Unlock! - seria

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3376
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Unlock! - seria

Post autor: psia.kostka »

rastula pisze: 23 lis 2022, 13:35 10 dolarów, 10 euro...50 zł - niby tyle samo tylko ...ale powinno być 10 zł raczej, żeby odczucia były podobne :D
Spoiler:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
MsbS
Posty: 883
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 73 times

Re: Unlock! - seria

Post autor: MsbS »

Odgrzebię i zapytam. Czy kolejne (angielskie) części Unlocka mają coraz wyższy poziom trudności? Czy można z nową grupą 'wskoczyć' w dowolne pojedyncze pudełko? Oczywiście rozumiem, że w ramach jednego pudełka 3 scenariusze będą się różnić trudnością, ale czy najprostszy będzie zawsze do ogarnięcia dla niewprawionej grupy?
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: Unlock! - seria

Post autor: j_g »

Nie mają coraz wyższego poziomu trudności. Wskakuj w dowolne (poza StarWars, bo wyjątkowo słabsze na tle innych), choć w sumie można zaryzykować, że im później wydane tym lepsze, bo w kilku ostatnich są fajne fajerwerki ze smartfonem/tabletem.
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Unlock! - seria

Post autor: yrq »

MsbS pisze: 25 kwie 2023, 12:50 Odgrzebię i zapytam. Czy kolejne (angielskie) części Unlocka mają coraz wyższy poziom trudności? Czy można z nową grupą 'wskoczyć' w dowolne pojedyncze pudełko? Oczywiście rozumiem, że w ramach jednego pudełka 3 scenariusze będą się różnić trudnością, ale czy najprostszy będzie zawsze do ogarnięcia dla niewprawionej grupy?
Począwszy od SW pudełka zawierają "solucje", na wypadek gdy gdzieś się utknie. Czasem bywało tak, że sama podpowiedź w aplikacji niezbyt dobrze tłumaczyła co gdzie zrobić - ta solucja prowadzi nas krok po kroku.

A z poziomem to jest różnie, nie zawsze jest to dobrze zaprojektowane.

Jak gracie z dziećmi to polecam wersję Kids, bo jest świetnie zrobiona.
j_g pisze: 25 kwie 2023, 13:02 Nie mają coraz wyższego poziomu trudności. Wskakuj w dowolne (poza StarWars, bo wyjątkowo słabsze na tle innych), choć w sumie można zaryzykować, że im później wydane tym lepsze, bo w kilku ostatnich są fajne fajerwerki ze smartfonem/tabletem.
W SW najbardziej boli brak zakorzenienia spraw w fabule filmów.
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 973
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 352 times
Been thanked: 756 times
Kontakt:

Re: Unlock! - seria

Post autor: Apos »

MsbS pisze: 25 kwie 2023, 12:50 Odgrzebię i zapytam. Czy kolejne (angielskie) części Unlocka mają coraz wyższy poziom trudności? Czy można z nową grupą 'wskoczyć' w dowolne pojedyncze pudełko? Oczywiście rozumiem, że w ramach jednego pudełka 3 scenariusze będą się różnić trudnością, ale czy najprostszy będzie zawsze do ogarnięcia dla niewprawionej grupy?
Wyższego poziomu nie mają, są jednak moim zdaniem coraz bardziej ciekawe. Autorzy nabrali doświadczenia w formule Unlock - każda sprawa jest inna tematycznie, wizualnie i co najważniejsze zaskakuje. Możesz zacząć od pierwszej części, którą można wyłapać za 25-35zł na próbę - mając na uwadze, że to najsłabsza część. Jak spodoba Wam się formuła, to dalej będzie już tylko lepiej :).

Co do rozwiązania: na tej stronie są szczegółowe odpowiedzi do zagadek. Uwaga spoilery (duh!).
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Unlock! - seria

Post autor: KQuest »

Rozwiązania do wszystkich części (nawet tych sprzed SW) dostępne są też w formie cyfrowej na stronie wydawcy . Potem faktycznie zaczęły się pojawiać drukowane wersje już w pudełku.

Ze Star Warsa pamiętam głównie to, że był prostszy niż reszta serii (notatki pokazują mi, że skończyliśmy scenariusze w 28, 31 i 51 minut bez żadnych podpowiedzi i błędów). Wyglądało to tak, jakby był zrobiony pod osoby, które nie grały w pozostałe gry z serii i w ogóle jej nie znają. Nie mówię, że to źle, bo to dość uzasadniony ruch ze strony wydawcy. Po prostu trochę się zdziwiliśmy.
Awatar użytkownika
szafaaaa
Posty: 248
Rejestracja: 07 paź 2011, 17:42
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 21 times
Been thanked: 32 times

Re: Unlock! - seria

Post autor: szafaaaa »

Właśnie udało nam się skończyć Legendary Adventures które jakoś pół roku leżakowało i czekało na swoją kolej. Było warto. Chyba jeden z najlepszych boxów a Robin Hood to top3 najlepszych scenariuszy.

Widzę w apce że kolejny już niedługo już niebawem.

Czekam.
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Unlock! - seria

Post autor: agt »

Czyli mówicie, że kolejność nieważna i żeby kupować dowolnie?
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Unlock! - seria

Post autor: KQuest »

Zgadza się. Chyba jedynym motywem, który przewija się w scenariuszach w kilku różnych pudełkach jest postać doktora Noside'a, ale nie jest to szczególnie istotne, żeby przechodzić je po kolei
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Unlock! - seria

Post autor: Ardel12 »

Rozegrałem ostatnio dwa Unlocki w stałej ekipie ja + żona :)

Pierwszym była wersja dla graczy czyli wersja Game Adventures. Jak każda część składa się z trzech talii z trzema różnymi światami do przejścia. W pierwszym trafiamy na przygodę powiązaną z serią Wsiąść do Pociągu. Podróżujemy tymże transportem a za główną nowość służy nam otrzymany na początku aparat, który przyda się w wielu sytuacjach(robi się swoim telefonem fotki przez apkę). Historia mnie nie porwała, a aparat w moim odczuciu służył o kilka razy za dużo do rozwiązania zagadek. Klimat raczej średni do niski. Nie byłem tą częścią zadowolony. Lepiej było już w świecie zrobionym na bazie Mysterium. Jesteśmy swego rodzaju detektywem, który ma rozwiązać sprawę morderstwa w połączeniu z nawiedzeniem lokacji(uuu nikt się nie spodziewał). Zagadki lepsze, historia też jakoś bardziej ciągnie do przodu, ale to była jedna z niewielu części gdzie totalnie potrafiłem się zagubić a także przypadkowo ominać sporą liczbę kart(rozwiązując już dostępną maszynę w apcę). Bardzo przydała mi się księga z opisem krok po kroku co należy zrobić, gdyż udało mi się powrócić na właściwe tory i dokończyć misję z sukcesem. Niestety partię zapamiętam jako męczącą i nietrafiającą do mnie(zamysł autorów całkowicie do mnie nie trafiał). Na szczęście finalna część wzorowana na Pandemicu i zarazem najtrudniejsza pokazała pazur. Bardzo dobre oddanie gry. Latamy po świecie w poszukiwaniu pacjenta zero i przy okazji lepimy kolejne szczepionki. Ciekawe zagadki, presja czasu świetnie połączona z postępującą pandemią, dodatkowe zagadki w apce jak i same aplikacje na plus. Z tej części najlepsza, najciekawsza i uratowała ogólne wrażenie. Finalnie jednak jeden z gorszych Unlocków w jakie zagrałem(podstawce wiele wybaczam za bycie pierwszą, ale jest słabiutka w porównaniu z nowymi częściami, a tak to Mystery zasysało). Finalnie daje 6/10. Jak się nie jest fanem serii to spokojnie do odpuszczenia.

Drugim Unlockiem była wersja Legendary. Tutaj mogę wypisać same superlatywy. Po pierwsze najłatwiejsza sprawa rzuca nas w prawdziwy wir przygody, pościgu i...nie chcę spoilerować, ale jest po prostu świetnie. Bardzo przyjemne zagadki, które wymagają od nas połączenia/odniesienia do rzeczywistości. Wartka akcja, która pcha nas dalej i dalej. Przebiegłem przez tą część, bo byłem tak zaciekawiony co tam dalej się wydarzy. Zagadki z tych prostych jak i cała sprawa. Drugą sprawą było podąrzenie za fabułą filmu o Robin Hoodzie. Tutaj zero nowinek fabularnych, ale za to fajne aplikacje stawiające na zręczność, celność lub współpracę i spostrzegawczość. A finalna zagadka robi naprawdę efekt WOW(jak się skmini co mamy zrobić :D). Ostatnia sprawa do rozwiązania z Sherlockiem to już typowa detektywistyczna robota. Mamy 3 ofiary i szukamy kto je zabił i dlaczego. Mało aplikacji, dużo do rozwiązania z samych kart. Zagadki przemyślane i raczej póki zwracamy uwagę na szczegóły to się nie zatniemy(mi się zdarza pomijać xD). Głównym dodatkiem jest lupa, ale ogólnie zagadki z jej użyciem były takie sobie(na szczęście tylko kilka). Finalnie bardzo fajna część serii Unlock. Tą bym polecił każdemu. Mocne 8.5/10.
ODPOWIEDZ