Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Dhel »

salaba pisze: 25 mar 2023, 13:07 Mam w planach rozegrać każdym gearlokiem solo - najpierw tymi z oryginalnej podstawki? Ktoś zrobił taki challenge kiedyś? Da radę przejść taką Boomer całą podstawkę?
W podstawce jest problematyczny Gendricks, wg mnie nie każdym Gearlockiem da się go pokonać solo.

Ale też nie polecam lecieć solo wszystkich jeden po drugim, spróbuj gry dwoma, a jak mocno ich poznasz to też trzema, kontroluje się ich prosto jak się wie co i jak a gra pokazuje pazur i daje kompletnie inne odczucia.

Ale to nie jest gra - kampania, to bardziej styl Marvel Champions, Gearlocki vs Tyrant. Tryb kampanii np. z Undertow to bardziej kontynuacja walk by nie resetować punktów.
Spoiler:
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 299
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 167 times
Been thanked: 245 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: salaba »

brazylianwisnia pisze: 25 mar 2023, 16:27 Co to znaczy rozegrać całą grę dla fabuły w przypadku TMB? :⁠-⁠P Przeciez to jest festiwal starć i random eventów.
Bez przesady, treść tam jest a odkrywanie random eventów to też fabuła :) Spokojnie, wiem co to za gra ;)
Ostatnio zmieniony 25 mar 2023, 18:49 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: cytowanie
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 418
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 191 times
Been thanked: 521 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: qreqorek »

Nie robi ktoś może jakiejś zbiorówki na promoski Prima Aprilisowe? Są czasowo limitowane żetonsy z kawy w komplecie: https://chiptheorygames.com/store-intl/ ... p541908601
gogovsky
Posty: 2210
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: gogovsky »

qreqorek pisze: 01 kwie 2023, 20:42 Nie robi ktoś może jakiejś zbiorówki na promoski Prima Aprilisowe? Są czasowo limitowane żetonsy z kawy w komplecie: https://chiptheorygames.com/store-intl/ ... p541908601
Są idz szybko
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 179 times
Been thanked: 144 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: aduko »

japanczyk pisze: 27 sty 2023, 10:01
flissak pisze: 26 sty 2023, 16:50 Ryszard Chojnowski(Rysław)(Gloomhaven) jest w kontakcie z Portalem w sprawie tłumaczenie TMB :)
To akurat wcale mnie nie cieszy
Pomimo calego szacunku jaki mam dla Ryslawa i jego doswiadczenia z jezykiem jego ostatnie tlumaczenia wcale mnie nie zachwycily
Rysław wczoraj podczas streama z Gloomhaven powiedział, że nie uczestniczy w tłumaczeniu TMB na żadnym etapie. Z przyczyn osobistych musiał odmówić. Niewyklucza współpracy np. na poziomie edytorskim czy podobnym.
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 46 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: flissak »

aduko pisze: 03 kwie 2023, 10:04
japanczyk pisze: 27 sty 2023, 10:01
flissak pisze: 26 sty 2023, 16:50 Ryszard Chojnowski(Rysław)(Gloomhaven) jest w kontakcie z Portalem w sprawie tłumaczenie TMB :)
To akurat wcale mnie nie cieszy
Pomimo calego szacunku jaki mam dla Ryslawa i jego doswiadczenia z jezykiem jego ostatnie tlumaczenia wcale mnie nie zachwycily
Rysław wczoraj podczas streama z Gloomhaven powiedział, że nie uczestniczy w tłumaczeniu TMB na żadnym etapie. Z przyczyn osobistych musiał odmówić. Niewyklucza współpracy np. na poziomie edytorskim czy podobnym.
Trzewiczek w ostatnim streamie potwierdził, że tłumaczenie robione jest przez ludzi odpowiedzialnych za forumowe tłumaczenie.
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 418
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 191 times
Been thanked: 521 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: qreqorek »

flissak pisze: 03 kwie 2023, 10:15
aduko pisze: 03 kwie 2023, 10:04
japanczyk pisze: 27 sty 2023, 10:01

To akurat wcale mnie nie cieszy
Pomimo calego szacunku jaki mam dla Ryslawa i jego doswiadczenia z jezykiem jego ostatnie tlumaczenia wcale mnie nie zachwycily
Rysław wczoraj podczas streama z Gloomhaven powiedział, że nie uczestniczy w tłumaczeniu TMB na żadnym etapie. Z przyczyn osobistych musiał odmówić. Niewyklucza współpracy np. na poziomie edytorskim czy podobnym.
Trzewiczek w ostatnim streamie potwierdził, że tłumaczenie robione jest przez ludzi odpowiedzialnych za forumowe tłumaczenie.
Ze swojej strony, jak współtwórca tłumaczenia fanowskiego potwierdzam: Portal się ze mną skontaktował i doszliśmy do porozumienia w kwestii użycia naszego tłumaczenia w wersji oficjalnej. Mam nadzieję, że przypadnie ono do gustu szerszemu gronu, niż dotychczas :)
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 46 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: flissak »

qreqorek pisze: 03 kwie 2023, 10:18 Ze swojej strony, jak współtwórca tłumaczenia fanowskiego potwierdzam: Portal się ze mną skontaktował i doszliśmy do porozumienia w kwestii użycia naszego tłumaczenia w wersji oficjalnej. Mam nadzieję, że przypadnie ono do gustu szerszemu gronu, niż dotychczas :)
Połączenie pracy z pasją, to coś niesamowitego. WIN-WIN dla wszystkich. Gratulacje :) Macie pozwolenie na użycie większej ilości stron, lub zrobienie dodatkowej instrukcji wyjaśniającej?- bo chyba to jest częstym problemem wydawców, że są ograniczeni w jakiś sposób przez oryginalnego wydawcę.
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 418
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 191 times
Been thanked: 521 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: qreqorek »

flissak pisze: 03 kwie 2023, 10:41
qreqorek pisze: 03 kwie 2023, 10:18 Ze swojej strony, jak współtwórca tłumaczenia fanowskiego potwierdzam: Portal się ze mną skontaktował i doszliśmy do porozumienia w kwestii użycia naszego tłumaczenia w wersji oficjalnej. Mam nadzieję, że przypadnie ono do gustu szerszemu gronu, niż dotychczas :)
Połączenie pracy z pasją, to coś niesamowitego. WIN-WIN dla wszystkich. Gratulacje :) Macie pozwolenie na użycie większej ilości stron, lub zrobienie dodatkowej instrukcji wyjaśniającej?- bo chyba to jest częstym problemem wydawców, że są ograniczeni w jakiś sposób przez oryginalnego wydawcę.
Za to co i jak zostanie użyte z naszego tłumaczenia odpowiada Portal. Myśmy jedynie przekazali nasze tłumaczenie i zadeklarowali, że jesteśmy otwarci na pomoc, korektę czy sprawdzenie. Nie mam wiedzy na dzień dzisiejszy, czy np. nazwy Złolców na sztonach będą tłumaczone, czy nie. To ma spory impakt na treści, zwłaszcza kart spotkań, bo te czasem odwołują się literalnie do jakiegoś Orka czy Golema.
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 46 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: flissak »

qreqorek pisze: 03 kwie 2023, 10:46 Za to co i jak zostanie użyte z naszego tłumaczenia odpowiada Portal. Myśmy jedynie przekazali nasze tłumaczenie i zadeklarowali, że jesteśmy otwarci na pomoc, korektę czy sprawdzenie. Nie mam wiedzy na dzień dzisiejszy, czy np. nazwy Złolców na sztonach będą tłumaczone, czy nie. To ma spory impakt na treści, zwłaszcza kart spotkań, bo te czasem odwołują się literalnie do jakiegoś Orka czy Golema.
Szkoda, myślałem, że zostaliście zatrudnieni do tego projektu.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2087
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: tomp »

@qreqorek
Czy to oznacza, że fanowskie tłumaczenie zniknie z sieci?
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 418
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 191 times
Been thanked: 521 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: qreqorek »

tomp pisze: 03 kwie 2023, 12:01 @qreqorek
Czy to oznacza, że fanowskie tłumaczenie zniknie z sieci?
Nie. To był jeden z naszych głównych warunków przed podjęciem współpracy. Fanowskie tłumaczenie jest i będzie dostępne. Współpraca nie wyklucza także tworzenia dalszych tłumaczeń fanowskich, zwłaszcza że na dzień dzisiejszy niewiedomą jest, czy Portal będzie wydawał kolejne pozycje z rodziny TMB.
Awatar użytkownika
niwgnip
Posty: 329
Rejestracja: 03 lut 2009, 01:19
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 50 times
Been thanked: 14 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: niwgnip »

W weekend wziąłem TMB do znajomych na granie. Bardziej spakowałem do torby żeby im pokazać jak ta gra wygląda. Nie byłem przygotowany na naukę dwóch osób, dodatkowo mając ograną tylko 1 z 3 postaci które mam (Undertow + Gasket).
Przekonali do zagrania. Usiedli z podejściem na zasadzie "rozpoznać grę". Tryb najłatwiejszy, Tyrant ośmiornica. Gasket, Stanza i Duster.

Wrzucam historię w spoiler, jako że gdybym znał niektóre z kart, to emocje podczas gry byłyby nadal na wysokim poziomie, ale troszkę inne :)

Spoiler:
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 299
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 167 times
Been thanked: 245 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: salaba »

Mały update z mojej strony - ponownie, może komuś się przyda.

Mam TMB od tygodnia, pierwsza podstawka, zakupiona na OLX. W ciągu zaledwie 3 dni (delegacja przeszkodziła, bo byłoby wiecej) rozegrałam 6 partii. Cały czas jeden gearlok (Patches, podobno najnudniejszy) kontra ten sam boss (Nom, podobno bardzo trudny, bo mocno bije). Ani razu nie wygrałam, ciągle próbuję nowych podejść, innych ścieżek rozwoju umiejętności, ale ta gra to petarda!

1. Nie czuję, że porażki mnie zniechęciły, wręcz przeciwnie, nie mogę przestać myśleć o tej grze
2. Rozkładanie mega szybkie, rozgrywka też (solo, na więcej osób nie wiem, bo grę kupiłam właśnie do rozgrywek solo)
3. Jest wyzwanie i satysfakcja z każdej wygranej walki
4. Mam poczucie, że moje decyzje mają znaczenie i konsekwencje (czasem bolesne)
5. Losowość wpisuje się doskonale w tematykę (przygoda!)
6. Humor na kartach wydarzeń i opisy, które potrafią wciągnąć w świat gry, choć mieszczą się na jednej karcie

Podsumowując - gra ideał do grania solo. Przynajmniej dla mnie. Nie dziwi też, że kto poznał i się zakochał to po prostu kupuje wszystko z serii. Ludzie mają po 200-300 rozgrywek i nareszcie doskonale ich rozumiem :D

Jedyny minus - nie da się schować do kieszeni, bo by kieszeń oberwało, za ciężkie te sztony pokerowe :D

I dla tych, co się martwią o portfel - dodatkowe sztony premium NIE SĄ KONIECZNE do pełnej radości z rozgrywki. Są wystarczająco ciężkie, by ich wiatr nie zdmuchnął i nie czuć taniości, bo plastik jest bardzo gruby i boki nie odznaczają się od pozostałych sztonów kiedy ułoży się je w stos. Powiem wiecej, latwiej się je przesuwa, bo całość nie jest tak ciężka. Zanim kupicie te sztony to przemyślcie dobrze, bo kosztują tyle co nowy gearlok ;)
Natomiast mapę dokupię, bo mega mi jej brakuje, te kilka rozgrywek pokazały, że w moim przypadku się sprawdzi i pogłębi odczucia z rozgrywki i wizualnego śledzenia postępów z podróży.
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 860 times
Been thanked: 631 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: bajbaj »

salaba - nie chcąc zbyt wiele sugerować, bo sama odkryjesz jak walczyć w Nomem, zapytam się tylko - pamiętasz o wrodzonej zdolności Patchesa (czyli o uzdrawianiu się o 1 na początku każdej tury) oraz o
(tu już delikatna sugestia, więc zdecyduj czy chcesz zajrzeć):
Spoiler:
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 299
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 167 times
Been thanked: 245 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: salaba »

Tak, pamiętam o wszystkim ;) Tylko nie zawsze dobrze mi kostki podejdą. Ostatni raz byłam bardzo blisko, ale zabrakło żetonu życia by ocaleć i walczyć dalej :D
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 253 times
Been thanked: 113 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: hamish »

Sam jestem swieżakiem jeśli chodzi o TMB i walka z Nomem true solo też mnie trochę struła. Błędnie (chyba) zasugerowałem się długością przygody, że będzie łatwa. Bardzo mi dokuczała jego mobilność. Chodzenie po skosie daje mu dużą przewagę, bo praktycznie zawsze do mnie dochodził. Możliwe, że robiłem jakieś błędy (nawet bardzo prawdopodobne). Zdolność regeneracji również nie pozostaje tu bez znaczenia. Ostatecznie udało mi się go pokonać dzięki planowi awaryjnemu - grałem Ghillie. 5 obrażeń z backup planu przy wcześniejszym przeszywającym strzale pomogło mi wysłać go do krainy cieni. Jego gruba skóra wcześniej skutecznie niwelowała moje obrażenia, także ledwo go łaskotalem, niczym Martel Górę :wink:
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 299
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 167 times
Been thanked: 245 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: salaba »

Czy jest tu na forum ktoś kto ma (prawie) wszystko TMB i nie ma Trove Chest? Chodzi mi o to jak to wszystko zorganizować w minimalnej ilości pudełek - da się np. w 2? Podkreślam, że mam małe pudełko podstawki TMB a nie to wielkie :)
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: seki »

salaba pisze: 27 kwie 2023, 13:48 Czy jest tu na forum ktoś kto ma (prawie) wszystko TMB i nie ma Trove Chest? Chodzi mi o to jak to wszystko zorganizować w minimalnej ilości pudełek - da się np. w 2? Podkreślam, że mam małe pudełko podstawki TMB a nie to wielkie :)
Z małym pudełkiem to raczej niewykonalne. Ja nie mam Dart, Lab Rats i S&D. Reszta w kolekcji. Prawie wszystko mieści się w dużym pudle TMB i Undertow ale nie widzę szans by coś zdziałać przy małym pudle. Tak po prawdzie to Riffle już mam poza pudełkami i chyba też jakieś drobiazgi (znaczniki ran czy coś) do kampanii Age of Tyranny. Żyje nadzieją, że może tego Riffle dopcham do Unbreakable ale nie wiem bo tam też w kampanii doszło sporo gearlocków i elementów do wcześniejszych tyranów więc może mi się to nie udać.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Dako »

Zgadza się upchanie do małego jest niewykonalne choć coś tam jednak można zapakować.
Tutaj jest ciekawy projekt do wydruku 3D https://www.thingiverse.com/thing:5378615
Spoiler:
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: brazylianwisnia »

salaba pisze: 27 kwie 2023, 13:48 Czy jest tu na forum ktoś kto ma (prawie) wszystko TMB i nie ma Trove Chest? Chodzi mi o to jak to wszystko zorganizować w minimalnej ilości pudełek - da się np. w 2? Podkreślam, że mam małe pudełko podstawki TMB a nie to wielkie :)
U mnie jest mała podstawka, undertow i jeszcze 2 pudełka..nie jest źle. Mniej miejsca niż np big box anachrony. Podobnie do Gloomhaven.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 299
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 167 times
Been thanked: 245 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: salaba »

Ja miałam w planach rozdzielić wszystko między dwa pudełka podstawek TMB i Undertow, ale Undertow czeka w kolejce do zakupów, więc nie mam jak sprawdzić czy uda się w oba wcisnąć:
- 40 days in daelore
- Age of tyranny
- dodatkowe gearloki poza lab rats (nie zamierzam kupować)

Docelowo pewnie skończy się na 3 pudełkach, to jeszcze przełknę, ale Trove Chest mi się po prostu nie podoba a miejsca dużo nie mam na niepotrzebne pudełka.
gogovsky
Posty: 2210
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: gogovsky »

Da się w ogóle kupić trove chest?
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: seki »

gogovsky pisze: 27 kwie 2023, 15:05 Da się w ogóle kupić trove chest?
W tym momencie pewnie nie ale w trakcie kampanii Unbreakable można było złożyć preorder więc wróci do sprzedaży w nowszej wersji.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Jiloo »

gogovsky pisze: 27 kwie 2023, 15:05 Da się w ogóle kupić trove chest?
Trove Chest był już dostarczany do wpierających, a w sklepie się nie pojawił, więc jest obawa, że może być ciężko.
Ja mam TC 1.0 I mam nadzieję, że uda mi się dostać wkłady na nową zawartość. Nie wsparłem w trakcie kampanii, a TC zdobyłem parę miesięcy temu.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
ODPOWIEDZ