Company of Heroes (N.N.)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2362
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: karawanken »

Probe9 pisze: 03 maja 2023, 14:12
RUNner pisze: 03 maja 2023, 13:51 Nie wiem jak inni, ale w czasie trwania kampanii miałem przekonanie, że VAT już jest dodany do cen (choćby w formie 15% dla wszystkich nacji) :) No nic, będzie trzeba nieco głębiej sięgnąć do portfela, albo zmodyfikować zakupy.
Dokładnie. Napisali wcześniej coś takiego:
Spoiler:
No i z tego 2 akapitu wynikało, że import VAT biorą na siebie, no i jeżeli uznać, że import VAT to jest ten VAT płacony wjeździe do kraju EU to sprawa jest prosta. Więc albo totalnie nie ogarniają albo polecieli w kulki. Niemniej chapeau bas za to, że teraz udało im się wmówić części ludzi, że te 15% to ukłon w stronę wspierających :)
Odniosłem dokładnie takie samo wrażenie :( "popatrzcie jacy jesteśmy hojni tylko 15% musicie dopłacić, kto by pamiętał co pisaliśmy xlat temu"
maciej.kr
Posty: 206
Rejestracja: 01 lip 2019, 22:03
Has thanked: 46 times
Been thanked: 42 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: maciej.kr »

Ja mam nadzieję że dostanę w ogóle tą grę. Czekam pokornie i jak trzeba dopłacę ten Vat i transport . Wsparłem dość znaczącą kwotą ten projekt a patrząc na komunikację z ich strony to różnie to może być....oczywiście moim zdaniem
Awatar użytkownika
thorus197
Posty: 90
Rejestracja: 16 kwie 2020, 17:53
Lokalizacja: Bristol
Has thanked: 37 times
Been thanked: 22 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: thorus197 »

Na samym końcu niestety dodaje się jeszcze vat (15%). :(

Warto brać Brigades i Lost Brigades ?

Na 200% inwestuję w:
* 5 nacji (4 z bundla + 1 dodatkowy)
* Terrain pack 1
Dekoy
Posty: 174
Rejestracja: 17 sie 2021, 01:04
Has thanked: 12 times
Been thanked: 9 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Dekoy »

core set z przesyłką wychodzi prawie za 550 zł, no trochę drogo, nie powiem
Tothemoon
Posty: 15
Rejestracja: 11 maja 2020, 22:06

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Tothemoon »

Przy zestawie all - in jaką szóstą frakcję wybrać ?
Ktoś może rozpisać za i przeciw. I wziąć pod uwagę, aby hmm sprzedać ją, aby dokupić nową 6 frakcję...
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: RUNner »

Szósta frakcja? Czy jest coś o czym nie wiem?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Tothemoon
Posty: 15
Rejestracja: 11 maja 2020, 22:06

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Tothemoon »

RUNner pisze: 06 maja 2023, 18:48 Szósta frakcja? Czy jest coś o czym nie wiem?
Jeśli zrobią kolejną zbiórkę (za x lat xd) to na bank będzie kolejna frakcja... Dlatego moje pytanie jest takie a nie inne... Xd
Golfang
Posty: 1985
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Golfang »

No i PM otwarty, a ja ciągle mielę w kóło pytanie - co brać?
Czy brać:
- all faction gameplay bundle + solo + language pack
- all in new backer + language pack
różnica cenowa między tymi zestawamni jest dość duża bo sięga 150$+
no i czy warto dopłacać do terrain packów oraz big boxa?

Z jednej strony chcę "przyjanuszyć" (lepiej obrażać Januszy niż Żydów) - z drugiej myślę czy jest aż taka różnica wydać 2500 czy 3000 zł?
Zrobili nas trochę w konia z vatem oraz tymi language packami...

Pytanie nr 1 - do ludzi mających 1 edycję - używacie tych budynków? wnoszą coś "fajnego" do gry? a i czy wiecie może jaka jest skala tych budynków? Zacząłem zbierać armie do Flames of War skala 1:100 - może te budyneczki by pasowały też do tej gry?

Pytanie nr 2 - jeśli brać all in new backer - to którą frakcję wybrać jako dodatkową? rozważam dwie DKW albo Wermaht? która wg was lepsza (na razie skłaniam się ku Wermahtowi)
----------------
10% flamberg.com.pl
Golfang
Posty: 1985
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Golfang »

Dekoy pisze: 03 maja 2023, 14:18 jak ktoś nowy w temacie to nie kupi już CoHa ze wspieraczki, czy się mylę?
Do kiedy jest otwarty PM (pledge manager) ktoś kto składał zamówienie może Ci dodać dowolną ilość przedmiotów. To znaczy on zamówi przyjdzie do niego jedną paczką a potem musiałbyś się z nim dogadać jakoś na odbiór albo wysyłkę. Nie wiem tylko czy te darmowe CAPTURED PANTHERS dostałbyś także do swojego core seta.
----------------
10% flamberg.com.pl
maciej.kr
Posty: 206
Rejestracja: 01 lip 2019, 22:03
Has thanked: 46 times
Been thanked: 42 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: maciej.kr »

Czy ja dobrze widziałem że od zera muszę w pledge skompletować zamówienie. Logowałem się na chwilę tylko z telefonu i mam informację że mam kwotę x do skopletowania zamówienia.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2362
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: karawanken »

maciej.kr pisze: 08 maja 2023, 08:31 Czy ja dobrze widziałem że od zera muszę w pledge skompletować zamówienie. Logowałem się na chwilę tylko z telefonu i mam informację że mam kwotę x do skopletowania zamówienia.
Tak właśnie jest. Masz pieniądze które wpłaciłeś podczas KS i teraz możesz z nimi zrobić co chcesz. Różnice trzeba będzie dopłacić
Dekoy
Posty: 174
Rejestracja: 17 sie 2021, 01:04
Has thanked: 12 times
Been thanked: 9 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Dekoy »

Golfang pisze: 08 maja 2023, 08:20
Dekoy pisze: 03 maja 2023, 14:18 jak ktoś nowy w temacie to nie kupi już CoHa ze wspieraczki, czy się mylę?
Do kiedy jest otwarty PM (pledge manager) ktoś kto składał zamówienie może Ci dodać dowolną ilość przedmiotów. To znaczy on zamówi przyjdzie do niego jedną paczką a potem musiałbyś się z nim dogadać jakoś na odbiór albo wysyłkę. Nie wiem tylko czy te darmowe CAPTURED PANTHERS dostałbyś także do swojego core seta.
no i tutaj błąd bo wszedłem na GF, mogę normalnie dodawać do koszyka i opłacić zamówienie a nie wspierałem KS
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: RUNner »

Golfang pisze: 08 maja 2023, 08:08 Pytanie nr 1 - do ludzi mających 1 edycję - używacie tych budynków? wnoszą coś "fajnego" do gry? a i czy wiecie może jaka jest skala tych budynków? Zacząłem zbierać armie do Flames of War skala 1:100 - może te budyneczki by pasowały też do tej gry?
Budynki są super wg mnie. Bardzo mocno zwiększają poziom imersji. I tak, są wykonane w skali 1:100.
Kilka postów wcześniej wstawiłem foto z rozgrywki:
https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic ... 6#p1491696

Dla mnie TP1 to zakup obowiązkowy.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Probe9
Posty: 2457
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Probe9 »

Dekoy pisze: 08 maja 2023, 10:37 no i tutaj błąd bo wszedłem na GF, mogę normalnie dodawać do koszyka i opłacić zamówienie a nie wspierałem KS
To nie błąd. Na Gamefound jest coś takiego jak Late Pledge, więc możesz normalnie wesprzeć. Nie dostaniesz tylko bonusów, które były exclusive dla kampanii.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Golfang
Posty: 1985
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Golfang »

RUNner pisze: 08 maja 2023, 11:56
Golfang pisze: 08 maja 2023, 08:08 Pytanie nr 1 - do ludzi mających 1 edycję - używacie tych budynków? wnoszą coś "fajnego" do gry? a i czy wiecie może jaka jest skala tych budynków? Zacząłem zbierać armie do Flames of War skala 1:100 - może te budyneczki by pasowały też do tej gry?
Budynki są super wg mnie. Bardzo mocno zwiększają poziom imersji. I tak, są wykonane w skali 1:100.
Kilka postów wcześniej wstawiłem foto z rozgrywki:
https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic ... 6#p1491696

Dla mnie TP1 to zakup obowiązkowy.
tak dla TP1 - ale czy za 2 3 albo 4 mają sens? ten 4 zestaw terenów w sumie 1 bunkier + chyba scenariusz...

no ale skoro skala 1:100 w sumie to mnie zachęca - bo użyję też do Flames of War...
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Bardok »

TP1 i TP2 według mnie są niezbędne. Budynki z TP1 to wręcz mus! Ruiny z TP2 i bunkry też bardzo przydatne. Katedra - ludzie narzekają że zasłania widok itp, ale dla mnie jest mega ozdobą planszy.

TP3 - ja biorę, bo murki, drzewka itp się przydadzą. Fabryki wprowadzą różnorodność więc fajnie. Ale na pewno są to już bardziej zbędne ozdóbki niż coś co się przyda w grze - ba! pewnie będą przeszkadzać bardziej.

TP4 - tutaj pass. Ten mega bunkier kompletnie mnie nie przekonuje. Mam dwa bunkry z TP2 i stykną.
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
Usul
Posty: 308
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:31
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Usul »

Ja wsparłem totalnego all-in'a, mam nadzieję, że przyjdzie to w jakiejś określonej przyszłości.
Jako "dodatkową" frakcję wziąłem afrykańskich niemców ;)
Golfang
Posty: 1985
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Golfang »

Bardok pisze: 08 maja 2023, 13:07 TP1 i TP2 według mnie są niezbędne. Budynki z TP1 to wręcz mus! Ruiny z TP2 i bunkry też bardzo przydatne. Katedra - ludzie narzekają że zasłania widok itp, ale dla mnie jest mega ozdobą planszy.

TP3 - ja biorę, bo murki, drzewka itp się przydadzą. Fabryki wprowadzą różnorodność więc fajnie. Ale na pewno są to już bardziej zbędne ozdóbki niż coś co się przyda w grze - ba! pewnie będą przeszkadzać bardziej.

TP4 - tutaj pass. Ten mega bunkier kompletnie mnie nie przekonuje. Mam dwa bunkry z TP2 i stykną.
ostatecznie wziąłem dokładnie tak jak Ty. Policzyłem że bez TP4 całość kosztuje mnie 50$ mniej (bo przesyłka wychodzi o prawie 5$ taniej bez niego) - czyli za taki jeden bunkier musiałbym zapłacić 200+ ... no to dla mnie za dużo
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: RUNner »

Dla mnie kolejność jest taka TP1>>TP3>TP2>>>TP4 ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 665
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 72 times
Been thanked: 152 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Tyrek »

O ludzie, dawno nie byłem w takiej growej rozterce jak patrzę na pledge manager do CoH... Już sam nie wiem co myśleć. Kosztowo temat poszybował strasznie w górę co powoduje u mnie drętwienie kończyn górnych przy próbie zatwierdzenia koszyka :mrgreen:

Dobre ludzie, pomocy. Początkowo chciałem kupić tylko 4 player bundle oraz TP1. Obecnie mam w koszu:

4 player bundle - OKW, British
Soviet Faction
Dice pack
TP1
TP2
Language pack (z tym to trochę pojechali... naprawdę liczyłem, że wybrany język będzie w cenie coreseta).

Teraz pytania:

Czy Dice pack jest konieczny jeśli będę chciał pograć 2/2?
Czy dużo stracę jak odpuszczę sobie TP2? To znaczy, czy przy grze 2/2 będzie brakować mi domków?

I pytanie do ludzi ogarniających grę. TP3 wprowadza murki/drzewka sybmolizujące light/hard cover - jak bardzo to istotne dla gry? Czy jak nie będę miał tych elementów, będzie mi trudniej ocenić na planszy czy jakiś oddział jest za lekką/ciężką osłoną? Gdzieś przeczytałem, że te lekkie/ciężkie osłony to wariant w zasadach, można grać bez tego... prawda to? A nawet jeśli będę chciał zagrać w taki wariant, to na płaskiej planszy będzie to widoczne i w miarę "łatwe" do oceny?

Lubię tereny - grałem trochę w bitewniaki - waham się.

Ostatnia kwestia - wersja PL. Mi nie jest osobiście język polski potrzebny w zrozumieniu gry, ale pytanie na ile jest potrzeby współgraczom, dla których angielski jest dodatkowym czynnikiem męczącym? Widziałem, że karty oddziałów to głównie ikony... dużo jest tekstu (jakieś karty albo coś?), który trzeba ogarnąć podczas gry?

Z góry dzięki za pomoc :) Myślę, że może komuś też się przyda rozjaśnienie powyższych kwestii.
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Bardok »

Dice Pack - tak i nie. Ja kupiłem sobie na olx drewniane bloczki małe za grosze, wydrukowałem naklejki z obrażeniami i mam po taniości fajnie wyglądające bloczki do przydzielania obrażeń. Wtedy kości mam aż w nadmiarze na resztę.

TP2 - tam są bunkry, katedra i ruiny - nic niezbędnego, aczkolwiek ja akurat ten TP polecam, bo dodaje różnorodności, a jak lubisz tereny to bym brał.

TP3 - to jest prawie całkowicie zbędne. Na planszy masz nadrukowane osłony, więc wszystko jest widoczne. Te tereny upiększą plansze, ale trudniej będzie przesuwać jednostki - teraz je przesuwasz po niej, później będzie trzeba je przenosić uważając na walające się po planszy osłony. Ja biorę dla wizualiów, ale jakbym wchodził na czysto jak ty to chyba bym odpuścił.

Co do wyboru frakcji - ze swojej strony polecam wybierać Wehrmacht jeżeli ktoś bierze zestaw z 6cioma. Na FB jest grupa "Company of Heroes na planszy" gdzie znajdziecie dwie kompletne fanowskie armie - moja Afrika Korps i kolegi Panzer Elite. Obie najłatwiej będzie przerobić mając właśnie Wehrmacht :) Tyle autoreklamy ;)
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: RUNner »

Tyrek pisze: 08 maja 2023, 21:29 Language pack (z tym to trochę pojechali... naprawdę liczyłem, że wybrany język będzie w cenie coreseta).
Jeszcze rozumiem, że można coś dopłacić, ale prawie 36$???
Tyrek pisze: 08 maja 2023, 21:29 Czy Dice pack jest konieczny jeśli będę chciał pograć 2/2?
W tym zestawie są jeszcze tacki do pojazdów, których w pierwszej edycji było 6. Nie wiem jak w drugiej, ale 6 to słabo na mutliplayera. Zresztą, nawet 1v1 może ich szybko zabraknąć na większych mapach.
Tyrek pisze: 08 maja 2023, 21:29 Czy dużo stracę jak odpuszczę sobie TP2? To znaczy, czy przy grze 2/2 będzie brakować mi domków?
Z tego co wiem, TP2 nie zawiera domków, a ich ruiny, więc niekoniecznie trzeba mieć, choć wiadomo, fajny bajer.
Tyrek pisze: 08 maja 2023, 21:29 I pytanie do ludzi ogarniających grę. TP3 wprowadza murki/drzewka sybmolizujące light/hard cover - jak bardzo to istotne dla gry? Czy jak nie będę miał tych elementów, będzie mi trudniej ocenić na planszy czy jakiś oddział jest za lekką/ciężką osłoną?
Paradoksalnie te elementy 3d mogą sprawić, że będzie trochę za duży bałagan na planszy i utrudnienia w przemieszczaniu jednostek.
Tyrek pisze: 08 maja 2023, 21:29 Ostatnia kwestia - wersja PL. Mi nie jest osobiście język polski potrzebny w zrozumieniu gry, ale pytanie na ile jest potrzeby współgraczom, dla których angielski jest dodatkowym czynnikiem męczącym? Widziałem, że karty oddziałów to głównie ikony... dużo jest tekstu (jakieś karty albo coś?), który trzeba ogarnąć podczas gry?
Tekstu na elementach jest niewiele. Podstawowy angielski w zupełności wystarczy żeby ogarnąć.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 665
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 72 times
Been thanked: 152 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Tyrek »

Bardok, RUNner - bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi - rozjaśniliście mi sporo :)

Chyba się zdecyduję na TP2 - a pakiet językowy sobie jednak daruję.
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 993
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 628 times
Been thanked: 543 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Irr3versible »

Bardok pisze: 09 maja 2023, 09:37

Co do wyboru frakcji - ze swojej strony polecam wybierać Wehrmacht jeżeli ktoś bierze zestaw z 6cioma. Na FB jest grupa "Company of Heroes na planszy" gdzie znajdziecie dwie kompletne fanowskie armie - moja Afrika Korps i kolegi Panzer Elite. Obie najłatwiej będzie przerobić mając właśnie Wehrmacht :) Tyle autoreklamy ;)
Szczęśliwie można chyba jeszcze zmienić... wziąłem drugie OKW.
Afrika Korps na duży plus, posłałem ticket do supportu z prośbą o zmianę wyboru :)

PS. Teraz tylko ogarnąć facebooka... Najwyżej żonę poproszę :P
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: RUNner »

Tyrek pisze: 09 maja 2023, 14:23 Chyba się zdecyduję na TP2 - a pakiet językowy sobie jednak daruję.
Wybór w tym zestawieniu jest oczywisty :) U mnie Language Pack przegrał z Mini Pack Bundle.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
ODPOWIEDZ