Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: brazylianwisnia »

salaba pisze: 27 kwie 2023, 15:04 Ja miałam w planach rozdzielić wszystko między dwa pudełka podstawek TMB i Undertow, ale Undertow czeka w kolejce do zakupów, więc nie mam jak sprawdzić czy uda się w oba wcisnąć:
- 40 days in daelore
- Age of tyranny
- dodatkowe gearloki poza lab rats (nie zamierzam kupować)

Docelowo pewnie skończy się na 3 pudełkach, to jeszcze przełknę, ale Trove Chest mi się po prostu nie podoba a miejsca dużo nie mam na niepotrzebne pudełka.
Nie zmieści się. Pudełko od podstawki jak i Undertow mieści do 4 gearlockow na ścisk + potrzebujesz miejsce na age + na days. Gearlockow mamy 13 - Lab Rats skoro nie chcesz to daje 12 i to są 3 pełne pudełka. Jak by wyjąć żetony życia poza gre to pewnie upchniesz w tym days i age z lekko uniesionym wieczkiem gdzieś. Późnej dojdzie undertow i to będą kolejne +2 pudełka.
Spoiler:
Takze aby komfortowo trzymać wszystko 5 pudełek to będzie mus. Może 4 na ścisk z podniesionym wieczkiem jak bez Lab Rats I bez Riffle oraz bez Splice and dice oczywiście.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 299
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 167 times
Been thanked: 245 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: salaba »

Hmmm, trochę mnie to zasmuciło, że 5 lub 4 pudełka. Zobaczymy jak zamówię jak mi to wyjdzie. Sztony życia planuję wyjąć poza pudełko i zrezygnować ze zduplikowanych kości, bo to też miejsce zajmuje.

A tu jeśli kogoś ciekawi nowe mini pudełka do 40 days, waves i caves... No i nowe Unbreakable...

https://youtu.be/5hHF-bm5P5c
venomik
Posty: 542
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 236 times
Been thanked: 252 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: venomik »

A nie byłoby sensowniej zwyczajnie tryzmać części elementów poza pudelkiem? Przykładowo kości gearlocków w tych przezroczystych pudełeczkach + żetony życia w podobnym pudełku trzymać gdzieś w szufladzie, a resztę zawartości upchnąć już do jak najmniejszej ilości pudełek? Jak chciałem sobie zrobić więcej miejsca na gry to tak właśnie planowałem i to była spora oszczędność na półce. Ale ostatecznie skończyło się na dokupieniu regału.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: brazylianwisnia »

venomik pisze: 27 kwie 2023, 22:28 A nie byłoby sensowniej zwyczajnie tryzmać części elementów poza pudelkiem? Przykładowo kości gearlocków w tych przezroczystych pudełeczkach + żetony życia w podobnym pudełku trzymać gdzieś w szufladzie, a resztę zawartości upchnąć już do jak najmniejszej ilości pudełek? Jak chciałem sobie zrobić więcej miejsca na gry to tak właśnie planowałem i to była spora oszczędność na półce. Ale ostatecznie skończyło się na dokupieniu regału.
No ale co to zmienia?moim zdaniem gorzej, że trzeba wyciągać grę z kilku miejsc a miejsce i tak zajmie tylko w innym miejscu.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
venomik
Posty: 542
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 236 times
Been thanked: 252 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: venomik »

brazylianwisnia pisze: 27 kwie 2023, 22:57 No ale co to zmienia?
Pomaga ograniczyć ilość miejsca na półce. Bo więcej się zaoszczędzi jeśli się upchnie wszystko poza wspomnianymi elementami w 2 pudłach niż w 3, gdzie coś powietrze jednak będzie zajmować. Zwłaszcza, że takie małe elementy łatwiej odłożyć w miejscu, które zwyczajnie jest niewykorzystywane - na innych pudełkach na przykład.
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Dhel »

Ja tak sobie właśnie trzymam, 2 pudełka pod maty i instrukcje, żetony i kości osobno, u mnie akurat się to sprawdza, 1/3 szafeczki RTV jest przeznaczona na gearlocki.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Largo »

Wiadomo może cokolwiek na temat tego kiedy mogłaby się ukazać Polska wersja od portalu?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: japanczyk »

Q4
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 46 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: flissak »

TMB podobno już przetłumaczone(planszówkiTV).
Uncle_Grga
Posty: 560
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Uncle_Grga »

flissak pisze: 05 maja 2023, 15:11 TMB podobno już przetłumaczone(planszówkiTV).
Grzegorz potwierdzał, że poszli za głosami z forum, i skorzystali z dorobku fanów gry zapisanych w ogólnej przestrzeni.

Za co zresztą obaj z Ignacym dziękowali community..
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 860 times
Been thanked: 631 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: bajbaj »

Uncle_Grga pisze: 05 maja 2023, 17:13
flissak pisze: 05 maja 2023, 15:11 TMB podobno już przetłumaczone(planszówkiTV).
Grzegorz potwierdzał, że poszli za głosami z forum, i skorzystali z dorobku fanów gry zapisanych w ogólnej przestrzeni.

Za co zresztą obaj z Ignacym dziękowali community..
Oto te podziękowania:

https://youtube.com/clip/UgkxhLdnp-cntw ... x6FU6zeMNR
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: polwac »

Nie chciałem przepłacać za oryginalne Premium health chips, wiec kupiłem na sztuki zwykłe pokerowe sztony.
Powiem Wam, że moim zdaniem bardzo dobra decyzja. Rozmiar i waga taka sama, a dodatkowo fajnie poprawia się widoczność w trakcje walki(każda linia ma sztony w swoim kolorze + te pokerowe sztony łatwiej policzyć, bo się tak ze sobą nie zlewają).

Jestem mega zadowolony, bo za 90 żetonów zapłaciłem(licząc z przesyłką) 51zł, gdzie za oryginalnych 65 sztonów do TMB wychodzi nie licząc przesyłki jakieś 140zł.

Moim zdaniem warto, chyba, że się ma więcej gier CTG i chce się jedne Premium Health Chips używać we wszystkich ich gra, to pewnie wtedy inaczej się na to patrzy.

Ja osobiście nawet do innych gier CTG bym kupił zamienniki, ale pewnie są osoby, które wolą oryginały :)
Spoiler:
Jak już jesteśmy przy TMB, to miałem prawie roczną przerwę i sam się zdziwiłem jak łatwo jest po takim czasie wrócić do gry.
Trzon zasad jest tak prosty, że właściwie instrukcji nawet nie otwierałem(wystarczyły arkusze pomocnicze).

Dzisiaj postanowiłem w końcu wypróbować najnowszy nabytek - Riffle.
Przyjemnie się nim kombinuje, ale nie polecam go początkującym.
Przez to, że doszły karty to trochę jest inny feeling rozgrywki niż taka klasyczna partia TMB.
Dla mnie to jest super, bo lubię karciochy i deckbuilding, wiec miła odmiana, ale dla początkujących jednak standardowe gearlocki i skupienie się na kościach chyba jednak będzie lepszą opcją na poznanie TMB.

EDIT:
Spoiler:
Odnośnie żetonów pokerowych ze zdjęcia:
Waga 11,5g, średnica 40mm(czyli takie same jak żetony "premium" w TMB)
Ostatnio zmieniony 07 maja 2023, 18:11 przez polwac, łącznie zmieniany 1 raz.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 418
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 191 times
Been thanked: 521 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: qreqorek »

polwac pisze: 07 maja 2023, 17:21 ... Rozmiar i waga taka sama...
Tu poproszę o doprecyzowanie, zwłaszcza dla rozważających takie rozwiązanie.
Waga taka sama jak które żetony od CTG?
Bo żetony życia dostarczone wraz z grą są bardzo lekkie w porównaniu do żetonów premium (myślę, że są kilkukrotnie lżejsze, nie mam małej wagi, aby to sprawdzić).
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Dhel »

Tak się przyzwyczaiłem do wyglądu zdrowia, że trochę mi się mieni w oczach od tych różnych kolorow :D
Ale bardzo fajny pomysł!, który w sumie eliminuje potrzebę żetonów linii, no i kosztowo też dobrze wychodzi.
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 253 times
Been thanked: 113 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: hamish »

polwac pisze: 07 maja 2023, 17:21 Nie chciałem przepłacać za oryginalne Premium health chips, wiec kupiłem na sztuki zwykłe pokerowe sztony.
Możesz podrzucić link do źródła, w którym łowiłeś żetony?
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: polwac »

hamish pisze: 07 maja 2023, 19:01
polwac pisze: 07 maja 2023, 17:21 Nie chciałem przepłacać za oryginalne Premium health chips, wiec kupiłem na sztuki zwykłe pokerowe sztony.
Możesz podrzucić link do źródła, w którym łowiłeś żetony?
Tutaj znalazłem odpowiednie kolory, które dało się na sztuki kupić: https://holdemshop.pl
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 253 times
Been thanked: 113 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: hamish »

No i cóżem narobił. Całe forum chyba wjechało na sklep, bo error pińcet trzy wyskakuje :lol:
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: polwac »

Zanim wkleiłem tu link to jeszcze działało ja sprawdzałem adres :lol:
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Dhel »

W sklepie myślą, że jakiś najazd maniaków pokera, a tu tylko fani Too Many Bones robią upgrade gry :D :D
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 253 times
Been thanked: 113 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: hamish »

polwac pisze: 07 maja 2023, 19:09 Tutaj znalazłem odpowiednie kolory, które dało się na sztuki kupić: https://holdemshop.pl
Szczerze mówiąc, to nie widzę tu tych żetonów, które pokazałeś na zdjęciu :?
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: seki »

hamish pisze: 07 maja 2023, 20:05
polwac pisze: 07 maja 2023, 19:09 Tutaj znalazłem odpowiednie kolory, które dało się na sztuki kupić: https://holdemshop.pl
Szczerze mówiąc, to nie widzę tu tych żetonów, które pokazałeś na zdjęciu :?
Szukaj jako evergreen żeton. Tu np żółty https://holdemshop.pl/szukaj?controller ... it_search=
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 253 times
Been thanked: 113 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: hamish »

Fajna sprawa z tymi żetonami, właśnie przez wzgląd na kolorowe stanowiska. Dużo bardziej poprawi mi to widoczność w grze. Zamówiłem sobie jeszcze pojemniki na te żetony, jako że tych mi właśnie brakowało z racji posiadania jeszcze tego dużego boxa podstawowego. Teraz sobie jakoś może to łatwiej zorganizuję, jeśli nawet nie w pudełku, to przy stole.
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
szczypiur
Posty: 9
Rejestracja: 29 mar 2018, 10:35
Been thanked: 2 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: szczypiur »

Dla informacji - zbliża się realizacja wysyłek Unbreakable dla Europy, właśnie wysłali e-mail z prośbą o sprawdzenie czy adres się zgadza. Pewnie to jeszcze trochę potrwa, ale się zbliża 🙂
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Jiloo »

szczypiur pisze: 12 maja 2023, 18:58 Dla informacji - zbliża się realizacja wysyłek Unbreakable dla Europy, właśnie wysłali e-mail z prośbą o sprawdzenie czy adres się zgadza. Pewnie to jeszcze trochę potrwa, ale się zbliża 🙂
Na grupie TMB na FB już wpadają foty, stany już dostają. Ja brałem w grupowce wiec pewnie poczekam :)
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 299
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 167 times
Been thanked: 245 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: salaba »

Czy ktoś ma może wolne pudełko od podstawki TMB - chodzi mi o to w najnowszej edycji (małe) i byłby chętny je oddać / odsprzedać? Wymyśliłam sobie organizację kolekcji by zajmowała mało miejsca i pomyślałam, że fajnie by było zamiast w randomowym pudełku mieć po prostu drugie identyczne :D
ODPOWIEDZ