Spirit Island (R. Eric Reuss)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
cycu
Posty: 42
Rejestracja: 17 lut 2019, 21:32
Has thanked: 20 times
Been thanked: 6 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: cycu »

litk pisze: 05 kwie 2023, 16:48 Teraz to już bez znaczenia. Każdy komu zależało na Spirit Island kupił dodatki po angielsku, ewentualnie sprzedał także i wersje pl, widać to choćby po olxach i allegrach.
Proszę o nie uogólnianie. Ja z chęcią przygarnę dodatki w wersji PL i cały czas mam nadzieję na wydanie. Z wersją angielską bym sobie poradził, ale w ekipie mam jedną osobę ze średnią znajomością tego języka, więc mam powody żeby czekać. Dodatkowo SI to najczęściej ogrywana przeze mnie gra solo i nie sądzę żeby mi się prędko znudziła.
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: sasquach »

litk pisze: 05 kwie 2023, 16:48 Teraz to już bez znaczenia. Każdy komu zależało na Spirit Island kupił dodatki po angielsku, ewentualnie sprzedał także i wersje pl, widać to choćby po olxach i allegrach.
Jak zapowiedzieli polskie wydanie Spirit Island to też były głosy, że nikt tego nie kupi, bo kto chciał to kupił wersję EN. A tu psikus ;)
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 769
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 669 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: anitroche »

Mi się nie spieszy, mam w co grać i mimo że bardzo lubię SI, to w samej podstawce z promo duchami mam mnóstwo regrywalności, więc założyłam sobie, że dodatki kupię tylko jak wyjdą po polsku, a tak do kolekcji :D, bo nie wiem, czy kiedykolwiek w końcu w nie zagram :D.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: staniach21 »

litk pisze: 05 kwie 2023, 16:48 Teraz to już bez znaczenia. Każdy komu zależało na Spirit Island kupił dodatki po angielsku, ewentualnie sprzedał także i wersje pl, widać to choćby po olxach i allegrach.
Myśle, że jednak sporo jest czekających 400zł za ANG vs 180-220 za PL robi różnice i lepiej już poczekać i mieć dodatek w cenie
Awatar użytkownika
Vallarr
Posty: 92
Rejestracja: 13 sty 2020, 07:46
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Vallarr »

Też czekam na dodatki PL, zdecydowanie rozszerza mi to pulę graczy - dodatkowa bariera przy tym tytule jest mi zbędna, już i tak trudno kogoś namówić :<
mineralen
Posty: 961
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 563 times
Been thanked: 644 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: mineralen »

staniach21 pisze: 06 kwie 2023, 00:49
litk pisze: 05 kwie 2023, 16:48 Teraz to już bez znaczenia. Każdy komu zależało na Spirit Island kupił dodatki po angielsku, ewentualnie sprzedał także i wersje pl, widać to choćby po olxach i allegrach.
Myśle, że jednak sporo jest czekających 400zł za ANG vs 180-220 za PL robi różnice i lepiej już poczekać i mieć dodatek w cenie
Raczej bez szans na takie ceny wersji PL. W 2023/2024 obstawiał bym Branch&Claw ok 140 zł, Jagged Earth minimum 280 zł.
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2023, 08:43 przez mineralen, łącznie zmieniany 1 raz.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: litk »

staniach21 pisze: 06 kwie 2023, 00:49
litk pisze: 05 kwie 2023, 16:48 Teraz to już bez znaczenia. Każdy komu zależało na Spirit Island kupił dodatki po angielsku, ewentualnie sprzedał także i wersje pl, widać to choćby po olxach i allegrach.
Myśle, że jednak sporo jest czekających 400zł za ANG vs 180-220 za PL robi różnice i lepiej już poczekać i mieć dodatek w cenie
Czemu zawyżasz tę pierwszą kwotę, a zaniżasz tę drugą? Ja Jagged Earth kupiłem za 251,20 zł, a Branch & Claws za 142,81 zł.
Kal-El83
Posty: 1139
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 122 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Kal-El83 »

Też czekam z nadzieją, że wydadzą wersję pl. Nie lubię mieszać wersji językowych :/
Trzymam kciuki za lacerte/rebela w tym temacie
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
revelement
Posty: 16
Rejestracja: 22 gru 2016, 12:13
Has thanked: 7 times
Been thanked: 8 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: revelement »

A ja myślę , że jednak wydadzą , bo gra cały czas żyje, wersja uproszczona trafiła na massmarket, najnowszy dodatek będzie dopiero produkowany i wtedy można dołączyć do druku międzynarodowego. Oczywiście jest to gra bardzo zależna językowo, więc dużo pracy dla wydawcy, ale Lacerta ma wielki szacunek w kraju za podstawkę. To jak, Rebelu?
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: DarkSide »

Ostatnio na Planszowych Newsach było że to fake news iż rzekomo Rebel miałby przejąć wydawanie dodatków do SI w wersji PL.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: staniach21 »

mineralen pisze: 06 kwie 2023, 07:42 Raczej bez szans na takie ceny wersji PL. W 2023/2024 obstawiał bym Branch&Claw ok 140 zł, Jagged Earth minimum 280 zł.
Porównuje cene podstawek 400zl ANG vs ok.200zł polska podstawka + sporo tanich używek. Myśle, że patrząc na zawartość mniejszego dodatku 120-140zł będzie okej :D
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Mr_Fisq »

Dzisiaj na Live Planszowych Newsów gościć będzie Agata Syc, nieśmiało mam nadzieję na jakieś przecieki potwierdzające (albo wręcz przeciwnie) wydanie dodatków w wersji PL.

Edit:
O SI jednak nic nie będzie :|
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: litk »

Nie trzeba ogladać, żeby już teraz to wiedzieć, że prace nad Spirit Island nadal trwają :) .
Awatar użytkownika
Ad-M
Posty: 17
Rejestracja: 21 sie 2017, 08:04
Been thanked: 8 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Ad-M »

litk pisze: 11 kwie 2023, 16:29 Nie trzeba ogladać, żeby już teraz to wiedzieć, że prace nad Spirit Island nadal trwają :) .
Można wiedzieć coś więcej? Bardzo czekam na te dodatki ale bałem się że już ich nie będzie? 🥺
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: litk »

Ad-M pisze: 13 kwie 2023, 20:51
litk pisze: 11 kwie 2023, 16:29 Nie trzeba ogladać, żeby już teraz to wiedzieć, że prace nad Spirit Island nadal trwają :) .
Można wiedzieć coś więcej? Bardzo czekam na te dodatki ale bałem się że już ich nie będzie? 🥺
Zapytaj się tych, którzy oglądali wyżej wspomniany materiał.
Eldaril
Posty: 58
Rejestracja: 13 sty 2020, 08:22
Has thanked: 18 times
Been thanked: 50 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Eldaril »

Najprościej to na teraz zostało powiedziane, że co do wydania przez Lacertę dodatków, to nikt nie mówi, że nie. Nikt też nie mówi, że tak. Ogólnie to może. Ale nie tak może, że może nie. No i nie tak, że może tak. Niewiadomo, ale nie tak niewiadomo, że nikt nie wie. Ten kto wie, nie mówi, że nie. No i nie mówi, że tak.
Niewiadomo tylko kto wie.
To tak w skrócie ;)
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: staniach21 »

Ad-M pisze: 13 kwie 2023, 20:51
litk pisze: 11 kwie 2023, 16:29 Nie trzeba ogladać, żeby już teraz to wiedzieć, że prace nad Spirit Island nadal trwają :) .
Można wiedzieć coś więcej? Bardzo czekam na te dodatki ale bałem się że już ich nie będzie? 🥺
Live się zaczął tym, że obowiązuje ją NDA i nic o Spirit Island nie będzie. I teraz pytanie obowiązuje ją NDA z czasów pracy w Lacercie czy może obecnie, bo zajmuje się materiałami promocyjnymi / grafikami, więc mogła też podpisać nową współprace, wg której nic nie może mówić. Ogólnie po zachowaniu, że nic nie powie nawet się nie uśmiecha, bo zaraz ktoś coś jej wmówi to właśnie ja jej wmawiam, że widać, że coś na rzeczy jest i plan na ukazanie się dodatków jest, ale kiedy tego nie wie nikt...
okienko1234
Posty: 230
Rejestracja: 14 mar 2021, 00:28
Has thanked: 68 times
Been thanked: 26 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: okienko1234 »

Wychodzi na to że zamiast czekania na polskie dodatki gra wyląduje zaraz na bazarku.
Nowy dodatek z dahanami, który jeszcze nie wyszedł, można już traktować jako out of date :lol:
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3382
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: psia.kostka »

Wczoraj obejrzalem ten lajw "co to na nim nic nie bedzie o SI", ale z pierwszych 5min wynioslem bardzo silne przekonanie, ze niebawem wyjdzie jakies info, pozytywne. Prowadzacy wywiad Piotr sam mowi, ze cos wie, ale jeszcze nie wie kiedy bedzie mogl powiedziec. Ciekawe czy to Lacerta zza grobu jeszcze dziala, czy juz jednak nowy gracz.

No ale to tylko moj odbior i moze to powinno isc w watku "zycie po zyciu jaszczurki"
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Rafmix
Posty: 67
Rejestracja: 16 lis 2021, 16:55
Has thanked: 32 times
Been thanked: 20 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Rafmix »

psia.kostka pisze: 21 kwie 2023, 12:34 Wczoraj obejrzalem ten lajw "co to na nim nic nie bedzie o SI", ale z pierwszych 5min wynioslem bardzo silne przekonanie, ze niebawem wyjdzie jakies info, pozytywne. Prowadzacy wywiad Piotr sam mowi, ze cos wie, ale jeszcze nie wie kiedy bedzie mogl powiedziec. Ciekawe czy to Lacerta zza grobu jeszcze dziala, czy juz jednak nowy gracz.

No ale to tylko moj odbior i moze to powinno isc w watku "zycie po zyciu jaszczurki"
Może w weekend na rebelconie się coś wyjaśni. Z tego co pamiętam to mają zapowiedzieć 5 gier i dodatki.
Awatar użytkownika
gryzli83
Posty: 67
Rejestracja: 09 mar 2020, 11:32
Lokalizacja: Wadowice
Has thanked: 25 times
Been thanked: 53 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: gryzli83 »

No i Jesion na wczorajszym live z PN powiedział że rozmowy na temat tej gry trwają. Ale czy chodzi o podstawkę czy dodatki nie wiadomo.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Mr_Fisq »

gryzli83 pisze: 24 maja 2023, 09:41 No i Jesion na wczorajszym live z PN powiedział że rozmowy na temat tej gry trwają. Ale czy chodzi o podstawkę czy dodatki nie wiadomo.
Podstawka dalej jest w sklepach, wiec obstawiam dodatki, ew. małą wersję.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3382
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: psia.kostka »

Mr_Fisq pisze: 24 maja 2023, 09:49 Podstawka dalej jest w sklepach, wiec obstawiam dodatki, ew. małą wersję.
Kiedys mowiono, ze produkcja przeniesie sie do nowej fabryki. Bylby smuteczek gdyby dodatki byly wizualnie rozne od lacertowej podstawki. Jesli Rebel wyda rowniez podstawke z tej samej fabryki co dodatki, to niby rozwiaze ewentualny klopot, ale wywola trzesienie ziemi na rynku uzywek...

Moze spytam tutaj posiadaczy, czy karty z dodatkow miesza sie z tymi z podstawki, tak ze spojnosc (rewersow, wykrojnikow, plotnowania) jest wymagana?
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: arturmarek »

Jak dla mnie to ma "tylko" wymiar estetyczny. Szczególnie w kooperacji, nie będę sie przyglądał odcienion i analizował, że chyba wyjdzie karta z dodatku, także jest większa szansa na cośtam... Tak sobie myślę, mając promo packi, gdybym wiedział, że kolejna karta strachu jest z podstawki, a nie z promo packa lub na odwrót - to co? Podobnie z kartami mocy, szczególnie, że widzi się rewers jednej z 4, które się dociąga.

Chociaż np. w Na Skrzydłach trochę mnie drażnią różnice w kolorach ikon w dodatku (chyba w Oceanii najbardziej to widać). To nie ma wpływu mechaninego (na moje decyzje w grze), ale trochę się gryzie wizualnie.
ODPOWIEDZ