Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 389
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 143 times
Been thanked: 82 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Backero »

Storage Box do Osadników Narodziny Imperium - żeby w końcu ogarnąć kolekcję, mieć wszystko w jednym pudle i ułatwić setup, instrukcję. Niestety w mojej ekipie tylko ja lubię tę grę, ale z sentymentu wiem, że i tak się jej nie pozbędę. Do pakietu wziąłem ze sklepu portalu parę prome, dodatkowych kart itd.

Everdell: Perłowy Potok - by nieco uatrakcyjnić grę w Everdella, choć nie nazwałbym tego dodatku must-have, tak jak uważałem o Święcie Lata.

Thorgal: Gra Planszowa (wsparte) - moja pierwsza pełna wspieraczka, wziąłem All In. Może gra będzie średnia i nie trafia w moje gusta, ale nie mam nic narracyjnego, a może się zaskoczę. Z ręką na sercu muszę jednak przyznać, że wzięli mnie na IP i FOMO, a ja łykam wszystko co Thorgalowe, szczególnie po ostatnim albumie, który przypomniał mi dlaczego jest to moje ulubione uniwersum.

Palec Boży: Kwiat Wiśni (przedstrzedaż) - bo to moja ulubiona lekka gra do grania praktycznie z każdym, więc dodatek to tak naprawdę więcej samego dobrego

Coalitions: Raison d'Etat (przedsprzedaż) - jedynie samodzielny dodatek, bo jest wiele tańszy i gwarantuje od razu rozgrywkę na 7 osób. Poza tym wydaje się podobny do Mare Nostrum, które jest jedną z topowych gier mojej ekipy.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

Nanty Narking- mam co prawda własnoręcznie wykonany Świat Dysku więc chciałem chociaż w minimalny sposób wesprzeć firmę Phalanx bo widać że ma ostatnio pod górkę

Kowale Losu- Grałem raz lata temu i było ok....ale żona ostatnio gdzieś tam grała z kimś i zadała mi to niezręczne pytanie "Masz tą grę w kolekcji....bo mi się podoba"

Monopoly Mario Kart- moje młodsze dzieci grają w wersję "never ending story" a ta ma przynajmniej metę.

Inserty od reDrewno- bo kilka dostałem i mnie pozytywnie zaskoczyły więc 2 sobie dokupiłem.
Awatar użytkownika
_Ukasz
Posty: 197
Rejestracja: 24 wrz 2020, 08:37
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 40 times
Been thanked: 70 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: _Ukasz »

Planszetkę dla kart postaci od 0box, do Posiadłości Szaleństwa - bo dostałem grę na urodziny ;)

Akrylowe podstawki od reDrewno do postaci z Posiadłości Szaleństwa - bo czarne kwadracioki są paskudne :|
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Yuri »

The Mission: Early Christianity from the Crucifixion to the Crusades = bo szukałem od dawna, bo rozbudowuję kolekcję pod solo, bo cena była rewelacyjna, bo ma super ciekawy temat. To tak, by wymienić tylko najważniejsze z "bo". Teraz trzeba ją będzie odpicować troszkę, już wiem jakie będą dwa pierwsze kroki w tej kwestii 8)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Gizmoo »

No i stało się. Kwiecień znowu upłynął bez zakupowej abstynencji. Pojawiło się kilka kompletnie nie zaplanowanych zakupów...

KRÓL ZŁODZEI... Bo... Rozgrywka mnie bardzo miło zaskoczyła! Miał to być filerek na przyjemne zakończenie wieczoru. Szukaliśmy czegoś na szybko. Zdjęliśmy z półki planszówkowego lokalu kilka małych gier i mój wzrok padł na pudełko Króla Złodziei. Moje ulubione wydawnictwo TMG i ilustracje Roba Lundy'ego! To nie może być badziew! Instrukcja kilka stron. Gramy! No i rozgrywka była tak wredna, a jednocześnie przy tym tak bardzo zabawna, że wszyscy bawiliśmy się kapitalnie! Śmiechu było tyle, że stwierdziłem, że muszę to mieć. Znalazłem w jednym ze sklepów za 30 złotych, więc żal było w takiej cenie nie wziąć!

PAX PAMIR... Bo... To największe tegoroczne odkrycie. Okazuje się, że można robić gry historyczne w taki sposób, że wywołują one emocje i nagle samemu chce się zgłębiać po nich wiedzę. Przeczytać książkę, obejrzeć film, etc. No i popłynąłem. Zadziałało trochę FOMO - zobaczyłem, ze gra znika z rynku, coraz mniej ofert, więc kliknąłem "kup". Najtaniej znalazłem za 350, reszta to już ceny z sufitu. Ale na tym się nie skończyło, bo oczywiście musiałem dokupić metalowe monetki. No i tutaj trochę żałuję zakupu, bo za te blisko 70 zł, to te monetki są słabej jakości. Cieniutkie, bez wagi, a sakiewka to w zasadzie żart. Ot koślawo uszyty materiałowy woreczek. Raczej do zastąpienia czymś lepszym. W każdym razie wielką przyjemnością było samo koszulkowanie tego Paxa, bo poczytałem sobie teksty na wszystkich kartach, poznając trochę historię Afganistanu. Nie mogę się doczekać kolejnej rozgrywki! Niestety umówiłem się na kolejną partyjkę z moją ekipą od Paxa dopiero na połowę maja. :(

KHORA... Bo... Zagrałem wcześniej raz i całkiem mi się podobało. Na tyle, że chciałem zagrać drugi raz, ale niestety gra opuściła nasze szeregi. Ostatnio jeden z użytkowników BGG zbalansował karty wydarzeń, które wcześniej faworyzowały wyłącznie strategię militarną, więc nabrałem ochoty by wypróbować, jak działa to w praktyce. Kuba redukował swoją kolekcję i zauważyłem w niej Khorę z monetkami. Zaproponował tak dobrą cenę, że natychmiast zrobiłem przelew. Nie mogę doczekać się rozgrywki, ale ta musi trochę poczekać, bo chce się zabrać za tłumaczenie fanowskich kart wydarzeń. Szkoda, że nie wyjdzie do tej gry dodatek, bo aż się o to prosi. Może jednak fani coś zmalują?

W ROKU SMOKA... Bo... Ostatnio bardzo lubię "masochistyczne" gry. Jakoś czerpię przyjemność z "zarządzania katastrofą" . Gra Felda jest w tej materii wręcz legendarna, a niestety nikt z moich znajomych jej nie posiada. Gdy zobaczyłem na forum w dziale sprzedaży, że jest w dobrej cenie - natychmiast zdecydowałem się na zakup własnego egzemplarza (jeszcze raz dziękuję Jacku!). Po rozpakowaniu - byłem zadziwiony jej atrakcyjnym wyglądam. Nawet chłopaki z Gradania mówili, że gra jest brzydka, no więc moim zdaniem, a jestem bardzo wyczulony na brzydotę... Gra ma bardzo ładną oprawę graficzną. Wszystko czytelne, ładne, dobrze zaprojektowane. Ilustracje na kartach 100x ładniejsze od tych Klemensa F. Jedynie jakość wydania pozostawia wiele do życzenia. W życiu nie widziałem tak cieniutkiej tektury! To jest po prostu zbrodnia! No i ta niska jakość tak mnie striggerowała, że natychmiast poszukałem koszulek, a same żetony zabezpieczyłem grubą warstwą lakieru. Gra wygląda teraz świetnie i nie mogę się już doczekać rozgrywki. To w zasadzie jedyna nie ograna jeszcze gra w mojej kolekcji. Mam nadzieję, że uda się ją odpalić w tym tygodniu. ;)
wajwa
Posty: 2223
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 252 times
Been thanked: 396 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: wajwa »

Gizmoo pisze: 01 maja 2023, 12:34

W ROKU SMOKA... że gra jest brzydka, no więc moim zdaniem, a jestem bardzo wyczulony na brzydotę... Gra ma bardzo ładną oprawę graficzną. Wszystko czytelne, ładne, dobrze zaprojektowane. Ilustracje na kartach 100x ładniejsze od tych Klemensa F...
No wiesz Pan co :wink:
A czegóż to brakuje graficzkom Klemenza Franza najlepszego ilustratora gier planszowych ever :lol:
No ja nie rozumiem ...

A w temacie ...
Tiletum. Włosi. Promocja 8)
Always look on the bright side of life
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: gafik »

Weather Machine... bo u kolegi grałem 2x i 2x dostałem łupnia, tak, że teraz potrenuję i mu dam wycisk :P

1846... bo nie mam tego rodzaju gry jeszcze a podoba mi się granie w 18xx :D
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Dazir »

World of Warcraft the Board Game - bo trafila się dobra cena, bo zawsze chciałem pofarmić lochy na planszy w klimacie WoWa, bo uwielbiam klimat classic'a, bo grałem w Wowa od samego początku... co tam jeszcze... aha teraz wydruk Shadows of War, wariant solo/coop i jedziemy :)
NeXuS AlphA
Posty: 220
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 86 times
Been thanked: 76 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: NeXuS AlphA »

W sumie pierwsza część to za sprawą Rebelkonu..

Ganimedes+Księżyc - kiedyś wzbudziło zaciekawienie, z drugiej poczucie prostego/szybkiego pykadelka.
Po pograniu w podstawkę wrażenia podtrzymane. acz przyznam po ilus partiach nie nużącego jeszcze, więc Księżyc czeka na swoja kolej. Choc regularnej ceny nie czuje w tym przypadku, mimo że ładnie wydane itd. Niemniej cena 120 za podstawkę+dodatek zachęciła by zweryfikować organoleptycznie ten tytuł w zaciszu domowym.

Trek12 - z racji nadciągającego sezonu urlopowego gdzie łatwo to będzie wrzucić do bagażu. Cathala, wykreślanie, możliwość grania w plenerze; czemuż by nie, za nie całe jakieś 30 zł.

Nemesis Aftermath+Medyk - z racji że tytuł zbyt często nie gościł finalnie na stole, od dawna sie wahałem czy branie czegoś do Nemesisa ma dla mnie sens. Owszem w Aftermath widziałem jakieś ubarwienie (zwłaszcza postaciami) zawsze i przez to siedziało z tylu głowy. Przy okazji Lockdown stwierdziłem ze nie ma sensu brac tego samego ale w innej odsłonie. Uznałem ze nie bede sie bawił w nieoficjalne dodatki etc. tylko jednak Aftermath zamknę temat Nemesisa.

Pandemic Gorącą Strefa Europa - 20zł, no c'mom.
Owszem w archiwum leży Lacertowa podstawka, którą grało sie przed Legacy, leży ta w settingu Cthulhu (nota bene dla mnie całkiem udana i wolę od tradycyjnego). Na wyjeździe będzie można jakimś przekonać się jak tu wypada pudełkowe 30min i czy zachowuje to jakiś sens a i radość z grania.
---
Star Wars Deckbuilding Game - StarRealms dobrze siadło, więc też wydawało się ciekawą opcją. Na razie tylko kilka rozgrywek i choć odwłoku nie urwało to gra sie przyjemnie i dalsze rozgrywki pokażą co dalej gra ma do zaoferowania.

Diuna:Nieśmiertelność - Planeta IX sie jeszcze nie znudziła ale nowe karty w karciane to zawsze kuszące; pozostałe składowe też zaciekawiły.

Biuro Śledcze: Śledztwa w Arkham - perspektywa klimatu Cthulhu i rozrywki w klimacie Detektywa Doradczego pobudziła fomo

A skoro juz o fomo mowa to HwA:szczęście i szaleństwo, dużo hwa czeka na swoją kolej no ale co tu dużo dumać, fomo i tyle.

Nie tak dawno w końcu nastał czas pułkownika w postaci Barrage, po dwoch rozgrywkach ktore zachecily do dalszych rozgrywaek na zaś dyrektorzy wykonawczy a/b, jednak wszystko fajnie ale denerwowało mnie mielenie tym co robi za monety, na tyle ze powiedziałem sobie że metalowe monety do Barrage mogą ratować przyjemność... ale kurde, te dały tylko przyjemność, ale zawsze chciałem te monety do PaxPamir toż to +10 do klimatu :mrgreen:

Teraz tylko grać i sprawdzać dalej to co powyżej, choc czuje ze cześć na swoja kolej poczeka... bo wróciłby człowiek do OnMars czy ruszył dalej w DeepMaddness :roll: ciężkie jest życia gracza :wink:
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: RUNner »

Pax Pamir. Kupiłem choć wiem, że na razie ekipy do grania nie znajdę. Ale jest całkiem dobrze wyglądający wariant solowy, więc na przeczekanie myślę wystarczy.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 248
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 13 times
Been thanked: 67 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Poochacz »

Kupcy i Korsarze - ceny trochę z czapy ale że po sprzedaży Talismana trochę grosza wpadło to mogę odżałować. A warto bo strasznie żałowałem jak pozbyłem się swojego poprzedniego egzemplarza. Mój ulubiony sandbox.

Agricola - wstyd trochę przyznać ale z takimi klasykami nie miałem specjalnie do czynienia a lubię takie sielskie klimaty. Zobaczymy jak będzie nam się grało.

Ekosystem - szukaliśmy takiej lekkiej wiosennej gry i myśleliśmy o Łące ale opinie o niej są pół na pół. Nie ryzykowaliśmy i wzięliśmy Ekosystem za 1/3 ceny.
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 473
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 842 times
Been thanked: 200 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: JollyRoger90 »

Konspiracja: Uniwersum Abyss - promo w empiku za 19,99zl, to zal było nie sprawdzić. Zwłaszcza, że żona jest fanem dużego Abyssa :)
Wyprawa do Eldorado: Mokradła i smoki - lubię ten lekki wyścig, więc dodatki to pozycja obowiązkowa, do sprawdzenia :)
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3353
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1033 times
Been thanked: 2010 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Ardel12 »

Przez ostatni miesiąc, wpadły następujące rzeczy:

- Folklore + duże dodatki + pudło figurek - ostatnio szukam otwartych światów, doświadczeń ala RPG do pogrania głównie solo. Przez ostatni wątek 200$ a będziesz miał przeprawę jak w escapie roomie, tylko względem opłat celnych oraz otrzymania paczki grą się zainteresowałem. Choć akurat jak szły zamówienia od nas na wielką skalę, to odpuściłem, potem żałowałem, potem olałem, a teraz odkupiłem w sumie w cenie za jaką można było kupić, tylko bez tej całej draki, podjeżdżając na chatę japanczyka :) Choć ja Wrocławiak, więc Wawka to czasem jak tor przeszkód, ale to nic w porównaniu do remontów obecnych w Łodzi xD W sumie grę kupiłem również przez Yuriego, który namawia wszystkich. W sumie nigdy nie posłuchałem go w sprawie żadnej gry do tej pory, więc przyszedł moment by zbratać się ze stroną klimaciarską forum :D Zamówiłem już do tego jeszcze accessory packa + moneta i worek na kości. Niestety nie znalazłem equipmenta packa, a ostatnie trackery życia w polsce widzę, że ktoś mi wykupił ;/ planszę olałem, planszetek niestety nie ma(mat), więc pozostaje polowanie.

- Łowcy 2114 - zestaw z dodatkami bez tego wielkiego boxa. Dłuuugo szukałem fajnej okazji na ten tytuł. Niestety wiele ofert ma ceny z czapki i nie chciałem przepłacać, tym bardziej przez zapowiedziany dodruk, który ma nastąpić po ogarnięciu nowych Łowców. Bardzo nie wiele jest gier w takich klimatach jak Łowcy. Na forum w sumie gra zebrała wiele pozytywnych opinii, a minusy akurat mnie nie bolą. Dodatkowo chciałbym sprawdzić czy system jest na tyle dla mnie ciekawy by wejść też w nową część(pewnie się nie uda przez zawał innych tytułów, ale zawsze mam szansę :D).

- Pax Pamir 2ED PL - ponad rok temu zagrałem partię i partia mnie nie zachwyciła. Ostatnio zagrałem w Pax Ren i system mnie kupił, więc wróciłem do Pamira. Rozbudowa tableau z ciekawym rynkiem i masą interkacji mnie w Ren kupiła. Ostatnio ogólnie uwielbiam takie tytuły, w których muszę baczną uwagę zwracać na współgraczy niż na swoje poletko by wymielić jak najwięcej PZ. Co jest sporą odmianą u mnie, ale sprawdza się wyłącznie poza domem, gdyż ma żona takich wrednych gier nie trawi, no ale z kim bym wtedy grał w te wszystkie coop powyżej :D

- HexploreIT FotA - zakupiłem pełen pakiet nowych dodatków z ostatniej kampanii. Maty przydadzą mi się do innych gier, bo w domu mam ich zero. Księga to był instant buy. W kampanię GF byłem wkręcony i śledziłem przegieg fabuły w aktualizacjach. Świetna sprawa. Do tego wysłuchali społeczności i sporo kart dodadzą do nowej jak i starej księgi, co ułatwi granie. Dla mnie same plusy, jestem bardzo pozytywnie nastawiony do tego wydawnictwa, bo wyglądają na nastawionych na niesienie ogarka swego systemu niż zarobku.

- Insert do ATO - figurki pomalowane, instrukcja zaczęta(Learn to Play przeczytany, 23str rulebook za mną), to teraz zostało to wszystko w pudle wysortować i można w końcu zasiąść. Jak gra mi nie siądzie to się zapłaczę xD ale jak na razie wszystkie rozwiązania mi bardzo pasują, zasady nie przytłoczyły jeszcze, więc liczę, że gra wpadnie do topki jak KDM.

Jak widać grubo. Oba coop zjedzą mi resztki podłogi i zaraz kładki będę kładł nad nimi, sufit wysoko, więc w sumie da radę. Teraz ruszyła jeszcze przedsprzedaż AoS i cena jest bardzo dobra w porównaniu do angielskich wersji, tylko gra w porównaniu do 18XX to wygląda jak entry level :D Biję się z myślami, przydałoby się zagrać kolejną partię. A tak to jeszcze wejdzie kampania ATO z grzechami w maju oraz nowych Łowców maj/czerwiec(bodaj). Pewnie jeszcze coś wleci na radar jak zwykle, ale zanim coś kupię to powinienem się czegoś z kolekcji pozbyć.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: RUNner »

Bloodborne z dodatkami. To moje drugie podejście do gry. W zasadzie ponowny zakup został sprokurowany przez malowanie figurek tej gry dla jednego z moich odbiorców. Są mega klimatyczne i stwierdziłem, że jednak dam grze szansę. Mechanicznie mi bardzo pasuje i choć nie przepadam za kampaniami, to tutaj przymknę oko.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: miker »

Długo nie pisałem, a trochę się uzbierało.

Turbo - bo jest świetne.

My Little Scythe - bo mogliśmy sprzedać nudny i za długi Avel. Figurki świetne. A pomalowane zyskują sympatię dzieci. No i cena była OK.

Woodcraft + Woodcraft Roll & Play - z Portalu, bo spodobała mi się po rozgrywce Gandalfa i Barolka. Leży i czeka na lepsze czasy ;) aż będzie więcej czasu :D

Imperium atakuje - dodatki, bo chcemy wszystko i nie zawahamy się mieć ;). Część niestety w wersji ENG, aby uniknąć spekulantów:
- Królestwo Jabby
- Bespiński gambit
- Greedo
- Wielki Inkwizytor
- Return to Hoth
- Twin Shadows
- Heart of the Empire
- Tyrants of Lothal
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Veridiana »

Dhel pisze: 26 kwie 2023, 20:41 1. Frostpunk - chwalicie, chwalicie aż przekonaliście, zobaczę o co tyle szumu
I jak wrażenia? 🙂
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 463 times
Been thanked: 390 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Dhel »

Veridiana pisze: 06 maja 2023, 21:49
Dhel pisze: 26 kwie 2023, 20:41 1. Frostpunk - chwalicie, chwalicie aż przekonaliście, zobaczę o co tyle szumu
I jak wrażenia? 🙂
Tak na szybko, bo więcej w temacie napiszę - przestałem się dziwić tym, którzy dali to jako numero uno 2022. Kapitalna gra!
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

miker pisze: 06 maja 2023, 21:10
Imperium atakuje - dodatki, bo chcemy wszystko i nie zawahamy się mieć ;). Część niestety w wersji ENG, aby uniknąć spekulantów:
- Królestwo Jabby
- Bespiński gambit
- Greedo
- Wielki Inkwizytor
- Return to Hoth
- Twin Shadows
- Heart of the Empire
- Tyrants of Lothal
Widze ze idziemy w te sama strone. Tez zaczalem kompletowac. Na szczescie juz 2lata temu wieksze dodatki w normalnej cenie udalo mi sie jeszcze kupic. Teraz zbieram na male. Grales moze solo na apce?
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: miker »

BOLLO pisze: 07 maja 2023, 19:41 Widze ze idziemy w te sama strone. Tez zaczalem kompletowac. Na szczescie juz 2lata temu wieksze dodatki w normalnej cenie udalo mi sie jeszcze kupic. Teraz zbieram na male. Grales moze solo na apce?
Solo? Hmm. Prawie. Gram z 6-latkiem i prawie 8-latką, więc prawie solo. Gramy na razie używając apki Legends of the Alliance. Dzieciaki jeszcze nie dają rady ogarniać same. Jak skończymy LoA, to plan jest taki, aby przejść Imperial Commandera i wszystkie scenariusze kampanii, łącznie z fanowskimi. Szczęście w nieszczęściu jest takie, że brzdące uwielbiają Star Warsy, więc mam ekipę na długie rozgrywki :)
Atk
Posty: 1395
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Atk »

Age of Steam- od zapowiedzi miałem zaplanowane kupno tej gry. Sprzedałem trochę gier+ nie kupiłem nic w tym roku+ na urodziny też nic nie kupiłem i wczoraj odebrałem paczkę. Mam nadzieję, że siadzie!
Morgon
Posty: 620
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 29 times
Been thanked: 56 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Morgon »

Frostpunk - bo dobra promocja była w ME a wahałem się wcześniej bo cena nie za mała. Zobaczymy czy siądzie.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: KOSHI »

Hero box do Czarnej Plagi bo to zawsze jakiś dodatkowy content. No i papierowe podziemia. Do dziś nie wiem po co... :? Ogólnie mega skromnie bo nie ma weny na grubsze zakupy.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Yuri »

Widzę, że mam pewne opóźnienia w aktualizacji wątku, więc:
- TYTANI z kompletem dodatków - bo Gizmoo, bo już kiedyś o tym tytule myślałem, ale postawiłem na ROOta, bo mi pasuje tematyka, bo mi się podoba prostota zasad z możliwością "oblepienia" jej modułowymi dodatkami i "uszycia" gry pod siebie.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Cielu
Posty: 26
Rejestracja: 30 cze 2022, 13:26
Has thanked: 18 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Cielu »

AI Space Puzzle + Eter, bo potrzebowałem małych gier na podróże, chcę wspierać dobre Polskie projekty no i fajnie jest :)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Mr_Fisq »

Offtop o Gwiezdnych Wojnach wylądował w temacie o filmach:
viewtopic.php?t=8061
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
ODPOWIEDZ