Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
vader777
Posty: 112
Rejestracja: 13 lis 2015, 12:15
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: vader777 »

W sumie popatrzyłem i w intro taliach tylko Greyjoy ma makowe mleko x2 ,a tak inne rody grają bez tego.Nie zmienia to faktu że intro talie są dość wyrównane.
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Michałku »

Intro decki jak sama nazwa wskazuje są do... intro. Warto później zacząć rozbudowywać i zmieniać talie.
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
vader777
Posty: 112
Rejestracja: 13 lis 2015, 12:15
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: vader777 »

Jakby kiedys powstała 3 wersja to fajnie by postacie miały coś jak honor w l5r i mogły się pojedynkować(coś jak pojedynek Jamiego z ,,Górą").
Tylko pewnie wydłużyło by to rozgrywkę,i żeby nie było takich sytuacji jak np: Greywind zastrasza całą armię.
pwoloszun
Posty: 452
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1731 times
Been thanked: 543 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: pwoloszun »

U Tyrellow masz sporo kart wymuszajacych pojedynki 1vs1
Podcast dżentelmeni przy stole:
Awatar użytkownika
misiencjusz
Posty: 200
Rejestracja: 12 sie 2020, 17:42
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 160 times
Been thanked: 111 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: misiencjusz »

Podpowiedzcie proszę bo dopiero otwieram pudełko z podstawką.
Stara planszówkowa zasada mówi: jak jest promocja to kupuj, a jak wiesz, ze pewnie nie zagrasz kupuj tym szybciej żeby się nie rozmyślić. A w aleplanszowkach dodatki są tanie jak barszcz. Zatem trzeba kupować.
Do sedna. Mam jakoś specjalnie zwracać uwagę co kupuję? Całe cykle, jakieś specjalne karty nie mogą być używane same bez czegoś tam? Czy po prostu brać wszystko i pakować w jedno pudło na zasadzie "przydadzą się, przecież będę grał"?
dzięki
Rzeszów
BGG: misiencjusz; BGA: misiencjusz; TTS: 446182198
Mam i chętnie zagram Sprzedam Kupię
Awatar użytkownika
psborsuk
Posty: 281
Rejestracja: 10 maja 2006, 01:04
Lokalizacja: Łódź, Koluszki
Has thanked: 299 times
Been thanked: 73 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: psborsuk »

W większości lcgów jest tak, że najlepiej kupować cyklami, bo tam karty się ze sobą łączą. Coś, co samo z siebie pasuje zupełnie do niczego, z kartami z innych paczek cyklu może tworzyć niezłe kombo.
Świt Rebelii... ]:->
pwoloszun
Posty: 452
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1731 times
Been thanked: 543 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: pwoloszun »

Hej hej!

Jesli masz checi i mozliwosci, to moglibysmy sie umowic na tygodniu wieczorem ok. 21:30, to bym Ci pokazal co i jak z agot lcg, podeslal gotowe, fajne decki, zebys mogl zobaczuc czy to Twoja para kaloszy (gra jest mocno specyficzna, m.in. bardzo brutalna).
Co do zakupow to ja bym zrobil tak: pogral troche online i jesli zazre to kupil jakis uzywany duzy zestaw (moze nawet wszystko?). Ja na kompleyowanie wydalem ok 2800 i wciaz nie mam jednego sezonu, a np kolega kupil wszystko za 1700.
Ale to mowie, zalezy czy i jesli tak to jak sie wkrecisz oraz czy masz kogos do grania live i jak duzo bedziecie grac. Np jesli od czasu do czasu to pewnie za 300-400zl mozna kupic wiekszosc tego co wyszlo pl.

Pozdrawiam,

Piotrek
misiencjusz pisze: 19 cze 2023, 12:04 Podpowiedzcie proszę bo dopiero otwieram pudełko z podstawką.
Stara planszówkowa zasada mówi: jak jest promocja to kupuj, a jak wiesz, ze pewnie nie zagrasz kupuj tym szybciej żeby się nie rozmyślić. A w aleplanszowkach dodatki są tanie jak barszcz. Zatem trzeba kupować.
Do sedna. Mam jakoś specjalnie zwracać uwagę co kupuję? Całe cykle, jakieś specjalne karty nie mogą być używane same bez czegoś tam? Czy po prostu brać wszystko i pakować w jedno pudło na zasadzie "przydadzą się, przecież będę grał"?
dzięki
Podcast dżentelmeni przy stole:
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: szczudel »

Szczerze mówiąc do "boardgame style" wystarczą 3 podstawki. Łatwiej będzie ogarnąć talie, szybciej wejdziecie na poziom, gdzie znacie talie przeciwnika i będziecie grać na kontry a nie notorycznie sprawdzać co dana karta robi.

Potrójny Core Set wystarczy spokojnie na ponad setkę partii (jeśli będziesz zmieniać frakcje) a biorac pod uwagę, że jedna rozgrywka to godzina +/- 20 minut to jest to bardzo dobra inwestycja.
Obawiam się, że jak kupisz za duży pakiet na początek to przerośnie Cię deckbuilding. Będzie za dużo opcji i skończysz z jedną talią którą w miare szybko zgrasz.

Reasumując, wyrwij najtańszy zestaw jaki znajdziesz zawierający 3xCore Set i na pewno się nie zawiedziesz.
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 489
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 935 times
Been thanked: 210 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: ZygfrydDeLowe »

A do grania głównie domowego, ale licząc się z tym, że zaczniemy dokupywać dodatki z czasem - to którą wersję językową wybrać?

Ogólnie i tak mamy do czynienia w większości z angielskojęzycznymi wydaniami, więc angielski nie jest problemem, ale nie wiem jak z dostępnością i cenami na rynku wtórnym.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Markus »

Nie chcę cię martwić ale za dużo tych dodatków to w sklepach nie kupisz.
Wersja PL i ENG w sensie wydawniczym jest martwa.
Galakta robiła kiedyś mega wyprzedaż i za niewielkie pieniądze i można bylo kupić wszystko co wyszlo po polsku. To był dobry okres na kupowanie.

Obecnie na rynku pierwotnym nie ma szansy kupienia całości w żadnym języku.

Nie wiem czy nie lepiej jakbyś zapolował na używany playset (grupa fb Gota lcg/allegro)?
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 489
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 935 times
Been thanked: 210 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: ZygfrydDeLowe »

Markus pisze: 20 cze 2023, 11:44 Nie chcę cię martwić ale za dużo tych dodatków to w sklepach nie kupisz.
Wersja PL i ENG w sensie wydawniczym jest martwa.
Galakta robiła kiedyś mega wyprzedaż i za niewielkie pieniądze i można bylo kupić wszystko co wyszlo po polsku. To był dobry okres na kupowanie.

Obecnie na rynku pierwotnym nie ma szansy kupienia całości w żadnym języku.

Nie wiem czy nie lepiej jakbyś zapolował na używany playset (grupa fb Gota lcg/allegro)?
Nie martwisz mnie, bo jestem świadom końca GOT i dlatego też pytałem o sytuację na rynku wtórnym.
Awatar użytkownika
AndreV
Posty: 214
Rejestracja: 11 lis 2016, 07:13
Has thanked: 139 times
Been thanked: 50 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: AndreV »

A da się kupić np na olxie w fajnych pieniądzach bo za 3xpodstawka i wszystko co wyszlo w PL i cala reszta po ENG, zaplacilem 1300, tylko czasu brak ale w końcu się odezwę do pwoloszun bo kiedyś proponował😉
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: szczudel »

Jak kupisz większy zestaw to sugeruję posortować karty. Ograć podstawkę i dodawać kolejne zestawy co jakiś czas. Jeżeli będziecie mieli ulubione frakcje wrzućcie na początek Deluxy dla nich.
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Neoptolemos »

Dwa nieśmiałe pytanka:
1. Czy ktoś w Wawie chciałby się ustawić na luźne granie? Wczoraj przetestowaliśmy La Lucy i jest spoko miejscówką w centrum, tylko chwilowo było nas 3 (ja, Wilkot i Skasu) - może ktoś jeszcze wyciągnąłby karty z klasera?
2. Czy są tu jacyś cichociemni, którzy się wybierają na Worldsy do Stahleck w tym roku?
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
vader777
Posty: 112
Rejestracja: 13 lis 2015, 12:15
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: vader777 »

Fajnie że ludzie jeszcze w to grają :)
Według mnie najlepsza konfrontacyjna gierka lcg obok netrunnera.
Ja niestety ślask i brak czasu :(

Młodzi to teraz mają fajnie masę gier ,a nie za naszych czasów ,,magia i miecz" pozdrawiam.
pwoloszun
Posty: 452
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1731 times
Been thanked: 543 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: pwoloszun »

Rozpoczela sie zbiorka na druk najnowszego dodatku. Koszt 7 euro plus koszta przesylki.

Szczegoly tutaj:
https://form.jotform.com/240431492819357
Podcast dżentelmeni przy stole:
vader777
Posty: 112
Rejestracja: 13 lis 2015, 12:15
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Re: Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: vader777 »

Witam mam pytanko,prawdopodobnie będę pierwszy raz grał w najbliższym czasie w Melee na 3 os.

Jakie rody polecacie by było dość ciekawie(najlepiej z intro talii bo nie mam czasu składać czegoś nowego), ja kilkadziesiąt(70-80)meczy online i kilkanaście na żywo,jeden znajomy kilkanaście na żywo ,a drugi kompletnie nowy.
ODPOWIEDZ