Bestia / Beast (Aron Midhall, Elon Midhall, Assar Pettersson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Bestia / Beast (Aron Midhall, Elon Midhall, Assar Pettersson)

Post autor: KQuest »

Na KS informowali o tym, że w lewym dolnym rogu jednej strony minimapy brakuje jednego lasu (wystarczy porównać z dużą mapą) i dodrukowywali te minimapy. Ludzie z KS chyba dostawali poprawione poza pudełkiem do podmiany, a w retailu wydaje mi się, że jest już poprawna wersja w pudełku.

Nie poprawili za to innego błędu na minimapie, o którym pisałem wcześniej (brakująca ścieżka). Galatka twierdzi, że zgłaszali ten błąd twórcom i otrzymali informację, że nie będzie to przedrukowane. Piszą, że jest to tylko karta pomocnicza, gracze nie poruszają się po tej planszy i że nie stanowi to przeszkody w rozgrywce. Z kolei twórcy od ponad miesiąca nie odpisują na pytanie w tej kwestii.
KQuest pisze: 29 mar 2023, 13:25
Spoiler:
filip91
Posty: 68
Rejestracja: 18 sty 2022, 19:42
Has thanked: 55 times
Been thanked: 35 times

Re: Bestia / Beast (Aron Midhall, Elon Midhall, Assar Pettersson)

Post autor: filip91 »

Pierwszy fanowski kontrakt 1vs1 rozegrany (Bolgins Belly) i pierwsza wygrana łowcami ;)
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 489
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 935 times
Been thanked: 210 times

Re: Bestia / Beast (Aron Midhall, Elon Midhall, Assar Pettersson)

Post autor: ZygfrydDeLowe »

filip91 pisze: 12 cze 2023, 09:43 Pierwszy fanowski kontrakt 1vs1 rozegrany (Bolgins Belly) i pierwsza wygrana łowcami ;)
No i pięknie.
Ale opisz coś szerzej - jak ogólne wrażenia, zwłaszcza w kwestii balansu i ew. niejasności?
filip91
Posty: 68
Rejestracja: 18 sty 2022, 19:42
Has thanked: 55 times
Been thanked: 35 times

Re: Bestia / Beast (Aron Midhall, Elon Midhall, Assar Pettersson)

Post autor: filip91 »

Lepszy balans, brak niejasności.
Bestia musi zabić(zjeść) 5 pionków. Zabójstwa poprzez chowańce dają zatarg, ale nie napełniają brzucha.

Natomiast hit&run nie działa za dobrze. Każda rana zadana bestii zabiera jej 1 pionek z brzucha. Żona wpadła w pułapkę, dodatkowo dostała 2 obrażenia od łowców, straciła 3 pionki 2go dnia i zaczynała na nowo 🥲
Awatar użytkownika
Jcbsky
Posty: 9
Rejestracja: 07 gru 2021, 17:16
Lokalizacja: Mazury

Re: Bestia / Beast (Aron Midhall, Elon Midhall, Assar Pettersson)

Post autor: Jcbsky »

Czołem, czy coś wiadomo o jakiejś zbiórce/grupowym zamówieniu na Shattered Isles? Nie znalazłem jak dotąd żadnej informacji, dziwi mnie, że nikt nie organizuje nic w temacie tego dodatku...
Awatar użytkownika
Urkeith
Posty: 257
Rejestracja: 02 lis 2021, 09:38
Has thanked: 172 times
Been thanked: 113 times

Re: Bestia / Beast (Aron Midhall, Elon Midhall, Assar Pettersson)

Post autor: Urkeith »

W sumie nic dziwnego biorąc pod uwagę jak ogarnęli poprzedniego KS - ludzie zdążyli ograć i sprzedać swoje retailowe kopie zanim "nasi" dostali swojego KSa
Ostatnio zmieniony 24 paź 2023, 00:49 przez Urkeith, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Bestia / Beast (Aron Midhall, Elon Midhall, Assar Pettersson)

Post autor: seki »

Zagrałem dzisiaj 2 partie 3-osobowe. Raz jako Bestia, raz jako Łowca. Myślałem, że jako Bestia zabawa będzie znacznie ciekawsza od gry po drugiej stronie barykady ale ogólnie jest równie dobrze grać jako Łowca. Gra wygląda fajnie, ładne grafiki na kartach i planszy. Plansza w ciemnych barwach mocno się rysuje. Na duży minus stendy łowców i bestii, które są nijakie i wypadają że stojaczków. Ukryty ruch bestii, łowcy próbują go rozszyfrować, ujawnić i zabić. Możliwości ujawniania i ataku jest dość niewiele a warunki zwycięstwa dla Bestii zbyt łatwe. To największy grzech tej gry. Dokładnie mówiąc brak balansu. Bestia ma zbyt łatwo w stosunku do Łowców. Poza tym całkiem sympatyczna gra, są malutkie możliwości zdobywania kart usprawnień ale to trochę niewykorzystany potencjał. Jako Bestia przez całą grę zdobyłem tylko jedną kartę jednorazową i jako Łowca też tylko jedną. Na plus kilka różnych scenariuszy, różnych Bestii i Łowców którzy mają alternatywne zdolności i są one rzeczywiście dość znaczące. Ogólnie bawiłem się nieźle, ale gra ma swoje wady. Raz w roku może bym w to zagrał, ale więcej raczej nie mam ochoty. Gra jest dobra ale tylko tyle 7/10.
TzeentchMasta pisze: 25 maja 2023, 16:19 dostałem dzisiaj paczuszkę z grą, są jakieś poważne błędy w instrukcji/komponentach o których powinienem wiedzieć?
Zauważyliśmy, że jedna z kart akcji odnosi się do własnej puli odrzuconych kart akcji a powinno być na niej odniesienie do wspólnej puli odrzuconych kart akcji. Karty akcji od razu odrzuca się na wspólny deck. Jest to błędne tłumaczenie. Własne odrzucone są tylko karty zdolności i również istnieje karta umożliwiająca pozyskanie odrzuconej zdolności.
Awatar użytkownika
hejcz
Posty: 131
Rejestracja: 07 lut 2020, 12:12
Has thanked: 21 times
Been thanked: 11 times

Re: Bestia / Beast (Aron Midhall, Elon Midhall, Assar Pettersson)

Post autor: hejcz »

Spoiler:
Generalnie miałem podobne odczucia co do tego, że bestii jest dużo łatwiej wygrać niż łowcom. Widziałem jakiś filmik twórców, gdzie jakimś ciekawym wnioskiem dla mnie było to, że dużo pasowali, czekając aż bestia wypstryka się z kart i zapewne gdzieś odsłoni, a im zostanie jeszcze parę kart i dojdą do tego miejsca i ją zaatakują. Ja grałem inaczej i zarówno jako bestia jak i łowca używałem co aktywację tyle kart ile się dało (2?). Wygląda na to że częste pasowanie jako łowcy jest kluczowe do wyrównania szans.
Ostatnio zmieniony 24 paź 2023, 07:33 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: cytowanie
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 942 times

Re: Bestia / Beast (Aron Midhall, Elon Midhall, Assar Pettersson)

Post autor: Odi »

Nie grajcie podstawowego scenariusza, tylko sięgnijcie do tych dodatkowych. Zmieniają się warunki zwycięstwa dla Bestii i już nie jest tak łatwo.
filip91
Posty: 68
Rejestracja: 18 sty 2022, 19:42
Has thanked: 55 times
Been thanked: 35 times

Re: Bestia / Beast (Aron Midhall, Elon Midhall, Assar Pettersson)

Post autor: filip91 »

Już kilka razy wygrałem łowcami.
- pasowanie to dla mnie obecnie podstawowy elememt gry łowcami. Po co od razu wywalać się z x kart ruchu, np. mając teleport do osady? Warto poczekać aż Bestia się ujawni. Po co na ślepo grać przeszukanie obszaru? Możemy zagrać do 2ch kart, nie musimy.
- draft kart. Jako łowcy skupcie się na zabraniu bestii kart z atakiem, to biedna będzie się błąkać xD
- po 3cie, kolejny raz się powtórzę, fanmade contracts na stronie studio midhall robią robotę i podkręcają grę

Dodam nawet, że taktyka z draftem tak spowolniła grę, że dodaliśmy opcję ataku dla obu stron. Odrzucając dwie dowolne karty można wykonać atak. Po zagraniu nie można zagrać innej akcji(tak jak przy ucieczce). Do tego cały czas stosujemy house rules z dostaniem zatargu za zabicie chowańca.
Ostatnio zmieniony 23 gru 2023, 18:31 przez filip91, łącznie zmieniany 3 razy.
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Bestia / Beast (Aron Midhall, Elon Midhall, Assar Pettersson)

Post autor: Wosho »

W koncu udalo sie zagrac na zapoznanie ale ten startowy scenariusz chyba jest tylko do nauki gry, co polecacie z tych dodatkowych na 2 os?
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 518 times
Been thanked: 153 times

Re: Bestia / Beast (Aron Midhall, Elon Midhall, Assar Pettersson)

Post autor: gregoff »

Nasz klubowicz popełnił małą recenzje gry Bestia:

https://www.geekony.pl/beast-gra-plansz ... 6R7ZSAIbfE
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 980
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 5 times
Been thanked: 84 times

Re: Bestia / Beast (Aron Midhall, Elon Midhall, Assar Pettersson)

Post autor: Leinadus »

Wczoraj spróbowałem pierwszej rozgrywki. Graliśmy na 3 osoby. Obie przegrałem jako bestia. W pierwszej rozgrywce problemem okazał się brak kart z atakiem oraz możliwością przyzwania i grania chowańcami. Doszły też błędy początkującego. W drugiej chciałem wykupić ulepszenia i przygotować się na drugi dzień jednak wyszło tak, że wypstrykałem się z kart ataków na owce, a łowcy zebrali prawie same czerwone karty i pierwszego dnia przeprowadzili wieśniaków do punktu końcowego.
Thanes
Posty: 74
Rejestracja: 28 gru 2016, 20:19
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Bestia / Beast (Aron Midhall, Elon Midhall, Assar Pettersson)

Post autor: Thanes »

Czy waszym zdaniem update do wersji 2.0 i dodatek proponowane aktualnie w late pledge poprawiają jakość gry? Kusi mnie jej estetyka ale zdania co do grywalności są podzielone.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Bestia / Beast (Aron Midhall, Elon Midhall, Assar Pettersson)

Post autor: Seraphic_Seal »

Thanes pisze: 22 sty 2024, 09:44 Czy waszym zdaniem update do wersji 2.0 i dodatek proponowane aktualnie w late pledge poprawiają jakość gry? Kusi mnie jej estetyka ale zdania co do grywalności są podzielone.
A co to 2.0 w ogóle wprowadza?
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
ODPOWIEDZ