Ziemia / Earth (Maxime Tardif)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Ziemia / Earth (Maxime Tardif)

Post autor: Curiosity »

Ponownie zapytam o inserty, bo ta oryginalna wypraska to jest nieporozumienie.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Ziemia / Earth (Maxime Tardif)

Post autor: Lucky Duck Games »

Curiosity pisze: 25 kwie 2023, 16:48 Ponownie zapytam o inserty, bo ta oryginalna wypraska to jest nieporozumienie.
Sorka za brak odpowiedzi wcześniej, uciekło gdzieś. Nie, nie planujemy - mówiąc absolutnie szczerze to dostaliśmy jedną sztukę do sprawdzenia, ale naszym zdaniem nie jest to udany insert. Do tego z insertem nie mieszczą się w pudełku maty więc odpuszczamy temat.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Ziemia / Earth (Maxime Tardif)

Post autor: eveni »

Ja wrzuciłam wszystko do organizera NORT12 i jest git :) (koszt około 15 zl)
Spoiler:
Najtmerr
Posty: 22
Rejestracja: 29 sty 2021, 08:52
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: Ziemia / Earth (Maxime Tardif)

Post autor: Najtmerr »

Biorąc pod uwagę zainteresowanie tytułem, pewnie znajdzie się ktoś chętny do zrobienia inertu (redrewno patrzę na ciebie).
Rafmix
Posty: 67
Rejestracja: 16 lis 2021, 16:55
Has thanked: 32 times
Been thanked: 20 times

Re: Ziemia / Earth (Maxime Tardif)

Post autor: Rafmix »

eveni pisze: 25 kwie 2023, 17:43 Ja wrzuciłam wszystko do organizera NORT12 i jest git :) (koszt około 15 zl)
Spoiler:
A jak trzymasz karty? Mieszczą się w pudle razem z tym organizerem?
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: Ziemia / Earth (Maxime Tardif)

Post autor: karmazynowy »

Rafmix pisze: 26 kwie 2023, 17:07
eveni pisze: 25 kwie 2023, 17:43 Ja wrzuciłam wszystko do organizera NORT12 i jest git :) (koszt około 15 zl)
Spoiler:


A jak trzymasz karty? Mieszczą się w pudle razem z tym organizerem?
Spoiler:
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
sferoida
Posty: 79
Rejestracja: 11 sty 2021, 13:13
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 30 times
Been thanked: 50 times

Re: Ziemia / Earth (Maxime Tardif)

Post autor: sferoida »

Moja wersja insertu DIY w poście o ... insertach : viewtopic.php?t=51771&start=575
pozdrawiam Radek
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Ziemia / Earth (Maxime Tardif)

Post autor: Coen »

sferoida pisze: 26 kwie 2023, 17:37 Moja wersja insertu DIY w poście o ... insertach : viewtopic.php?t=51771&start=575
Super, dzięki. Też miałem się za to zabierać :)
A te czarne znaczniki to co to?
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
sferoida
Posty: 79
Rejestracja: 11 sty 2021, 13:13
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 30 times
Been thanked: 50 times

Re: Ziemia / Earth (Maxime Tardif)

Post autor: sferoida »

Jak kupowałem Ziemię to przez przypadek zamówiłem wersję KS. Tam waluta, czyli ten torf jest wykonany z drewna. Znaczniki graczy również.
pozdrawiam Radek
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Ziemia / Earth (Maxime Tardif)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Wywaliłem ten tekturowy insert i teraz plansze gracza wchodzą na sam dół, no i się klinują, za małe pudło. Ktoś to już reklamował :lol:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 872
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Ziemia / Earth (Maxime Tardif)

Post autor: Dako »

Dr. Nikczemniuk pisze: 26 kwie 2023, 23:05 Wywaliłem ten tekturowy insert i teraz plansze gracza wchodzą na sam dół, no i się klinują, za małe pudło. Ktoś to już reklamował :lol:
Przyklej sobie na dnie jakąś tasiemkę i będziesz mógł łatwo wyciągać.
Na takiej zasadzie:
Spoiler:
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: Ziemia / Earth (Maxime Tardif)

Post autor: karmazynowy »

Dr. Nikczemniuk pisze: 26 kwie 2023, 23:05 Wywaliłem ten tekturowy insert i teraz plansze gracza wchodzą na sam dół, no i się klinują, za małe pudło. Ktoś to już reklamował :lol:
Obróć je o 90 stopni, u mnie wtedy jest luz.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
swiroff
Posty: 303
Rejestracja: 22 mar 2014, 11:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times

Re: Ziemia / Earth (Maxime Tardif)

Post autor: swiroff »

Czy w pakiecie dodatków z KS jest dokładnie 75 znaczników gleby? Niby pierdoła, ale u mnie naliczyłem 73 (mam taki zwyczaj gdy dodatkowe komponenty są sprzedawane "luzem").
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Ziemia / Earth (Maxime Tardif)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Ja mam 75.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Ziemia / Earth (Maxime Tardif)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 16:31 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
pronto_
Posty: 42
Rejestracja: 25 gru 2015, 18:48
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 33 times
Been thanked: 4 times

Re: Ziemia / Earth (Maxime Tardif)

Post autor: pronto_ »

Jeśli macie karty w koszulkach to jak mieścicie wszystko w pudełku?
maciek-jagiel
Posty: 29
Rejestracja: 13 mar 2022, 16:30
Has thanked: 8 times
Been thanked: 9 times

Re: Ziemia / Earth (Maxime Tardif)

Post autor: maciek-jagiel »

pronto_ pisze: 05 maja 2023, 09:23 Jeśli macie karty w koszulkach to jak mieścicie wszystko w pudełku?
Ja używam podajnika do kart z "Na skrzydłach" ( miałem niewykorzystany z Ptaków Europy).
Mieści się tam jakieś 75% zakoszulkowanych kart Ziemi. Resztę mam w woreczku strunowym i dokładam podczas rozgrywki lub wymieniam między partiami.
Sam podajnik bez problemu mieści się w pudełku z grą..reszta po bokach w woreczkach.
Oczywiście oryginalna wypraska wywalona.
Ostatnio zmieniony 05 maja 2023, 09:52 przez maciek-jagiel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Ziemia / Earth (Maxime Tardif)

Post autor: Coen »

pronto_ pisze: 05 maja 2023, 09:23 Jeśli macie karty w koszulkach to jak mieścicie wszystko w pudełku?
Ja po prostu wywaliłem tę kartonową wkładkę, zrobiłem własny insert z płyty piankowo-kartonowej. Jak wrócę do domu, to mogę wrzucić tutaj zdjęcia.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 798
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 378 times

Re: Ziemia / Earth (Maxime Tardif)

Post autor: kurdzio »

pronto_ pisze: 05 maja 2023, 09:23 Jeśli macie karty w koszulkach to jak mieścicie wszystko w pudełku?
Wszystkie karty ziemi mam w Sloyca 58x88 standard (kart wyspy, klimatu, ekosystemu nie koszulkowałem) - wszystko mieści się z oryginalną wypraską-kartonikiem, pudło się domyka.
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 299
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 167 times
Been thanked: 245 times

Re: Ziemia / Earth (Maxime Tardif)

Post autor: salaba »

kurdzio pisze: 05 maja 2023, 09:36 Wszystkie karty ziemi mam w Sloyca 58x88 standard (kart wyspy, klimatu, ekosystemu nie koszulkowałem) - wszystko mieści się z oryginalną wypraską-kartonikiem, pudło się domyka.
Ja mam w koszulkach Rebela i też wszystko mi się mieści- nie trzeba było wyrzucać wypraski. Dodam, że mam też dodatkowe karty promo z KS. Wszystkie kartonowe żetony zostawiłam w tekturze, nie wypchnięte i położyłam pod wypraską. W woreczkach strunowych mam drewniane znaczniki z KSa. Trzeba trochę cierpliwości, ale wszystko wchodzi na styk i się zamyka bez unoszenia się wieka pudełka.
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Ziemia / Earth (Maxime Tardif)

Post autor: Coen »

Coen pisze: 05 maja 2023, 09:36
pronto_ pisze: 05 maja 2023, 09:23 Jeśli macie karty w koszulkach to jak mieścicie wszystko w pudełku?
Ja po prostu wywaliłem tę kartonową wkładkę, zrobiłem własny insert z płyty piankowo-kartonowej. Jak wrócę do domu, to mogę wrzucić tutaj zdjęcia.
U mnie tak to wygląda:
Spoiler:
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
jerry87
Posty: 34
Rejestracja: 23 kwie 2017, 20:15
Has thanked: 10 times
Been thanked: 7 times

Re: Ziemia / Earth (Maxime Tardif)

Post autor: jerry87 »

A ja skusiłem się wydruk jedynego w sumie w chwili obecnej insertu z thingiverse
Spoiler:
uzupełniłem go o brakujące pudełeczka na znaczniki tekturowe/pierwszego gracza. Fajnie, że wszystko jest x2, czyli po dwóch stronach stołu leżą pojemniki na surowce. Polecam.
Xoltro
Posty: 260
Rejestracja: 09 cze 2021, 12:50
Has thanked: 63 times
Been thanked: 70 times

Re: Ziemia / Earth (Maxime Tardif)

Post autor: Xoltro »

Ktoś może coś obiektywnie napisać więcej o grze? Już bardziej na chłodno podchodzę do wszelkich premier i zachwytów początkowych recenzentów. Ark Nova miała być TM killerem i w co drugiej recenzji były głosy żeby TM już wystawiać na olx bo po co to komu. Pograłem dwa razy na pożyczonej wersji powiem szczerze dla mnie Ark Nova to gra mocno przeciętna - lubię euro, ale euro bez w zasadzie jakiejkolwiek interakcji, nawet subtelnej, negatywnej to nic wartego uwagi, praktycznie jakbym grał single tylko na końcu porównujemy kto ile punktów zdobył. Mimo, że TM to był mój gateway do gier planszowych to dalej uważam tę grę za jedną z lepszych euro bo jest tam odpowiednia ilość subtelnej, negatywnej interakcji. Muszę zwracać uwagę kiedy dochodzimy do bonusów za podnoszenie współczynników marsa, kto jakie pole może mi przyblokować, jakie tytuły i nagrody kupić. Takiego czegoś właśnie szukam (innym przykładem takiego euro to diuna imperium). Czy earth jest taką grą czy to typowy single player pasjans z porównaniem na końcu komu poszło lepiej? Grę bym kupił głównie do grania w 2 osoby.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: Ziemia / Earth (Maxime Tardif)

Post autor: cezner »

Poczytaj podsumowanie miesiąca kwietnia. Tam parę osób coś napisało o Ziemi. I muszę się z nimi zgodzić niestety.
W każdym razie to typowy single player pasjans i ten pasjans to pisane przez wielkie P.
Xoltro
Posty: 260
Rejestracja: 09 cze 2021, 12:50
Has thanked: 63 times
Been thanked: 70 times

Re: Ziemia / Earth (Maxime Tardif)

Post autor: Xoltro »

cezner pisze: 10 maja 2023, 10:27 Poczytaj podsumowanie miesiąca kwietnia. Tam parę osób coś napisało o Ziemi. I muszę się z nimi zgodzić niestety.
W każdym razie to typowy single player pasjans i ten pasjans to pisane przez wielkie P.
Dzięki w takim razie gra ląduje na liście "marketingowy kicz" i dobrze, bo już byłem 2 tygodnie temu prawie że ubrany by to kupić w lokalnym sklepie. Zostaną środki na coś lepszego.
ODPOWIEDZ