Etherfields (Michał Oracz)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: shuji »

Archmikel pisze: 03 maja 2023, 11:54 Dziękuję bardzo za odpowiedź. Zastanawiam się poważnie nad tą grą min. dzięki dobrym materiałom na Wojennik TV :)
Mega warto. Mieszane opinie na niektórych forach czy kanałach youtobwych to ofiara zbyt udanej kampanii wspieraczkowej moim zdaniem. Gra osiągnęła taki sukces, że kupili ja nawet Ci, którzy nie lubią tego typu gier (np. eurogracze) - poszli za stadem i byli lekko rozczarowani. Poczytaj o grze i jesli uznasz że chcesz tego typu grę to na pewno nie będziesz zawiedziony.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Shodan »

Podbijam polecajki przedmówców jako fanboy tego tytułu :-) Sam gram z synem obecnie 13 letnim, ale zaczynaliśmy w styczniu 2022.
Dekoy
Posty: 159
Rejestracja: 17 sie 2021, 01:04
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Dekoy »

Etherfields to jedna z najbardziej skrzywdzonych w recenzjach gra w historii planszówek. Rozumiem, że nie wszystkim się musi podobać ale ostra krytyka w recenzjach na youtubie to jedno wielkie wtf i automatyczne trafienie u mnie na czarną listę kanałów.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: brazylianwisnia »

Dekoy pisze: 03 maja 2023, 14:14 Etherfields to jedna z najbardziej skrzywdzonych w recenzjach gra w historii planszówek. Rozumiem, że nie wszystkim się musi podobać ale ostra krytyka w recenzjach na youtubie to jedno wielkie wtf i automatyczne trafienie u mnie na czarną listę kanałów.
Ja akurat się z tym nie spotkałem na youtube. Dużo widziałem pozytywnych opinii no ale przestałem oglądać kanały które zjechały 7th Continent a później Tainted Grail bo wiedziałem, że mają kompletnie inny gust skoro te dwie gry mi się podobały. Etherfields spotkał się z falą negatywnych opinii podczas gdy dużo prostszy, słabszy i nudniejszy pandemic legacy jest wychwalany pod niebiosa :⁠-⁠P
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Archmikel
Posty: 11
Rejestracja: 24 maja 2022, 20:17
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Archmikel »

Dziękuję za odzew. Grę koniec końców zamówiłem. :) Myślę że dużo nie ryzykuję jeśli chodzi o to czy mi się spodoba. Klimat to u mnie podstawa więc powinno być dobrze. Obawiam się tylko że przez czas potrzebny do jej obsługi, będzie to tytuł do którego usiądę tylko w niedzielę.
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: elayeth »

Dekoy pisze: 03 maja 2023, 14:14 Etherfields to jedna z najbardziej skrzywdzonych w recenzjach gra w historii planszówek. Rozumiem, że nie wszystkim się musi podobać ale ostra krytyka w recenzjach na youtubie to jedno wielkie wtf i automatyczne trafienie u mnie na czarną listę kanałów.
Dice Tower bardzo chwali, Asia z on table uwielbia… Zaciekawiło mnie kto taki tak krytykuje?
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: shuji »

elayeth pisze: 03 maja 2023, 16:37
Dekoy pisze: 03 maja 2023, 14:14 Etherfields to jedna z najbardziej skrzywdzonych w recenzjach gra w historii planszówek. Rozumiem, że nie wszystkim się musi podobać ale ostra krytyka w recenzjach na youtubie to jedno wielkie wtf i automatyczne trafienie u mnie na czarną listę kanałów.
Dice Tower bardzo chwali, Asia z on table uwielbia… Zaciekawiło mnie kto taki tak krytykuje?
Eurogracze którzy kupili ta grę bo był na nią mega hype i ogromny sukces. Nie zobaczyli co to za gra i liczyli na europotyczki i brak fabuły na wzór gloomhaven. Sami siebie oszukali a potem dawali gunworecenzje
azazelmo
Posty: 897
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 281 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: azazelmo »

elayeth pisze: 03 maja 2023, 16:37
Dekoy pisze: 03 maja 2023, 14:14 Etherfields to jedna z najbardziej skrzywdzonych w recenzjach gra w historii planszówek. Rozumiem, że nie wszystkim się musi podobać ale ostra krytyka w recenzjach na youtubie to jedno wielkie wtf i automatyczne trafienie u mnie na czarną listę kanałów.
Dice Tower bardzo chwali, Asia z on table uwielbia… Zaciekawiło mnie kto taki tak krytykuje?
Quentin z Shut Up and Sit Down w recenzji dosłownie wyrzucił grę do kosza…
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: brazylianwisnia »

azazelmo pisze: 03 maja 2023, 16:56
elayeth pisze: 03 maja 2023, 16:37
Dekoy pisze: 03 maja 2023, 14:14 Etherfields to jedna z najbardziej skrzywdzonych w recenzjach gra w historii planszówek. Rozumiem, że nie wszystkim się musi podobać ale ostra krytyka w recenzjach na youtubie to jedno wielkie wtf i automatyczne trafienie u mnie na czarną listę kanałów.
Dice Tower bardzo chwali, Asia z on table uwielbia… Zaciekawiło mnie kto taki tak krytykuje?
Quentin z Shut Up and Sit Down w recenzji dosłownie wyrzucił grę do kosza…
SUSD czy No Pun Included nie nadają się do recenzowania gier gdzie odkrywanie zawartości i kampania są sednem zabawy. Etherfields nie jest tu pierwsza dobrze oceniana gra, która pociskają.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 597
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 162 times
Been thanked: 156 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Muleq »

Doszedłem z kolegą do 8 snu ale chciałbym wprowadzić do gry dwóch innych znajomych no i mam pytanie jak wg Was byłoby najlepiej.

1. Zacząć z kolegami wszystko od początku ( zapisując sobie wcześniej stan gry z 8 snu z pierwszym kolegą żeby potem kiedyś móc do tego wrócić )

2. Zrobić z kolegami wprowadzenie ( pierwszy sen ) żeby poznali mechanikę, zdobyli maski itp a potem kontynuować grę od 8 snu.

3. Po prostu kontynuować grę w nowym składzie od 8 snu ( nowi koledzy wybiorą sobie nowe postacie i zagrają od zera )

4. Jakaś czwarta opcja która nie przychodzi mi do głowy :).

Z góry dziękuję za pomysły :).
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Ardel12 »

Muleq pisze: 03 maja 2023, 18:51 Doszedłem z kolegą do 8 snu ale chciałbym wprowadzić do gry dwóch innych znajomych no i mam pytanie jak wg Was byłoby najlepiej.

1. Zacząć z kolegami wszystko od początku ( zapisując sobie wcześniej stan gry z 8 snu z pierwszym kolegą żeby potem kiedyś móc do tego wrócić )

2. Zrobić z kolegami wprowadzenie ( pierwszy sen ) żeby poznali mechanikę, zdobyli maski itp a potem kontynuować grę od 8 snu.

3. Po prostu kontynuować grę w nowym składzie od 8 snu ( nowi koledzy wybiorą sobie nowe postacie i zagrają od zera )

4. Jakaś czwarta opcja która nie przychodzi mi do głowy :).

Z góry dziękuję za pomysły :).
Pytanie jak tym graczom zależy na sprawdzeniu wszystkich snów oraz jak Tobie się chce w to grać(prowadzić dwie kampanie czy tylko jedną). Moim zdaniem lepiej wybrać opcję 3, ale nowi gracze wybierają postacie, dostają maski oraz pi razy oko policz ile kart zakupiliście i za ile, to niech zrobią darmowe akcje zakupów by wyrównać talie.

Dla mnie branie udziału w kilku tych samych kampaniach ma średni sens, bo jednak część snów opiera się na rozkminieniu co mamy zrobić, a część ma też podpuchy i albo będziesz prowadził ich za rączkę albo w sumie oni będą grali i decydowali a Ty będziesz po prostu wykonywał ich pomysły. W pierwszym podejściu słabe dla nich, w drugim średnie dla Ciebie(no mi by się nie chciało). Dodatkowo prowadzenie dwóch kampanii równolegle będzie upierdliwe przez talie sklepu, drzemek, odkrytych/zdobytych kart, no masa rzeczy, które będziesz musiał zapisać i resetować pomiędzy tymi kampaniami(ot w jednej kampanii w danym śnie odblokowałeś kartę X, w drugiej już nie, a jeszcze dochodzą wybory fabularne, które czasem dają nam specjalne znaczniki...).
azazelmo
Posty: 897
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 281 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: azazelmo »

brazylianwisnia pisze: 03 maja 2023, 16:59
azazelmo pisze: 03 maja 2023, 16:56
elayeth pisze: 03 maja 2023, 16:37
(…)
Zaciekawiło mnie kto taki tak krytykuje?
Quentin z Shut Up and Sit Down w recenzji dosłownie wyrzucił grę do kosza…
SUSD czy No Pun Included nie nadają się do recenzowania gier gdzie odkrywanie zawartości i kampania są sednem zabawy. Etherfields nie jest tu pierwsza dobrze oceniana gra, która pociskają.
Akurat Shut Up raczej płyną z prądem jeśli chodzi o recenzje. Jaką inną popularną grę tak zjechali? Jak dla mnie masoński spisek.
Przy czym osobiście uważam, że ich recenzje są bezwartościowe jeśli chodzi o merytorykę. Jeszcze jakiś czas temu były za to bardzo zabawne, ale już od dawna tak nie jest.
No Pun nie oglądałem.
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 597
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 162 times
Been thanked: 156 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Muleq »

Ardel12 pisze: 03 maja 2023, 19:29 Dla mnie branie udziału w kilku tych samych kampaniach ma średni sens, bo jednak część snów opiera się na rozkminieniu co mamy zrobić, a część ma też podpuchy i albo będziesz prowadził ich za rączkę albo w sumie oni będą grali i decydowali a Ty będziesz po prostu wykonywał ich pomysły. W pierwszym podejściu słabe dla nich, w drugim średnie dla Ciebie(no mi by się nie chciało). Dodatkowo prowadzenie dwóch kampanii równolegle będzie upierdliwe przez talie sklepu, drzemek, odkrytych/zdobytych kart, no masa rzeczy, które będziesz musiał zapisać i resetować pomiędzy tymi kampaniami(ot w jednej kampanii w danym śnie odblokowałeś kartę X, w drugiej już nie, a jeszcze dochodzą wybory fabularne, które czasem dają nam specjalne znaczniki...).
Dokładnie mam takie same przemyślenia. Chyba nie ma w takiej sytuacji dobrego rozwiązania tylko mniej lub bardziej zgniłe kompromisy :wink: . Sądzę że wybiorę opcję 2. Zresetuję pierwszy sen i wprowadzę nowych kolegów, może się okaże, że gra jednak w ogóle im nie siądzie i wtedy problem rozwiąże się sam :wink:
Awatar użytkownika
Prototypowo
Posty: 99
Rejestracja: 13 cze 2022, 08:16
Has thanked: 25 times
Been thanked: 67 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Prototypowo »

azazelmo pisze: 03 maja 2023, 19:58
brazylianwisnia pisze: 03 maja 2023, 16:59
azazelmo pisze: 03 maja 2023, 16:56
Quentin z Shut Up and Sit Down w recenzji dosłownie wyrzucił grę do kosza…
SUSD czy No Pun Included nie nadają się do recenzowania gier gdzie odkrywanie zawartości i kampania są sednem zabawy. Etherfields nie jest tu pierwsza dobrze oceniana gra, która pociskają.
Akurat Shut Up raczej płyną z prądem jeśli chodzi o recenzje. Jaką inną popularną grę tak zjechali? Jak dla mnie masoński spisek.
Przy czym osobiście uważam, że ich recenzje są bezwartościowe jeśli chodzi o merytorykę. Jeszcze jakiś czas temu były za to bardzo zabawne, ale już od dawna tak nie jest.
No Pun nie oglądałem.
Opinie na BGG, które potwierdzają zarzuty Shut Up i No Pun też pewnie należą do spisku :wink:
WYDAWNICTWO COCONUTSALAD: https://coconutsalad.com/
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Leviathan »

Archmikel pisze: 03 maja 2023, 11:54 Dziękuję bardzo za odpowiedź. Zastanawiam się poważnie nad tą grą min. dzięki dobrym materiałom na Wojennik TV :)
Miło mi! A grę szczerze polecam. Świetnie się przy niej bawiłem i myślę, że w wakacje odpalimy kolejną kampanię.
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: elayeth »

Moim zdaniem jest tak, że każdy recenzent (jak również osoba z tego forum) ma swoje inklinacje. Jedni lubią euro, inni ameri itd...
Recenzent różni się tym od osób na tym forum (a przynajmniej powinien), że stara się te swoje inklinacje odłożyć nieco na bok i dążyć w kierunku obiektywizmu, tak by oglądający mogli sobie sami odpowiedzieć na pytanie, czy ta gra w swojej kategorii jest dobra, czy zła.
W tym miejscu należy jednak stwierdzić, że pełen obiektywizm nie jest możliwy i oceniamy produkt w kategorii rozrywka, a więc taki, który ma dostarczać emocji. Nie ma więc twardych parametrów, dzięki którym można (jak w matematyce) super obiektywnie coś ocenić. Jednak ja bardziej cenię właśnie recenzentów, niż emocjonalne odloty niektórych osób na tym forum czy na FB. Jakże często spotyka się wątki, typu "jaka gra jest najlepsza", by przekonać się, że co osoba to opinia, a w zasadzie 3/4 osób poleca to w co grało, a nie to co może być najlepsze dla pytającego.

Wracając do Etherfields to wydaje mi się, że SUSD i NPI lubią w grach decyzyjność, z resztą podobnie Rahdo. Chodzi im o to by gry dostarczały ciekawych decyzji i dylematów. By gracz musiał trochę pokombinować. Tutaj gry eksploatacyjne typu Etherfields mają trudniej, bo trudniej doszukać wyszukanej się kombinatoryki mechanicznej. Są jednak tacy, którzy cenią tego typu gry, o czym pisałem wyżej. Są chyba jednak w mniejszości. Nie znam jednak wielu recenzentów, którzy tego typu gry preferują i zachwycają się grami typu Nemesis czy właśnie Etherfields. W ogóle wydaje mi się, że te gry szczególnie w Polsce są bardzo cenione (Nemesis i wiele od AR), a mniej za granicą, przynajmniej w recenzjach i różnych polecajkach. Wyjątkiem jest może Lords of Hellas.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: brazylianwisnia »

elayeth pisze: 04 maja 2023, 14:47 Moim zdaniem jest tak, że każdy recenzent (jak również osoba z tego forum) ma swoje inklinacje. Jedni lubią euro, inni ameri itd...
Recenzent różni się tym od osób na tym forum (a przynajmniej powinien), że stara się te swoje inklinacje odłożyć nieco na bok i dążyć w kierunku obiektywizmu, tak by oglądający mogli sobie sami odpowiedzieć na pytanie, czy ta gra w swojej kategorii jest dobra, czy zła.
W tym miejscu należy jednak stwierdzić, że pełen obiektywizm nie jest możliwy i oceniamy produkt w kategorii rozrywka, a więc taki, który ma dostarczać emocji. Nie ma więc twardych parametrów, dzięki którym można (jak w matematyce) super obiektywnie coś ocenić. Jednak ja bardziej cenię właśnie recenzentów, niż emocjonalne odloty niektórych osób na tym forum czy na FB. Jakże często spotyka się wątki, typu "jaka gra jest najlepsza", by przekonać się, że co osoba to opinia, a w zasadzie 3/4 osób poleca to w co grało, a nie to co może być najlepsze dla pytającego.

Wracając do Etherfields to wydaje mi się, że SUSD i NPI lubią w grach decyzyjność, z resztą podobnie Rahdo. Chodzi im o to by gry dostarczały ciekawych decyzji i dylematów. By gracz musiał trochę pokombinować. Tutaj gry eksploatacyjne typu Etherfields mają trudniej, bo trudniej doszukać wyszukanej się kombinatoryki mechanicznej. Są jednak tacy, którzy cenią tego typu gry, o czym pisałem wyżej. Są chyba jednak w mniejszości. Nie znam jednak wielu recenzentów, którzy tego typu gry preferują i zachwycają się grami typu Nemesis czy właśnie Etherfields. W ogóle wydaje mi się, że te gry szczególnie w Polsce są bardzo cenione (Nemesis i wiele od AR), a mniej za granicą, przynajmniej w recenzjach i różnych polecajkach. Wyjątkiem jest może Lords of Hellas.
Te gry mają bardzo wysokie oceny na BGG więc raczej osoby którym podobały się te tytuły są raczej w większości.
Prototypowo pisze: 04 maja 2023, 11:10
azazelmo pisze: 03 maja 2023, 19:58
brazylianwisnia pisze: 03 maja 2023, 16:59 SUSD czy No Pun Included nie nadają się do recenzowania gier gdzie odkrywanie zawartości i kampania są sednem zabawy. Etherfields nie jest tu pierwsza dobrze oceniana gra, która pociskają.
Akurat Shut Up raczej płyną z prądem jeśli chodzi o recenzje. Jaką inną popularną grę tak zjechali? Jak dla mnie masoński spisek.
Przy czym osobiście uważam, że ich recenzje są bezwartościowe jeśli chodzi o merytorykę. Jeszcze jakiś czas temu były za to bardzo zabawne, ale już od dawna tak nie jest.
No Pun nie oglądałem.
Opinie na BGG, które potwierdzają zarzuty Shut Up i No Pun też pewnie należą do spisku :wink:
Przecież tu nie chodzi o żaden spisek. Zwyczajnie ci recenzenci nie lubią takich gier bo skoro 7th Continent zostaje słabo oceniony, następnie TG i Etherfields to znaczy, że typ gier które nie opierają się na skomplikowanej i satysfakcjonującej mechanice a na ekscytowaniu gracza tym "co jest za rogiem" nie jest rozrywka dla nich. Żadna gra nie jest dla wszystkich. Dlatego skoro oni słabo oceniają te gry a dla mnie te gry są świetne to wiem, że nie ma sensu ich słuchać bo nie podpowiedza mi pod kątem mojego gustu.
Ta sama sprawa z Gambitem. Po tym jak ocenił Gloomhaven na 3/10 to już wiem, że nie potrafi zestawić ze sobą gry w którą zagrał 80h i go znużyła z grą w którą pograł tylko 8h i też pewnie by go znuzyla po 80h..99% gier zbrzydnie jak będziemy grać do bólu, na siłę wiele godzin tygodniowo. Myślę że mój top jak Kanban, GWT, TM, Lisboa też by mi zbrzydły jak bym musiał grać przez najbliższe 10tyg po 20h tygodniowo..ja bym na jego miejscu odstawił Gloomhaven po 20h i uznał, że to była fajna zabawa ale wystarczy. Zrobił inaczej i ocenia tak samo jak gry w ktore grał 3 razy więc wiem, że on doświadcza i ocenia gry inaczej niż ja.
Dlatego wartościowe recenzje są od osób które mają zbliżony gust i pogląd do Twojego bo zawsze to będzie subiektywna sprawa.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
sinuhePL
Posty: 39
Rejestracja: 20 sty 2020, 11:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 15 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: sinuhePL »

Gambit też ocenił Etherfield niewysoko a po jakimś czasie obniżył ocenę do 6. Czy on też należy do spisku?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: brazylianwisnia »

sinuhePL pisze: 04 maja 2023, 16:48 Gambit też ocenił Etherfield niewysoko a po jakimś czasie obniżył ocenę do 6. Czy on też należy do spisku?
Ten spisek to są jakieś urojenia?nie no serio - o czym wy mówicie?
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
azazelmo
Posty: 897
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 281 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: azazelmo »

brazylianwisnia pisze: 04 maja 2023, 17:37
sinuhePL pisze: 04 maja 2023, 16:48 Gambit też ocenił Etherfield niewysoko a po jakimś czasie obniżył ocenę do 6. Czy on też należy do spisku?
Ten spisek to są jakieś urojenia?nie no serio - o czym wy mówicie?
Who keeps Etherfields' rating down?
We do! We do!
Spoiler:
spirit7
Posty: 47
Rejestracja: 15 sty 2020, 09:40
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: spirit7 »

Czy kittenburg jest fajny ? czy warto zagrać w niego na początku przygody z tą grą czy lepiej później np między kampaniami ? Zaryzykowałem i kupiłem dreamwalker pledge z 2 fali z 5 graczem i kittenburg zamierzam pograć z żonką na 2 osoby, ja pewnie kostuchą na dmg a żonka pewnie wolnym duchem lub gamblerem. Mam nadzieję że gra nam sądzie bo uwielbiamy posiadłość szaleństwa i odkrywanie tajemnic sekretów itp. dedukcje jak niepozadani goście, a do tego trochę przygody walki, mechanika deckbuilding też przez nas lubiana bo fajnie jest pokombinować z wykonywaniem optymalnych akcji w turze no i dreszczyk emocji w losowości i nieprzewidywalności. Widzialem troche filmów z rozgrywki i recenzji ale trudno dostrzec poruszane palące kwestie takie jak problematyczne drzemki, pionowa plansza czy nieintuicyjna instrukcje (filmy na yt tego nie pokazują a recenzje opisuja subiektywne odczucia) trzeba sprawdzic samemu, mam nadzieję że będzie warto. Czy poza tym o czym pytałem na wstępie macie jakieś tipy, wskazówki na początek żeby się nie odbić od gry a wciągnąć w zabawę?
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Shodan »

Ukończyliśmy dzisiaj kampanię Harpii odnośnie, której mam mieszane uczucia.
Mam pytanie do tych, którzy również ją przeszli:
Spoiler:
Edit
Ok, znalazłem odpowiedź na etherfields-secrets.com
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 965
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 233 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Moonday »

Kupował może ktoś wersje retail gry? Zastanawiam się, czy aktualizacja do wersji 2.0 jest domyślną częścią podstawki dostępnej w sklepach.
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: shuji »

Moonday pisze: 19 maja 2023, 12:14 Kupował może ktoś wersje retail gry? Zastanawiam się, czy aktualizacja do wersji 2.0 jest domyślną częścią podstawki dostępnej w sklepach.
nie jest
Shodan pisze: 13 maja 2023, 17:20
Ok, znalazłem odpowiedź na etherfields-secrets.com
i jaka jest odpowiedź?
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 965
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 233 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Moonday »

shuji pisze: 19 maja 2023, 12:35
Moonday pisze: 19 maja 2023, 12:14 Kupował może ktoś wersje retail gry? Zastanawiam się, czy aktualizacja do wersji 2.0 jest domyślną częścią podstawki dostępnej w sklepach.
nie jest
Ok, a czy jest jakaś możliwość uzyskania teraz wersji 2.0? Czy to było dostępne tylko dla wspierających?
ODPOWIEDZ