Patronite w Polsce

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Darkstorm
Posty: 853
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 133 times
Been thanked: 212 times

Re: Patronite w Polsce

Post autor: Darkstorm »

Co prawda nie wspieram nikogo na patronite (choć rozważam takie opcje) to najczęściej rzucam coś okazjonalnie podczas jakichś lajwów.
A dlaczego? A bo odczuwam wewnętrzną potrzebę by w ten sposób podziękować i wynagrodzić kogoś za dobrą pracę i dostarczenie mi rozrywki.
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 560
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 244 times
Been thanked: 293 times

Re: Patronite w Polsce

Post autor: andrzejstrzelba »

Xoltro pisze: 10 maja 2023, 10:04
andrzejstrzelba pisze: 10 maja 2023, 10:03
Xoltro pisze: 10 maja 2023, 09:50 Jak czytam takie pytania jak twórcy tematu to aż mnie skręca. Zrównanie wydawania własnych pieniędzy na rozwój kanałów twórców w branży hobbystycznej z wydawaniem ich na prostytucję albo alkohol jest naprawdę godne podziwu - nie wpadłbym na taką durnotę.
Wklej proszę fragment gdzie zrównuję "wydawanie własnych pieniędzy na rozwój kanałów twórców w branży hobbystycznej z wydawaniem ich na prostytucję albo alkohol".
"Jeszcze żeby uniknąć nieporozumień. Nie krytykuję i w ogóle mam to gdzieś czy przepuszczacie kasę na gry, alkohol, Patronite, hazard czy prostytutki. Wasza kasa, wasza sprawa. Pytam żeby zrozumieć."

Proszę bardzo, wysłać patronitea w celu wsparcia forumowicza udzielającego szybkich i precyzyjnych odpowiedzi?
Nie prosiłem żebyś wkleił zdanie w którym użyłem tych słów tylko żebyś wkleił fragment w którym zrównuję Patronite np. do prostytucji.
Albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem, albo bezczelnie manipulujesz.
Może jak zaczniesz rozumieć co czytasz to przestanie Cię skręcać w różnych życiowych sytuacjach.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Patronite w Polsce

Post autor: Miszon »

Nie zrównałeś Patronite z prostytucją, tylko wydawanie kasy na Patronite z wydawaniem kasy na prostytucję. Faktycznie, gigantyczna różnica :lol: .
Może nie miałeś tego na myśli, ale serio - nie da się tego inaczej zrozumieć, jak zestawiasz te rzeczy w jednym zdaniu po kolei je wyliczając.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 560
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 244 times
Been thanked: 293 times

Re: Patronite w Polsce

Post autor: andrzejstrzelba »

Miszon pisze: 10 maja 2023, 11:05 Nie zrównałeś Patronite z prostytucją, tylko wydawanie kasy na Patronite z wydawaniem kasy na prostytucję. Faktycznie, gigantyczna różnica :lol: .
Może nie miałeś tego na myśli, ale serio - nie da się tego inaczej zrozumieć, jak zestawiasz te rzeczy w jednym zdaniu po kolei je wyliczając.
Czyli jeżeli bez względu na sens w jednym zdaniu użyję słów np. "afroamerykanin" i "czarnuch" to znaczy że jestem rasistą ?

EDIT. Jeszcze inaczej napiszę. Będzie "śmieszniej". Uważasz że jest coś nie tak z wydawaniem samodzielnie zarobionych pieniędzy przez wolnego, dorosłego człowieka na alkohol czy prostytutki?
Ostatnio zmieniony 10 maja 2023, 11:25 przez andrzejstrzelba, łącznie zmieniany 1 raz.
Xoltro
Posty: 260
Rejestracja: 09 cze 2021, 12:50
Has thanked: 63 times
Been thanked: 70 times

Re: Patronite w Polsce

Post autor: Xoltro »

andrzejstrzelba pisze: 10 maja 2023, 11:02
Xoltro pisze: 10 maja 2023, 10:04
andrzejstrzelba pisze: 10 maja 2023, 10:03
Wklej proszę fragment gdzie zrównuję "wydawanie własnych pieniędzy na rozwój kanałów twórców w branży hobbystycznej z wydawaniem ich na prostytucję albo alkohol".
"Jeszcze żeby uniknąć nieporozumień. Nie krytykuję i w ogóle mam to gdzieś czy przepuszczacie kasę na gry, alkohol, Patronite, hazard czy prostytutki. Wasza kasa, wasza sprawa. Pytam żeby zrozumieć."

Proszę bardzo, wysłać patronitea w celu wsparcia forumowicza udzielającego szybkich i precyzyjnych odpowiedzi?
Nie prosiłem żebyś wkleił zdanie w którym użyłem tych słów tylko żebyś wkleił fragment w którym zrównuję Patronite np. do prostytucji.
Albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem, albo bezczelnie manipulujesz.
Może jak zaczniesz rozumieć co czytasz to przestanie Cię skręcać w różnych życiowych sytuacjach.
To że używasz różnych figur retorycznych w swojej wypowiedzi, której celem jest zakamuflowane przedstawienie swojego zdania jakoby wydawanie pieniędzy na patronite było tak samo bezsensowne jak na prostytutki i alkohol (a nawet nie wyłącznie bezsensowne, co również społecznie i indywidualnie szkodliwe) nie oznacza, że ja się muszę na takie zabiegi nabierać. Mojej oceny nie zmienia Twoje żądanie bym wskazał Ci, w jakim miejscu i jaką wypowiedzią porównałeś wydatki na patronite z wydatkami na prostytutki, hazard lub alkohol. Wiele osób różnego rodzaju figury i zabiegi retoryczne stosuje - "słyszałem, od znanej mi i uznanej przeze mnie osoby że XY jest wyjątkowym burakiem i chamem, a ostatnio również złodziejem bijącym swoją własną żonę" nie oznacza przecież, że to ja takie zdanie o XY mam tylko po prostu tak słyszałem, a akurat stwierdziłem, że warto wypowiedź znanej wyłącznie mi osoby przytoczyć. Nie bawmy się w takie idiotyczne wykazywanie kto co miał na myśli bo z wypowiedzi Twojego posta od samego początku wynika, że uważasz ludzi wspierających twórców za osoby, które nie szanują swoich pieniędzy i je bezsensownie trwonią w podobny sposób jak ludzie korzystający z usług prostytutek albo mający problemy z hazardem lub alkoholem.
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 560
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 244 times
Been thanked: 293 times

Re: Patronite w Polsce

Post autor: andrzejstrzelba »

Jakbyś zrozumiał co napisałem to wiedziałbyś, że mam gdzieś na co Ty i każdy inny wolny człowiek wydaje swoje pieniądze.
Rozumiem jaką motywację mają osoby wydające swoje pieniądze na alkohol czy prostytutki i mam to gdzieś po warunkiem, że są dorosłe.
Nie rozumiałem natomiast motywacji ludzi wydających pieniądze na Patronite i stąd powstał ten wątek.
Widzę natomiast, że Ty masz taką przypadłość, że chcesz dzielić ludzi na lepszych wydających pieniądze na Patronite czy pomoc bezdomnym i tych gorszych wydających pieniądze na alkohol czy prostytutki. Ja od Ciebie się różnię tym, że tak jak wcześniej wspomniałem mam to gdzieś na co ktoś wydaje swoje pieniądze, bo jest wolny i ma do tego prawo.
Xoltro
Posty: 260
Rejestracja: 09 cze 2021, 12:50
Has thanked: 63 times
Been thanked: 70 times

Re: Patronite w Polsce

Post autor: Xoltro »

Jeżeli chodzi o moją ocenę nadmiernego wydawania pieniędzy na alkohol (czy inne używki), prostytutki czy hazard to widzę w tym ogromny problem, nie tyle wyłącznie indywidualny co też społeczny. Zdecydowanie moralnie negatywnie odbierane jest (i słusznie) wydatkowanie nadmiernych ilości pieniędzy na tego typu "uciechy". Mam nadzieję, że odpowiedziałem na pytanie, ale może już odpuśćmy ten offtopic w tym zakresie, chyba że bardzo chcesz na ten temat podyskutować.

Sam porównujesz, że widzisz możliwość wpłaty na fundacje lub dla chorych dzieci (szczytny, moralnie chwalebny cel) i to robisz

Z drugiej strony nie rozumiesz płacenia na takie cele jak Patronite, jak również co wymieniasz w tym samym zdaniu, hazard, alkohol, prostytucję. (wydatki z pewnością zbędne i moralnie niezasługujące na aprobatę).

Teraz okoniem stajesz jak CIę skrytykowałem, że porównujesz wydatkowanie na patronite z wydatkami na prostytucję...
Ostatnio zmieniony 10 maja 2023, 12:06 przez Xoltro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Patronite w Polsce

Post autor: rastula »

Spoiler:
TLDR...ale szanuję narodowe samoumartwienie - Polacy = naród piratów( bo jak wiadomo piratebay wymyślił Jan z Czarnolasu a Napster tylko dla niepoznaki nie miał biało - czerwonego logo , bo tylko Polacy ściągali mp3 na potęgę :D...

poza tym czuję fajną jazdę "po sumieniu" oglądających za darmo Youtuba i Youtuberów ...już lecę wspierać , bo nie zasnę.

W sumie to powiem ci, że gratuluje takiej postawy po tym w jakim środowisku się wychowałeś ...mogłeś skończyć gorzej :D...

Wiem, wiem - nic nie zrozumiałem ( bo przecież przeczytałem po łebkach) ...ale i tak pozdrawiam ...
mineralen
Posty: 961
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 563 times
Been thanked: 644 times

Re: Patronite w Polsce

Post autor: mineralen »

Z jednej strony rozumiem stronę mówiącą o tym, że sprowadzanie fundowania na Patronite do fundowania rzeczy powszechnie uznawanych za niegodne źle rzutuje na Patronite w tym zdaniu (przez wsadzenie tych rzeczy w jedną grupę) i andrzejstrzelba raczej wywołał niepotrzebne kontrowersje.
Z drugiej strony rzeczy, które andrzejstrzelba wymienił mają raczej niską albo żadną społeczną szkodliwość (zakładając np. że pieniądze z prostytucji idą w całości do osoby wykonującej te usługi a nie do stręczyciela albo handlarza ludźmi), więc kłótnia o to to raczej burza w szklance wody.
Z tym, że nie zgodziłbym się, że nie powinniśmy się interesować na co dorośli ludzie wydają swoje pieniądze. Wśród rzeczy na które można wydawać pieniądze są takie wcale i mało szkodliwe, ale są też rzeczy bardzo szkodliwe jak właśnie handlarze ludźmi, organizacje terrorystyczne czy inne organizacje łamiące prawa człowieka. O ile nie kojarzę oczywiście, żeby takie organizacje zbierały fundusze na Patronite :)
Xoltro
Posty: 260
Rejestracja: 09 cze 2021, 12:50
Has thanked: 63 times
Been thanked: 70 times

Re: Patronite w Polsce

Post autor: Xoltro »

rastula pisze: 10 maja 2023, 11:56
Spoiler:
TLDR...ale szanuję narodowe samoumartwienie - Polacy = naród piratów( bo jak wiadomo piratebay wymyślił Jan z Czarnolasu a Napster tylko dla niepoznaki nie miał biało - czerwonego logo , bo tylko Polacy ściągali mp3 na potęgę :D...

poza tym czuję fajną jazdę "po sumieniu" oglądających za darmo Youtuba i Youtuberów ...już lecę wspierać , bo nie zasnę.

W sumie to powiem ci, że gratuluje takiej postawy po tym w jakim środowisku się wychowałeś ...mogłeś skończyć gorzej :D...

Wiem, wiem - nic nie zrozumiałem ( bo przecież przeczytałem po łebkach) ...ale i tak pozdrawiam ...
Na szczęście już coraz mniej naród piratów, co nie wynika wyłącznie z samorefleksji, ale też z podniesienia się stopy życiowej w Polsce. Nie trzeba nikogo wspierać, sam oglądam setki twórców nie dając im złamanego grosza. Utube akurat jest już skomercjalizowany i same wyświetlenia popularnym twórcom dają zastrzyki gotówki, mogą sobie pozwolić na sponsorów i lokowanie produktów w swoich filmach. Niemniej jednak w niszowych branżach jeżeli komuś zależy i ma takie możliwości to wspierania nie można zabronić, a na pewno kwestionowanie sensu takiego wsparcia nie powinno mieć miejsca.
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1595 times
Been thanked: 931 times

Re: Patronite w Polsce

Post autor: feniks_ciapek »

Ja tylko w kwestii wyjaśnienia:
andrzejstrzelba pisze: 10 maja 2023, 11:32 Wklej proszę fragment gdzie zrównuję "wydawanie własnych pieniędzy na rozwój kanałów twórców w branży hobbystycznej z wydawaniem ich na prostytucję albo alkohol".
Zrównać nie zrównałeś, ale przyrównałeś. Wybrałeś takie, a nie inne porównanie. Nawet jeśli nie zrobiłeś tego świadomie, to ustawiłeś te rzeczy w szeregu jako podobne. Więc nie dziw się, że tak to można odczytać.

Jakbyś napisał np.

"Nie krytykuję i w ogóle mam to gdzieś czy przepuszczacie kasę na gry, sportowe samochody, wystawne restauracje, znaczki pocztowe, czy Patronite."

To całej tej sprawy by nie było. Więc może na przyszłość warto się zastanowić, co się tak naprawdę komunikuje przez dobór słów.

Przy czym piszę to tylko informacyjnie, bo tak naprawdę zgrzewa mnie to, na co wydajesz swoje pieniądze i czy jesteś sknerą, czy nie. Byłem po obu stronach i jestem w stanie zrozumieć tych, co wydają, jak i tych, co nie wydają.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Patronite w Polsce

Post autor: Miszon »

andrzejstrzelba pisze: 10 maja 2023, 11:11
Miszon pisze: 10 maja 2023, 11:05 Nie zrównałeś Patronite z prostytucją, tylko wydawanie kasy na Patronite z wydawaniem kasy na prostytucję. Faktycznie, gigantyczna różnica :lol: .
Może nie miałeś tego na myśli, ale serio - nie da się tego inaczej zrozumieć, jak zestawiasz te rzeczy w jednym zdaniu po kolei je wyliczając.
EDIT. Jeszcze inaczej napiszę. Będzie "śmieszniej". Uważasz że jest coś nie tak z wydawaniem samodzielnie zarobionych pieniędzy przez wolnego, dorosłego człowieka na alkohol czy prostytutki?
Nie uważam, ale uważam że z racji że spory odsetek społeczeństwa tak uważa, to takie sąsiedztwo nie jest zbyt stosowne. A dodatkowo wrzucanie w jednym zdaniu różnych, nazwijmy to, używek oraz Patronite sprawia, że czytelnik ma zdecydowanie wrażenie, że specjalnie deprecjonujesz tenże, klasyfikując jako kolejną używkę (a u osób które są przeciwko używkom, od razu wywołujesz wrażenie, że go mocno krytykujesz).
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Patronite w Polsce

Post autor: Curiosity »

Panowie, ale o co te kłótnie? Przecież swego czasu już sam Kazik Staszewski śpiewał, że "wszyscy artyści to prostytutki".

Pytanie tylko, w jakim stopniu jutuber jest artystą?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
mineralen
Posty: 961
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 563 times
Been thanked: 644 times

Re: Patronite w Polsce

Post autor: mineralen »

Curiosity pisze: 10 maja 2023, 12:16 Panowie, ale o co te kłótnie? Przecież swego czasu już sam Kazik Staszewski śpiewał, że "wszyscy artyści to prostytutki".

Pytanie tylko, w jakim stopniu jutuber jest artystą?
Pytasz w jakim stopniu jest prostytutką? Tutaj masz 206 stron dyskusji, do szybkiego wyrobienia opinii :lol:
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: Patronite w Polsce

Post autor: MichalStajszczak »

Nie rozumiem, skąd takie oburzenie na zestawienie finansowania twórców poprzez Patronite z wydawaniem pieniędzy na prostytutki, skoro Gazeta Wyborcza uważa "sexworking" za pracę jak każda inna.
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1595 times
Been thanked: 931 times

Re: Patronite w Polsce

Post autor: feniks_ciapek »

MichalStajszczak pisze: 10 maja 2023, 12:54 Nie rozumiem, skąd takie oburzenie na zestawienie finansowania twórców poprzez Patronite z wydawaniem pieniędzy na prostytutki, skoro Gazeta Wyborcza uważa "sexworking" za pracę jak każda inna.
That escalated quickly...
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Patronite w Polsce

Post autor: rastula »

Pan Michał już dawno zasłużył na forumową galerię memów :D


Obrazek
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Patronite w Polsce

Post autor: gogovsky »

MichalStajszczak pisze: 10 maja 2023, 12:54 Nie rozumiem, skąd takie oburzenie na zestawienie finansowania twórców poprzez Patronite z wydawaniem pieniędzy na prostytutki, skoro Gazeta Wyborcza uważa "sexworking" za pracę jak każda inna.
Za 10k i miesięcznie sam bym pokazał to i owo :D
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
kamilstany
Posty: 136
Rejestracja: 10 maja 2018, 14:47
Has thanked: 39 times
Been thanked: 64 times

Re: Patronite w Polsce

Post autor: kamilstany »

Tak przeczytałem te posty i nie rozumiem ataku na autora wątku ;D


Ja podobnie jak on zastanawiałem się kiedyś kto i po co "wrzuca" swoje "trzy grosze" do Patronite'a
Fakt takie 15-20zł miesięcznie mnie nie zaboli... ale jak sobie pomyślę że takich osób będzie 100,500 lub 1000 to tworzy się już ciekawa sumka i taki artysta zgarnia za to całkiem fajną wypłatę ;D

Może przemawia przeze mnie zazdrość? Nie wiem :D

ale ja nie wpłacam na takie akcje... dziwi mnie troche porownanie do netflixa (tam dostep trzeba jednak wykupic)

a co do kelnerów (napiwkow) czy grajkow na ulicy to zdarza mi się im coś dorzucić - żeby nie było ;D
... ale jest to raczej sporadyczne niż takie comiesieczne zlecenie jak w przypadku patronite
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Patronite w Polsce

Post autor: Miszon »

rastula pisze: 10 maja 2023, 13:43 Pan Michał już dawno zasłużył na forumową galerię memów :D


Obrazek
Aczkolwiek tu raczej z drugiej strony szedł atak ;) .

Porównanie do Netflixa z kolei czy innego Spotify uważam za całkiem sensowne: płacenie za dostęp do contentu który ktoś tworzy i udostępnia na jakąś platformę.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: Patronite w Polsce

Post autor: MichalStajszczak »

rastula pisze: 10 maja 2023, 13:43 Pan Michał już dawno zasłużył na forumową galerię memów
Do czego to doszło - Gazety Wyborczej nie można cytować, żeby nie narazić się na hejt :lol:
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Patronite w Polsce

Post autor: rastula »

MichalStajszczak pisze: 10 maja 2023, 15:22
rastula pisze: 10 maja 2023, 13:43 Pan Michał już dawno zasłużył na forumową galerię memów
Do czego to doszło - Gazety Wyborczej nie można cytować, żeby nie narazić się na hejt :lol:
Kraken to potężna bestia a nie jakiś woke snowflake drogi panie , więc niech pan nosi ten wawrzyn z dumą a nie o jakichś hejtach wypisuje... inna sprawa, że czasem i najwyższe odznaczenia chwały nie przynoszą, nie każdy dumnie będzie nosił żelazny krzyż czy tytuł bohatera związku wiadomego... zostańmy więc przy krakenie.
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 560
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 244 times
Been thanked: 293 times

Re: Patronite w Polsce

Post autor: andrzejstrzelba »

kamilstany pisze: 10 maja 2023, 14:49 Tak przeczytałem te posty i nie rozumiem ataku na autora wątku ;D
Problemem nie jest to, że nie wpłacam na Patronite tylko to, że napisałem, że jako wolny człowiek możesz sobie wydawać kasę na do chcesz. Na Patronite, na prostytutki, na co chcesz. Twoja kasa, Twoja sprawa. Jakbym zamiast prostytutek dał bezdomnych i zamiast alkoholu sok z buraków wątek byłby krótszy o 90 %.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Patronite w Polsce

Post autor: Miszon »

To prawda, sok z buraków by skrócił wątek. Chyba że przeszlibyśmy wtedy na kulinaria :mrgreen: .
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Patronite w Polsce

Post autor: gogovsky »

Miszon pisze: 10 maja 2023, 20:07 To prawda, sok z buraków by skrócił wątek. Chyba że przeszlibyśmy wtedy na kulinaria :mrgreen: .
albo na politykę zależy jak patrzec:D
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
ODPOWIEDZ