022, 10:32
Spoiler:
Link poprawiony
U mnie dalej nie działa ten link.

Tutaj wklejam linka: https://boardgamegeek.com/filepage/2260 ... yrektyw-pl
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1186
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: Pan Am (Prospero Hall)

Post autor: veljarek »

TurboBonkers pisze: 18 sty 2023, 10:31
miker pisze: 29 gru 2022, 23:34 Gdzie kupiliście Pan Am w rozsądnej cenie? Widziałem po jakieś ~300 zł, co moim zdaniem jest za dużo jak za taką grę.
Na europejskiej stronie wydawcy, po świętach była nawet promka -20% i można było kupić za 110zł +20zł KW. Teraz jest za 140zł + 20zł KW.

https://funkoeurope.com/products/pan-am-the-game#
Kupiłem dwie sztuki, będę miał jedną na sprzedaż z odbiorem w Wawie
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Lopezzo
Posty: 60
Rejestracja: 30 gru 2010, 21:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Pan Am (Prospero Hall)

Post autor: Lopezzo »

Mam znizke w sklepie i moge kupic 2 szt po 126, ktos byłby chetny na drugą sztuke?
bodi
Posty: 77
Rejestracja: 05 kwie 2013, 12:15
Has thanked: 10 times
Been thanked: 7 times

Re: Pan Am (Prospero Hall)

Post autor: bodi »

Lopezzo pisze: 20 sty 2023, 13:52 Mam znizke w sklepie i moge kupic 2 szt po 126, ktos byłby chetny na drugą sztuke?
Zniżkę 10% w postaci zapisania się do newslettera gdzie każdy może to zrobić?
Lopezzo
Posty: 60
Rejestracja: 30 gru 2010, 21:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Pan Am (Prospero Hall)

Post autor: Lopezzo »

bodi pisze: 20 sty 2023, 16:56
Lopezzo pisze: 20 sty 2023, 13:52 Mam znizke w sklepie i moge kupic 2 szt po 126, ktos byłby chetny na drugą sztuke?
Zniżkę 10% w postaci zapisania się do newslettera gdzie każdy może to zrobić?
Własnie taką, moge sie tez do kogoś dopiąć no problemo :)
buhaj
Posty: 1044
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 512 times

Re: Pan Am (Prospero Hall)

Post autor: buhaj »

Lopezzo pisze: 20 sty 2023, 13:52 Mam znizke w sklepie i moge kupic 2 szt po 126, ktos byłby chetny na drugą sztuke?
Ja bym był chętny
pvdel
Posty: 255
Rejestracja: 11 sty 2014, 22:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 101 times

Re: Pan Am (Prospero Hall)

Post autor: pvdel »

Nie boicie się uszkodzonych przesyłek? Opinie w internecie są dość miażdżące. Pakowanie na poziomie urwisa. :)

Jeśli ktoś stamtąd zamawiał i może to zweryfikować jako bujde i jakość pakowania jest ok, to tez mogę dołączyć jako +1 do kogoś z Warszawy. :)
Awatar użytkownika
Warrtain
Posty: 139
Rejestracja: 12 cze 2022, 20:50
Has thanked: 174 times
Been thanked: 23 times

Re: Pan Am (Prospero Hall)

Post autor: Warrtain »

Dostałem informację od Ravensburgera że nie planują jej wydać po polsku jeśli ktoś na to liczył
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Pan Am (Prospero Hall)

Post autor: miker »

Warrtain pisze: 23 sty 2023, 11:30 Dostałem informację od Ravensburgera że nie planują jej wydać po polsku jeśli ktoś na to liczył
Ale ilość angielskiego w tej grze jest znikoma. Instrukcja (proste zasady naprawdę), karty wydarzeń (1 zdanie per karta) + karty dyrektyw z jednym krótkim zdaniem (te są przetłumaczone na BGG, więc można wydrukować i wsadzić w koszulki jak ktoś potrzebuje).
konik
Posty: 44
Rejestracja: 17 sie 2021, 09:52
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Pan Am (Prospero Hall)

Post autor: konik »

pvdel pisze: 20 sty 2023, 18:14 Nie boicie się uszkodzonych przesyłek? Opinie w internecie są dość miażdżące. Pakowanie na poziomie urwisa. :)

Jeśli ktoś stamtąd zamawiał i może to zweryfikować jako bujde i jakość pakowania jest ok, to tez mogę dołączyć jako +1 do kogoś z Warszawy. :)
Należy też wziąć pod uwagę, że sama gra jest nędznie pakowana przez wydawcę. Gra nie jest zafoliowana, sam otrzymałem egzemplarz z otarciami pudełka, plamami (przebarwieniami) na pudełku.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Pan Am (Prospero Hall)

Post autor: miker »

konik pisze: 23 sty 2023, 11:38
pvdel pisze: 20 sty 2023, 18:14 Nie boicie się uszkodzonych przesyłek? Opinie w internecie są dość miażdżące. Pakowanie na poziomie urwisa. :)

Jeśli ktoś stamtąd zamawiał i może to zweryfikować jako bujde i jakość pakowania jest ok, to tez mogę dołączyć jako +1 do kogoś z Warszawy. :)
Należy też wziąć pod uwagę, że sama gra jest nędznie pakowana przez wydawcę. Gra nie jest zafoliowana, sam otrzymałem egzemplarz z otarciami pudełka, plamami (przebarwieniami) na pudełku.
Prawdą jest, że zakleili pudełko czterema ładnie przyciętymi taśmami samoprzylepnymi. Ale u mnie żadnych otarć czy przebarwień nie było (mój egzemplarz jest z Planszostrefy). Rzuć okiem na te przebarwienia. U mnie to jest tak, jakby były one nadrukowane i wydawca chciał sztucznie postarzyć pudełko, aby oddawało klimat czasów Pan Am.
konik
Posty: 44
Rejestracja: 17 sie 2021, 09:52
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Pan Am (Prospero Hall)

Post autor: konik »

miker pisze: 23 sty 2023, 11:42
konik pisze: 23 sty 2023, 11:38
pvdel pisze: 20 sty 2023, 18:14 Nie boicie się uszkodzonych przesyłek? Opinie w internecie są dość miażdżące. Pakowanie na poziomie urwisa. :)

Jeśli ktoś stamtąd zamawiał i może to zweryfikować jako bujde i jakość pakowania jest ok, to tez mogę dołączyć jako +1 do kogoś z Warszawy. :)
Należy też wziąć pod uwagę, że sama gra jest nędznie pakowana przez wydawcę. Gra nie jest zafoliowana, sam otrzymałem egzemplarz z otarciami pudełka, plamami (przebarwieniami) na pudełku.
Prawdą jest, że zakleili pudełko czterema ładnie przyciętymi taśmami samoprzylepnymi. Ale u mnie żadnych otarć czy przebarwień nie było (mój egzemplarz jest z Planszostrefy). Rzuć okiem na te przebarwienia. U mnie to jest tak, jakby były one nadrukowane i wydawca chciał sztucznie postarzyć pudełko, aby oddawało klimat czasów Pan Am.
Raczej nie, bo wygląda to tak https://1drv.ms/u/s!ArgWacdlt0Vqgv48zva ... w?e=OOaqFo
Z tym, że nawet gdybym o tym wiedział i tak bym kupił. Nie kupuję gry dla pudełka, tylko do grania. Jak ktoś kupuje grę na półkę, żeby ładnie wyglądała, to musi mieć świadomość, że idealnie może nie być. Nie zawsze usterki pudełka są winą sklepu. Grę polecam, naprawdę dobry i co trzeba podkreślić lżejszy tytuł. Angielskiego naprawdę niewiele, są też tłumaczenia. Gra właśnie taka jest, lekka i nie ma co się w niej doszukiwać jakiejś dużej złożoności. Bardziej familijna niż dla zaawansowanych graczy.
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: Pan Am (Prospero Hall)

Post autor: Lolas »

konik pisze: 23 sty 2023, 12:03
Raczej nie, bo wygląda to tak https://1drv.ms/u/s!ArgWacdlt0Vqgv48zva ... w?e=OOaqFo
O ile dobrze pamiętam (sprzedałem swój egzemplarz) to właśnie tak było wydrukowane to pudełko. To taki efekt postarzenia.
Jeśli masz lupę albo aparat z zoomem to zobacz w dużym powiększeniu: powinien być widoczny raster drukarski - będziesz miał pewność, że to druk a nie uszkodzenie.
Swoją drogą dobrze to grafik przygotował :lol: :lol:

EDIT:
zobacz to zdjęcie (klikając w nie, można je powiększyć):
https://boardgamegeek.com/image/5887637/pan-am
Dokładnie ten sam wzór przetarcia na krawędzi pudła.
Mira_g
Posty: 6
Rejestracja: 06 cze 2021, 14:36
Has thanked: 4 times

Re: Pan Am (Prospero Hall)

Post autor: Mira_g »

konik pisze: 23 sty 2023, 12:03
Raczej nie, bo wygląda to tak https://1drv.ms/u/s!ArgWacdlt0Vqgv48zva ... w?e=OOaqFo
Mam "plamy" o identycznym kształcie. Grę kupiłam w Planszostrefie, więc to zdecydowanie nadruk, a nie uszkodzenie.
Awatar użytkownika
Warrtain
Posty: 139
Rejestracja: 12 cze 2022, 20:50
Has thanked: 174 times
Been thanked: 23 times

Re: Pan Am (Prospero Hall)

Post autor: Warrtain »

miker pisze: 23 sty 2023, 11:33
Warrtain pisze: 23 sty 2023, 11:30 Dostałem informację od Ravensburgera że nie planują jej wydać po polsku jeśli ktoś na to liczył
Ale ilość angielskiego w tej grze jest znikoma. Instrukcja (proste zasady naprawdę), karty wydarzeń (1 zdanie per karta) + karty dyrektyw z jednym krótkim zdaniem (te są przetłumaczone na BGG, więc można wydrukować i wsadzić w koszulki jak ktoś potrzebuje).
Oczywiście zdaję sobie z tego sprawę, po prostu informuję :)
konik
Posty: 44
Rejestracja: 17 sie 2021, 09:52
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Pan Am (Prospero Hall)

Post autor: konik »

Lolas pisze: 23 sty 2023, 12:12
konik pisze: 23 sty 2023, 12:03
Raczej nie, bo wygląda to tak https://1drv.ms/u/s!ArgWacdlt0Vqgv48zva ... w?e=OOaqFo
O ile dobrze pamiętam (sprzedałem swój egzemplarz) to właśnie tak było wydrukowane to pudełko. To taki efekt postarzenia.
Jeśli masz lupę albo aparat z zoomem to zobacz w dużym powiększeniu: powinien być widoczny raster drukarski - będziesz miał pewność, że to druk a nie uszkodzenie.
Swoją drogą dobrze to grafik przygotował :lol: :lol:

EDIT:
zobacz to zdjęcie (klikając w nie, można je powiększyć):
https://boardgamegeek.com/image/5887637/pan-am
Dokładnie ten sam wzór przetarcia na krawędzi pudła.
Teraz to widzę. Nigdy nie porównywałem z innymi pudełkami i nie wiedziałem, że to zamierzony efekt i tak miało być. Pewnie się nie znam, ale jak dla mnie wygląda to jak tłuste plamy i jakoś do niczego mi tutaj takie "postarzenie" nie pasuje. Nie wiem jaki zamiar miał grafik, ale to się nie komponuje. Te zamierzone plamy bardziej zwracają uwagę niż cała grafika pudełka.
Awatar użytkownika
Reku_
Posty: 326
Rejestracja: 04 paź 2020, 12:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 42 times
Been thanked: 85 times

Re: Pan Am (Prospero Hall)

Post autor: Reku_ »

Pierwsza rozgrywka dziś odpalona na 3 osoby.

Całkiem spoko ta gra. Dobrze myślałem po zobaczeniu zasad na YT, że mi się spodoba.
Jest całkiem ciasnawo, przynajmniej na 3 osoby. Trochę kombinowania, przyjemna szata graficzna.
Dziwacznie się jednak gra na mapie nie europocentrycznej. Trochę się trzeba przyzwyczaić.
Pogramy zobaczymy, ale jestem zadowolony po pierwszej partii.
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Pan Am (Prospero Hall)

Post autor: KrzysiekL »

veljarek pisze: 18 sty 2023, 13:43
TurboBonkers pisze: 18 sty 2023, 10:31
miker pisze: 29 gru 2022, 23:34 Gdzie kupiliście Pan Am w rozsądnej cenie? Widziałem po jakieś ~300 zł, co moim zdaniem jest za dużo jak za taką grę.
Na europejskiej stronie wydawcy, po świętach była nawet promka -20% i można było kupić za 110zł +20zł KW. Teraz jest za 140zł + 20zł KW.

https://funkoeurope.com/products/pan-am-the-game#
Kupiłem dwie sztuki, będę miał jedną na sprzedaż z odbiorem w Wawie
Hej, doliczyli Ci jakieś cło czy inne opłaty przy zamówieniu?
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1186
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: Pan Am (Prospero Hall)

Post autor: veljarek »

Nie
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
Reku_
Posty: 326
Rejestracja: 04 paź 2020, 12:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 42 times
Been thanked: 85 times

Re: Pan Am (Prospero Hall)

Post autor: Reku_ »

Jestem po dwóch rozgrywkach w tym samym składzie trzyosobowym.

Wcześniej ktoś pisał o zbliżonych wynikach. No i to jest rzecz ciekawa. Pierwsza partia 15; 21; 21 (wygrana jedną monetą), druga partia 31; 31; 32

Zastanawiające są te zbliżone wyniki.
Nie wiem czy to świadczy na niekorzyść. W pierwszej rozgrywce ewidentnie jeden z naszych graczy gorzej zakapował i była spora różnica 15/21. W drugie już wszyscy wiedzieli jak grać. Każdy miał nieco inną strategię, a wyniki niemal równe.

Podtrzymuję jednak, że gra się nam podoba.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Pan Am (Prospero Hall)

Post autor: miker »

Wyniki są zbliżone i u nas. Rozgrywki 2-osobowe z żoną:
  • 12:12
  • 18:21
  • 34:36
ODPOWIEDZ