Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Shodan »

arturmarek pisze: 27 sty 2023, 15:20
Nie podoba Ci się chamskie komentowanie. Mi też nie.
Chyba możemy zgodzić się, że to jest najmniejszy wspólny mianownik tej dyskusji?
Bo zdaje mi się, że istota sporu nie leży w prawie do krytyki (nawet niemerytorycznej) materiałów na YT lub social mediach, której nikt tutaj nikomu nie odbiera, czy nawet komentowania wyglądu i urody ich autorów (co osobiście uznaję już za nieeleganckie), tylko czy okrzyki w stylu "niech pokaże gołą d..." są przekroczeniem dobrego smaku.
Zresztą jeden z członków KPiB zajął już stanowisko na tym forum, w którym wyjaśnił sytuację i przeprosił.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: miker »

Raffik_San pisze: 27 sty 2023, 15:11 Dyskusja dość szybko hiperbolizuje. Od jednej, nieprzemyślanej, niefortunnej wypowiedzi do przestępstw o charakterze seksualnym.
Dokładnie. Nic dodać, nie ująć.

Jak dla mnie, jakby miało zabraknąć Gralutki - przeżyłbym. I wiem co mówię, bo ją subskrybowałem. Ale nie chciałbym, aby KPiB zniknęły, bo mam wrażenie, że jako nieliczni obnażają całe gówno planszówkowego światka (półświatka), który jest tak zakłamany, że możnaby o tym napisać niejedną książkę...

Wypowiedź niefortunna. Tyle. Przeprosili. Super. Gralutka w ogóle obrażona? Co jak niektórzy tu sugerują? Zgaduję, że jej to lata i powiewa. Dlaczego? Bo ludzie mieszkający za granicą naszego kraju, mają zdecydowanie więcej dystansu do siebie i swojego ego (o tak, panie jeden z drugim) oraz nie muszą na siłę udawać ekspertów.

I żeby nie było nie na temat. KPiB bardzo lubię. Jeden z 4 podcastów planszówkowych, które słucham. Inne to 2 Pionki (i tak lubię posłuchać Ignacego, mimo, że ma swoje barwne ego) oraz Stare Kości i Gradanie, ale te dwa ostatnie są takie sobie. Reszta to nuda, miałkość i wyżej wspomniana "zajebistość polska".
Awatar użytkownika
612
Posty: 435
Rejestracja: 16 mar 2015, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 69 times
Been thanked: 563 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: 612 »

arturmarek pisze: 27 sty 2023, 15:20 Nie podoba Ci się chamskie komentowanie. Mi też nie.

Tylko zupełnie wypaczasz mój wpis, odwracasz logikę i próbujesz zasugerować, że pisałem (lub sugerowałem) coś czego nie sugerowałem.

Co ma styl ubierania do gwałtu?! To jest jakiś absurd. Twierdzenie, że ofiara gwałtu sprowokowała napaść, bo ubrała się w sposób, który podoba (albo nie?) gwałcicielom to jakiś totalny odlot. I nie wiem gdzie Ty tu znalazłeś analogię do tego, że publikując film na YT, obserwujący go obejrzy i oceni. W ten sposób to można każdą niepodobającą Ci się wypowiedź podważyć.
Napisałem, że to byłby krok dalej, efekt rozumowania na zasadzie "sam się o to prosiłeś bo pokazałeś się w necie, teraz wszyscy mamy prawo wypominać ci, że jesteś brzydki i nasze ręce czyste". Nie stawiaj tu znaku równości. Jedyne, co miałem na myśli, to podkreślenie (teraz widzę zbyt dosadne, bo gwałt robi w dyskusji zawrotną karierę i niepotrzebnie odwraca uwagę od sedna sprawy), że powyższe rozumowanie jest w mojej ocenie krzywdzące dla prawdziwej ofiary hejtu czy przemocy, bo niebezpiecznie odbiera jej status pokrzywdzonej. Nie mogę zgodzić się z tym, że ktoś, kto publicznie pokazuje się w necie, musi siłą rzeczy godzić się na niewybredne komentarze oglądających co do swego wyglądu. Kultura wypowiedzi obowiązuje nas wszystkich, a przynajmniej miło by było, gdyby tak to wyglądało. Tylko tyle miałem na myśli.
arturmarek pisze: 27 sty 2023, 15:20 Dla mnie analogie jest taka:
1. Zostałem zaproszony na ślub kuzynki, poszedłem do drogiego krawca, fryzjera itd. Ubrałem się klasycznie, dobrze wszystko leżało. Podeszło do mnie kilka osób i powiedziało, że super wyglądam.
2. Dwa lata później na ślub zaprosił mnie kuzyn. Pomyślałem, że z duchem czasu będzie przyjść na ślub w dresie i t-shircie. Podeszło do mnie kilka osób i powiedziało, że wyglądam jak bezdomny.
Z własnej woli pokazałem się w miejscu, gdzie wiedziałem, że będzie sporo ludzi i w obu przypadkach ludzie normalnie zachowali się nie udając, że mnie nie widzą. Pewnie wszyscy na weselu mnie widzieli, jakieś 5% skomentowało.
To samo, tylko w skali makro mamy na YT. Jeśli Tobie komentarze na YT kojarzą się z gwałtami, to mamy zupełnie inne kierunki myślenia i raczej się nie zrozumiemy.
Nie kojarzą mi się z gwałtami, natomiast działania przemocowe - czy to werbalne czy fizyczne, powinny być piętnowane zawsze i nie można ich relatywizować pod kątem tego jak ofiara - w tym przypadku - wygląda, nie prowokując w sposób zawiniony napastnika.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: raj »

Sugeruję przyjąć, że odwołanie do gwałtu było nieporozumieniem i bardzo źle dobranym argumentem, powodującym skojarzenia niezgodne z zamierzeniami autora.
Dyskutujcie dalej spokojnie, bez awantur i odpuście sobie rozważania o gwałtach, zwłaszcza w kontekście oceniania filmów na yt oraz youtuberek/ów.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
SosnowyPatyk
Posty: 159
Rejestracja: 20 gru 2021, 21:51
Has thanked: 113 times
Been thanked: 123 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: SosnowyPatyk »

Wreszcie przesłuchałem i powiem tak w skrócie: o ile może ktoś uznać wypowiedź Marka za chamską, o tyle wpis osoby, która zacytowała tutaj kawałek jego wypowiedzi to mistrzostwo w manipulacji i wywołaniu gównoburzy. Jestem przyzwyczajony że wszelakie media, twitterowcy manipulują wypowiedzą, więc z natury sięgam do źródła zanim się ustosunkuję, no ale że na forum planszowym? Tego się nie spodziewałem :)
W skrócie dramka o Gralutce:
- Dziewczyna zamyka kanał, bo ma mało lajków, komentarzy, generalnie mało atencji, a inni mają (chciałbym to zweryfikować gdzieś gdzie faktycznie to robi, żeby się odnieść)
- Chłopaki mówią, że przeniesienie na Instagrama to słaby pomysł, bo ten serwis to dno, gdzie gołe dupy królują, a zdjęcia planszowych pudełek się nie przebiją.
- Chwalą dziewczynę za to, że robi fajne zdjęcia, ciekawy content, nie ma tam na nią żadnego hejtu
- W dosadnych słowach przedstawiają rzeczywistość Instagrama - chcesz zaistnieć, chcesz atencji, miliony lajków - musisz pokazać przysłowiową dupę albo pogodzić się z tym, że nie będziesz gwiazdą insta, tylko mieć wąskie grono fanów.
Nie uważam żeby to było jakieś osobiste dowalenie Gralutce, czy czepianie się jej. To po prostu poakzanie rzeczywistości tego serwisu bez ubierania w kolorowe słówka, żadnego ataku ad personam. Proponuję poznać cały kontekst wypowiedzi i dopiero się ustosunkować.
komu? czemu? - ludziom, osobom, planszówkom
z kim? z czym? - z osobą, z planszówką
ludzią - narzędnik słowa ludzia, gdyby istniało ;)
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 16:58 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: eveni »

SosnowyPatyk pisze: 27 sty 2023, 19:19 (...) Jestem przyzwyczajony że wszelakie media, twitterowcy manipulują wypowiedzą, więc z natury sięgam do źródła zanim się ustosunkuję (...)
- Dziewczyna zamyka kanał, bo ma mało lajków, komentarzy, generalnie mało atencji, a inni mają (chciałbym to zweryfikować gdzieś gdzie faktycznie to robi, żeby się odnieść)
Jak sięgasz do źródła to zajrzyj na jej pożegnalny live, bo napisałeś że nie lubisz manipulowania a właśnie to zrobiłeś. Nie zamknęła kanału, bo "ma mało lajków" tylko po urodzeniu dziecka ma mniej czasu i nagrywanie dużej ilości coraz to nowych materiałów na yt, zabierało jej radość z grania. Zamiast spontanicznie wybierać w co zagrać, czuła presję żeby nowości ogrywać jak najszybciej i kręcić filmiki. Tyle w skrócie, cały materiał:
Spoiler:
Awatar użytkownika
SosnowyPatyk
Posty: 159
Rejestracja: 20 gru 2021, 21:51
Has thanked: 113 times
Been thanked: 123 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: SosnowyPatyk »

Eveni - czytaj moją wypowiedź dokładnie ;) Tak się kończy cytowanie selektywne. Przytaczasz część mojej wypowiedzi (tą od myślnika) nie cytując poprzedniego zdania i trach ktoś myśli, nie sięgając do źródła, że ja to o niej napisałem.
Tak sięgam go źródła zanim się ustosunkuję - w zacytowanej przez Ciebie części mojej wypowiedzi przecież dokładnie w nawiasie napisałem, że chciałbym to o tej wypowiedzi zweryfikować u źródła, a tekst że ma mało lajków itd. to skrót dramki czyli tego co było w podcaście jako powód, a nie moja interpretacja ;)
komu? czemu? - ludziom, osobom, planszówkom
z kim? z czym? - z osobą, z planszówką
ludzią - narzędnik słowa ludzia, gdyby istniało ;)
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: eveni »

SosnowyPatyk Ty widzisz swoją wypowiedź inaczej, ja ją rozumiem inaczej - nie ma sensu się spierać. Chciałeś materiał źródłowy czemu Gralutka zamknęła kanał (o ile dobrze zrozumiałam), podlinkowałam go.
kuba32
Posty: 327
Rejestracja: 23 sie 2021, 17:01
Has thanked: 219 times
Been thanked: 192 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kuba32 »

eveni pisze: 27 sty 2023, 19:31 Jak sięgasz do źródła to zajrzyj na jej pożegnalny live, bo napisałeś że nie lubisz manipulowania a właśnie to zrobiłeś. Nie zamknęła kanału, bo "ma mało lajków" tylko po urodzeniu dziecka ma mniej czasu i nagrywanie dużej ilości coraz to nowych materiałów na yt, zabierało jej radość z grania. Zamiast spontanicznie wybierać w co zagrać, czuła presję żeby nowości ogrywać jak najszybciej i kręcić filmiki.
A ja myślę, że nie potrafiłaś wyłapać z tego nagrania esencji - rozgoryczenia na to, że nikt nie poskąpił się, żeby zadać Gralutce jakiekolwiek pytanie, na które mogła by w tym nagraniu odpowiedzieć, o co prosiła widzów.

Z racji wybranego przez siebie formatu na YT - 99% to recenzje - faktycznie ciężko złapać kontakt z widzami, bo w większości to suche przedstawianie faktów.

Gralutce zależy na zasięgach, kontakcie z widzami i wie, że recenzjami na YT tego nie osiągnie.

Jest wiele formatów na YT i nie wszystkie wymagają systematyczności na poziomie kilka razy na tydzień - patrz Ćwierć tony planszówek, format raz na miesiąc, raz pytali widzów o propozycję na kolejne odcinki i odzew był spory z tego co mówili, chociaż mają 5x mniej subskrybentów niż Gralutka to kontakt z widzami jest, co też widać na live streamach.

Nie dziwię się, że chłopaki z KPiB tak przedstawili sytuację, bo bez wątpienia tak można nagranie Gralutki zinterpretować.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: EsperanzaDMV »

eveni pisze: 27 sty 2023, 21:00 SosnowyPatyk Ty widzisz swoją wypowiedź inaczej, ja ją rozumiem inaczej - nie ma sensu się spierać. Chciałeś materiał źródłowy czemu Gralutka zamknęła kanał (o ile dobrze zrozumiałam), podlinkowałam go.
SosnowyPatryk nie chciał nigdzie materiału źródłowego czemu Gralutka zamknęła kanał, tylko co dokładnie powiedzieli panowie z KPiB (sama wypowiedź, bez weryfikacji czy była ona zgodna z tym, co powiedziała Gralutka u siebie na kanale). Materiał źródłowy = "Dramki" KPiB. Nie o tym jakie były naprawdę powody zamknięcia kanału tutaj chodziło, tylko o cały, szeroki kontekst wypowiedzi, po której panowie z KPiB zostali nazwani burakami, chamami i prostakami.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: arturmarek »

Przesłuchałem pierwsze 30min Dramek. Nie chcę pisać o swoich odczuciach nt. tego co powiedzieli Panowie o zamknięciu kanału przez Gralutkę, bo nie mam tu nic nowego do zaproponowania. Jestem jednak zszokowany, że tyle się tu mówi o Gralutce a nikt nie wspomniał o tym ziomku co wg. KPiB sprzedał 60 talii jakiejś swojej karcianki. Nie dość, że wprost wyśmiewali się z jego wyglądu (opowiadali coś o jego sutkach), padło nawet hasło o fiu**e tego gościa, to jeszcze wynikało z tego, że go gdzieś wypatrują w nieplanszówkowej sferze. W ogóle nie miało to związku z tematem planszówek. Temat Gralutki był przynajmniej omawiany w kontekście Jej kanału i ogólnie planszówek w mediach społecznościowych (i przede wszystkim skala ataku była mikro w porównaniu s tym).

Wniosek jest dla mnie taki, że te ataki na Marka, że cham, prostak i jak tak dalej pójdzie to gwałciciel, są spowodowane tym, że część szanuje działalność Gralutki i odebrali to osobiście na zasadzie: mi się podoba co robi (robiła?), a im nie więc są źli.

Dla mnie KPiB są na ten moment mocnym drugim medium planszówkowym po Gradaniu. Gdyby było więcej Piotrka to mogli by się zbliżyć do Gradania. Nagrywają systematycznie, długie materiały, ciekawe formaty. Ja ich "konsumuję" na przebieżkach z psem i na takie warunki są bardzo dobrzy. Podoba mi się to, że mają nieoklepane formaty: Dramki i Gierkowo. Dla mnie najsłabszy format to ten o premierach i zapowiedziach, bo to trochę do nikogo - sami widać jakoś za bardzo nie śledzą. Ani to nie ma większej wartości informacyjnej, ani rozrywkowej. Recenzje jak recenzje, mocne 5/10 ;) Można posłuchać dla zabawy, ale nie czuć tam żadnego planu, coś powtarzają, coś pomijają, coś przekręcą. Dodatkowo, w porównaniu z Gambitem, Gradaniem, DT itp., czuć, że chłopaki zagrali w bardzo mało gier i mają specyficzną perspektywę, bo szczególnie małą widzę mają o starszych grach. Oczywiście jak w recenzji uczestniczy Piotrek to jest znacznie lepiej.
azazelmo
Posty: 897
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 281 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: azazelmo »

arturmarek pisze: 28 sty 2023, 00:11 <...> Oczywiście jak w recenzji uczestniczy Piotrek to jest znacznie lepiej.
Ale też, z całym szacunkiem dla Piotrka, ciut nudniej. Widać, że nie mają takiego flow jak we dwóch, czy z Karolem. Może krócej się znają, czy coś. Widać (słychać), że bardziej się krygują.
Zgadzam się jednak, że z Piotrkiem jest za to rzetelniej, pojawia się korekta "angielskawego" i jest więcej merytoryki. Z tym że ja planszowych podcastów słucham raczej dla warstwy rozrywkowej i żeby poznać nowe tytułu. Konkretów to dowiaduję się z oglądanych sesji czy z instrukcji. Pewnie jestem tutaj w mniejszości.
Po Gradaniu polecam też Dżentelmenów przy Stole. Też fajna chemia między chłopakami, klawo się słucha "reportażu" z podwórka (na trzepaku). Wprawdzie, dla mnie niektóre ich tematy są zbyt hermetyczne i zdaje się, że będą właśnie szli w tym kierunku, ale i tak słucha się przyjemnie.
kuba32
Posty: 327
Rejestracja: 23 sie 2021, 17:01
Has thanked: 219 times
Been thanked: 192 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kuba32 »

Zgadzam się z postami wyżej - Gradanie, Dżentelmeni, KPiB oraz 2 Pionki.

Gradanie recenzje TOP - w prostych słowach potrafią ująć kwintesencję gier, bez zbędnego przeciągania tematu.

Dżentelmeni - często bardzo hermetyczne tematy, ale wytwarzają taki klimat, czuć taka chemię, że z ogromną chęcią słucham, nawet jak kompletnie nic nie rozumiem, mam wrażenie że szczególnie dobrze wypadają im odcinki z Panem Pitonem, niemiecko-czeska kopalnia beki 8)

KPiB - jak już wyżej było wspominane, odcinki co było grane TOP, Piotrek ogromny plus, Marek trochę przynudza czasem, ale jak odpali to też TOP.

2 Pionki - czasem odbieram to jako pastisz podcastu o planszówkach, ale części merytoryczne bardzo dobre, sporo dobrych tytułów poznałem dzięki nim, w ostatniej topce Prezesa znalazła się tylko jedna gra Portalu, która w dodatku jeszcze nie wyszła, pokażcie mi drugiego takiego...może pozostałe wydawnictwa wydają po prostu dobre gry 😂

Przesłuchane już również kilka odcinków Planszówkowy PKS i jak na razie zapowiada się również pozytywnie, czuć że wiedzą o czym mówią.

Starym Kościom dawałem szansę, ale ich format jest zbyt długi, a treści w nim jak kot napłakał. Jakiś dziwny klimat tam często wyczuwam, który powoduje, że temat schodzi na zupełnie nieinteresujące tory, dodatkowo często powtarzane na przestrzeni odcinków.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 968
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 667 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Bart Henry »

Puściłem podcast dziewczynie, bez informacji o czym jest dramka, powiedziałem tylko o nowym rozwinięciu skrótu KPiB zaproponowanym przez forum. Trafiła za trzecim strzałem. Wniosek? Oburzonym polecam przesłuchać całość, możecie podnieść sobie ciśnienie jeszcze ze dwa razy. Można to wykorzystać jako wstępniak do Pagana, grając przeciwko Wiedźmie, aby widły były ostre i stos palił się jasno. ;)

Dla mnie to poziom typowy dla dramek, zero zaskoczenia. Obstawiam, że większość oburzonych nigdy nie miało okazji słuchać tego formatu, stąd takie komentarze. Pamiętajcie, że nie prowadzą żadnej firmy związanej z branżą, więc nie muszą być profesjonalni i nie chcą. Taki sobie styl wybrali. Bardzo często komentują rzeczywistość ostro. Tutaj w mojej opinii było na stałym poziomie. Po lekturze tych komentarzy nieco się zawiodłem, bo myślałem, że faktycznie jest dramka, a to bardziej kapiszon. ;) Ten format, jak i styl prowadzenia nie jest dla wszystkich i nigdy nie będzie.

Największy problem Dramek to merytoryka, która kończy się, gdy któryś z nich chciałby o coś dopytać, aby pogłębić wiedzę o przedmiocie dyskusji. W przypadku Gralutki skończyła się nawet już podczas wprowadzania tematu, gdy pominięto argumenty zamknięcia kanału podawane przez nią. No, ale do tego trzeba byłoby być na bieżąco z tym co się dzieje i czerpać wiedzę ze źródeł, zamiast z forum. Teraz pora na konkurencyjny podcast w tym formacie, który oceni działalność KPiB na podstawie, mocno zmanipulowanego, pierwszego wpisu o tym z tego wątku. ;) Mam nadzieję Przemek, że widzisz, że nie tędy droga i trudno wyrazić opinię o książce po lekturze streszczenia.

No bo jak podejść do tego, że nie tylko nie zweryfikowaliście informacji o tym, że Wookie powiedział, że nie należy się przywiązywać do 80% ukończenia produkcji Wiedźmina, tylko wręcz nie macie pojęcia gdzie to padło? Strzelam, że zdecydowana większość Waszych subskrybentów śledzi Planszowe Newsy i była w stanie przynajmniej powiązać to z faktem, że mieli live'a z nim. Od tego już krok, aby odwinąć nagranie do tego pytania.

Nie wiem też, czy informacja, że Portal wchłonął 2 Pionki jest skrótem myślowym, czy brakiem wiedzy, że to od początku była niejako linia wydawnicza Portalu, oparta na lekkich grach, gdy Portal był kojarzony raczej z innymi typami gier.

Merytorykę i przygotowanie do dyskusji oceniam na mocne 3/10, kultura to 2/10 na głowę, łącznie wychodzi 7/10, polecam serdecznie. KPiB przyzwyczaili do pewnego poziomu i nie mają zamiaru go podnosić. ;)
Darkstorm
Posty: 853
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 133 times
Been thanked: 212 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Darkstorm »

VivoBrezo pisze: 27 sty 2023, 10:48 Cóż jako współprowadzący kanał, wypowiem się.

Powiedziałem, że Gralutka robi ładne zdjęcia gier planszowych, ale jest to nisza, przez co nie będzie to tak popularny temat jak gołe tyłki instagramerek. Social media, a w szczególności Instagram to rak nie mniejszy niż nasze dramki.

Marek odpowiedział w swoim stylu i cóż bronić go nie będę, jak będzie chciał to sam się wypowie, ma tu konto.

Sam uważam, że wypowiedź była zła i nie na miejscu, nawet jak na humorystyczny charakter materiału, a sam nie wychwycilem tego i nie zareagowałem, a powinienem. Przytaknalem tylko bezrefleksyjnie, że fejm się będzie zgadzać, za co przepraszam.

Nie, nie zasłaniam się późną porą i substancjami psychoaktywnymi 🙂.
Odsłuchałem i w mojej ocenie nie ma za co przepraszać. To co powiedzieliście było prawdziwe. Może powiedziane w sposób, który ktoś mógłby uznać za grubiański ale prawdziwe. Taką macie stylówę i tyle. Mi ona nie przeszkadza. To co mi u Was przeszkadza to początek Waszego wstępniaka muzycznego. Uszy bolą... :wink:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

Powód zamknięcia kanału przez Gralutkę jest nico bardziej skomplikowany i z tego co pisze u siebie na FB to już jakiś czas to trwało.
https://www.facebook.com/gralutkagra/po ... QuUQkY1gSl
Spoiler:
Ja chciałbym jednak się nieco zatrzymać przy punkcie trzecim. Sporo osób których obserwuję lub o nich czytałem, po latach bycia "aktywnym" w tym świecie odczuwa swego rodzaju wypalenie. Myślę że to normalne i każdego to dotyczy lub dotyczyć będzie. Nas w życiu prywatnym (rodzina,praca....) jak i typowo już hobbistycznym. Ucząc się zatem od "starszych" stażem oraz na tz. cudzych błędach wychodzi na to że zbyt mocne poświęcenie się, ciśnienie gier od wydawców itd spowoduję prędzej czy później wypalenie i rozczarowanie. Mówili o tym Gambit, Kaczmar, Leviathan, Gralutka itd....Chyba takim u mnie największym niedowierzaniem było jak właścicielka Rebela opisywała swoją historie.
Pozostaje brać lekcję życia od innych i jednak się tym hobby bawić nie licząc na nic więcej. Przykre to ale prawdziwe, przynajmniej u nas w kraju.

No i taka jeszcze refleksja czy warto skoro i tak cię pozamiatają....?
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 30 sty 2023, 14:25 przez BOLLO, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: miker »

Darkstorm pisze: 30 sty 2023, 13:35 Odsłuchałem i w mojej ocenie nie ma za co przepraszać. To co powiedzieliście było prawdziwe. Może powiedziane w sposób, który ktoś mógłby uznać za grubiański ale prawdziwe. Taką macie stylówę i tyle. Mi ona nie przeszkadza. To co mi u Was przeszkadza to początek Waszego wstępniaka muzycznego. Uszy bolą... :wink:
Wstępniak to jest najlepszy początek, szczególnie na YT :D
Ile ja się naszukałem tego mp3... Ale mam i jest to mój dzwonek na telefon!
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 763
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 478 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: _Berenice_ »

Myślę, że w warto przytoczyć komentarz w całej sprawie samej Gralutki:

"Hej!
Po pierwsze nie wiedziałam nawet, że o mnie wspominali, bo ich nie oglądam/nie słucham. Szczerze, to do tej pory nie wiedziałam o ich istnieniu.
Nie będę się zagłębiać w temat i "karmić trolla". Fakt, komentarz dotyczący wyglądu niefajny, bo wychodzi na to, że nie tylko nie mam na siebie pomysłu, ale i jestem nieurodziwa. Niestety w takim zachowaniem wobec mnie mam styczność już od czasòw gimnazjum, więc troche mi to lata koło rzeczonej dupy 😉
Nawet posłuchałam fragmentu o sobie, i to, że co roku zamykam kanał bardzo mnie rozbawiło 🙂
Żeby tylko skorygować jedną nieścisłość - na Instagramie można mieć wielu obserwujących fotografując planszòwki, tylko musieliby siedzieć bardziej w temacie 🙂
Trochę szkoda, że panowie nawet nie postarali się o "risercz" w pewnych kwestiach, choćby w podaniu prawdziwego powodu odejścia z YT.
Niemniej jednak BARDZO dziękuję za wsparcie"

Gdzie to i reszta komentarzy tutaj - https://www.facebook.com/GRAnatowaTV - na profilu FB GRAnatowej
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Leser »

Powód zamknięcia kanału przez Gralutkę jest nico bardziej skomplikowany
Wszystko spoko, ale jak zwykle pojawiają się "równi i równiejsi" oraz "koła wzajemnej adoracji".

Ja chyba muszę być jakiś dziwny. Prawie 14 lat w branży, przeszło 6 na pełen etat, po drodze parę latek zabawy w recenzowanie. Widziałem rzeczy fajne i bardzo kijowe, poznałem super ludzi i takich, których wolałbym nie znać. Tylko te wszystkie mityczne kręgi, koterie, frakcje i sekretne loże jakoś mnie ominęły. Ktoś wie, kto, gdzie i z kim? Może zgłosiłbym akces, do któregoś z tych stowarzyszeń...
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 417 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gosiek »

Leser pisze: 30 sty 2023, 16:31 Ktoś wie, kto, gdzie i z kim?
The first rule of Fight Club is: you do not talk about Fight Club. The second rule of Fight Club is: you DO NOT talk about Fight Club! Third rule of Fight Club: someone yells "stop!", goes limp, taps out, the fight is over.
Raffik_San
Posty: 50
Rejestracja: 02 gru 2019, 16:40
Has thanked: 22 times
Been thanked: 40 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Raffik_San »

Ciekawe, że na profilu Granatowej zebrało się towarzystwo często pojawiające się w "dramkach". Oj, chyba o samą Gralutkę najmniej już tu chodzi. Widzicie panowie z KPiB trzeba było głaskać się nawzajem ze wszystkimi po główkach, teraz polowanie na czarownice byłoby mniejsze. 😉
Awatar użytkownika
SosnowyPatyk
Posty: 159
Rejestracja: 20 gru 2021, 21:51
Has thanked: 113 times
Been thanked: 123 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: SosnowyPatyk »

Przeczytałem tą wypowiedź Gralutki przytoczoną przez Bollo i to dwa razy. Nie wiem czy tylko ja to tak odbieram, ale między słowami można odebrać niefajny przekaz. Chyba nieprzypadkowo odezwał się w drugim przytoczonym cytacie waćpan Jasik.
komu? czemu? - ludziom, osobom, planszówkom
z kim? z czym? - z osobą, z planszówką
ludzią - narzędnik słowa ludzia, gdyby istniało ;)
allagainstyou
Posty: 152
Rejestracja: 19 lis 2020, 15:30
Has thanked: 33 times
Been thanked: 34 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: allagainstyou »

KPiB poznałem z gościnnego występu u Gambita i wtedy wydali mi się bardzo niesympatyczni. Rzuciłem wtedy też okiem na jakiś ich film i utwierdziłem się w przekonaniu, że ten kanał mnie nie zainteresuje. Gralutka niestety też mnie nie przekonała do swojego kanału, ale niestety nie mam żadnej "konstruktywnej krytyki" - nie pamiętam co mi nie przypadło do gustu. Co do "dramy" KPiB / Gralutka się nie wypowiem, szkoda mi czasu na zapoznanie się z materiałem - jedyny mój komentarz jest taki, że wcale nie dziwi mnie, że KPiB nagrało filmik który ludzie uznali za kontrowersyjny / chamski.
Dla mnie topką jest nadal Gambit, na drugie miejsce wskoczyło Gradanie (które moim zdaniem w żaden sposób nie przypomina KPiB), później Dice Tower i Planszówki we dwoje. Pozdro :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Curiosity »

_Berenice_ pisze: 30 sty 2023, 16:20 nie wiedziałam nawet, że o mnie wspominali, bo ich nie oglądam/nie słucham. Szczerze, to do tej pory nie wiedziałam o ich istnieniu.
Ech, klasyka 8) Jak chcesz w dyskusji pokazać, że Twój oponent nic nie znaczy, jest nikim, to tak właśnie piszesz. Aż mi się przypominają roasty. Mam wrażenie, że jeśli interesujesz się grami planszowymi, to ciężko było nic o KPiB nie słyszeć - chyba, że się nie wychylało poza własną niszę. Ja sam niezbyt przepadam za podcastami (czasami włączę Gradanie), ale i tak ich kojarzę i nawet coś kiedyś posłuchałem.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
ODPOWIEDZ