Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
ENDryu
Posty: 815
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 138 times
Been thanked: 28 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: ENDryu »

EsperanzaDMV pisze: 08 maja 2023, 22:31 Jaki jest sens wydawania na Kickstarterze dodatku do gry, która została sprzedana w setkach tysięcy egzemplarzy? Czy tylko dla mnie to wypaczenie idei crowdfundingu i zwykła kampania przedsprzedażowa...?
Osobiście czuję niesmak jak widzę takie akcje... ale i tak pewnie kupię polską wersję, bo Preludium to IMO najlepszy dodatek do TM...
Wszystko to prawda, ale... kto im zabroni? I tak nastukaja setki tysiecy $ :roll:
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1558
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 61 times
Been thanked: 106 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: Muad'Dib »

Ja w ogóle nie patrzę na KS jeśli chodzi o TM, Rebel i tak to u nas wyda więc po co mam się przejmować.

Idea crowdfundingu już dawno została wypaczona :) Takie firmy jak CMON albo AR już dawno by mogły wydawać gry normalnie a wciąż używają do tego zbiórek.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: gogovsky »

Cmon to chociaż daje całe pudło KSE :p
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Tomson19
Posty: 28
Rejestracja: 02 kwie 2017, 15:35
Been thanked: 2 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: Tomson19 »

Jakiś czas temu został udostępniony materiał o tym, ile kart można wykorzystać z Preludium 2 zakładając różne konfiguracje rozgrywki. Wiedziałem, że motywem przewodnim będzie idea połączenia Preludium z wszystkimi większymi dodatkami (Venus, Kolonie oraz Niepokoje) no ale jeśli ten materiał to prawda to wychodzi na to, że w grze podstawowej bez posiadania wyżej wymienionych tylko 21 kart z 54 będzie do wykorzystania, z tego 5 to nowe karty korporacji: https://boardgamegeek.com/video/438110/ ... -confirmed
No cóż chciałem kupić z początku, ale chyba sobie odpuszczę.
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: yrq »

Tomson19 pisze: 22 maja 2023, 10:27 Jakiś czas temu został udostępniony materiał o tym, ile kart można wykorzystać z Preludium 2 zakładając różne konfiguracje rozgrywki. Wiedziałem, że motywem przewodnim będzie idea połączenia Preludium z wszystkimi większymi dodatkami (Venus, Kolonie oraz Niepokoje) no ale jeśli ten materiał to prawda to wychodzi na to, że w grze podstawowej bez posiadania wyżej wymienionych tylko 21 kart z 54 będzie do wykorzystania, z tego 5 to nowe karty korporacji: https://boardgamegeek.com/video/438110/ ... -confirmed
No cóż chciałem kupić z początku, ale chyba sobie odpuszczę.
Już wcześniej było rozbite na poszczególne dodatki:
* 5 generic corporations
* 16 generic preludes
* 3 Venus preludes, 7 Venus projects
* 3 Colonies preludes, 3 Colonies projects
* 3 Turmoil preludes, 8 Turmoil projects
* 6 projects that require 2 of the expansions
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: grzeslaw90 »

Tomson19 pisze: 22 maja 2023, 10:27 Jakiś czas temu został udostępniony materiał o tym, ile kart można wykorzystać z Preludium 2 zakładając różne konfiguracje rozgrywki. Wiedziałem, że motywem przewodnim będzie idea połączenia Preludium z wszystkimi większymi dodatkami (Venus, Kolonie oraz Niepokoje) no ale jeśli ten materiał to prawda to wychodzi na to, że w grze podstawowej bez posiadania wyżej wymienionych tylko 21 kart z 54 będzie do wykorzystania, z tego 5 to nowe karty korporacji: https://boardgamegeek.com/video/438110/ ... -confirmed
No cóż chciałem kupić z początku, ale chyba sobie odpuszczę.
To są jeszcze ludzie, którzy mają TM bez wszystkich dodatków? Fascynujące. Każdy dodatek jaki wychodził po kolei nawiązywał w jakimś stopniu do poprzednich.
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: kozz84 »

Nie dziwię się. Oprócz preludium żaden dodatek nie jest must have.

Dla wielu wręcz pogarszają rozgrywkę.
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: gogovsky »

Bo oprócz preludium, trzeba fanowskich, żeby nie zwymiotować od powtarzalności :D tzn partie/obiekty do latania itd. Do tego oficjalne dodatki całkowicie rozbalansowaly grę :D
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Tomson19
Posty: 28
Rejestracja: 02 kwie 2017, 15:35
Been thanked: 2 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: Tomson19 »

Znaczy to też słyszałem :D ale bardziej w moim przypadku to kwestia tego, że jeszcze nie zdążyliśmy się w mojej ekipie nią znudzić i gramy w TMa naprawdę rzadko także nie czułem też potrzeby posiadania wszystkich dodatków. Generalnie nigdy nie byłem fanem tasowania 400 kart przed rozpoczęciem rozgrywki. Jak dla mnie planszetki + dodatkowe mapy + preludium to więcej niż chciałem tak naprawdę, ale wiadomo każdy ma swoje upodobania.
Awatar użytkownika
Rayos
Posty: 86
Rejestracja: 10 gru 2015, 19:30
Has thanked: 12 times
Been thanked: 19 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: Rayos »

te fanowskie dodatki to taki must have? fascynowała mnie zawsze scena tych dodatków i to z jaka pompą potrafią być wydawane, ale nigdy nie interesowałem się nimi na tyle, żeby któryś kupić, głównie ze względu na to, że właśnie mam wszystkie dodatki oficjalne i nie czułem potrzeby testowania czegoś nielicencjonowanego
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 491
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 345 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: itsthisguyagain »

Rayos pisze: 22 maja 2023, 15:37 te fanowskie dodatki to taki must have? fascynowała mnie zawsze scena tych dodatków i to z jaka pompą potrafią być wydawane, ale nigdy nie interesowałem się nimi na tyle, żeby któryś kupić, głównie ze względu na to, że właśnie mam wszystkie dodatki oficjalne i nie czułem potrzeby testowania czegoś nielicencjonowanego
Testowałem kilka dodatków fanowskich i mogę zrecenzować w dwu słowach: Nie polecam. Nawet jedym słowem też potrafię o: odradzam.

Balans był taki, że karty z fanowskich dodatków były absolutnie przesadzone. NP jak w podstawce jest karta z symbolem budynku za 7$ dająca 1 produkcji energii to w tym fanowskim dodatku: karta z symbolem budynku, przestrzeni kosmicznej, nauki za 6$ dająca 1 produkcji energii + 8 jednostek energii (tak od czapy wymyślam, żeby pokazać skalę debilizmu w dodatkach fanowskich) Do tego często i nagminne jest tekstu na ok 150 słów odnośnie działania karty, pełno niejasności odnośnie działania tych kart. Oczywiście żadnego FAQ'u nie ma.

Korporacje tak samo przesadzone.

Możliwe, że istnieją fanowskie dodatki zrobione przez kogoś kto nie jest absolutnym idiotą bez logiki ale przekopywać się przez te setki plików to mi się nie chce.
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: gogovsky »

itsthisguyagain pisze: 22 maja 2023, 15:45
Niezbalansowane karty :D Za to zaawansowane stopy metali/ stacja celna czy korpo ecoline itd. z podstawki które se wygrywaja grę git :D Ale to, że dodatki fanowskie podwajają liczbę preludiów/obiektów do latania czy dają 6 nowych partii + programy wczesne i późne, żeby koles z produkcja tytanów nie odjeżdzał w kosmos z wynikiem są do dupy :D Karty boostujące bezuzyteczne Wenus :D Tor pionierów przyśpieszający i promujący osoby które widzą z czego żyja. Merkury który utylizuje zasoby których nie masz gdzie dać jak chmury/mikroby :D Karty infrastruktury pozwalające dodać drobne rzeczy za tytan jak np prąd. Czy księżyc pozwalający utylizować stal i tytan na projekty standardowe (czego nie daje podstawka). Ale racja odradzam bezmózgie pomysły z czapy :D Bo parę kart jest mocnych <3 Jedyne z czym sie zgadzam, że fanowskie korpo są w połowie do śmietnika :D
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: gafik »

Czyli dla mnie z tego dodatku będzie 5 korp. i 16 preludiów bo gram tylko podstawkę.
Ciekawe ile będzie kosztować?
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 491
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 345 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: itsthisguyagain »

gogovsky pisze: 22 maja 2023, 19:09
itsthisguyagain pisze: 22 maja 2023, 15:45
(...)
Na złomie czasem lądują nawet samochody w całkiem dobrym stanie, niektóre nawet przeszłyby legalnie przegląd.
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: gogovsky »

itsthisguyagain pisze: 22 maja 2023, 21:15
gogovsky pisze: 22 maja 2023, 19:09
itsthisguyagain pisze: 22 maja 2023, 15:45
(...)
Na złomie czasem lądują nawet samochody w całkiem dobrym stanie, niektóre nawet przeszłyby legalnie przegląd.
Człowieku podałem Ci co najmniej kilkanaście argumentów za fanowskimi dodatkami, a Ty mówisz o jakiś legendarnych OP kartach, więc kto chyba jesteś po złej stronie złomowiska :D
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 491
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 345 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: itsthisguyagain »

gogovsky pisze: 22 maja 2023, 21:26
itsthisguyagain pisze: 22 maja 2023, 21:15
gogovsky pisze: 22 maja 2023, 19:09

(...)
Na złomie czasem lądują nawet samochody w całkiem dobrym stanie, niektóre nawet przeszłyby legalnie przegląd.
Człowieku podałem Ci co najmniej kilkanaście argumentów za fanowskimi dodatkami, a Ty mówisz o jakiś legendarnych OP kartach, więc kto chyba jesteś po złej stronie złomowiska :D
Nie upieram się, w TM nie gram już regularnie od chyba 3 lat. Teraz grywam może raz na pół roku. Jak wtedy graliśmy z fanowskimi dodatkami to te dodatki przyniósł kumpel i on twierdził, że robił research bardzo i wybrał tylko te, które uważał za najlepsze. Po tej jednej grze już nie graliśmy z tymi dodatkami więcej.

Też kiedyś przeglądałem co z tymi fanowskimi dodatkami ale mi to wyglądało na jeszcze większy bloat i to co zobaczyłem wyglądało śmiesznie jakby jakiś nieogarnięty dzieciak wymyślał.
Awatar użytkownika
Rayos
Posty: 86
Rejestracja: 10 gru 2015, 19:30
Has thanked: 12 times
Been thanked: 19 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: Rayos »

W ramach kolejnej kampanii na KS będzie również nowy tryb solo z pełnoprawna automa :)

Obrazek
Next item for the upcoming KS:
Terraforming Mars: Automa (or MarsBot - we're still debating!).

Just like Prelude 2, this is an expansion to the original Terraforming Mars game. This time we focus on making a richer and more interesting solo experience - hopefully a welcome boost to the large community that enjoys playing TM in solo mode. Instead of racing against the clock, the Automa let you compete against corporations run by algorithms and special cards, and makes it possible for you to add any of your favorite expansions to create the challenge you are looking for.

TM Automa is developed by Nick Shaw and Dávid Turczi, that has previously developed automas for other prominent games. David has also provided valuable feedback on the Prelude 2 testing, and we hope to keep him in the loop for future projects as well.

Finally a shout out to my brother Isaac that keeps bringing Mars to life through his artwork for this game. Thanks for your patience during development work! (As the old saying goes: Where there are 5 Fryxelius brothers, there are 6 different opinions.)

More to come...

#StrongholdGames
#FryxGames
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: Beskid »

Ares będzie miał konkurencję bo akurat pod solo był jedną z ciekawszych opcji, a tu starsza siostra znowu napiera :wink:
raf83ik
Posty: 12
Rejestracja: 18 sty 2022, 18:49
Has thanked: 5 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: raf83ik »

Cześć Wszystkim,
Poszukuję plików do samodzielnego druku 3D wszystkich kafelek.

Potrzebowałbym miasta, lasy, specjalne z podstawki.
Mile widziane również te z promek :) i wszystkich oficjalnych dodatków.

A jeżeli, ktoś może ma jakieś do dodatku fanowskiego: księżyc to byłoby super.

Czy znajdzie się jakaś dobra dusza, która drukowała dla siebie takie udogodnienia? :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: Curiosity »

raf83ik pisze: 04 sie 2023, 15:31 Poszukuję plików do samodzielnego druku 3D wszystkich kafelek.
Plików do samodzielnego druku kafelków jest od groma na Thingiverse.
https://www.thingiverse.com/search?q=te ... t=relevant
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: hipcio_stg »

Rayos pisze: 15 lip 2023, 11:46 W ramach kolejnej kampanii na KS będzie również nowy tryb solo z pełnoprawna automa :)

Obrazek
Next item for the upcoming KS:
Terraforming Mars: Automa (or MarsBot - we're still debating!).

Just like Prelude 2, this is an expansion to the original Terraforming Mars game. This time we focus on making a richer and more interesting solo experience - hopefully a welcome boost to the large community that enjoys playing TM in solo mode. Instead of racing against the clock, the Automa let you compete against corporations run by algorithms and special cards, and makes it possible for you to add any of your favorite expansions to create the challenge you are looking for.

TM Automa is developed by Nick Shaw and Dávid Turczi, that has previously developed automas for other prominent games. David has also provided valuable feedback on the Prelude 2 testing, and we hope to keep him in the loop for future projects as well.

Finally a shout out to my brother Isaac that keeps bringing Mars to life through his artwork for this game. Thanks for your patience during development work! (As the old saying goes: Where there are 5 Fryxelius brothers, there are 6 different opinions.)

More to come...

#StrongholdGames
#FryxGames
No i doczekałem się w końcu dodatku do TM, którego zdecydowanie nie kupię.
raf83ik
Posty: 12
Rejestracja: 18 sty 2022, 18:49
Has thanked: 5 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: raf83ik »

Curiosity pisze: 04 sie 2023, 15:50
raf83ik pisze: 04 sie 2023, 15:31 Poszukuję plików do samodzielnego druku 3D wszystkich kafelek.
Plików do samodzielnego druku kafelków jest od groma na Thingiverse.
https://www.thingiverse.com/search?q=te ... t=relevant
A może ktoś ma już sprawdzone pliki? Jest ich tak dużo... a dla kogoś kto nie miał z tym żadnej styczności dobranie odpowiednich wydaje się mega trudne.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: hipcio_stg »

raf83ik pisze: 05 sie 2023, 20:44
Curiosity pisze: 04 sie 2023, 15:50
raf83ik pisze: 04 sie 2023, 15:31 Poszukuję plików do samodzielnego druku 3D wszystkich kafelek.
Plików do samodzielnego druku kafelków jest od groma na Thingiverse.
https://www.thingiverse.com/search?q=te ... t=relevant
A może ktoś ma już sprawdzone pliki? Jest ich tak dużo... a dla kogoś kto nie miał z tym żadnej styczności dobranie odpowiednich wydaje się mega trudne.
Spora część IMO jest za dużo przez co paradoksalnie nie gra się najlepiej. Szukaj czegoś w rozmiarze wydruków z oficjalnego BB, lub kup właśnie BB.
Skywarden
Posty: 203
Rejestracja: 10 wrz 2013, 11:15
Been thanked: 6 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: Skywarden »

Czy coś wiadomo więcej nowych matach z nadchodzącego KS-a. Czy można się nie martwić bo Rebel wyda?
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: Bludgeon »

Jedyne co na razie znalazłem to to:

Co do wydania przez Rebel to bym się nie martwił.
Obrazek
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
ODPOWIEDZ