Chaos in the Old World / Chaos w Starym Świecie (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Chaos in the Old World / Chaos w Starym Świecie (Eric M. Lang)

Post autor: kwiatosz »

Ja chaos kupiłem za 150 zł :mrgreen:
Dla mnie strata chaosu jest wyceniana na ponad 1000, bo za tysiąc bym nie sprzedał, ale kupno wyceniam niżej, za 1000 na pewno bym nie kupił.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Haemophilus
Posty: 37
Rejestracja: 24 gru 2018, 18:34
Has thanked: 35 times
Been thanked: 8 times

Re: Chaos in the Old World / Chaos w Starym Świecie (Eric M. Lang)

Post autor: Haemophilus »

kwiatosz pisze: 19 lut 2021, 16:07 Ja chaos kupiłem za 150 zł :mrgreen:
Dla mnie strata chaosu jest wyceniana na ponad 1000, bo za tysiąc bym nie sprzedał, ale kupno wyceniam niżej, za 1000 na pewno bym nie kupił.
BINGO nic dodać nic ująć. Też mam z dodatkiem, też tak uważam.
Kiler
Posty: 121
Rejestracja: 07 sie 2010, 18:26
Lokalizacja: Starachowice/Warszawa/Wałcz/Piła/Stargard
Has thanked: 4 times
Been thanked: 24 times

Re: Chaos in the Old World / Chaos w Starym Świecie (Eric M. Lang)

Post autor: Kiler »

Z Chaosem jest tak, że nie jest to gra pozbawiona minusów ale nic lepszego do tej pory nie wymyślono w tej kategorii i wadze, parafrazując pewne powiedzenie o demokracji ; ). Co nie zmienia tego, że jako gra nie jest warta cen jakie aktualnie osiąga.

P.S.
Gra chodzi dobrze również na 3 osoby, wbrew obiegowej opinii, ale trzeba do tego mieć graczy obcykanych, którzy grali w to więcej niż raz ; )
Spoiler:
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Chaos in the Old World / Chaos w Starym Świecie (Eric M. Lang)

Post autor: VivoBrezo »

Kiler pisze: 21 lut 2021, 23:45 Z Chaosem jest tak, że nie jest to gra pozbawiona minusów ale nic lepszego do tej pory nie wymyślono w tej kategorii i wadze, parafrazując pewne powiedzenie o demokracji ; ). Co nie zmienia tego, że jako gra nie jest warta cen jakie aktualnie osiąga.

P.S.
Gra chodzi dobrze również na 3 osoby, wbrew obiegowej opinii, ale trzeba do tego mieć graczy obcykanych, którzy grali w to więcej niż raz ; )
Właściwie jak tak przeczytałem Twoje słowa, to chciałem się oburzyć i powiedzieć, przecież jest wiele gier lepszych niż Chaos! Zastanowiłem się i w sumie oprócz Blood Rage'a, Kemet'a i Rising Sun'a i Court of Dead ciężko o tytuł, który by nawiązywał walkę w podobnej kategorii i wadze. Podobno Chthulu Wars daje chaosowe odczucia, no i jest jeszcze Nexux Ops, ale to mocna nawalanka, więc wpisuję ja na listę na doczepkę.

Tylko, że teraz wchodzi klasyczne, ,,a ja jednak wolę" i tutaj Chaos wygrywa. Bo ma świetny klimat, świat który kocham, trochę sentymentu bo gram już dobrych kilka lat, no i mechanicznie się broni, rozwiązania nie straciły blasku, mimo upływu kilku lat. To dobra gra jest, a ze Szczurem to już w ogóle :D
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Marek.gdansk
Posty: 145
Rejestracja: 03 sie 2019, 20:31
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Chaos in the Old World / Chaos w Starym Świecie (Eric M. Lang)

Post autor: Marek.gdansk »

Dobra ktoś mnie oświeci o co znowu chodzi? Jeżeli chodzi o słoneczka kultystów - miałem razem 3 egzemplarze chaosu i w żadnym nic się nie działo. Jeżeli chodzi o cenę to 260 zł to była cena z dodatkiem i koszulkami ffg. Za tysiąc złotych to bym nie kupił.

Brimstone kupiłem za ponad 3 tysiące ale to wina Yuri więc mam na kogo zwalić.

Jedyna moja obawa jest to że kiedyś moja lepsza połowa sprzeda moje gry za cenę której jej mówiłem.
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1480
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 74 times

Re: Chaos in the Old World / Chaos w Starym Świecie (Eric M. Lang)

Post autor: TuReK »

U mnie słoneczka też ok, a było grane duuuużo razy.
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Chaos in the Old World / Chaos w Starym Świecie (Eric M. Lang)

Post autor: kwiatosz »

U mnie słoneczka niestety łatwo odpadały, za cienkie było łączenie zadzidzia dzidy słonecznej ze słoneczkiem.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
petlik
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2017, 16:47
Been thanked: 3 times

Re: Chaos in the Old World / Chaos w Starym Świecie (Eric M. Lang)

Post autor: petlik »

To jak się trzymają słoneczka zależy też od tego, czy w grę grywasz tylko u siebie, czy często ją transportujesz. Łączenia tak jak wspomniał @kwiatosz są niestety dosyć cienkie.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Chaos in the Old World / Chaos w Starym Świecie (Eric M. Lang)

Post autor: hipcio_stg »

Ja bym tej gry za 50zł nie kupił. Szkoda mi na nią miejsca na półce. Dwa podejścia miałem do tego tytułu. Miało być wielkie wow, jaranie się itp. Zupełnie niepotrzebnie. Nie wiem co wyobrażałem sobie przed partią, ale po partii to wolałbym zagrać w kolejkę od IPN. Mówię całkiem poważnie. Przede wszystkim nie przepadam za grami asymetrycznymi. Sam fakt, że instrukcja nalega, abym daną nacją grał w taki a nie inny sposób, bo nic z tego nie wyjdzie co najwyżej niewiele. Pamiętam, że w jednej z partii grę zakończyły pechowo ułożone karty, które w połowie gry wysypały świat i pozdro. Jak właścicel gry powiedział, że normalnie tą talię modyfikują, aby uniknąć takich sytuacji to uznałem, że nie mam po co do niej wracać. Jedyne co rozumiem to żelazną grupę "fanbojów" co by i 5 tysi dali, bo spędzili całe dzieciństwo/liceum na tej grze. Pewnie w okresie w którym została wydana miała ostre branie, dzisiaj to zwykły bladzioch. Odradzam zakup bez zagrania.

Przypomniało mi się, że w instrukcji zapomnieli napisać, że gra jest tylko i wyłącznie dla 4 graczy.
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Chaos in the Old World / Chaos w Starym Świecie (Eric M. Lang)

Post autor: Neoptolemos »

hipcio_stg pisze: 22 lut 2021, 21:04Miało być wielkie wow, jaranie się itp. Zupełnie niepotrzebnie. Nie wiem co wyobrażałem sobie przed partią
Przede wszystkim nie przepadam za grami asymetrycznymi.
Dziś pytanie, dziś odpowiedź ;)

Btw nie rozumiem przytyku do Kolejki, świetna gra w swojej kategorii!
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Chaos in the Old World / Chaos w Starym Świecie (Eric M. Lang)

Post autor: gogovsky »

hipcio_stg pisze: 22 lut 2021, 21:04 Ja bym tej gry za 50zł nie kupił. Szkoda mi na nią miejsca na półce. Dwa podejścia miałem do tego tytułu. Miało być wielkie wow, jaranie się itp. Zupełnie niepotrzebnie. Nie wiem co wyobrażałem sobie przed partią, ale po partii to wolałbym zagrać w kolejkę od IPN. Mówię całkiem poważnie. Przede wszystkim nie przepadam za grami asymetrycznymi. Sam fakt, że instrukcja nalega, abym daną nacją grał w taki a nie inny sposób, bo nic z tego nie wyjdzie co najwyżej niewiele. Pamiętam, że w jednej z partii grę zakończyły pechowo ułożone karty, które w połowie gry wysypały świat i pozdro. Jak właścicel gry powiedział, że normalnie tą talię modyfikują, aby uniknąć takich sytuacji to uznałem, że nie mam po co do niej wracać. Jedyne co rozumiem to żelazną grupę "fanbojów" co by i 5 tysi dali, bo spędzili całe dzieciństwo/liceum na tej grze. Pewnie w okresie w którym została wydana miała ostre branie, dzisiaj to zwykły bladzioch. Odradzam zakup bez zagrania.

Przypomniało mi się, że w instrukcji zapomnieli napisać, że gra jest tylko i wyłącznie dla 4 graczy.
Nie da się wysypać starego świata w połowie wydarzeniami. Pozdrawiam.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Szymrydz
Posty: 12
Rejestracja: 12 sty 2022, 19:03
Has thanked: 2 times

Re: Chaos in the Old World / Chaos w Starym Świecie (Eric M. Lang)

Post autor: Szymrydz »

Cześć!

Mam pytanie do posiadaczy CitOW. Jakie wymiary ma cała plansza po rozłożeniu?
Asurmar
Posty: 324
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 117 times
Been thanked: 174 times

Re: Chaos in the Old World / Chaos w Starym Świecie (Eric M. Lang)

Post autor: Asurmar »

Szymrydz pisze: 10 maja 2023, 23:08 Cześć!

Mam pytanie do posiadaczy CitOW. Jakie wymiary ma cała plansza po rozłożeniu?
Nie wiem czy wystarczy Ci informacja, że jest to standardowe pudełko jak TTR, a plansza składa się na 6 i po złożeniu dość szczelnie wypełnia pudełko. Jeśli planujesz zrobić matę DIY to myślę, że wystrczy skóry z jednego dorosłego człowieka.
SeekerKuba
Posty: 149
Rejestracja: 12 wrz 2022, 11:36
Has thanked: 31 times
Been thanked: 93 times

Re: Chaos in the Old World / Chaos w Starym Świecie (Eric M. Lang)

Post autor: SeekerKuba »

Szymrydz pisze: 10 maja 2023, 23:08 Cześć!

Mam pytanie do posiadaczy CitOW. Jakie wymiary ma cała plansza po rozłożeniu?
Chyba 84x56
spirit7
Posty: 47
Rejestracja: 15 sty 2020, 09:40
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Chaos in the Old World / Chaos w Starym Świecie (Eric M. Lang)

Post autor: spirit7 »

Cześć mam pytanie do posiadaczy dodatku rogaty szczur w instrukcji jest podane że zawiera 4 znaczniki mocy a mam tylko 1 do frakcji dodatkowej, czy powinny być jakieś inne a jak nie to czy te z podstawki wystarczą bo w sumie w dodatku dochodzi tylko jedna frakcja, z góry dzieki za info
Ostatnio zmieniony 23 sty 2024, 10:37 przez spirit7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Chaos in the Old World / Chaos w Starym Świecie (Eric M. Lang)

Post autor: Neoptolemos »

To raczej błąd w instrukcji. Dla każdego boga jest potrzebny jeden znacznik mocy.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
spirit7
Posty: 47
Rejestracja: 15 sty 2020, 09:40
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Chaos in the Old World / Chaos w Starym Świecie (Eric M. Lang)

Post autor: spirit7 »

No ok ale jak widziałem unboxing to podawali 4 power marker i faktycznie w wyprasce widać 4 znaczniki mocy czy to są jakieś dodatkowe zamienniki czy faktycznie są potrzebne dodatkowe w rozgrywce ?
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Chaos in the Old World / Chaos w Starym Świecie (Eric M. Lang)

Post autor: sasquach »

Ja mam łącznie 8 sztuk, więc zgadza się z instrukcją. Żetony są malutkie i łatwe do zgubienia więc pewnie dali zapasowe.
ODPOWIEDZ