Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Seraphic_Seal »

Dako_W pisze: 20 lut 2023, 07:50 Instrukcje ENG ver 0.9X do BRWR masz tutaj:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... 9o3uTeU71S
To takie podsumowanie na szybko, jakby kogoś jeszcze ciekawiło:
- Avatar to sztuczny gracz, który ma zastąpić rzeczywistego gracza (będzie przestrzegał większości zasad dla graczy), ale działa on na korzyść czarnej róży. Można lekko modyfikować jego poziom trudności. Dzięki niemu można grać solo, można też dodać go do rozgrywki wieloosobowej, żeby czarna róża była większym wyzwaniem. W podstawce (bez rotasa) jest 1 avatar - possesed (opętany?) - ale nie posiada on własnej figurki. Trzeba wykorzystać jedną z nieużywanych figurek magów, więc bez żadnego dodatku nie można zagrać 4 graczy+avatar. Zarówno rotas jak i pozostałe dodatki dodają nowe avatary, te avatary mogą dodawać już jakieś małe mechaniki, z których mogą korzystać wszyscy gracze, i te dodatkowo avatary często są wykorzystywane do scenariuszy
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1623
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: nidhog »

Seraphic_Seal pisze: 20 lut 2023, 09:10
Dako_W pisze: 20 lut 2023, 07:50 Instrukcje ENG ver 0.9X do BRWR masz tutaj:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... 9o3uTeU71S
To takie podsumowanie na szybko, jakby kogoś jeszcze ciekawiło:
- Avatar to sztuczny gracz, który ma zastąpić rzeczywistego gracza (będzie przestrzegał większości zasad dla graczy), ale działa on na korzyść czarnej róży. Można lekko modyfikować jego poziom trudności. Dzięki niemu można grać solo, można też dodać go do rozgrywki wieloosobowej, żeby czarna róża była większym wyzwaniem. W podstawce (bez rotasa) jest 1 avatar - possesed (opętany?) - ale nie posiada on własnej figurki. Trzeba wykorzystać jedną z nieużywanych figurek magów, więc bez żadnego dodatku nie można zagrać 4 graczy+avatar. Zarówno rotas jak i pozostałe dodatki dodają nowe avatary, i te dodatkowo często są wykorzystywane do scenariuszy
W razie czego przykład masz w dodatku Inferno do podstawki BRW. Lucyfer jest takim tworem.
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: adalbert »

Czy magowie z Ukrytych Kolców mogą być używani w grze do 4 osób?
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1623
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: nidhog »

adalbert pisze: 20 lut 2023, 15:15 Czy magowie z Ukrytych Kolców mogą być używani w grze do 4 osób?
Tak. Magowie z podstawki maja własne zaklęcia z 4 z 6 szół z podstawki. Ci z ukrytych kolców maja zaklęcia z pozostałych 2 szkół. Więc moznaby rzec, że to komplet.
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: BOLLO »

Kilka słów ode mnie jeżeli chodzi o BRW. Myślę że osoby niezdecydowane po tym nagraniu znajdą odpowiedź czy warto wchodzić w ten tytuł

PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 16:31 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Leviathan »

Unboxing gry na Wojennik TV:

miszcz
Posty: 177
Rejestracja: 14 sty 2011, 08:10
Been thanked: 59 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: miszcz »

Jest już preorder na Black Rose Wars: Duel
W pudełku inne elementy niż w podstawowym BRW i Rebirth. Wszystkie gry można łączyć i dowolnie mieszać.
Jest nawet (prawie) polski akcent. Jednym z dostępnych magów jest Ulrich von Jungingen, poległy pod Grunwaldem.
Gra ma być dostępna na gwiazdkę.
https://pledgemanager.games/shop/produc ... lex&xid=82
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: karawanken »

Mam nadzieję że Czacha wyda Duel po Polsku.
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1623
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: nidhog »

karawanken pisze: 20 lip 2023, 17:27 Mam nadzieję że Czacha wyda Duel po Polsku.
Wyda. LMS się wygadało
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Seraphic_Seal »

Gdzie powinien prowadzić ten link? Bo chyba coś nie działa
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 872
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Dako »

Seraphic_Seal pisze: 21 lip 2023, 07:05
Gdzie powinien prowadzić ten link? Bo chyba coś nie działa
Odśwież/przeładuj stronę to powinno pomóc.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Seraphic_Seal »

Już miałem szukać, czy może da się to wydanie wykorzystać też jako rozszerzenie dla 5/6 gracza, ale widzę dali takie same kolorki komponentów : c smuteczek
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1623
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: nidhog »

Seraphic_Seal pisze: 21 lip 2023, 07:31 Już miałem szukać, czy może da się to wydanie wykorzystać też jako rozszerzenie dla 5/6 gracza, ale widzę dali takie same kolorki komponentów : c smuteczek
To raczej logiczne. Te dodatki na 5/6 gracza słabo schodzą, więc wypuszczając kolejny - strzeliliby sobie w stope :)

Ja mam zarzut co do zasad w duelu. Ale to akurat można samemu sobie naprawić. Zmienili sposób dociagu kart z 4 dobierz i 2 odrzuć. na 2 dobierz. Co czyni tę grę bardzo losową ( bardziej niż podstawka) i ucina część z frajdy planowania.
No i gra z jednej talii czarów - to trzeba naprawić dokładając dwie inne :)
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Seraphic_Seal »

nidhog pisze: 21 lip 2023, 07:59
Seraphic_Seal pisze: 21 lip 2023, 07:31 Już miałem szukać, czy może da się to wydanie wykorzystać też jako rozszerzenie dla 5/6 gracza, ale widzę dali takie same kolorki komponentów : c smuteczek
To raczej logiczne. Te dodatki na 5/6 gracza słabo schodzą, więc wypuszczając kolejny - strzeliliby sobie w stope :)

Ja mam zarzut co do zasad w duelu. Ale to akurat można samemu sobie naprawić. Zmienili sposób dociagu kart z 4 dobierz i 2 odrzuć. na 2 dobierz. Co czyni tę grę bardzo losową ( bardziej niż podstawka) i ucina część z frajdy planowania.
No i gra z jednej talii czarów - to trzeba naprawić dokładając dwie inne :)
mogli dać zupełnie nowe kolory i grać w 8, a co xd
jasne, biznesowo strzał w stopę. Gameplajowo - byłoby wygodnie. No i wtedy może więcej osób by to też kupiło - sam się też mocno waham, czy się w to pakować, skoro kiedyś może łaskawie dotrze do mnie BRW:R xdd

Co do tego dobierania - w sumie tu jest tylko 1 szkoła magii, talia nie będzie przez to mniej różnorodna? Może dlatego zmiana
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1623
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: nidhog »

Seraphic_Seal pisze: 21 lip 2023, 08:10 mogli dać zupełnie nowe kolory i grać w 8, a co xd
jasne, biznesowo strzał w stopę. Gameplajowo - byłoby wygodnie. No i wtedy może więcej osób by to też kupiło - sam się też mocno waham, czy się w to pakować, skoro kiedyś może łaskawie dotrze do mnie BRW:R xdd
Kup sobie kosteczki w meplu przy okazji zakupów :) A już ci posłałem karty do satora, bo bym Ci wyslal :P
https://mepel.pl/szescian-akrylowy
Seraphic_Seal pisze: 21 lip 2023, 08:10 Co do tego dobierania - w sumie tu jest tylko 1 szkoła magii, talia nie będzie przez to mniej różnorodna? Może dlatego zmiana
Gra toczy się 4 tury: Każdy z dwóch graczy dobiera 2 karty. 4 x 2 x 2 = 16. A kart jest 36. Spokojnie można by nie ruszać tej zasady i dać graczom większą kontrolę nad swoja rozgrywką.
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: BOLLO »

Też jestem za tym aby dobrać 4 i 2 odrzucić . W Terraformacji tez masz opcje kupic lub nie i to działa a gdyby na sztywno kazać graczom grac z tym co mają to byłoby słabo.
Ale poczekam na instrukcję aby sobie poczytać.
miszcz
Posty: 177
Rejestracja: 14 sty 2011, 08:10
Been thanked: 59 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: miszcz »

Torquemada666
Posty: 786
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Torquemada666 »

https://czachagames.pl/produkt/magazyn- ... dena-2023/

Wraz z magazynem znajdziecie materiały promocyjne dla:

Black Rose Wars,
Nova Aetas Renesans
Chamber of Wonders
oszałamiającą dwukolorową miniaturę PVC: Cosma! Przyjrzyjcie się uważnie tej postaci, będzie jedną z głównych w Requiem!
Ashes Magazine #7 zawiera:
– ekskluzywną dwukolorową miniaturę PVC: Cosma
– 1 Karta Maga, 3 Osobiste Karty Zaklęć (do grania Cosmą jako Magiem w Black Rose Wars)
– 17 kart akcji, 1 karta wydarzenia, 1 karta nagrody (do grania Cosmą jako ofiarą w misji polowania w Nova Aetas Renesans)
– 1 karta kontaktu (dla Komnaty Cudów)

Wszystkie materiały są w języku angielskim
miszcz
Posty: 177
Rejestracja: 14 sty 2011, 08:10
Been thanked: 59 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: miszcz »

W dziale "Zrób to sam" zamieściłem tłumaczenie czarów z Sator Boxa.
viewtopic.php?p=1586799#p1586799
Proszę się częstować.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 872
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Dako »

Przedsprzedaż Black Rose Wars: Duel-Lex u Czachy rozpocznie się w poniedziałek o godz. 10.00
W przedsprzedaży (600 egz) potrwa do 18 września.
Ceny jeszcze nie podano.
W weekend będzie do pobrania polska instrukcja.
akasha_wl
Posty: 172
Rejestracja: 08 sie 2019, 23:10
Has thanked: 23 times
Been thanked: 19 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: akasha_wl »

Cena to 179 zł
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Seraphic_Seal »

Karta zapomnianego czaru w języku angielskim, ciekawie lol
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1623
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: nidhog »

Moje spostrzeżenia co do BRW: Duel LEX są takie, ze to tytuł dla nikogo ;) Taki by na FOMO zebrać kolejna kasę.
Dlaczego? Zawartość
Spoiler:
Dla posiadaczy BRW lub BRW:Rebirth to jedna nowa szkoła, dwóch magów i 7 pomieszczeń
W takim wypadku plansza jest dodatkiem, do trybu, który można by zagrać na komponentach z podstawki.
jedyne czego nam brakuje to wspólne zadania i wydarzenia, ale sorki – to łącznie aż 3 karty.
Czy warto dla takiego dodatku kupić za 179 PLN duel Lex? Moim zdaniem nie, bo zwyczajnie jest tego za mało za tą cenę.

Dla ludzi, którzy chcieliby BRW w okrojonej wersji. A i owszem Można potestować grę. Ale czy naprawdę jest warta 179 PLN przy tak niskiej regrywalności? To kolejny krok świetny marketingowo. Bo że gra się może podobać to już wiadomo. Ale przy ciągle tych samych elementach się szybko znudzi i będzie wymagała nowych szkół, komnat itd.
Jedna szkoła, 7 pomieszczeń i dwóch magów. I co najgorsze – Ciągle te same questy I wydarzenia. Dodatkowo przygotowanie czarów zostało zmienione i zamiast dociągać 4 i wybierać dwa – dobieramy po prostu dwa – czyli gramy tym co losowo nam dojdzie.

Jak jestem fanem I raczej kupuje co wyszło po polsku ( i część po angielsku), tak duel LEX sobie odpuszczę. Chyba, że z drugiej ręki w dobrej cenie, ale nie będę też specjalnie tego szukał.
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
ArtIO
Posty: 541
Rejestracja: 27 cze 2020, 12:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 35 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: ArtIO »

nidhog pisze: 04 wrz 2023, 10:51 Moje spostrzeżenia co do BRW: Duel LEX są takie, ze to tytuł dla nikogo ;) Taki by na FOMO zebrać kolejna kasę.
Dlaczego? Zawartość
Spoiler:
Dla posiadaczy BRW lub BRW:Rebirth to jedna nowa szkoła, dwóch magów i 7 pomieszczeń
W takim wypadku plansza jest dodatkiem, do trybu, który można by zagrać na komponentach z podstawki.
jedyne czego nam brakuje to wspólne zadania i wydarzenia, ale sorki – to łącznie aż 3 karty.
Czy warto dla takiego dodatku kupić za 179 PLN duel Lex? Moim zdaniem nie, bo zwyczajnie jest tego za mało za tą cenę.

Dla ludzi, którzy chcieliby BRW w okrojonej wersji. A i owszem Można potestować grę. Ale czy naprawdę jest warta 179 PLN przy tak niskiej regrywalności? To kolejny krok świetny marketingowo. Bo że gra się może podobać to już wiadomo. Ale przy ciągle tych samych elementach się szybko znudzi i będzie wymagała nowych szkół, komnat itd.
Jedna szkoła, 7 pomieszczeń i dwóch magów. I co najgorsze – Ciągle te same questy I wydarzenia. Dodatkowo przygotowanie czarów zostało zmienione i zamiast dociągać 4 i wybierać dwa – dobieramy po prostu dwa – czyli gramy tym co losowo nam dojdzie.

Jak jestem fanem I raczej kupuje co wyszło po polsku ( i część po angielsku), tak duel LEX sobie odpuszczę. Chyba, że z drugiej ręki w dobrej cenie, ale nie będę też specjalnie tego szukał.
Jak ktoś ma podstawową wersje BRW to może użyć „wszystkich” elementów z gry podstawowej tym samym podnosząc regrywalność. Czy to jest warte tej ceny ciężko powiedzieć ale patrząc na dodatek wprowadzający 2 postaci to w sumie tak bo dostajesz dodatkowy tryb + wiecej komponentów.
ODPOWIEDZ