Rewolucja. Czyli ChatGPT a pytania o zasady

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Arius
Posty: 1413
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Rewolucja. Czyli ChatGPT a pytania o zasady

Post autor: Arius »

raj pisze: 12 kwie 2023, 11:49
Arius pisze: 11 kwie 2023, 21:56 Seniorzy mogą spać spokojnie, ale:
Ale kolega widzi jak juniorzy dzięki chatowi wybijają mocno do przodu i są efektywniejsi.
Ale też widzi jak inne uwarunkowania sprawiają (choćby spadek inwestycji itp), że jednak pracy jest trochę mniej niż było.
Tak więc seniorzy mogą spać spokojnie, ale ten oddech na karku ludzi którzy będą używać chata raczej poczują.
Niby tak, ale niekoniecznie. Jedną z kluczowych umiejętności seniora jest rozumienie kodu i umiejętność wyszukiwania błędów logicznych w kodzie. Co czasem bywa wielkim problemem. Ludzie, którzy nauczą się, że automat pisze kod za nich mogą mieć problem z opanowaniem takiej umiejętności.
Wydaje mi się, że dzięki czatowi łatwiej będzie zostać juniorem, co spowoduje, że będzie ich więcej. Oznacza też, że więcej juniorów nie będzie miało cech potrzebnych do zostania seniorem.
Ale pamiętaj, że chat również bardzo fajnie tłumaczy kod.
Ja siedzę glownie w sqlu i pythonie (analiza danych) i jak teraz jak dostaję kod do przeróbki to tak, posiłkuję się tym co chat mi o nim opowie.
Luko_b
Posty: 209
Rejestracja: 19 sty 2020, 10:14
Has thanked: 151 times
Been thanked: 63 times

Re: Rewolucja. Czyli ChatGPT a pytania o zasady

Post autor: Luko_b »

Bart Henry pisze: 11 kwie 2023, 23:45
Luko_b pisze: 11 kwie 2023, 20:14 To sprawdz co robia. My z 4 full time zeszlismy do 1 (jak budujemy mowa infrastrukture to wtedy zlecamy, po skonczeniu znowu zostaje 1).
Myślę, że możemy się znacząco różnić skalą biznesu.
Luko_b pisze: 11 kwie 2023, 20:14 Twoj przyklad jest bardzo zly. Ok, ile razy bedziesz temu samemu klientowi robil ta sama robote 2x? Ile razy mu berziesz migrowal rzeczy albo robil nowa autoryzacje? 1x (slownie: jeden) wiec mozesz to najwyzej zrobic szybciej a nie tak jak piszesz 2x (czywli wiecej). Zeby zrobic wiecej tego samego (bo dzieki narzedziom mozesz to teraz zrobic bo masz wolne resourcy) muszisz miec kolejnego klienta na to samo = ktos musi chciec to od Ciebie kupic.
No i właśnie myśląc w ten sposób można tylko zwalniać ludzi. Zwiększenie wydajności powinno dać możliwości do skalowania biznesu. Jeżeli nie umiesz tego robić, to niekoniecznie AI jest Twoim problemem.

Akurat mamy w firmie kilka projektów opartych o ChatGPT, w dwóch z nich biorę udział. Jeżeli my nie znajdziemy dobrego zastosowania nowych możliwości dla naszych klientów, to zrobi to nasza konkurencja.
Przez wszystkie lata nauczylem sie tego, ze nie ilosc a jakos ma znaczenie. To tak odnoscnie roznic w skali.

Za skalowanie biznesu odpowiada „sales team” i wracamy do poczatku rozmowy czyli, zeby robienie wiecej mialp sens ktos musi to „wicej” chciec od Ciebie kupic. Idac Twoim tropem Stripe, HP, FB i inni strasznie musza nie wiedziec co robia skoro zwalniaja zamiast sie skalowac.

To jeszcze taki hint na koniec. Strasznie niebezpieczne jak 1 osoba siedzi w 2 projektach na raz. Just sayin.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 968
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 667 times

Re: Rewolucja. Czyli ChatGPT a pytania o zasady

Post autor: Bart Henry »

Luko_b pisze: 12 kwie 2023, 18:32 Przez wszystkie lata nauczylem sie tego, ze nie ilosc a jakos ma znaczenie. To tak odnoscnie roznic w skali.
Znowu frazesy. Ja serio mówię, że trudno porównywać biznesy o różnej skali, a wydaje mi się, że takie obecnie próbujemy zestawiać. Nawet wolę nie myśleć, co bym usłyszał, gdybym zasugerował, że wystarczy nam 1 DevOps. :D Każdy case jest inny. Teksty w stylu "poprawie zrobiona infrastruktura po odpaleniu nie potrzebuje devopsa full time do tego zeby dzialac" mogą być prawdziwe w jakimś wycinku rzeczywistości, ale w innym mogą wzbudzić tylko lekki uśmieszek.
Luko_b pisze: 12 kwie 2023, 18:32 Idac Twoim tropem Stripe, HP, FB i inni strasznie musza nie wiedziec co robia skoro zwalniaja zamiast sie skalowac.
I dlatego właśnie zwalniają głównie łatwych do zastąpienia ludzi, a nie IT? ;)
Luko_b pisze: 12 kwie 2023, 18:32 To jeszcze taki hint na koniec. Strasznie niebezpieczne jak 1 osoba siedzi w 2 projektach na raz. Just sayin.
To zależy od projektów, zespołów i biznesu. Co do projektów, to akurat jeden z nich został zakończony zanim drugi się rozpoczął, ale dzięki za troskę. :*

Zeszliśmy trochę z tematu. Ja podtrzymuję swoje zdanie - los większości programistów nie jest zagrożony. Większości, bo są firmy, które mają konkretne potrzeby informatyczne/programistyczne i ewentualne mocne poprawienie wydajności pracowników IT może pomóc wypełnić te potrzeby mniejszą liczbą ludzi. Problem w projektach nadal jest gdzieś pomiędzy biznesem i kodem. Dopóki ChatGPT nie nauczy się czytać biznesowi w myślach i przekładać to na idealny kod, to nie obawiałbym się o branżę. Powiem inaczej - to jest dobry moment, by wykorzystać te możliwości w celu poprawienia wydajności swojej pracy, co może się wydatnie przełożyć na przelewy od pracodawcy.
rdbeni0
Posty: 402
Rejestracja: 19 sty 2020, 00:06
Has thanked: 65 times
Been thanked: 72 times

Re: Rewolucja. Czyli ChatGPT a pytania o zasady

Post autor: rdbeni0 »

Tak trochę rozluźniając temat:

Obrazek

Obrazek

^ output ChatGPT, który został poproszony o "narysuj domek z drzewkiem używając WebGL javascript i biblioteki threejs". Piękny ten domek i drzewko. I ważne, że się kręci, jak to przystało na możliwości WebGL.

Oczywiście śmieję się, to fajne narzędzie. Chociaż chyba to upubliczniony copilot, który od 2 lat na rynku już jest (zawsze było mi szkoda tych 10usd), a teraz dali za friko.
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 715
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Rewolucja. Czyli ChatGPT a pytania o zasady

Post autor: citmod »

https://boardgamechat.com/

Chyba tutaj próbują stworzyć właśnie coś takiego do zasad gier.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 968
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 667 times

Re: Rewolucja. Czyli ChatGPT a pytania o zasady

Post autor: Bart Henry »

Ładnie działa, nawet polski język zwraca sensowne wyniki, chociaż widać, że nie było uczone na polskich instrukcjach. Wygląda na świetne narzędzie, gdy wiemy o co pytać. Grać od podstaw uczyć nie będzie. ;)
I to naprawdę nie jest bardzo trudne - spłycając temat, wystarczy dla instrukcji wygenerować embeddingi, czyli wektory danych. Trudna jest za to optymalizacja kosztowa.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Rewolucja. Czyli ChatGPT a pytania o zasady

Post autor: Miszon »

To jest zdaje się taki "gadający Ctrl+F", w sensie będzie szukał nam zasad w pdfach które ma wrzucone w pamięć? Po prostu szybko przeszukuje instrukcje, ale przy skomplikowanych sytuacjach pewnie nie da rozwiązania jak interpretować? Czy jak zapytamy coś w dziwny sposób, odnajdzie to?
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Snaki
Posty: 79
Rejestracja: 03 kwie 2018, 09:33
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 53 times
Been thanked: 28 times

Re: Rewolucja. Czyli ChatGPT a pytania o zasady

Post autor: Snaki »

Miszon pisze: 28 kwie 2023, 14:24 To jest zdaje się taki "gadający Ctrl+F", w sensie będzie szukał nam zasad w pdfach które ma wrzucone w pamięć? Po prostu szybko przeszukuje instrukcje, ale przy skomplikowanych sytuacjach pewnie nie da rozwiązania jak interpretować? Czy jak zapytamy coś w dziwny sposób, odnajdzie to?
Powinno odpowiedzieć na zapytanie w dziwny sposób. Ale też nie do końca może zadziałać. To samo w sobie danych nie weryfikuje więc jak "przeczyta" 10 instrukcji i 9 z nich powie "po rzucie kością dobierz kartę" i jak zapytasz o tę jedną grę która ma ineczej o to czy dobierasz kartę to prawdopodobnie dostaniesz odpowiedź że tak. W dużym uproszczeniu
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2023, 14:32 przez Snaki, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Rewolucja. Czyli ChatGPT a pytania o zasady

Post autor: raj »

Miszon pisze: 28 kwie 2023, 14:24 To jest zdaje się taki "gadający Ctrl+F", w sensie będzie szukał nam zasad w pdfach które ma wrzucone w pamięć?
Wygląda na to, że tak, zadałem pytanie o Star Wars Rebelia.
Zwróćcie uwagę na "(patrz poniżej)".
Me: w jaki sposób buduje się statki
BGC: W faze "II. Ikona budowy", każdy gracz buduje jeden statek odpowiadający każdej ikonie zasobu w jego lojalnych i ujarzmionych systemach. Dla ujarzmionych systemów używa tylko lewej ikony zasobu. Każdy gracz bierze te jednostki ze swojego zapasu i umieszcza je na swojej kolejce budowy (patrz poniżej) w przestrzeni odpowiadającej liczbie po lewej stronie ikony zasobu.
Snaki pisze: 28 kwie 2023, 14:29 To samo w sobie danych nie weryfikuje więc jak "przeczyta" 10 instrukcji i 9 z nich powie "po rzucie kością dobierz kartę" i jak zapytasz o tę jedną grę która ma ineczej o to czy dobierasz kartę to prawdopodobnie dostaniesz odpowiedź że tak. W dużym uproszczeniu
Dlatego tutaj wybierasz tytuł gry, co pewnie okraja dostępne dane.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
kasztan4321k
Posty: 144
Rejestracja: 08 sty 2021, 23:46
Has thanked: 12 times
Been thanked: 67 times

Re: Rewolucja. Czyli ChatGPT a pytania o zasady

Post autor: kasztan4321k »

Miszon pisze: 28 kwie 2023, 14:24 To jest zdaje się taki "gadający Ctrl+F", w sensie będzie szukał nam zasad w pdfach które ma wrzucone w pamięć? Po prostu szybko przeszukuje instrukcje, ale przy skomplikowanych sytuacjach pewnie nie da rozwiązania jak interpretować? Czy jak zapytamy coś w dziwny sposób, odnajdzie to?
Nie do konca.
On ma dane do ktoregos roku (2019/2021 max bodajze) i na ich podstawie wykonuje losowanie/generowanie odpowiedzi w sposob statystyczny.
Jakby...

Każdy z nas wie, że przed słowem "mać" występuje pewne określenie pani. Szansa, że przed słowem mać wystąpi inne słowo wynosi jakieś 0.1% (ja tutaj BARDZO MOCNO UPRASZCZAM zasadę działania tego chatugpt) więc chat będzie generował zdania z panią i macią bo wie, że takie zdania najczęściej występują w danym kontekście. Oczywiście doda do tego kolejne słowa i kolejne, generując sensowny tekst, który jest w bardzo przekłamany albo zmyślony.
Polecam sprawdzić sobie, pytając go o jakieś przepisy ustaw np o wychowaniu w trzeźwości - bardzo fajnie zacytował mi taki tekst który nie pojawił się w żadnej ustawie ale brzmiał jak coś co mogłoby być. Poproszony o źródło kilkukrotnie otrzymałem linki do ustawy o obronności, reformie dotyczącej kategorii AM, interpelacji Leppera odnośnie czegoś tam.

On będzie szukał i kłamał, że znalazł dlatego jego wiarygodność jest na żałośnie niskim poziomie - raczej bym mu nie ufał, chyba że będzie zadawać pytania typu: "Czy mogę zagrać kartę z napisem- 'zagraj w dowolnym momencie'".
Jakbyś wziął bardziej skomplikowany przykład: "Czy mogę zagrać kartę z napisem: "zagraj w dowolnym momencie" gdy w grze występuje prawo "nie można zagrywać kart"" myślę że skłamalby i jakbyś drążył temat to by 3-4 razy zmienił zdanie.

Jak dla mnie naprawdę lepiej jest przeszukać samemu forum/bgg/zadać krytyczne pytanie na grupie niż opierać się na jego zmyślonych danych.
MaciekK5454
Posty: 358
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 170 times
Been thanked: 193 times

Re: Rewolucja. Czyli ChatGPT a pytania o zasady

Post autor: MaciekK5454 »

No właśnie też słyszałem że obecna wersja chata ma dane wgrane do 2021. A poza tym to owszem, można z chatem pogadać, ale chat jest narzędziem do kreowania treści na podstawie dostępnych danych a nie podawania wiadomości encyklopedycznych. Więc pytając się o jakieś zasady istnieje możliwość, że chat po prostu wymyśli je.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Rewolucja. Czyli ChatGPT a pytania o zasady

Post autor: Miszon »

Tzn ja miałem ją myśli tego "planszowego czata". Bo że ten GPT gada głupoty jak nie wie, to się już zdążyłem zorientować, jak zapytałem go o elektrybałta, a potem kto nagrał piosenkę "Teksański".
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 968
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 667 times

Re: Rewolucja. Czyli ChatGPT a pytania o zasady

Post autor: Bart Henry »

kasztan4321k pisze: 28 kwie 2023, 14:39
Miszon pisze: 28 kwie 2023, 14:24 To jest zdaje się taki "gadający Ctrl+F", w sensie będzie szukał nam zasad w pdfach które ma wrzucone w pamięć? Po prostu szybko przeszukuje instrukcje, ale przy skomplikowanych sytuacjach pewnie nie da rozwiązania jak interpretować? Czy jak zapytamy coś w dziwny sposób, odnajdzie to?
Nie do konca.
On ma dane do ktoregos roku (2019/2021 max bodajze) i na ich podstawie wykonuje losowanie/generowanie odpowiedzi w sposob statystyczny.
Jakby...

(...)

Jak dla mnie naprawdę lepiej jest przeszukać samemu forum/bgg/zadać krytyczne pytanie na grupie niż opierać się na jego zmyślonych danych.
Piszesz o ChatGPT a to tylko interfejs do LLM nauczonego na pewnych danych. W przypadku tego chata planszówkowego pod spodem jest zapewne zupełnie inny model, więc właściwie wszystko co napisałeś nie ma zastosowania. Strzelam, że tam jest model embeddingowy Ada a wyłuskane z niego dane są obrabiane przez jakiś tańszy LLM, aby odpowiedź miała sens dla człowieka.

W skrócie: nie należy tego zestawiać z ChatGPT. Tu nie ma konfabulacji, bo zbiorem uczącym były faktyczne instrukcje.
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Rewolucja. Czyli ChatGPT a pytania o zasady

Post autor: espresso »

Bart Henry pisze: 28 kwie 2023, 19:12
Piszesz o ChatGPT a to tylko interfejs do LLM nauczonego na pewnych danych. W przypadku tego chata planszówkowego pod spodem jest zapewne zupełnie inny model, więc właściwie wszystko co napisałeś nie ma zastosowania. Strzelam, że tam jest model embeddingowy Ada a wyłuskane z niego dane są obrabiane przez jakiś tańszy LLM, aby odpowiedź miała sens dla człowieka.

W skrócie: nie należy tego zestawiać z ChatGPT. Tu nie ma konfabulacji, bo zbiorem uczącym były faktyczne instrukcje.
Ten planszówkowy chat korzysta z pluginu do chatGPT plus ręcznie dorzucili instrukcje.
kasztan4321k
Posty: 144
Rejestracja: 08 sty 2021, 23:46
Has thanked: 12 times
Been thanked: 67 times

Re: Rewolucja. Czyli ChatGPT a pytania o zasady

Post autor: kasztan4321k »

Bart Henry pisze: 28 kwie 2023, 19:12
Piszesz o ChatGPT a to tylko interfejs do LLM nauczonego na pewnych danych. W przypadku tego chata planszówkowego pod spodem jest zapewne zupełnie inny model, więc właściwie wszystko co napisałeś nie ma zastosowania. Strzelam, że tam jest model embeddingowy Ada a wyłuskane z niego dane są obrabiane przez jakiś tańszy LLM, aby odpowiedź miała sens dla człowieka.

W skrócie: nie należy tego zestawiać z ChatGPT. Tu nie ma konfabulacji, bo zbiorem uczącym były faktyczne instrukcje.
Szczerze mówiąc przeczytałem 1 post, tytuł wątku oraz ostatnią stronę* więc nie wiedziałem, że mówimy tutaj o innym modelu ;) Kontekst ostatniej strony mówił tylko o chatGPT ;)
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 968
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 667 times

Re: Rewolucja. Czyli ChatGPT a pytania o zasady

Post autor: Bart Henry »

espresso pisze: 28 kwie 2023, 19:26
Bart Henry pisze: 28 kwie 2023, 19:12
Piszesz o ChatGPT a to tylko interfejs do LLM nauczonego na pewnych danych. W przypadku tego chata planszówkowego pod spodem jest zapewne zupełnie inny model, więc właściwie wszystko co napisałeś nie ma zastosowania. Strzelam, że tam jest model embeddingowy Ada a wyłuskane z niego dane są obrabiane przez jakiś tańszy LLM, aby odpowiedź miała sens dla człowieka.

W skrócie: nie należy tego zestawiać z ChatGPT. Tu nie ma konfabulacji, bo zbiorem uczącym były faktyczne instrukcje.
Ten planszówkowy chat korzysta z pluginu do chatGPT plus ręcznie dorzucili instrukcje.
Doczytałem na Discordzie. Bardzo mnie zdziwiło, że autor dostał wjazd do pluginów, bo to wciąż dosyć zamknięte rozwiązanie. To jeszcze łatwiejsze od tego, co opisywałem. Moc ma jednak sporą, jak widać. Będę śledził rozwój. Z tego, co wiem, w pluginach mają obecnie problemy z utrzymaniem kontekstu rozmowy. Jestem ciekawy jak będzie z kosztami.

Konfabulacja jest ograniczona przez odpowiednie prompty - jak nie ma czegoś w zbiorze uczącym (instrukcja gry), to bot ma zwracać info, że nie wie. Nadal mogą jednak występować drobne problemy z interpretacją zasad.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Rewolucja. Czyli ChatGPT a pytania o zasady

Post autor: Mr_Fisq »

Minęło ponad pół roku, AI dalej jest modne - może czytał ktoś ostatnio jakieś nowostki o uczeniu sztucznej inteligencji zasad gier?
Nie w celu gry - bardziej chodzi o, tak jak w temacie, odpowiadanie na pytania o zasady.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 798
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 378 times

Re: Rewolucja. Czyli ChatGPT a pytania o zasady

Post autor: kurdzio »

Wpisałem z ciekawości:

Obrazek

Chyba dalej średnio to wychodzi :)
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Rewolucja. Czyli ChatGPT a pytania o zasady

Post autor: BOLLO »

Ale i tak jestem pod wrażeniem, że gdybym nie znał zasad to brzmi to całkiem sensownie :mrgreen:
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Rewolucja. Czyli ChatGPT a pytania o zasady

Post autor: Mr_Fisq »

kurdzio pisze: 17 sty 2024, 15:37 Wpisałem z ciekawości:

Obrazek

Chyba dalej średnio to wychodzi :)
Na GPT może i tak; bardziej zastanawiałem się nad uczeniem/douczaniem sieci na konkretnej instrukcji.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Rewolucja. Czyli ChatGPT a pytania o zasady

Post autor: brazylianwisnia »

Mr_Fisq pisze: 17 sty 2024, 15:23 Minęło ponad pół roku, AI dalej jest modne - może czytał ktoś ostatnio jakieś nowostki o uczeniu sztucznej inteligencji zasad gier?
Nie w celu gry - bardziej chodzi o, tak jak w temacie, odpowiadanie na pytania o zasady.
Czemu by nie miało być modne skoro ludzie zarabiają, efektywność pracy się zwiększa? To nie tak, że dziś jest modne a jutro nie będzie. AI jest jak elektryczność i Internet - zostaje tu na stałe a jego możliwości będą rosnąć wraz z innymi technologiami.

Nie testowałem ale wzorem tego jak używam AI nacodzień w pracy proponował bym do Chata GPT4 wklejać instrukcje przed zadaniem pytania. Mieć przygotowana instrukcje w txt, wkleić mu to karząc się zapoznać i na podstawie tego tekstu odpowiedzieć na pytanie o zasady.
Powinno działać bez większych problemów.

Swoją drogą mnie bardziej zastanawia AI jako interaktywny narrator w grach typu Arkham Horror LCG, Aeon Trespass, Tainted Grail. Opowiadałby historię, można by go dopytać o cos czy też prowadziłby dialogi z graczami jako postacie w grze. Dialogi, których sytuacja i wyniki byłyby zdefiniowane przez twórców. Może ktoś się tego podejmie w przyszłości by zrobić taką planszówke albo solo RPG.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Rewolucja. Czyli ChatGPT a pytania o zasady

Post autor: Mr_Fisq »

brazylianwisnia pisze: 21 sty 2024, 14:21 Czemu by nie miało być modne skoro ludzie zarabiają, efektywność pracy się zwiększa? To nie tak, że dziś jest modne a jutro nie będzie. AI jest jak elektryczność i Internet - zostaje tu na stałe a jego możliwości będą rosnąć wraz z innymi technologiami.
To nie pierwsza rewolucja AI od lat 50-tych, aczkolwiek trzeba przyznać, że najdłuższa i najbardziej udana.
brazylianwisnia pisze: 21 sty 2024, 14:21 Nie testowałem ale wzorem tego jak używam AI nacodzień w pracy proponował bym do Chata GPT4 wklejać instrukcje przed zadaniem pytania. Mieć przygotowana instrukcje w txt, wkleić mu to karząc się zapoznać i na podstawie tego tekstu odpowiedzieć na pytanie o zasady.
Powinno działać bez większych problemów.
GPT4 ma za dużo halucynacji jak dla mnie. Wolałbym dotrenować sobie jakąś sieć lokalnie i mieć narzędzie bardziej specjalizowane.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Rewolucja. Czyli ChatGPT a pytania o zasady

Post autor: brazylianwisnia »

Mr_Fisq pisze: 21 sty 2024, 14:38
brazylianwisnia pisze: 21 sty 2024, 14:21 Czemu by nie miało być modne skoro ludzie zarabiają, efektywność pracy się zwiększa? To nie tak, że dziś jest modne a jutro nie będzie. AI jest jak elektryczność i Internet - zostaje tu na stałe a jego możliwości będą rosnąć wraz z innymi technologiami.
To nie pierwsza rewolucja AI od lat 50-tych, aczkolwiek trzeba przyznać, że najdłuższa i najbardziej udana.
brazylianwisnia pisze: 21 sty 2024, 14:21 Nie testowałem ale wzorem tego jak używam AI nacodzień w pracy proponował bym do Chata GPT4 wklejać instrukcje przed zadaniem pytania. Mieć przygotowana instrukcje w txt, wkleić mu to karząc się zapoznać i na podstawie tego tekstu odpowiedzieć na pytanie o zasady.
Powinno działać bez większych problemów.
GPT4 ma za dużo halucynacji jak dla mnie. Wolałbym dotrenować sobie jakąś sieć lokalnie i mieć narzędzie bardziej specjalizowane.
Może nie pierwsza ale pierwszy raz to naprawdę użytecznie działa. Generowanie obrazów jest już na bardzo wysokim poziomie, modele językowe też. Tak samo generowanie ludzkiego głosu. Teraz właściwie na salony wchodzą modele multimodalne. Co najważniejsze są się AI świetnie używać w pracy. Na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że klepie mi powtarzalny kod, generuje tagi ze wzorca, generuje sobie ikony i grafiki do HMI. Do tego spokojnie można AI używać jako dubbing czy lektora, do robienia textur, pisania maili...teraz w tym jest tyle kasy, że wyścig do AGI zastępujące ludzki umysł jest nie do wyhamowania. Jak tylko powstanie AI rozumiace w pełni matme to pozamiatane.

Moim zdaniem szkoda zachodu na specjalizowanie. GPT4 można sobie przyciąć przygotowanym wcześniej tekstem komend i potrafi dobrze udawać, że jest innym wyspecjalizowanym modelem.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Rewolucja. Czyli ChatGPT a pytania o zasady

Post autor: Mr_Fisq »

brazylianwisnia pisze: 21 sty 2024, 14:51 Moim zdaniem szkoda zachodu na specjalizowanie. GPT4 można sobie przyciąć przygotowanym wcześniej tekstem komend i potrafi dobrze udawać, że jest innym wyspecjalizowanym modelem.
Wolałbym coś co odpowiada na pytania o zasady, a nie tylko udaje.

W robocie - mam bardzo mieszane uczucia na razie, ale może robię z mniej powtarzalnych tematach.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Rewolucja. Czyli ChatGPT a pytania o zasady

Post autor: detrytusek »

"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
ODPOWIEDZ