[POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
rzabcio
Posty: 240
Rejestracja: 26 maja 2009, 09:40
Lokalizacja: Poznań, Winiary
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rzabcio »

No chyba, że tak. To może być Alibii w następny poniedziałek - ja na pewno będę. Najwyżej będziemy sami przy Szogunie. Choć oczywiście mam nadzieję, że jednak pojawi się ktoś z ekipy. :)

Nie jestem pewien czy gra w pięć osób jest dobrym pomysłem. W Szogunie wraz z każdą osobą mocno spada flow. Czterech graczy jest z moich doświadczeń optymalnym rozwiązaniem - ciekawiej niż w trzy osoby, ale jeszcze nie tak wolno jak w pięć osób. Oczywiście tyle ile będzie chętnych w tyle osób będzie gra. :)
Blog CiekaweGry - gry planszowe i nie tylko
Gramajda - zagraj w najlepsze gry planszowe w Poznaniu
Robert (Harkonnen)
Posty: 106
Rejestracja: 15 kwie 2008, 22:14

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Robert (Harkonnen) »

Nie wiem o czym wogóle mówicie, oczywiście, że gramy w poniedziałek, przyniosę wszystko co mam a z nowości będzie China, Polarity (jak uporam się z instrukcją). Będziemy grać a w mniejszym gronie łatwiej też nowym graczom przyswoić zasady do gier. Ja się stawię w poniedziałek i od 17.30 będę służył pomocą. I weźcie się w garść, że Łokterów i innych nie ma to nie znaczy, że nie będziemy grać :) Jak to mówi stare przysłowie "Lepszy czasem jeden wieczór niż dwa poranki.". I kwestia dla Shinyuu: Jak się martwisz, że będzie za mało osób, to przyprowadź paru znajomych powiedz, że Doda będzie czy coś :)
'Uratować kogoś przed omyłką to podarować mu raj.' Frank Herbert "Diuna"
rzabcio
Posty: 240
Rejestracja: 26 maja 2009, 09:40
Lokalizacja: Poznań, Winiary
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rzabcio »

Fakt, trochę zasiałem defetyzmem. A to dlatego, że wczoraj dotarłem koło 2220 i nikogo już nie było. ;) Czekam cały tydzień na alibi i tutaj taki cios -50 do morale... Dlatego też jakoś tak automagicznie zacząłem się zastanawiać jak to będzie za tydzień.

Fajnie, że ktoś będzie. Ja będę na pewno. Szczególnie jeśli Doda przyjdzie. :D :P
Blog CiekaweGry - gry planszowe i nie tylko
Gramajda - zagraj w najlepsze gry planszowe w Poznaniu
ecco
Posty: 109
Rejestracja: 18 lis 2008, 18:28
Lokalizacja: Przeźmierowo (okolice Poznania)

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: ecco »

można na shoguna się wpisać ?
Awatar użytkownika
nixnicky
Posty: 87
Rejestracja: 26 lis 2008, 20:15

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: nixnicky »

Nie no panowie, od razu Doda? Zacznijmy od czegoś mniejszego, może chociażby poznańskie Audiofeels? :)

Chętnie dołączę się do Szoguna, bo jeszcze nie grałem, a wielokrotnie słyszałem tę nazwę (no i muszę w końcu odróżniać go od Samuraja). Powinienem być już tuż po 18:00, ale dla studenta to dość odległe plany, więc nigdy nic nie wiadomo :P
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: cannehal »

A ja dzisiaj byłem w Domu Kultury Cybinka na zajęciach żony i tłumaczyłem chłopakom właśnie Shoguna. Czwórka młodziaków była tak podekscytowana grą, że aż jednemu się ręce trzęsły. ;) Niestety z braku czasu zagrali tylko jeden rok, ale już nie mogą się doczekać kolejnej rozgrywki tym razem pełnej. A ja sobie narobiłem smaka i wezmę Shoguna na Kaszubkon.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: ja_n »

nixnicky pisze:Nie no panowie, od razu Doda? Zacznijmy od czegoś mniejszego, może chociażby poznańskie Audiofeels? :)
(Doda > Audiofeels) = False
Awatar użytkownika
Shinyuu
Posty: 14
Rejestracja: 06 kwie 2009, 21:19

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Shinyuu »

Współlokatorka powiedziała, że jak będzie Doda to nie przyjdzie :>
No ok, widzę że jakby co chętni są, to po prostu przytachamy Szoguna i się zagra. Zresztą mój chłopak ma manię na punkcie tej gry, więc jak skończy jedną rozgrywkę to pewnie będzie chciał zacząć znowu (dopiero co dostał tę grę). A na to Ghost Stories nikogo? Nikt nie potrafi w to grać? :P
Awatar użytkownika
nixnicky
Posty: 87
Rejestracja: 26 lis 2008, 20:15

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: nixnicky »

A na to Ghost Stories nikogo?
Nie znam, ale piszę się w ciemno :)
(Doda > Audiofeels) = False
Niestety nie marketingowo ;]
Awatar użytkownika
Shinyuu
Posty: 14
Rejestracja: 06 kwie 2009, 21:19

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Shinyuu »

nixnicky pisze:
A na to Ghost Stories nikogo?
Nie znam, ale piszę się w ciemno :)
No właśnie problem w tym, że nie może być w ciemno :) Szukam kogoś kto potrafi w to grać, bo instrukcja jest niekonkretna i ciężka do zrozumienia. Ja akurat nie przeglądałam, ale znajomi siedzieli i nie mogli rozgryźć. Więc jak się nikt nie znajdzie, to nie wezmę.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: ja_n »

nixnicky pisze:
(Doda > Audiofeels) = False
Niestety nie marketingowo ;]
Myślę, że w grupie docelowej eurograczy ta teza jest prawdziwa również marketingowo.
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: edrache »

Kilka osób na pewno zna Ghost Stories (chyba m.in. Kasia), dlatego jak wrócimy z kaszubkonu, to pewnie ktoś wytłumaczy. Osobiście też chętnie poznam tę grę :)
Marc
Posty: 89
Rejestracja: 18 gru 2008, 11:46
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Marc »

Shinyuu pisze:
nixnicky pisze:
A na to Ghost Stories nikogo?
Nie znam, ale piszę się w ciemno :)
No właśnie problem w tym, że nie może być w ciemno :) Szukam kogoś kto potrafi w to grać, bo instrukcja jest niekonkretna i ciężka do zrozumienia. Ja akurat nie przeglądałam, ale znajomi siedzieli i nie mogli rozgryźć. Więc jak się nikt nie znajdzie, to nie wezmę.
Jeśli uda mi się dotrzeć, to z chęcią wytłumaczę zasady. Więc możesz spokojnie przytaszczyć ze sobą grę, pudełko nie jest duże :)
Marc
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Don Simon »

ja_n pisze:Myślę, że w grupie docelowej eurograczy ta teza jest prawdziwa również marketingowo.
Jak by byla Doda to i ja bym przyjechal :shock: 8)
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Longinus997
Posty: 264
Rejestracja: 14 gru 2007, 03:14
Lokalizacja: Poznaniec
Has thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Longinus997 »

Don Simon pisze:
ja_n pisze:Myślę, że w grupie docelowej eurograczy ta teza jest prawdziwa również marketingowo.
Jak by byla Doda to i ja bym przyjechal :shock: 8)
A ja zrezygnowałbym z Kaszubkonu... :D
rzabcio
Posty: 240
Rejestracja: 26 maja 2009, 09:40
Lokalizacja: Poznań, Winiary
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rzabcio »

Longinus997 pisze:A ja zrezygnowałbym z Kaszubkonu... :D
Prawie Ci uwierzyłem. :P ;)

Odnośnie Ghost Stories - myślę, że nawet jeśli nie będzie nikogo znającego to sami możemy rozstrzaskać zasady. :D
Blog CiekaweGry - gry planszowe i nie tylko
Gramajda - zagraj w najlepsze gry planszowe w Poznaniu
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: ja_n »

edrache pisze:Kilka osób na pewno zna Ghost Stories (chyba m.in. Kasia), dlatego jak wrócimy z kaszubkonu, to pewnie ktoś wytłumaczy. Osobiście też chętnie poznam tę grę :)
Ghost Stories ma Nataniel w Debrzynie. Mam zamiar namawiać go na partyjkę, więc poznanie gry może się udać wcześniej niż myślisz :).
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: edrache »

ja_n pisze:
edrache pisze:Kilka osób na pewno zna Ghost Stories (chyba m.in. Kasia), dlatego jak wrócimy z kaszubkonu, to pewnie ktoś wytłumaczy. Osobiście też chętnie poznam tę grę :)
Ghost Stories ma Nataniel w Debrzynie. Mam zamiar namawiać go na partyjkę, więc poznanie gry może się udać wcześniej niż myślisz :).
Jacku, nie pomagasz mi w siedzeniu w pracy i czekaniu na weekend :)
rzabcio
Posty: 240
Rejestracja: 26 maja 2009, 09:40
Lokalizacja: Poznań, Winiary
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rzabcio »

edrache pisze:Jacku, nie pomagasz mi w siedzeniu w pracy i czekaniu na weekend :)
[/quote]
Nie marudź. Nie każdy będzie mógł się wyrwać, a Ty chociaż jedziesz. :D
Ostatnio zmieniony 05 sie 2009, 13:59 przez rzabcio, łącznie zmieniany 1 raz.
Blog CiekaweGry - gry planszowe i nie tylko
Gramajda - zagraj w najlepsze gry planszowe w Poznaniu
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: edrache »

rzabcio pisze:
edrache pisze:Jacku, nie pomagasz mi w siedzeniu w pracy i czekaniu na weekend :)
Nie marudź. Nie każdy będzie mógł się wyrwać, a Ty chociaż jedziesz. :D
no dobra, już nie będę...
jeszcze niecałe 3 dni do #kaszubkon'u ;P
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

Doda była na wyjeździe z mojej firmy i panowie powiem szczerze, nie ma co się ślinić ;) Na gry przychodzą fajniejsze dziewczyny. :mrgreen:

Jeśli chodzi o gwiazdy to może ktoś z polityki? Oni tam wymyślają takie gierki, że ho ho.

W Ghost Stories grałem, ale, żeby tłumaczyć zasady, to chyba bym się nie podjął. Gra ma wiele niuansów, a instrukcja nadaje się jedynie na tekst nowej piosenki Dody, jest równie nie zrozumiała. Niestety, w poniedziałek znowu mnie nie będzie, więc nawet nie mógł bym próbować tłumaczyć.

Pozdrawiam
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
rzabcio
Posty: 240
Rejestracja: 26 maja 2009, 09:40
Lokalizacja: Poznań, Winiary
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rzabcio »

Itsuma Oki pisze:Doda była na wyjeździe z mojej firmy i panowie powiem szczerze, nie ma co się ślinić ;) Na gry przychodzą fajniejsze dziewczyny. :mrgreen:
True. :)

Tak sobie myślę i zbliżającym się weekendzie i... Czy ktoś nie miałby ochoty na grańsko w weekend? Z grubsza rzeczy może być w cokolwiek, gdziekolwiek... Mogę dostarczyć lokum. :)
Blog CiekaweGry - gry planszowe i nie tylko
Gramajda - zagraj w najlepsze gry planszowe w Poznaniu
Awatar użytkownika
nixnicky
Posty: 87
Rejestracja: 26 lis 2008, 20:15

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: nixnicky »

Tak sobie myślę i zbliżającym się weekendzie i... Czy ktoś nie miałby ochoty na grańsko w weekend? Z grubsza rzeczy może być w cokolwiek, gdziekolwiek... Mogę dostarczyć lokum.
Jak pech to pech. Najpierw nie byłem poinformowany o spotkaniu u Roberta (rzadko zaglądam na stronkę), a jak pojawia się na forum jakaś wzmianka o spotkaniu w weekend, to akurat nie mogę ;/
rzabcio
Posty: 240
Rejestracja: 26 maja 2009, 09:40
Lokalizacja: Poznań, Winiary
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rzabcio »

nixnicky pisze:Jak pech to pech. Najpierw nie byłem poinformowany o spotkaniu u Roberta (rzadko zaglądam na stronkę), a jak pojawia się na forum jakaś wzmianka o spotkaniu w weekend, to akurat nie mogę ;/
Ja tam jestem otwarty na propozycję - nie ma problemu w innym terminie coś wymyślić. :) Co się odwlecze to nie uciecze jak mawiali starożytni.
Blog CiekaweGry - gry planszowe i nie tylko
Gramajda - zagraj w najlepsze gry planszowe w Poznaniu
ecco
Posty: 109
Rejestracja: 18 lis 2008, 18:28
Lokalizacja: Przeźmierowo (okolice Poznania)

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: ecco »

ale wy się spotykacie w alibi czy prywatnie ?
ODPOWIEDZ