The Hunt (Matthias Cramer, Engin Kunter)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1532
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

The Hunt (Matthias Cramer, Engin Kunter)

Post autor: Furan »

Pojawiła się okładka i tył pudełka nowej asymetrycznej gry autora Watergate - The Hunt.

Link BGG

Obrazek

Goal of the game
The Hunt is an asymmetrical duel where one player will assume the leadership of the British Royal Navy, while the other player will represent the German Kriegsmarine. Each player will have their own deck of cards. In order to win, the German side must stay hidden from the British while attempting to sink five cargo ships.

Instead, the player leading the British must hunt down and fight the Admiral Graf Spee in a final naval battle, in which case the side that ends up with lesser damage wins. Will the Royal Navy be able to take advantage of their numerical superiority or will the Kriegsmarine be the ones who, with their cunning and refined strategy, manage to overthrow their rival?
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
copychef
Posty: 123
Rejestracja: 13 sty 2019, 09:51
Has thanked: 97 times
Been thanked: 48 times

Re: The Hunt (Matthias Cramer, Engin Kunter)

Post autor: copychef »

Bardzo bym się cieszył, gdyby Lucky Duck Games podjęli tę grę w Polsce. Mam jednak wrażenie, że Watergate nie był dla nich na tyle dużym sukcesem, żeby można było się na to specjalnie nastawiać (pomimo, że to fantastyczna dwuosobówka).
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 473
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 154 times
Been thanked: 157 times

Re: The Hunt (Matthias Cramer, Engin Kunter)

Post autor: sopel82 »

Ktoś myśli o wsparciu? Może uda się jakoś podzielić chociaż koszt wysyłki.
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
RaQeNoPe
Posty: 4
Rejestracja: 27 lip 2021, 19:47
Has thanked: 1 time

Re: The Hunt (Matthias Cramer, Engin Kunter)

Post autor: RaQeNoPe »

Mnie też koszty wysyłki trochę odstraszają. Patrzę w komentarze na wspieraczce i ktoś wsparł chyba z Polski więc może się ujawni :wink:.
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 473
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 154 times
Been thanked: 157 times

Re: The Hunt (Matthias Cramer, Engin Kunter)

Post autor: sopel82 »

Ja zrobiłem za 1 EUR żeby mieć potem dostęp do Pledge Managera jak coś.
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 473
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 154 times
Been thanked: 157 times

Re: The Hunt (Matthias Cramer, Engin Kunter)

Post autor: sopel82 »

Na polską wersję na razie nie mamy co liczyć (żaden wydawca się nie skontaktował). W komentarzu napisali mi, że przy zamawianiu większej liczby sztuk postarają się dostosować koszt wysyłki (zależy on od wagi), więc bez konkretu.

Jeśli ktoś chce zaryzykować nie znając ostatecznego kosztu, to proszę o kontakt, mogę dorzucić więcej sztuk do zamówienia (a jak zbierze się nas 6, co chyba mało możliwe, to pogadam, żeby wziąć tą ofertę tańszą "for stores").
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2023, 17:09 przez sopel82, łącznie zmieniany 1 raz.
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 473
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 154 times
Been thanked: 157 times

Re: The Hunt (Matthias Cramer, Engin Kunter)

Post autor: sopel82 »

Wziąłem na wsparciu 2 sztuki więcej, więc jak ktoś zainteresowany to proszę o kontakt. Cena wychodzi ok 140-150zł.
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2023, 17:08 przez sopel82, łącznie zmieniany 1 raz.
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 473
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 154 times
Been thanked: 157 times

Re: The Hunt (Matthias Cramer, Engin Kunter)

Post autor: sopel82 »

Bardzo ciekawa kampania wyszła. Mało updateów, termin realizacji wrzesień 2023. Wysyłkę rozpoczęli w... sierpniu, przyszło do mnie na początku września. Gra mała, ale wydana bardzo ładnie. Czasem się jednak da dostarczyć na czas albo nawet przed czasem ;-)
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
ODPOWIEDZ