Frosthaven (Isaac Childres)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Frosthaven (Isaac Childres)

Post autor: arian »

eveni pisze: 24 sty 2023, 19:23 Wolę również mapę układaną z kafli i żetonów niż nieklimatyczną mapę ze skoroszytu scenariuszy :)
Ale przecież mapy w księdze scenariuszy z JotL są unikalne pod względem grafik i przez to wydają mi się akurat bardziej klimatyczne niż pozbawione niepowtarzalnych szczegółów mapy z dużego GH.
Spoiler:
W tle mamy tory, które pojawiają się tylko w tym jednym scenariuszu jako ozdoba. W innych lokacjach krew na podłodze. Jakieś rośliny, paczki, skrzynie z ładunkiem, stoły z chemikaliami, itp.

Nie chcę spoilowac kolejnych tym co nie grało, ale przecież później w Szczękach robi się jeszcze ciekawiej i każda lokacja ma unikalne grafiki i charakter. Te "mapy" z księgi to jest zresztą jeden z elementów które dla mnie dawały choć trochę klimatu (bez potrzeby budowania własnych makiet do gry) i zrobiony był lepiej niż w wielu grach kafelkowych, gdzie lokacje mają różny układ, ale zrobione są z powtarzalnych i z czasem opatrzonych już elementów. Taka księga scenariuszy do Imperium Atakuje, gdzie każda lokacja jest zupełnie niepowtarzalna, to jest moje marzenie. Moim zdaniem to akurat najlepszy i najbardziej klimatyczny element tej gry. :)
aeiou871
Posty: 978
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 311 times
Been thanked: 432 times

Re: Frosthaven (Isaac Childres)

Post autor: aeiou871 »

Wydaje mi się, że eveni za nieklimatyczny uważa podział takiej mapy przez spiralę księgi. Czasami taki podział bywa problematyczny, ale zgadzam się, że te unikalne grafiki rekompensują to z nawiązką. W którejś z aktualizacji kampanii FH pojawiła się też informacja, że w przyszłości powinny pojawić się księgi scenariuszy do GH i FH na wzór tej ze Szczęk.
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Frosthaven (Isaac Childres)

Post autor: arian »

Ok, z tym się mogę zgodzić. Faktycznie ta spirala czasem psuje wygląd. W sumie to by mogły być nawet składane plansze zrobione z takiego papieru. Po prostu żeby to były gotowe elementy, bo akurat grubość kafelków/planszy, gdy i tak leży ona przez cały czas na stole, nie ma dla mnie znaczenia, a wygoda i niepowtarzalność lokacji jest ogromną zaletą.
aeiou871
Posty: 978
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 311 times
Been thanked: 432 times

Re: Frosthaven (Isaac Childres)

Post autor: aeiou871 »

Wczoraj na swoim streamie Rysław odpowiedział na pytanie o lokalizację Frosthaven, że "nie idzie w ogóle" ze względu na "problemy logistyczne" i nie sądzi, żeby w tym roku pojawił się polski FH.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Frosthaven (Isaac Childres)

Post autor: eveni »

aeiou871 pisze: 27 sty 2023, 00:40 Wczoraj na swoim streamie Rysław odpowiedział na pytanie o lokalizację Frosthaven, że "nie idzie w ogóle" ze względu na "problemy logistyczne" i nie sądzi, żeby w tym roku pojawił się polski FH.
Współczuję osobom, które czekają na polskie wydanie. Aczkolwiek dziwne dla mnie było że pojawiło się info z ceną w czeskim sklepie Albi i Tlamagames a u nas cisza :(
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Frosthaven (Isaac Childres)

Post autor: 13thSON »

arian pisze: 25 sty 2023, 23:39 Taka księga scenariuszy do Imperium Atakuje, gdzie każda lokacja jest zupełnie niepowtarzalna, to jest moje marzenie. Moim zdaniem to akurat najlepszy i najbardziej klimatyczny element tej gry. :)
Jest kilka nowych graficznie lokacji/mapek w fanowskich kampaniach.
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Frosthaven (Isaac Childres)

Post autor: elayeth »

eveni pisze: 27 sty 2023, 00:51
aeiou871 pisze: 27 sty 2023, 00:40 Wczoraj na swoim streamie Rysław odpowiedział na pytanie o lokalizację Frosthaven, że "nie idzie w ogóle" ze względu na "problemy logistyczne" i nie sądzi, żeby w tym roku pojawił się polski FH.
Współczuję osobom, które czekają na polskie wydanie. Aczkolwiek dziwne dla mnie było że pojawiło się info z ceną w czeskim sklepie Albi i Tlamagames a u nas cisza :(
Ale czemu współczuć? Myślę, że większość z tych osób już na etapie KSa, wiedziała, że poczeka minimum pół roku dłużej... choć ja bym obstawiał z rok. Myślę, że polska wersja wyjdzie najwcześniej w przyszłym roku. Z tym się zgadzamy.
Ja będę współczuł sobie jeśli w ciągu 2-3 tygodnie nie dostanę mojej wersji FH z KSa... ;)
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1646
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 360 times
Kontakt:

Re: Frosthaven (Isaac Childres)

Post autor: Sir_Yaro »

aeiou871 pisze: 27 sty 2023, 00:40 Wczoraj na swoim streamie Rysław odpowiedział na pytanie o lokalizację Frosthaven, że "nie idzie w ogóle" ze względu na "problemy logistyczne" i nie sądzi, żeby w tym roku pojawił się polski FH.
A gdzieś to można zobaczyć/usłyszeć?
aeiou871
Posty: 978
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 311 times
Been thanked: 432 times

Re: Frosthaven (Isaac Childres)

Post autor: aeiou871 »

Sir_Yaro pisze: 27 sty 2023, 15:16
aeiou871 pisze: 27 sty 2023, 00:40 Wczoraj na swoim streamie Rysław odpowiedział na pytanie o lokalizację Frosthaven, że "nie idzie w ogóle" ze względu na "problemy logistyczne" i nie sądzi, żeby w tym roku pojawił się polski FH.
A gdzieś to można zobaczyć/usłyszeć?
Transmisja jest zachowana na twitchu (i yt pewnie też). Możesz szukać mojego pytania na czacie (z tego samego nicka)
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1646
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 360 times
Kontakt:

Re: Frosthaven (Isaac Childres)

Post autor: Sir_Yaro »

aeiou871 pisze: 27 sty 2023, 15:19 Transmisja jest zachowana na twitchu (i yt pewnie też). Możesz szukać mojego pytania na czacie (z tego samego nicka)
niestety nie potrafię tego znaleźć... :(
aeiou871
Posty: 978
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 311 times
Been thanked: 432 times

Re: Frosthaven (Isaac Childres)

Post autor: aeiou871 »

Sir_Yaro pisze: 27 sty 2023, 15:28
aeiou871 pisze: 27 sty 2023, 15:19 Transmisja jest zachowana na twitchu (i yt pewnie też). Możesz szukać mojego pytania na czacie (z tego samego nicka)
niestety nie potrafię tego znaleźć... :(
Około 1 godziny i 23 minut tutaj
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1646
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 360 times
Kontakt:

Re: Frosthaven (Isaac Childres)

Post autor: Sir_Yaro »

aeiou871 pisze: 27 sty 2023, 15:42 Około 1 godziny i 23 minut tutaj
Mam. Kijowa sprawa. O ile wie, o czym mówi. :)
A ja nie wiem, czy mi się chce znowu takiego kolosa tłumaczyć... :D
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Frosthaven (Isaac Childres)

Post autor: eveni »

gogovsky pisze: 19 sty 2023, 14:56 Why odsłoniete wszystko ?
Od czasu Twoich komentarzy, gramy z odsłoniętym tylko pierwszym pomieszczeniem. I jest zdecydowanie lepiej, ciekawiej. Dzięki! :wink:
gwizdq
Posty: 8
Rejestracja: 04 kwie 2020, 18:27
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Frosthaven (Isaac Childres)

Post autor: gwizdq »

aeiou871 pisze: 27 sty 2023, 00:40 Wczoraj na swoim streamie Rysław odpowiedział na pytanie o lokalizację Frosthaven, że "nie idzie w ogóle" ze względu na "problemy logistyczne" i nie sądzi, żeby w tym roku pojawił się polski FH.
Tylko nie powiedział wprost - czy pliki już ma przetłumaczone i piłka po stronie wydawcy czy jeszcze tłumaczy....
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Frosthaven (Isaac Childres)

Post autor: japanczyk »

gwizdq pisze: 31 sty 2023, 15:46
aeiou871 pisze: 27 sty 2023, 00:40 Wczoraj na swoim streamie Rysław odpowiedział na pytanie o lokalizację Frosthaven, że "nie idzie w ogóle" ze względu na "problemy logistyczne" i nie sądzi, żeby w tym roku pojawił się polski FH.
Tylko nie powiedział wprost - czy pliki już ma przetłumaczone i piłka po stronie wydawcy czy jeszcze tłumaczy....
Na 100% nie ma przetlumaczonych plikow
M_T
Posty: 77
Rejestracja: 24 sie 2019, 21:35
Has thanked: 343 times
Been thanked: 20 times

Re: Frosthaven (Isaac Childres)

Post autor: M_T »

Wychodzi na to, że gra zawiera sporo błędów

Materiał bez dużych spoilerów - zamknięte elementy pozostają zamknięte.
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Frosthaven (Isaac Childres)

Post autor: Fojtu »

Jak ktoś woli spisane, to tutaj są (bez spoilerów):
https://boardgamegeek.com/thread/300101 ... ons-please

Ilość błędów jest dość spora, ale też sama gra jest gigantyczna. Wczoraj wypychałem z wyprasek, to ilość potworów powala, nie mogę się doczekać grania. Do tego w ogóle ilość wszystkiego, włącznie z grubością książek jest niesamowita. Gra na lata. :lol:
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Frosthaven (Isaac Childres)

Post autor: eveni »

Fojtu pisze: 02 lut 2023, 08:20 Jak ktoś woli spisane, to tutaj są (bez spoilerów):
https://boardgamegeek.com/thread/300101 ... ons-please
Dzięki za info. Ciekawe czy jest szansa na jakiś pakiet naprawczy albo pdf do samodzielnego wydruku 🤔
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Frosthaven (Isaac Childres)

Post autor: yrq »

eveni pisze: 02 lut 2023, 11:17
Fojtu pisze: 02 lut 2023, 08:20 Jak ktoś woli spisane, to tutaj są (bez spoilerów):
https://boardgamegeek.com/thread/300101 ... ons-please
Dzięki za info. Ciekawe czy jest szansa na jakiś pakiet naprawczy albo pdf do samodzielnego wydruku 🤔
Na bgg ktoś zrobił już naklejki, musisz poszukać.
mk20336
Posty: 1553
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 72 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: Frosthaven (Isaac Childres)

Post autor: mk20336 »

elayeth pisze: 20 sty 2023, 22:35 Zazdroszczę. Udanego startu przygody! :)
Ja nadal czekam na swoj egzemplarz…
Dzięki! Bardzo się ciesze, że kolega zdecydował się nabyć :)
I będe na bieżąco relacjonował!
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Frosthaven (Isaac Childres)

Post autor: elayeth »

Wczoraj dostałem grę! :D :D :D
Teraz tylko ogarnąć kogoś do pomalowania figsów (polecacie kogoś?), zakup sprzętu do zorganizowania elementów gry i ruszamy! :)
Mateez pisze: 20 sty 2023, 11:44
W końcu zdecydowałem się na następujące rozwiązanie:
Spoiler:
Świetna sugestia. Dzięki. Do GH też dobrałem własne pudełka, ale tym razem skorzystam z sugestii. Pomysł z segragatorem i teczką harmonijką biorę w ciemno. :)


Co do apki to się waham, ale pewnie spróbuję z X-haven... niemniej mam kosteczki 12 i 8-ścienne, które w pełni wystarczały do łatwego śledzenia hp potworów. Ciągnięcie kart ma też w sobie pewien element emocji...
Rozumiem, że większość z was korzysta z tej apki głównie to zarządzanie deckami i hp potworów? Czy do czegoś jeszcze?

Czy ktoś używał już oficjalnej apki od Lucky Duck Games? Wygląda dużo lepiej...

No i nadal widzę, że ludzie (podobnie jak ja) grają bez niej... chociażby tu:
Spoiler:
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Frosthaven (Isaac Childres)

Post autor: Cyel »

Jak myślicie, za ile stron będzie można zajrzeć do tego tematu by poczytać wrażenia i opinie faktycznie grających o faktycznej rozgrywce a nie spam koszulkujących o koszulkach, insertujących o insertach, czekających na po polsku o czekaniu na po polsku itp?
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Frosthaven (Isaac Childres)

Post autor: elayeth »

Cyel pisze: 07 lut 2023, 15:51 Jak myślicie, za ile stron będzie można zajrzeć do tego tematu by poczytać wrażenia i opinie faktycznie grających o faktycznej rozgrywce a nie spam koszulkujących o koszulkach, insertujących o insertach, czekających na po polsku o czekaniu na po polsku itp?
Ja rozumiem, że można się wkurzyć... ale nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę jak ogromna jest to gra? Wyjęcie wszystkiego z wyprasek zajęło mi godzinę (jest ich 27). Do tego masa potworów, które trzeba gdzieś upchać, tony kart... ta gra jest większa od GH o jakieś 50%... Sam instrukcja to niezła księga.

Także zachęcam do cierpliwości i wyrozumiałości wobec tych, którzy chcą to jakoś ogarnąć przed kampanią. A uwierz, że chce to zrobić jak najszybciej. Po to chyba jest to forum (też), nieprawdaż?
Awatar użytkownika
612
Posty: 435
Rejestracja: 16 mar 2015, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 69 times
Been thanked: 563 times

Re: Frosthaven (Isaac Childres)

Post autor: 612 »

czytanie dram o koszulkach>>>>czytanie wrażeń z rozgrywki
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Frosthaven (Isaac Childres)

Post autor: yrq »

Zagrałem scenariusze 0 i 1. Ask me anything ;)

Przez ferie powinno udać się zagrać jeszcze parę razy to może zbiorę wrażenia do kupy.
ODPOWIEDZ