Łowcy A.D. 1492 / The Hunters A.D. 1492 (Mateusz Albricht)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: jediwolf »

Wiadomo może czy jest planowany jakiś dodruk czy nowe dodatki?
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: Dako »

jediwolf pisze: 04 kwie 2023, 21:09 Wiadomo może czy jest planowany jakiś dodruk czy nowe dodatki?
Nie wiem może się mylę ale szybko to raczej nie nastąpi.
Już za chwilę rusza kampania "A.D. 1492" czyli gry opartej na tych samych choć ulepszonych mechanikach ale dziejącej się w czasach alternatywnego renesansu.
Zresztą zawsze możesz sprawdzić lub zapytać na na FB wydawnictwa autora Mateusza Albrichta
https://www.facebook.com/officinamonstrorum/
Mendaks
Posty: 243
Rejestracja: 04 mar 2020, 20:57
Been thanked: 53 times

Re: Łowcy A.D. 1492 / The Hunters A.D. 1492 (Mateusz Albricht)

Post autor: Mendaks »

Jutro tj. 6.04.2023 zapraszam was na wywiad z Mateuszem odnoścnie The Hunters A.D. 1492.

Jeżeli macie jakieś pytania odnośnie łowców będzie je można jutro śmiało zadawać.

Link do wywiadu:

https://www.youtube.com/watch?v=hgoIkk3pgLc
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Łowcy A.D. 1492 / The Hunters A.D. 1492 (Mateusz Albricht)

Post autor: Dako »

Właśnie na ON TABLE pojawiła rozgrywka z samouczka Łowcy A.D.1492

Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 560
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 244 times
Been thanked: 293 times

Re: Łowcy A.D. 1492 / The Hunters A.D. 1492 (Mateusz Albricht)

Post autor: andrzejstrzelba »

Ale się jaram na tę grę. Ostatni raz czułem coś takiego ponad 2 lata temu gdy wchodziłem w Shadows of Brimstone.
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 477
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 109 times
Been thanked: 41 times

Re: Łowcy A.D. 1492 / The Hunters A.D. 1492 (Mateusz Albricht)

Post autor: ixi24 »

Jak dobrze rozumiem w tej części walka odbędzie się w księdze map? (ogromny +). A fabuła poza kartami drogi, będzie w dzienniku skryptów na wzór This War of Mine ? (jeszcze większy +)
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Łowcy A.D. 1492 / The Hunters A.D. 1492 (Mateusz Albricht)

Post autor: Mr_Fisq »

Dako_W pisze: 06 kwie 2023, 11:32 Właśnie na ON TABLE pojawiła rozgrywka z samouczka Łowcy A.D.1492
Spoiler:
O ile wiązałem duże nadzieje z Maladum, to w ostatecznym rozrachunku w ogóle mnie nie kupiło (Core Space w moim odczuciu lepiej się prezentuje ). Tutaj dla odmiany jestem totalnie kupiony... Miejscami grafika mogłaby stać na trochę wyższym poziomie:
- Postacie są spoko :+1:
- Karty akcji :+1:
- Rewersy kart scenariuszy/fabuły :+1:
- Mapa :+1:
- Lokacje :+1:
- Wóz niczego nie urywa, ale też raczej na plus
- Grafika przeciwnika :+1: / :-1: (Bandyta / Wilk)
- Lokacje Karczma :+1:, Las :+1: / :-1:

Natomiast nie mogę się przekonać do grafik na kartach przedmiotów (zwłaszcza broni, bo zioła są jeszcze w miarę ok).

Ale poza tym...
Gdzie można się zapisać na All-in? :mrgreen:
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Łowcy A.D. 1492 / The Hunters A.D. 1492 (Mateusz Albricht)

Post autor: shuji »

Mr_Fisq pisze: 06 kwie 2023, 12:38
Dako_W pisze: 06 kwie 2023, 11:32 Właśnie na ON TABLE pojawiła rozgrywka z samouczka Łowcy A.D.1492
Spoiler:

Gdzie można się zapisać na All-in? :mrgreen:
w ankiecie ze zbiórką grupową :)
Awatar użytkownika
Reku_
Posty: 326
Rejestracja: 04 paź 2020, 12:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 42 times
Been thanked: 85 times

Re: Łowcy A.D. 1492 / The Hunters A.D. 1492 (Mateusz Albricht)

Post autor: Reku_ »

Mr_Fisq pisze: 06 kwie 2023, 12:38
- Postacie są spoko :+1:

Być może jeszcze grafiki nie do końca skończone, mi się generalnie podobają. Ale ciągle mnie męczy ta lampa naftowe u medyka w ręku. Równie dobrze mógłby trzymać w ręku żarówkę, bo wynalezione właściwie równocześnie. Do XV wieku pasuje to... no nie pasuje.

Prezentacja na On Table bardzo spoko. To ten kanał robi dobrze.
Czekam bardzo.
Może ktoś by umiał dodać to na BGG?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Łowcy A.D. 1492 / The Hunters A.D. 1492 (Mateusz Albricht)

Post autor: japanczyk »

Reku_ pisze: 06 kwie 2023, 22:22 Może ktoś by umiał dodać to na BGG?
Autor gry doda jak stwierdzi ze ku temu czas :)
Mendaks
Posty: 243
Rejestracja: 04 mar 2020, 20:57
Been thanked: 53 times

Re: Łowcy A.D. 1492 / The Hunters A.D. 1492 (Mateusz Albricht)

Post autor: Mendaks »

Reku_ pisze: 06 kwie 2023, 22:22
Mr_Fisq pisze: 06 kwie 2023, 12:38
- Postacie są spoko :+1:

Być może jeszcze grafiki nie do końca skończone, mi się generalnie podobają. Ale ciągle mnie męczy ta lampa naftowe u medyka w ręku. Równie dobrze mógłby trzymać w ręku żarówkę, bo wynalezione właściwie równocześnie. Do XV wieku pasuje to... no nie pasuje.

Prezentacja na On Table bardzo spoko. To ten kanał robi dobrze.
Czekam bardzo.
Może ktoś by umiał dodać to na BGG?
Wspominał Mateusz w wywiadzie, że grafiki nie są dokończone. To co jest w prototypie było przygotowane aby recenzenci mogli przygotować materiały. Więc duża część grafik ulegnie zmianie.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Łowcy A.D. 1492 / The Hunters A.D. 1492 (Mateusz Albricht)

Post autor: Dako »

Mendaks pisze: 06 kwie 2023, 23:21
Reku_ pisze: 06 kwie 2023, 22:22
Mr_Fisq pisze: 06 kwie 2023, 12:38
- Postacie są spoko :+1:

Być może jeszcze grafiki nie do końca skończone, mi się generalnie podobają. Ale ciągle mnie męczy ta lampa naftowe u medyka w ręku. Równie dobrze mógłby trzymać w ręku żarówkę, bo wynalezione właściwie równocześnie. Do XV wieku pasuje to... no nie pasuje.
Wspominał Mateusz w wywiadzie, że grafiki nie są dokończone. To co jest w prototypie było przygotowane aby recenzenci mogli przygotować materiały. Więc duża część grafik ulegnie zmianie.
Ten Medyk to raczej taki zostanie
Figurka też ma lampę i jest podobno gotowa.
Spoiler:
Mendaks
Posty: 243
Rejestracja: 04 mar 2020, 20:57
Been thanked: 53 times

Re: Łowcy A.D. 1492 / The Hunters A.D. 1492 (Mateusz Albricht)

Post autor: Mendaks »

Zapraszam was na wywiad z Mateuszem Albrichtem twórcą gry The Hunters A.D. 1492.

Dowiecie się jakie postaci będą dostępne w rozgrywce, jakie będą miały umiejętności, jak będzie wyglądało wyposażenie oraz z kim przyjdzie nam walczyć.

Padła także deklaracja w sprawie The Hunters A.D. 2114.

Zapraszam na wywiad.

https://youtube.com/live/hgoIkk3pgLc?feature=share
Sixshot
Posty: 220
Rejestracja: 16 lis 2022, 20:37
Has thanked: 29 times
Been thanked: 17 times

Re: Łowcy A.D. 1492 / The Hunters A.D. 1492 (Mateusz Albricht)

Post autor: Sixshot »

Ładnie to wygląda. kiedy i gdzie będzie można ją kupić ?
tommyray
Posty: 1305
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: Łowcy A.D. 1492 / The Hunters A.D. 1492 (Mateusz Albricht)

Post autor: tommyray »

Sixshot pisze: 08 kwie 2023, 17:40 Ładnie to wygląda. kiedy i gdzie będzie można ją kupić ?
Przełom kwietnia maja ma być kampania wersji ENG, wersji PL około miesiąc później. Potem jeszcze przynajmniej z rok czasu pracy nad tytułem…
Sixshot
Posty: 220
Rejestracja: 16 lis 2022, 20:37
Has thanked: 29 times
Been thanked: 17 times

Re: Łowcy A.D. 1492 / The Hunters A.D. 1492 (Mateusz Albricht)

Post autor: Sixshot »

Wcześniej sie zastanawiałem pomiędzy ATO i KF ,ale Ci łowcy mnie zaintrygowali. w dodatku wersja polska. Potwory wydają się być w miarę normalne ,a nie jakieś popaprańce. Mogę czekać rok nawet jak to się dajnie rozwinie. Mam nadzieję ,że to będzie fajny mix boss battlera z dungeon crowlerem i do tego jeszcze jakaś intrygująca fabuła jakieś akcje w mieście, przygody ,a nie tylko sucha walka.
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Łowcy A.D. 1492 / The Hunters A.D. 1492 (Mateusz Albricht)

Post autor: shuji »

Sixshot pisze: 08 kwie 2023, 19:09 Wcześniej sie zastanawiałem pomiędzy ATO i KF ,ale Ci łowcy mnie zaintrygowali. w dodatku wersja polska. Potwory wydają się być w miarę normalne ,a nie jakieś popaprańce. Mogę czekać rok nawet jak to się dajnie rozwinie. Mam nadzieję ,że to będzie fajny mix boss battlera z dungeon crowlerem i do tego jeszcze jakaś intrygująca fabuła jakieś akcje w mieście, przygody ,a nie tylko sucha walka.
Tak łowcy są super przygodowy - zarówno losowe zdarzenia są bardzo klimatyczne i fajne jak i główny wątek fabularny.

Mnie oni trochę przypominają Jagged alliance z dawnych lat
Sixshot
Posty: 220
Rejestracja: 16 lis 2022, 20:37
Has thanked: 29 times
Been thanked: 17 times

Re: Łowcy A.D. 1492 / The Hunters A.D. 1492 (Mateusz Albricht)

Post autor: Sixshot »

Czy jak łowcy pojawia się na KS'ie to dostaniemy więcej informacji takich jak zawartość ? Np figurki , ile mniej więcej będzie kart, jaki jest przewidywany czas gry ? Kiedy mniej więcej dostaniemy grę ? ( pewnie przyszły rok )

Co do samej gry to powiem tak. Po obejrzeniu Tutoriala na kanale On-table strasznie się podjarałem tą grą. Klimat wydaje się bardzo na plus. Z tego co rozumiem to gra ma być raczej prosta w obsłudze i w miarę szybka do przejścia względem takich kolosów jak np ATO i Middara tj inna kategoria wagowa i wielkość contentu ? Czy w miarę grania będą dochodzić jakieś nowe zasady ? Czy raczej jest to gra że ogarnie się zasady w pół godziny i jazda ? Gra trochę sprawia wrażenie ,że jakby usiadł człowiek na cały dzień to by ją przeszedł całą. Mam nadzieję ,że się mylę i gra pozytywnie mnie zaskoczy.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Łowcy A.D. 1492 / The Hunters A.D. 1492 (Mateusz Albricht)

Post autor: Dako »

Sixshot pisze: 10 kwie 2023, 11:33 Czy jak łowcy pojawia się na KS'ie to dostaniemy więcej informacji takich jak zawartość ? Np figurki , ile mniej więcej będzie kart, jaki jest przewidywany czas gry ? Kiedy mniej więcej dostaniemy grę ? ( pewnie przyszły rok )

Co do samej gry to powiem tak. Po obejrzeniu Tutoriala na kanale On-table strasznie się podjarałem tą grą. Klimat wydaje się bardzo na plus. Z tego co rozumiem to gra ma być raczej prosta w obsłudze i w miarę szybka do przejścia względem takich kolosów jak np ATO i Middara tj inna kategoria wagowa i wielkość contentu ? Czy w miarę grania będą dochodzić jakieś nowe zasady ? Czy raczej jest to gra że ogarnie się zasady w pół godziny i jazda ? Gra trochę sprawia wrażenie ,że jakby usiadł człowiek na cały dzień to by ją przeszedł całą. Mam nadzieję ,że się mylę i gra pozytywnie mnie zaskoczy.
No to obejrzyj jeszcze wywiad @Mendaks z autorem gry zamieszczony w linku kilka postów wyżej i znajdziesz tam kilka odpowiedzi na swoje pytania:
viewtopic.php?p=1556282#p1556282

PS
Warto zajrzeć do tematu na forum poświęconemu Łowcy A.D. 2114 viewtopic.php?t=35598&hilit=%C5%82owcy+2114
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: Łowcy A.D. 1492 / The Hunters A.D. 1492 (Mateusz Albricht)

Post autor: Dhel »

Sixshot pisze: 10 kwie 2023, 11:33 Czy jak łowcy pojawia się na KS'ie to dostaniemy więcej informacji takich jak zawartość ? Np figurki , ile mniej więcej będzie kart, jaki jest przewidywany czas gry ? Kiedy mniej więcej dostaniemy grę ? ( pewnie przyszły rok )

Co do samej gry to powiem tak. Po obejrzeniu Tutoriala na kanale On-table strasznie się podjarałem tą grą. Klimat wydaje się bardzo na plus. Z tego co rozumiem to gra ma być raczej prosta w obsłudze i w miarę szybka do przejścia względem takich kolosów jak np ATO i Middara tj inna kategoria wagowa i wielkość contentu ? Czy w miarę grania będą dochodzić jakieś nowe zasady ? Czy raczej jest to gra że ogarnie się zasady w pół godziny i jazda ? Gra trochę sprawia wrażenie ,że jakby usiadł człowiek na cały dzień to by ją przeszedł całą. Mam nadzieję ,że się mylę i gra pozytywnie mnie zaskoczy.
Nie wiem jak nowi Łowcy, natomiast jeśli chodzi o wersję wcześniejszą Łowców, to kampania była do przejścia w 15 godzin. Na pewno plus, że misje są skrojone pod różną wielkość drużyny (inne rozstawienie i ilość w zależności ile my mamy osobó), w Middarze czy ATO musisz grać 4 postaciami (wiem, Middara ma opcję na 2, ale różnie to chodzi). Początek gry i środek w Łowcach są fantastyczne, mocny survival i każdy dosłownie nas kopie, trzeba przetrwać, końcówka fabuły gorzej i mam nadzieję na wybory i różne zakończenia, tego mi trochę brakowało. Gra się nie rozbudowuje jak ATO i jest na pewno przystępniejsza, parę nowych zdoności dochodzi w trakcie wraz z nowym sprzętem. Ogólnie mam bardzo pozytywne wrażenia po Łowcach, a to czego bym sobie życzył to na pewno mniejsze pudło, bo przez tego giganta ostatecznie to musiałem sprzedać.
Sixshot
Posty: 220
Rejestracja: 16 lis 2022, 20:37
Has thanked: 29 times
Been thanked: 17 times

Re: Łowcy A.D. 1492 / The Hunters A.D. 1492 (Mateusz Albricht)

Post autor: Sixshot »

Po obejrzeniu wywiadu z autorem gry naszły mnie wątpliwości, że ta gra będzie za krótka, bo 15h nie brzmi zbyt zachęcająco. Ja wolał bym wydać tysiaka na grę co mi zapewni np 200h zabawy niż 300-400zł ( a pewnie tyle będzie wynosić cena podstawki ) i ograć grę po 15-20h . Trochę szkoda bo gra wydaje się mieć fajny potencjał ,a tu mam wrażenie ,że człowiek pokona bossa i się rozkręci ,a tymczasem sie okaże ,ze to już koniec.
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 860 times
Been thanked: 631 times

Re: Łowcy A.D. 1492 / The Hunters A.D. 1492 (Mateusz Albricht)

Post autor: bajbaj »

Sixshot pisze: 10 kwie 2023, 20:03 Po obejrzeniu wywiadu z autorem gry naszły mnie wątpliwości, że ta gra będzie za krótka, bo 15h nie brzmi zbyt zachęcająco (...).
To nie do końca tak. Można przejść dla porównania A.D. 2114 w kilkanaście godzin, ale: (1) poznasz tylko część historii, zależną od wyborów fabularnych, (2) jest to możliwe grając chyba wyłącznie ekipą z dwiema postaciami (to mój kazus).

Uważam, że gra będzie spokojnie do rozegrania z trzy razy w dość krótkim czasie (+ oczywiście później, gdy nie będziemy już wielu rzeczy pamiętać), a każde przyjście w zależności od wielkości naszej drużyny powinno zająć od kilkunastu do dwudziestu kilku godzin.
Awatar użytkownika
Reku_
Posty: 326
Rejestracja: 04 paź 2020, 12:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 42 times
Been thanked: 85 times

Re: Łowcy A.D. 1492 / The Hunters A.D. 1492 (Mateusz Albricht)

Post autor: Reku_ »

Sixshot pisze: 10 kwie 2023, 20:03 Po obejrzeniu wywiadu z autorem gry naszły mnie wątpliwości, że ta gra będzie za krótka, bo 15h nie brzmi zbyt zachęcająco. Ja wolał bym wydać tysiaka na grę co mi zapewni np 200h zabawy niż 300-400zł ( a pewnie tyle będzie wynosić cena podstawki ) i ograć grę po 15-20h . Trochę szkoda bo gra wydaje się mieć fajny potencjał ,a tu mam wrażenie ,że człowiek pokona bossa i się rozkręci ,a tymczasem sie okaże ,ze to już koniec.
To chyba te mowa o głównym wątku. Tam są chyba też poboczne?
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Łowcy A.D. 1492 / The Hunters A.D. 1492 (Mateusz Albricht)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 16:33 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Łowcy A.D. 1492 / The Hunters A.D. 1492 (Mateusz Albricht)

Post autor: Mr_Fisq »

Start kampanii planowany jest na 2.V:

Źródło: FB Officina Monstrorum

Dyskusje o kampanii można prowadzić tutaj:
viewtopic.php?t=79016
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
ODPOWIEDZ