Paint The Roses (Ben Goldman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
dave20_
Posty: 56
Rejestracja: 18 sie 2021, 18:43
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times

Paint The Roses (Ben Goldman)

Post autor: dave20_ »

Obrazek

"Alicja w Krainie Czarów nie przestaje inspirować twórców. Na plaformie Kickstarter toczy się właśnie kampania Paint the Roses od North Star Games - kooperacyjnej gry logicznej dla 2-5 graczy.

Osadzeni w zagadkowym świecie Alicji w Krainie Czarów, zostajecie nowo mianowanymi Królewskimi Ogrodnikami. Pracujecie razem, aby wykończyć teren pałacu zgodnie z zachciankami Królowej Kier. Każdy jednak dostanie tylko fragment zlecenia królowej i nie może ujawniać go pozostałym. Będziecie musieli wykorzystać umiejętność dedukcji i logicznego myślenia, aby wspólnie ukończyć ogród, pozostając jednocześnie o krok przed królową, w przeciwnym razie ostatnią rzeczą, jaką usłyszycie, będzie Ściąć ich!"

Opis gry z: Planszowe Newsy.

Wg mnie zapowiada się świetna gra. Mam nadzieję, że ktoś ją wyda w Polsce. :)

https://boardgamegeek.com/boardgame/253759/paint-roses
Awatar użytkownika
Nabuchodonozor
Posty: 261
Rejestracja: 06 wrz 2008, 19:57
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: Paint The Roses (North Star Games)

Post autor: Nabuchodonozor »

Właśnie miałem okazję w nią zagrać. Niestety jedynie przez Internet. Bardzo przyjemna dla oka kooperacja logiczna. Jestem fanem tego typu gier. Do tej pory udało mi się rozegrać dwie partie z jednym towarzyszem (a w zasadzie towarzyszką) i niestety ponieśliśmy sromotną klęskę. Nie jest to gra łatwa, ale to dobrze- kooperacje muszą mieć wysoki próg moim zdaniem. Ciekaw jestem jak się będzie grało przy większej ilości graczy.
Gra jest już jakiś czas na rynku, ale na razie została wydana tylko przez jednego dystrybutora. Gdy przeglądałem rynek by zobaczyć czy da się ją kupić odnalazłem tylko link na rebelu do angielskiego wydania, przy czym produkt był niedostępny. Kosztowała ponad 200 zł, prawdopodobnie ze względu na przelicznik walutowy. Gra jest wprawdzie bardzo ładna i estetyczna, ale w żaden sposób nie uzasadnia to tak wysokiej ceny przy takiej ilości elementów. Na razie więc pozostaje mi grać w nią na komputerze, bo do samoróbek nie mam talentu.

Zasady gry:
Spoiler:
Oto link do oficjalnej instrukcji gry: https://drive.google.com/drive/folders/ ... vUapZ5fGRQ
ODPOWIEDZ