Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Harwas
Posty: 230
Rejestracja: 04 lip 2016, 14:33
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Harwas »

Hej,
Jeśli chodzi o komponenty to na chwile obecną mogę się doczepić do jakości instrukcji. Papier na jakim są wydane jest tak masakrycznie cięki i już widzę jak szybko zostaną pogniecione. Na myśl przychodzi mi papier do d... .
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: polwac »

Harwas pisze: 31 maja 2023, 19:05 Hej,
Jeśli chodzi o komponenty to na chwile obecną mogę się doczepić do jakości instrukcji. Papier na jakim są wydane jest tak masakrycznie cięki i już widzę jak szybko zostaną pogniecione. Na myśl przychodzi mi papier do d... .
Nie no bez przesady. Standardowy papier na jakim drukowane są instrukcje. Nie ma takiej tragedii jaką opisałeś.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Harwas
Posty: 230
Rejestracja: 04 lip 2016, 14:33
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Harwas »

polwac pisze: 31 maja 2023, 20:11
Harwas pisze: 31 maja 2023, 19:05 Hej,
Jeśli chodzi o komponenty to na chwile obecną mogę się doczepić do jakości instrukcji. Papier na jakim są wydane jest tak masakrycznie cięki i już widzę jak szybko zostaną pogniecione. Na myśl przychodzi mi papier do d... .
Nie no bez przesady. Standardowy papier na jakim drukowane są instrukcje. Nie ma takiej tragedii jaką opisałeś.

Sorry ale taka instrukcja to może być w wersji retial. Natomiast nie w wersji deluxe. Porównując do innych gier z KS to raczej słabo jakościowo. Nawet moje leciwe Five Tribes ma lepszy papier w instrukcji.
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: autopaga »

Niestety tak sensowne streczgole słabo by się sprzedały, lepsza figurka konia na dachu.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3382
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: psia.kostka »

O ulotkowej jakosci papieru w instrukcjach mowil tez na unboxingu łysy Argo, ten co nazmyslal, ze mata nie powieksza mapy z planszy :P

Powodem pewnie jest cena grubego papieru + ciezar grubego papieru + ograniczona objetosc BigBoxa, w ktorym nic juz sie nie miesci.

Czyli kolejny kompromis, aby powstal darmowy BB. Pozdro Hardkor ;)
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4473
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Hardkor »

Harwas pisze: 31 maja 2023, 20:32
polwac pisze: 31 maja 2023, 20:11
Harwas pisze: 31 maja 2023, 19:05 Hej,
Jeśli chodzi o komponenty to na chwile obecną mogę się doczepić do jakości instrukcji. Papier na jakim są wydane jest tak masakrycznie cięki i już widzę jak szybko zostaną pogniecione. Na myśl przychodzi mi papier do d... .
Nie no bez przesady. Standardowy papier na jakim drukowane są instrukcje. Nie ma takiej tragedii jaką opisałeś.

Sorry ale taka instrukcja to może być w wersji retial. Natomiast nie w wersji deluxe. Porównując do innych gier z KS to raczej słabo jakościowo. Nawet moje leciwe Five Tribes ma lepszy papier w instrukcji.
xDDDDD Tak czyli dla deluxe mieli robic inna lepsza instrukcje? No nie rób sobie jaj. Miałem ją w rękach. Standard w porównaniu do innych gier. Cały weekend ją macałem i wszystko z nią było spoko (a dostałem juz używaną)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4473
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Hardkor »

psia.kostka pisze: 31 maja 2023, 20:47
Czyli kolejny kompromis, aby powstal darmowy BB. Pozdro Hardkor ;)
Jak poczytałem troche więcej to zwracam honor. Rzeczy, które wypunktowaliście mają dużo sensu. Nie zmienia to faktu, że ja BB nie brałem, bo własnie się bałem wielu rzeczy, które wyszły lub były znane wczesniej
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
goldsun
Posty: 563
Rejestracja: 11 cze 2021, 10:11
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 16 times
Been thanked: 196 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: goldsun »

psia.kostka pisze: 31 maja 2023, 18:52
To co mi bardzo podpadło - pierwsze co chciałem zrobić, to karty zamiast postawić w przegródkach, to położyć, skoro nie mam koszulek - nie da się, te przegródki są ciut za małe/wąskie, więc karty muszą stać, nawet jak nie ma koszulek i jest sporo luzu wokół nich, więc trochę sobie "latają" w tych przegródkach.
Chyba jakbys polozyl karty plasko to juz bys ich nie wyjal bez wytrzepania pudelka "do gory nogami" ;)
I dlatego ta wypraska na karty magów i eredina, ma mieć karty właśnie położone? ;-)
Wystarczy, że wypraska nie ma jednolitych ścianek, tylko "dziury" z boków, do samego dna - wtedy spokojnie wyciągniesz karty leżące, bez konieczności ich "wysypywania".
To się spokojnie da zrobić tak, żeby działało.
--
Dołączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3382
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: psia.kostka »

goldsun pisze: 31 maja 2023, 21:13 I dlatego ta wypraska na karty magów i eredina, ma mieć karty właśnie położone? ;-)
Ja myslalem, ze to tacka na zetony + Eredin. Tak bylo chyba w prezentacji u wookiego dawniej i na fb tak ludzie foto wrzucali. A jak bylo z tym filmem i upychaniem kart to nie pamietam, co za tacka. Ale byli magowie plasko, fakt.
Wystarczy, że wypraska nie ma jednolitych ścianek, tylko "dziury" z boków, do samego dna - wtedy spokojnie wyciągniesz karty leżące, bez konieczności ich "wysypywania".
To się spokojnie da zrobić tak, żeby działało.
Prawdopodobnie powierzchnia pudelka tzn ten kwadrat slabo sie dzielil na wielokrotnosc powierzchni karty + scianki plastiku lub cos w tym stylu. No jest tam ciasno i widac, ze zrobiono to z musu, nie dla ergonomii.

PS znam sporo wyprasek, gdzie mimo dziury z boku na palec zawsze sie cos przyklei do spodu. Jednak dobra wypraska to troche "rocket science" mimo wszystko jak widac ;)
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: yrq »

psia.kostka pisze: 31 maja 2023, 18:22 Dodatkowo nie widze przeszkod, aby funkcje E na koniu, nie mogl pelnic E pieszo tzn jego figs z dodatku. Kart do E na koniu bedzie multum w obcych jezykach. Bierzesz od sąsiada węgierskie wydanie karty, wlepiasz polski tekst i grasz jak krol posiadajacy exclusive (rangi Medyka ;)). Zakladam ze nigdy nie pojawiaja sie obie figurki razem, pieszo i na koniu :P
Lepiej, Erdrogan na koniu nie ma karty dla Legendarnych Łowów, a wydaje mi się, że zawsze będę chciał grać z tym dodatkiem (jak gra do mnie przyjdzie...). Tak więc czekam na pomysły fanów i będę drukował nieoficjalną dużą kartę.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 722 times
Been thanked: 1078 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: ave.crux »

yrq pisze: 31 maja 2023, 21:24

Lepiej, Erdrogan na koniu nie ma karty dla Legendarnych Łowów, a wydaje mi się, że zawsze będę chciał grać z tym dodatkiem (jak gra do mnie przyjdzie...). Tak więc czekam na pomysły fanów i będę drukował nieoficjalną dużą kartę.
Już taka jest na bgg stworzona
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3382
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: psia.kostka »

yrq pisze: 31 maja 2023, 21:24 czekam na pomysły fanów i będę drukował nieoficjalną dużą kartę.
Cos na pejsbuczku juz mi mignelo o tej inicjatywie, karta juz chyba gotowa, ale zapewne beda rozne koncepty :)

A co do konceptow, to jest szansa, ze pojawi sie wiecej fanowskiej tworczosci. Kolejne karty przygod, moze wersja dla magow itp I znow nie bedzie gdzie tego wsadzic, nawet nie mowiac o potencjalnych oficjalnych dodatkach GoB.
Spoiler:
A dla purystow, to zamiast robic wlepke do węgierskiej karty, mozna pozyskac polska karte od Węgra 8)
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 965
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 233 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Moonday »

psia.kostka pisze: 31 maja 2023, 21:48 A co do konceptow, to jest szansa, ze pojawi sie wiecej fanowskiej tworczosci. Kolejne karty przygod, moze wersja dla magow itp I znow nie bedzie gdzie tego wsadzic, nawet nie mowiac o potencjalnych oficjalnych dodatkach GoB.
Póki co to nawet nie wiadomo kiedy pojawi się w sprzedaży dodatkowa zawartość ze wspierczki. Zresztą, z czasem doczekamy się insertów od firm, które takowe sprzedają. Ludzie wciąż narzekają jakby zapomnieli jakiej jakości inserty dostajemy w innych grach. Jak dla mnie, to ten darmowy, przygotowany przez GoB jest rewelacyjny.
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: autopaga »

darmowy => wliczony w cenę.
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 985
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 619 times
Been thanked: 541 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Irr3versible »

Mogli też wliczyć w cenę karton, wielu wydawców uważa że insert ma tylko zabezpieczać na czas transportu do klienta - tak, również w wersjach KS.
Jako klient nie miałbyś nic do powiedzenia, mógłbyś marudzić i tyle.

Według mnie zrobili całkiem ok insert (mam big-boxa), jedyne zastrzeżenie to funkcjonalność elementu z kartami czy tacka na żetony (choć miejsce na woreczki strunowe jest, wiec lepiej niż np CMON w większości swoich gier).
Pozostałe wypraski są bardzo dobre, sztywne i dobrze zabezpieczają figurki (nie ma żadnego wcisku, co jest plagą dyskwalifikującą produkty AR) oraz mają drobne elementy wzmacniające konstrukcję czy bolce stopujące przemieszczanie się np kartonów postaci w pudełku. Już w osobnym temacie pisałem, że jedyne co jest konieczne to mały insert zamiast plastiku na karty. Czyli w niskiej cenie (do 100 pln) wszystkie karty będą posegregowane, a i pewnie będą konstrukcję modularne (że wykładasz pudełeczka i kładziesz na stole od razu gotowe decki do gry). W tej strefie też bez problemu znajdzie się miejsce na żetony. Imo wszystko inne może spokojnie zostać i nie ma znaczącego dyskomfortu (no może oprocz Ciri / Mantikory, ale tutaj też działa retail - wypraski są identyczne pomiędzy wersjami.
Jeśli teraz spojrzę na wiele innych wspieraczek to jest lepiej niż standard - weźmy szeroko dyskutowane ATO, z fatalnym insertem na karty oraz żetony; gry CMON z układaniem woreczków na płasko (tu również dramatyczny insert Frostpunka) czy AR z wciskanymi figurkami których nie można pomalować. Dla tych gier trzeba rozważyć czy nie kupić pełnych insertów, dla wiedzmina ja nie rozważam żadnej innej zamiany niż wspomniana tacka - bo korzyść znikoma, a ceny insertów są znaczące (ostatnio brałem Massive Darkness 2 All-in z fancy but functional).

PS. Przyczepić się można zawsze, ale to czyste "czepialstwo" - GOB zrobiło dobrą robotę, kropka.
Nie rozumiem słów o złym wykonaniu kartonu big boxa, wg mnie jest dobry standard - gruby karton dodatkowo wzmocniony wewnętrznie (co jest podstawą na której osadzamy drugie pudło). Instrukcję jednak są na marnej jakości papieru - grubszy papier też by się zmieścił w big-boxie, więc sugerowałbym nie pisać głupot.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3382
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: psia.kostka »

Irr3versible pisze: 01 cze 2023, 01:30 Mogli też wliczyć w cenę karton, wielu wydawców uważa że insert ma tylko zabezpieczać na czas transportu do klienta - tak, również w wersjach KS.
Jako klient nie miałbyś nic do powiedzenia, mógłbyś marudzić i tyle.
Tyle, ze plastikowy insert z przykrywka jest wypracowany przez spolecznosc jako SG na KS.
Konkretnie to za wplacenie 1 370 000 euro. Wiec łaski nie robili :mrgreen:

Przyczepić się można zawsze, ale to czyste "czepialstwo" - GOB zrobiło dobrą robotę, kropka.
Zaraz, to jak ty piszesz swoje opinie, to sa bezdyskusyjne prawdy, i kropka?
Instrukcję jednak są na marnej jakości papieru - grubszy papier też by się zmieścił w big-boxie, więc sugerowałbym nie pisać głupot.
A jak forumowicze cos od siebie napisza w innym tonie, to sa glupoty?

Dla uscislenia, glupoty wygaduja osoby twierdzace, ze papier jest standard jak w innych grach, czy te ktore domniemuja, ze ciezar, koszt i obietosc grubego papieru instrukcji klocilby sie z kalaxowym BB?

Tu wcale nie chodzi o czepialstwo, zwyczajne obserwacje i dyskusje. Np taka:
Stawiam teze, ze w trakcie prac nad BB idea wygodnego transportu "połówek" niestety upadla. Wszystkie karty sa w jednym miejscu, figurki wymieszane w tackach. Czyli na spotkanie wyjazdowe i tak trzeba brac obie polowki. Ten podzial moze miec atut, ze wygodniej operowac mniejszymi czesciami, niz jednym wielkim szescianem. Beda tez tylko dwie pokrywki/pudelka w trakcie setupu gry, zamiast pieciu. Dokupienie insertu dedykowanego kartom/calosci nic w tej kwestii nie zmieni.

Natomiast osobne pudelka daja kompletna swobode co i kiedy zabieram. Cena za te swobode jest wieksza objetosc (nie upchnie sie wszystko w okienko kalaxa), Eredin i 3 Ex potwory w osobnych, dosztukowanych pudelkach, moze dodatkowe kosci i monety tez luzem.

BB dodaje troche splendoru, bo jest niedostepny i mozna go bylo wybrac bezkosztowo, co tez dla wielu bylo pewna zacheta/okazja. Ale na moje oko (po powyzszych rozkminach i wypowiedziach posiadaczy) wydaje sie mniej praktyczny. I mowie to jako jego przyszly wlasciciel ;) Pewnie gdybym mial BB juz u siebie, to probowalbym go opylic w tych goracych obecnie cenach i dokupil osobne pudelka w rebelu z rabatami. Bo wsparlem tez golego deluxa+SG wlasnie po to by nie decydowac w ciemno co bedzie lepsze lub czy magowie maja sens w tej grze 8)
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 965
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 233 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Moonday »

Czytając opinie niektórych graczy zaczynam się zastanawiać, czy my żyjemy na tym samym świecie. Dostaliśmy grę zapakowaną w dwóch wariantach i każdy mógł sobie wybrać co woli, bez opłacania dodatkowych kosztów. Jasne, koszty są wliczone w cenę gry, ale tak jest z każdym razem jak kupujemy jakikolwiek produkt. Tu w cenie gry dostaliśmy coś ekstra, na co żaden z innych wydawców się nie odważył, mimo, że Wiedźmin wcale nie kosztuje więcej niż inne podobne gry. Jak sięgam pamięcią, to opcja big box zawsze była dodatkowo płatna (w czasie kampanii lub już po niej) ale i tak znajdą się gracze szukający dziury w całym. Dla mnie dyskusja na temat jakości insertu/pudła jest daremna i nie mam już zamiaru brać w niej udziału. Każdy ma swoje oczy i swoje doświadczenia, więc może sam sobie porównać do innych gier/kampanii. Jak ktoś próbuje mi wmówić, że białe jest czarne, to musi bardziej się postarać.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: polwac »

Ja właśnie wybrałem BB z praktycznego punktu widzenia. Nie dlatego, że łatwiej się go transportuje, ale dlatego, że mi na półce mniej miejsca zajmie.
I tak w 99,99% będziemy w niego grali u mnie, więc odpada problem transportu. Za to miejsce zawsze w cenie.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 637
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 243 times
Been thanked: 355 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Nilis »

Irr3versible pisze: 01 cze 2023, 01:30
Pozostałe wypraski są bardzo dobre, sztywne i dobrze zabezpieczają figurki (nie ma żadnego wcisku, co jest plagą dyskwalifikującą produkty AR)
Mam Nemesis i żadna figurka w insercie nie wchodzi na wcisk. wwkłada się je luźno i dobrze się przechowują. Czyba że AR to jakiś inny skrót to przepraszam.
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 985
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 619 times
Been thanked: 541 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Irr3versible »

psia.kostka pisze: 01 cze 2023, 04:27
Spoiler:
Napisałem swój komentarz po empirycznym doświadczeniu z Wiedźminem (co jak rozumiem Ciebie dopiero czeka, nie wątpię że wtedy również będziesz dzierżył palmę pierwszeństwa w heheszkowaniu) jak i dziesiątkami innych gier z KS podając przykłady najbliższej konkurencji. Nie odnosisz się do konkurencji, nadal nie mając własnego doświadczenia, obalasz moją wypowiedź, że niby twierdzę "moje jest ważniejsze". Można i tak, merytorycznie.

Gdy jednak odnosisz się, że zarzucam innym forumowiczom pisanie głupot, sprostuję Cię podając konkretny cytat z osoby, która według mnie napisała głupotę:
Powodem pewnie jest cena grubego papieru + ciezar grubego papieru + ograniczona objetosc BigBoxa, w ktorym nic juz sie nie miesci.

Czyli kolejny kompromis, aby powstal darmowy BB.
To chyba nawet Twój wpis ;)

SG do którego się odnosisz mówi o plastikowych insertach z pokrywką - takie jakich wiele w big boxie i spełniają swoja rolę doskonale.
Jak wspomniałem, według mnie są lepsze niż popularna konkurencja, choćby dlatego że nie ma figurek na ścisk (a te jednak nie łamią się w podróży, czyli dobrze chronią zawartość). Ja zdecydowałem się na BB, jestem zadowolony, dopłata pewnie poniżej 100 PLN żebym był zadowolony w pełni (karty i żetony).
Nilis pisze: 01 cze 2023, 09:24
Irr3versible pisze: 01 cze 2023, 01:30
Pozostałe wypraski są bardzo dobre, sztywne i dobrze zabezpieczają figurki (nie ma żadnego wcisku, co jest plagą dyskwalifikującą produkty AR)
Mam Nemesis i żadna figurka w insercie nie wchodzi na wcisk. wwkłada się je luźno i dobrze się przechowują. Czyba że AR to jakiś inny skrót to przepraszam.
O Awaken Realms mi chodziło, dobrze odczytałeś. Sprawdziłem specjalnie przed momentem.
Monsters of Avalon - wciskane w wypraskę figurki
Creatures of Etherfields - wciskane w wypraskę figurki
Etherfields core box - wciskane w wypraskę figurki
Nemesisów nie sprawdzę, bo posiadam do obie gry dedykowane inserty 3rd party (obie kupione na zbiórkach forumowych, więc do sprawdzenia że nie ściemniam ;) )
Awatar użytkownika
goldsun
Posty: 563
Rejestracja: 11 cze 2021, 10:11
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 16 times
Been thanked: 196 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: goldsun »

Irr3versible pisze: 01 cze 2023, 09:40
Nilis pisze: 01 cze 2023, 09:24
Irr3versible pisze: 01 cze 2023, 01:30
Pozostałe wypraski są bardzo dobre, sztywne i dobrze zabezpieczają figurki (nie ma żadnego wcisku, co jest plagą dyskwalifikującą produkty AR)
Mam Nemesis i żadna figurka w insercie nie wchodzi na wcisk. wwkłada się je luźno i dobrze się przechowują. Czyba że AR to jakiś inny skrót to przepraszam.
O Awaken Realms mi chodziło, dobrze odczytałeś. Sprawdziłem specjalnie przed momentem.
Monsters of Avalon - wciskane w wypraskę figurki
Creatures of Etherfields - wciskane w wypraskę figurki
Etherfields core box - wciskane w wypraskę figurki
Nemesisów nie sprawdzę, bo posiadam do obie gry dedykowane inserty 3rd party (obie kupione na zbiórkach forumowych, więc do sprawdzenia że nie ściemniam ;) )
To ja odpowiem za Nemesis: Lockdown - wszystkie figurki w insercie wchodzą podstawką "na wcisk".
Co ma o tyle znaczenie, ze nie da się w taki insert wsadzić figurek graczy z kolorowymi nakładkami.
Byłem tym bardzo zawiedziony, chociaż już się przyzwyczaiłem.
Dla potworów to aż takiego znaczenia nie ma, chociaż niektóre też kojarzę, że poza podstawką wciskane mają też jakieś kończyny/cokolwiek, żeby się bardziej trzymały.

W Wiedźminie od razu to sprawdziłem i mam ładnie figurki od razu z kolorowymi nakładkami w insercie.
--
Dołączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3382
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: psia.kostka »

Irr3versible pisze: 01 cze 2023, 09:40 nie wątpię że wtedy również będziesz dzierżył palmę pierwszeństwa w heheszkowaniu


niby twierdzę "moje jest ważniejsze". Można i tak, merytorycznie.
Sympatycznie to nie dyskutujesz jak moje wpisy komentujesz jako glupoty i heheszki.

Merytorycznie to podalem, ze zaplacilismy za plastikowy insert na wspieraczce, a Ty "straszysz" ze mogli dac karton i dzielne GoB. To nieprawda.

Skoro jest miejsce w BB na dwa razy grubsze i ciezsze broszury, to czemu dostalismy na "ulotkowym" papierze?

Daj swoje wyjasnienie, skoro moja interpretacja to glupoty.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 665
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 72 times
Been thanked: 151 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Tyrek »

Ciekawe kiedy w tym temacie doczekamy się opisów wrażeń z rozgrywek :roll:
Banan91PL
Posty: 21
Rejestracja: 16 gru 2022, 00:22
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: Banan91PL »

Wczoraj grałem wrażenia bardzo pozytywne na 4 osoby rzeczywiście trochę był downtime ale do przeżycia . Na początku fajnie każdy podróżował szukał zadań ale później jak się dopakowalismy to miałem wrażenie ze nikt już nie zwracał uwagi ze gdzieś czeka zadanie. W podstawce figurki potworów wyglądają fajnie ale tylko stoją wiec w sumie dodatkowy plastik i tracenie czasu na szukanie figurek . W dodatkach figurki maja sens jak
Np legendarne łowy ale myśle ze w podstawce spokojnie wystarczy wersja podstawowa z żetonami . Jak dla mnie wrażenia bardzo pozytywne , podstawka za te 269 jak najbardziej nikt się nie zawiedzie aha i rzeczywiście bez Adventure packu trochę bieda jak chcecie grać czesciej

Kościany poker spoko ale jak gracie na 4 i wiedzmin walczy z wiedzminem to naprawdę można się naczekac tak samo jak walka wiedźmina z potworem. Duża losowość i tez brak konsekwencji za poniesiona porażkę , w sumie nie da się zginąć
kamilstany
Posty: 136
Rejestracja: 10 maja 2018, 14:47
Has thanked: 39 times
Been thanked: 64 times

Re: Wiedźmin: Stary Świat / The Witcher: Old World (Łukasz Woźniak)

Post autor: kamilstany »

Wrażenia po pierwszej nie pełnej rozgrywce

Podstawka sama w sobie ma bardzo mało contentu.
Dopiero z strech goalami robi się gra kompletna (mutageny, petardy i wiecej kart przygód)


Gra to typowy wyścig, kto pierwszy ten lepszy :D
Początkowo fajnie się eksploruje mapę, ale już widzę że to będzie wyglądało tak:
Dopakuj postać i leć na potwora, dopakuj leć na kolejnego, wbijasz 5 poziom umiejki walka z innym i GG

Na tę chwilę często zaglądałem do instrukcji, downtime też robił swoje i strasznie mi to przypominało pod tym względem TALISMAN :/
że ta gra może się taaak ciągnąć ;/

Partia była na 2 osoby.
Na 3 pewnie też zagram ale w wiekszym składzie nie wyobrażam sobie grania
ODPOWIEDZ