Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4473
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Hardkor »

tomp pisze: 30 maja 2023, 11:56 pograją ludzie i puszczą jak nie będzie pasować. nie wszyscy kupujący, brali na handel :D :D :D
Póki co same egzemplarze w folii widzę na sprzedaż :D
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: VivoBrezo »

Hardkor pisze: 30 maja 2023, 11:29
litk pisze: 30 maja 2023, 11:12 Czy mi się zdaje, czy można zauważyć wysyp prywatnych ofert tej pozycji?
Nie ma tego tak dużo jak się spodziewałem, ale też obstawiam, że ludzie raczej na handel wzieli podstawki niż all in, a tylko te drugie są teraz wrzucane.
Jeszcze nie do wszystkich dotarło. Rynek się nasyci i ceny zbliża się do tych z kampanii.
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3382
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: psia.kostka »

Hardkor pisze: 30 maja 2023, 10:42
Bart Henry pisze: 30 maja 2023, 10:32 Figurki (i wypraski na nie) mają numerki, których nie widziałem na ich kartach. Widział ktoś może listę figurek i przypisanymi do nich numerami?
Właśnie mega zaskoczony jestem, że wpadli na tak dobry pomysł by dać numerki, a potem ich nie dodali do kart xD
Tylko, ze jak figurki sa w tackach, to i tak numerkow nie widac, wiec do wyjmowania na podstawie karty/numeru to niewiele daje. To raczej posluzy przy sprzataniu gry.

Do wyjmowania ktos pewnie niebawem przygotuje liste i grafike gdzie szukac w tackach.
Hardkor pisze: 30 maja 2023, 11:29
litk pisze: 30 maja 2023, 11:12 Czy mi się zdaje, czy można zauważyć wysyp prywatnych ofert tej pozycji?
Nie ma tego tak dużo jak się spodziewałem, ale też obstawiam, że ludzie raczej na handel wzieli podstawki niż all in, a tylko te drugie są teraz wrzucane.
Wydaje mi sie, ze grube ryby jeszcze czekaja na dostawe. Teraz pewnie wystawiaja tacy z jednym dublem. Ja mam zamowienie "full retard" (wszystkiego po trochu, grupowe) i ani widu, ani slychu. No chyba, ze ktos nie mieszal roznosci to moze dostal x podstawek lub all in'ow.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4473
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Hardkor »

psia.kostka pisze: 30 maja 2023, 12:55 Wydaje mi sie, ze grube ryby jeszcze czekaja na dostawe. Teraz pewnie wystawiaja tacy z jednym dublem. Ja mam zamowienie "full retard" (wszystkiego po trochu, grupowe) i ani widu, ani slychu. No chyba, ze ktos nie mieszal roznosci to moze dostal x podstawek lub all in'ow.
Nie, teraz wystawiają Ci którzy nie chcą grać. Ja mam 2x all-in, bo brałem koledze i nawet listu przewozowego nie ma.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3382
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: psia.kostka »

Hardkor pisze: 30 maja 2023, 13:02 Nie, teraz wystawiają Ci którzy nie chcą grać.
Mozliwe. Co by znaczylo, ze prawdziwy handel, wojny cenowe i na slogany reklamowe dopiero przed nami :D
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
scraber
Posty: 316
Rejestracja: 06 mar 2022, 18:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 226 times
Been thanked: 97 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: scraber »

Czyli poczekam z odfoliowaniem swojego egzemplarza, może upoluje all ina w normalnej cenie. Teraz mogę sobie pozwolić :D
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4473
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Hardkor »

scraber pisze: 30 maja 2023, 13:30 Czyli poczekam z odfoliowaniem swojego egzemplarza, może upoluje all ina w normalnej cenie. Teraz mogę sobie pozwolić :D
Teraz najlepszy moment na sprzedaż póki mało na rynku, a najgorszy na kupno.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
prib4
Posty: 218
Rejestracja: 20 mar 2021, 21:12
Has thanked: 21 times
Been thanked: 101 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: prib4 »

Zgadzam się, że cena ALL IN'a się trochę ustabilizuje ale IMO cena pudełka z SG może nawet rosnąć jeśli podstawka się przyjmie. Wcześniej myślałem, że tyle osób wsparło, że wiedźmin będzie się walał wszędzie ale po odzewie na pierwsze oferty śmiem twierdzić, że sporo osób skończy z podstawką z retaila z apetytem na Monster Trail. A z uwagi na to, że Monster trail i Adventure pack w retailu będą w 2024 to aż jestem ciekaw jak to będzie wyglądało ze zapotrzebowaniem na SG.
Awatar użytkownika
czarzyn
Posty: 14
Rejestracja: 13 lut 2020, 16:23
Has thanked: 10 times
Been thanked: 1 time

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: czarzyn »

Mi właśnie jakoś śmigło na FB oferta sprzedaży Eredina na koniu za 140 czy 150 zł :) - wiec faktycznie może być tak, że będzie zainteresowanie tymi dodatkami, które nigdy nie będą dostępne albo będą ale w sumie nie wiadomo kiedy.
Do mnie dziś dojechała wersja standard - jeszcze nie miałem okazji dokładnie przejrzeć czy wszystko się zgadza itd. ale nawet patrząc po liczbie kart to faktycznie podstawki bez dodatkowego adventure packa sobie nie wyobrażam. Więc sytuacje że ktoś kupił/kupi wersje rebela - spodoba się i będzie szukał dodatków na szybko nie licząc się tak bardzo z kosztami z pewnością będą się zdarzać.
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 637
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 243 times
Been thanked: 355 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Nilis »

Podstawka na wspieram to była za 289zl a obecnie ludzie wystawiają ją za 600zl. Powiem tak, bierzcie szybko bo zaraz zabraknie FOMO! A bez tej gry w Kallaxie jak żyć? :lol:
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Dako »

Nilis pisze: 30 maja 2023, 14:57 Podstawka na wspieram to była za 289zl a obecnie ludzie wystawiają ją za 600zl. Powiem tak, bierzcie szybko bo zaraz zabraknie FOMO! A bez tej gry w Kallaxie jak żyć? :lol:
Najlepsze, że nadal obie podstawki i duże dodatki bez problemu dużo taniej można kupić w sklepach.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3382
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: psia.kostka »

SCD trzech niedostepnych obecnie dodatkow ze SG - 2 lata temu - okreslono na 219+199+129.
Nie mowiac o ukochanej Ciri :mrgreen:
Juz pojmujecie skad 600 na afiszu?
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 637
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 243 times
Been thanked: 355 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Nilis »

psia.kostka pisze: 30 maja 2023, 15:08 SCD trzech niedostepnych obecnie dodatkow ze SG - 2 lata temu - okreslono na 219+199+129.
Nie mowiac o ukochanej Ciri :mrgreen:
Juz pojmujecie skad 600 na afiszu?
Twój awatar wyczerpuje temat ceny gry:)
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3382
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: psia.kostka »

Nilis pisze: 30 maja 2023, 15:11 Twój awatar wyczerpuje temat ceny gry:)
Dzieki :D , pewnie dlatego mam 3 exclusywne potwory :roll: Na szczescie to moj jedyny KS

Nawet nie ma znaczenia SCD tych dodatkow. One sa nie-dos-tep-ne. Handlarze moga wolac ile pragna, bo tylko oni je maja obecnie. W dodatku dosc mocno wzbogacaja gola podstawke.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: EsperanzaDMV »

Nilis pisze: 30 maja 2023, 14:57 Podstawka na wspieram to była za 289zl a obecnie ludzie wystawiają ją za 600zl. Powiem tak, bierzcie szybko bo zaraz zabraknie FOMO! A bez tej gry w Kallaxie jak żyć? :lol:
Jeśli to wersja podstawowa+SG, to 600zł za taki pakiet to świetna cena przecież jest. W których sklepach można zamówić pakiet podstawka + SG?
Swoją drogą, chyba faktycznie pojawia się nowy trend "Eredin nowym Medykiem" :lol: Ja zamawiałem z kolegą po jednym egzemplarzu razem (on all-in, ja sam deluxe), nie dostaliśmy żadnego maila jeszcze nawet z potwierdzeniem adresu (ani tym bardziej z podglądem zawartości) - ciekawe, czy będą dwa Erediny, czy trzeba będzie się dopominać. Można to jeszcze jakoś sprawdzić, czy pozostaje czekać na zamówienie?
Awatar użytkownika
Sarna
Posty: 304
Rejestracja: 21 lut 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 98 times
Been thanked: 39 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Sarna »

Co do Eredinów, to ja złożyłem podobne zamówienie, dla siebie i kumpla, rozumiem, ze wsparłeś w pierwszych 24 godzinach? Przysługują Ci dwa Erediny, sam napisałem do nich kilka dni temu, kiedy jeszcze szybko odpowiadali, potwierdzili mi tę informację, mimo że na gamefound nie mam Eredinów na liście. Maila potwierdzającego też jeszcze nie dostałem, więc nie wiem jak to będzie w nim wyglądało, ale chyba figurki powinny być już ujęte w wiadomości.
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 417 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Gosiek »

ciekawe, czy będą dwa Erediny, czy trzeba będzie się dopominać. Można to jeszcze jakoś sprawdzić, czy pozostaje czekać na zamówienie?
Sprawdź maila z potwierdzeniem adresu do wysyłki, gdzieś z początku maja. Tam była lista zamówionych dodatków, więc może być info czy masz 2 sztuki Eredina.
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 637
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 243 times
Been thanked: 355 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Nilis »

Spoiler:
Dla Ciebie świetna a dla mnie grubo przesadzona.
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
Sarna
Posty: 304
Rejestracja: 21 lut 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 98 times
Been thanked: 39 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Sarna »

Gosiek pisze: 30 maja 2023, 15:59
ciekawe, czy będą dwa Erediny, czy trzeba będzie się dopominać. Można to jeszcze jakoś sprawdzić, czy pozostaje czekać na zamówienie?
Sprawdź maila z potwierdzeniem adresu do wysyłki, gdzieś z początku maja. Tam była lista zamówionych dodatków, więc może być info czy masz 2 sztuki Eredina.
Swoją drogą, ja nie dostałem maila z potwierdzeniem adresu do przesyłki...
EDIT
Jednak dostałem, myślałem, że to będzie z gamefound, a szło z zagramwto :)
Banan91PL
Posty: 21
Rejestracja: 16 gru 2022, 00:22
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Banan91PL »

Serio bez tego Adventure packu może być lipa ?
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2087
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: tomp »

@Banan91PL
bazowo masz 128 kart, dodatek przygodowy dodaje 200 kart.
Wszystko zależy od intensywności grania.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 722 times
Been thanked: 1078 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: ave.crux »

Banan91PL pisze: 30 maja 2023, 16:30 Serio bez tego Adventure packu może być lipa ?
Przede wszystkim przez to, że karty nie są generyczne, a każda z nich to oryginalna przygoda. W tym przypadku sycha regrywalnosc każdej karty to 2. Po 5 rozgrywkach w podstawkę już trzykrotnie słyszałem kilka kart przygód. Nie powodowało to tego, że grało się jakoś specjalnie źle, ale nie było już tego wow przy czytaniu. Przy 100 kartach w każdym z decków już ciężko o to żeby się tak często przygody pojawiały.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Darkstorm
Posty: 853
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 133 times
Been thanked: 212 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Darkstorm »

Ogrywacie już? Jak tam pierwsze wrażenia? Moje wciąż pozytywne aczkolwiek bez jakichś fajerwerków. Wydaje się być porządnym kawałkiem przygodówki. Raczej nie wyprzedzi mi Mage Knight ale gra mi się bardzo przyjemnie. Zobaczymy jak będzie dalej.
Widać, że ktoś się starał.
Raczej nie będę chciał do tego siadać w więcej niż 2 osoby no ale zobaczymy. Może przy większym ograniu będzie większa płynność. Aczkolwiek downtime na 4 osoby wydaje się być masakryczny.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: EsperanzaDMV »

Nilis pisze: 30 maja 2023, 16:06
Spoiler:
Dla Ciebie świetna a dla mnie grubo przesadzona.
Ale dlaczego przesadzona? Przecież obecnie za taki pakiet trzeba by zapłacić 250zł (podstawka) + Dzikie Łowy (strzelam że jakieś 170zł w sklepach, SCD 219) + Monster Trail (150zł, SCD 199zł) + Adventure Pack (90zł, SCD 129zł) + niedostępna Ciri + niedostępna Płotka. Pomijając dwie rzeczy niedostępne nigdzie indziej, już tylko tutaj wychodzi 660zł (mniej więcej). Ktoś ma po dwóch latach czekania 80zł zarobku (a nawet mniej, odliczając koszt przesyłki), a kupujący nie musi czekać nie wiadomo ile czasu, aż te dodatki pojawią się w retailu. Dlatego dziwię się, jak za taki zestaw można mówić, że to przesadzona cena...
Gosiek pisze: 30 maja 2023, 15:59
ciekawe, czy będą dwa Erediny, czy trzeba będzie się dopominać. Można to jeszcze jakoś sprawdzić, czy pozostaje czekać na zamówienie?
Sprawdź maila z potwierdzeniem adresu do wysyłki, gdzieś z początku maja. Tam była lista zamówionych dodatków, więc może być info czy masz 2 sztuki Eredina.
No ja z kolegą nie dostaliśmy żadnego maila ani od zagramw.to ani od gamefounda, dlatego się zastanawiam czy będą te dwa Erediny. Wsparte w pierwszych 24h, ale nigdzie w zamówieniu na gamefoundzie nie widzę tych Eredinów.
Awatar użytkownika
czarzyn
Posty: 14
Rejestracja: 13 lut 2020, 16:23
Has thanked: 10 times
Been thanked: 1 time

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: czarzyn »

Gra odebrana i rozpakowana wykonanie ogólnie na plus ale według mnie koszulki na karty konieczne.

Początkowo myślałem że zakoszulkuke tylko karty które będą często tasowane jednak raczej zdecyduje się zakoszulkowac wszystko. Wydaje mi się że karty mogą się na brzegach uszkadzać nawet od ruchów w wyprasce + nie są zbyt grube.

Zaznaczę odrazu że nie jestem typem który koszulkuje każda grę jak leci. Dopowiem tez że karty nie są tragiczne (typu star/hero Realms) i niby są delikatnie płótnowane ale jednak stwarzają wrażenie delikatnych (może to kwestia tego ze są nieco większe nóż standardowe przy tej samej grubości?)
ODPOWIEDZ