Skany Labirynt Śmierci / Citadel of Blood poproszę

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Bialogwardzista
Posty: 123
Rejestracja: 22 paź 2008, 09:14

Skany Labirynt Śmierci / Citadel of Blood poproszę

Post autor: Bialogwardzista »

Jak w tytule. Najlepiej polska wersja, ale angielska tez moze byc.

Link z jakiegos rapidshare badz moj b.pojemny mail whiskeyrum 'wstaw małpę' gmail.com

z góry dziękuje za pomoc
Ostatnio zmieniony 10 sie 2009, 09:47 przez Bialogwardzista, łącznie zmieniany 1 raz.
adam.lakomy
Posty: 239
Rejestracja: 31 paź 2007, 18:30
Lokalizacja: Gliwice

Re: Skany 'Labirynt Śmierci' poproszę

Post autor: adam.lakomy »

A to to nie jest piractwo?

Ja rozumiem, tłumaczenia instrukcji czy kart...

Ale skan planszy?
Awatar użytkownika
Bialogwardzista
Posty: 123
Rejestracja: 22 paź 2008, 09:14

Re: Skany 'Labirynt Śmierci' poproszę

Post autor: Bialogwardzista »

Firma nie istnieje dwadziescia lat, ta gra jest trudno dostepna i nikt nie uzywa skanow w celach komercyjnych. Tak wiec nie jest. A planszy w labiryncie smierci nie ma :wink:

Dalej aktualne.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Skany 'Labirynt Śmierci' poproszę

Post autor: Jacek_PL »

adam.lakomy pisze:A to to nie jest piractwo?
Piractwo to było jak Encore wydało tą grę bez zgody twórców.
Awatar użytkownika
Bialogwardzista
Posty: 123
Rejestracja: 22 paź 2008, 09:14

Re: Skany 'Labirynt Śmierci' poproszę

Post autor: Bialogwardzista »

O własnie, gra w wersji orginalnej nazywa sie citadel of blood.

To byly czasy :!: Te wedliny, oranzady, kazdy mial prace i jeszcze mozna bylo wydawac gry bez zadnych licencji :D
adam.lakomy
Posty: 239
Rejestracja: 31 paź 2007, 18:30
Lokalizacja: Gliwice

Re: Skany Labirynt Śmierci / Citadel of Blood poproszę

Post autor: adam.lakomy »

Nie jestem przekonany czy to piractwem dalej nie jest...

Firma nie istnieje, owszem, ukradła "wydała bez pozwolenia właściciela praw własności intelektualnej i majątkowej" to innej firmie, jasne ale teraz rozumujecie w sposób mniej więcej taki:

ja nie kradnę "kopiuje bez zgody właściciela praw intelektualnych i majątkowych", to oni ukradli skopiowali bez zgody właściciela praw intelektualnych i majątkowych" , ja tylko skanuje od złodziei wydawnictwa, które zeskanowało bez zgody właściciela praw intelektualnych i majątkowych...

Ale każdy ma swoje sumienie

EDIT> Teraz lepiej?? Przecież skoro prawo Polskie pozwalało...
Ostatnio zmieniony 10 sie 2009, 14:29 przez adam.lakomy, łącznie zmieniany 1 raz.
Maddas
Posty: 178
Rejestracja: 21 lis 2008, 15:17
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 3 times

Re: Skany Labirynt Śmierci / Citadel of Blood poproszę

Post autor: Maddas »

Moim zdaniem nie powinieneś wyzywać ich od złodziei.
Takie prawo było w tamtych czasach, więc było to legalne.
Pozdrawiam Maddas
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Skany Labirynt Śmierci / Citadel of Blood poproszę

Post autor: Dzej »

Maddas pisze:Moim zdaniem nie powinieneś wyzywać ich od złodziei.
Takie prawo było w tamtych czasach, więc było to legalne.
Pozdrawiam Maddas
Dziwne masz podejście maddasie.Wyobrażasz sobie że robisz jakąś grę, poświęcasz swój czas i pomysł a potem ktoś za darmo ją wydaje ? :shock:
Czyli jak rozumiem nie jest złodziejem bo w prawie nie ma takiego akapitu ? :)
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Cogito
Posty: 140
Rejestracja: 10 lip 2006, 17:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skany Labirynt Śmierci / Citadel of Blood poproszę

Post autor: Cogito »

A co? Może Wasza opinia ma być wyznacznikiem co jest dozwolone a co jest złodziejstwem... Dosyć to aroganckie - obowiązujące prawo wydaje się być bardziej wiarygodne. No i stwierdzanie, że ktoś coś ukradł, również wymaga potwierdzenia przez obowiązujące prawo...
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Skany Labirynt Śmierci / Citadel of Blood poproszę

Post autor: Dzej »

Cogito pisze:A co? Może Wasza opinia ma być wyznacznikiem co jest dozwolone a co jest złodziejstwem... Dosyć to aroganckie - obowiązujące prawo wydaje się być bardziej wiarygodne. No i stwierdzanie, że ktoś coś ukradł, również wymaga potwierdzenia przez obowiązujące prawo...
A gdzie ja sugerowałem że moja opinia jest wyznacznikiem?

Dla mnie wydanie kogoś gry nie płacąc za prawa autorskie to zwykłe złodziejstwo.Nie interesuje mnie czy gra była świetna i czy dużo wniosła do środowiska planszówkowego(to tak na przyszłość)A moją opinię bazuje na tym jak myślę a nie o tym co prawo pisze. Idąc drogą waszej dedukcji to i niewolnictwo było kiedyś dobre bo było regulowane prawnie :D

p.s brak regulacji prawnej nie zwalnia od myślenia i szanowania czyjejś pracy :wink:
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Maddas
Posty: 178
Rejestracja: 21 lis 2008, 15:17
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 3 times

Re: Skany Labirynt Śmierci / Citadel of Blood poproszę

Post autor: Maddas »

Dziwne masz podejście maddasie.Wyobrażasz sobie że robisz jakąś grę, poświęcasz swój czas i pomysł a potem ktoś za darmo ją wydaje ? :shock:
Czyli jak rozumiem nie jest złodziejem bo w prawie nie ma takiego akapitu ? :)
Nie o to mi chodzi.
W tamtych czasach to było legalne, obecnie nie jest.
Chociaż są kraje, w których podobne praktyki są dozwolone.
adam.lakomy
Posty: 239
Rejestracja: 31 paź 2007, 18:30
Lokalizacja: Gliwice

Re: Skany Labirynt Śmierci / Citadel of Blood poproszę

Post autor: adam.lakomy »

Cogito pisze:A co? Może Wasza opinia ma być wyznacznikiem co jest dozwolone a co jest złodziejstwem... Dosyć to aroganckie - obowiązujące prawo wydaje się być bardziej wiarygodne. No i stwierdzanie, że ktoś coś ukradł, również wymaga potwierdzenia przez obowiązujące prawo...

Moja opinia jak słusznie zauważyłeś, jest moja, i za taką ją uważam... Ja jej nikomu nie narzucam... Mam również prawo ją wyrazić. Aroganckie natomiast jest mówienie, że wszystko jest ok, bo ułomne prawo na to pozwala, a raczej tego nie zabrania... Masz racje, nie mam potwierdzenia, że ktoś został skazany prawomocnym wyrokiem i przepraszam za użycie takiego określenia. Wyedytowałem swojego poprzedniego posta, który teraz nikogo nie obraża.
Ostatnio zmieniony 10 sie 2009, 14:35 przez adam.lakomy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Skany Labirynt Śmierci / Citadel of Blood poproszę

Post autor: Dzej »

Dziwne to czasy były w takim razie :wink:

Świetna edycja Adamie :D
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Maddas
Posty: 178
Rejestracja: 21 lis 2008, 15:17
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 3 times

Re: Skany Labirynt Śmierci / Citadel of Blood poproszę

Post autor: Maddas »

Adam, to tak jak w skeczu kabaretu Tey "nie traktor się popsuł, tylko koło się popsuło, przestań siać defektyzm."
Niby to samo, a inaczej brzmi.
Awatar użytkownika
Bialogwardzista
Posty: 123
Rejestracja: 22 paź 2008, 09:14

Re: Skany Labirynt Śmierci / Citadel of Blood poproszę

Post autor: Bialogwardzista »

Łuhuuu...

Chyba w swojej wspaniałej dyskusji przesloniliscie meritum - czyli skany dla mnie.
Ciagle ich nie mam. A juz pamietam kiedys sciagalem z forum, ale szlag je trafil na tym komputerze. Teraz juz je wydrukuje.
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Re: Skany Labirynt Śmierci / Citadel of Blood poproszę

Post autor: Wilk »

Poza tym dyskusja zaczyna być coraz mniej merytoryczna: wydać bez zgody, czerpiąc z tego potem jakieś korzyści a nieodpłatnie udostępnić komuś skany/ skopiować coś, to z punktu widzenia prawa autorskiego dwie diametralnie odmienne rzeczy i nie jest wcale oczywiste, że to drugie jest przestępstwem (choć, rzecz jasna, może być to sytuacja problematyczna i wiele zależy od konkretnego przypadku). Nie mówiąc już o tym, że wyzywanie ENCORE od złodziei i tak jest, jak zauważył Maddas, delikatnie mówiąc pochopne, jako że prawo nie działa wstecz. Owszem, ja się rozczarowałem swego czasu srodze, gdy, zdaje się, Pancho z Michałem Stajszczakiem uświadomili mi, że wiele z ich gier to były de facto (choć nie de iure) plagiaty (wcześniej o tym nie wiedziałem), ale ja tam nie narzekam na to, że w tamtych czasach ogólnej bryndzy mogłem w nie pograć.
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Skany Labirynt Śmierci / Citadel of Blood poproszę

Post autor: zephyr »

Prawa autorskie i własność intelektualna to dość śliski temat jako że twórczość generalnie bazuje na poprzednich dziełach i mniejsze albo większe zaporzyczenia i inspiracje zawsze się będą pojawiać, z drugiej strony skopiowanie czyjegoś pomysłu nie wnosząc nic od siebie i wydanie jako własny twór nie jest czymś fajnym dla twórcy.

W skrajnych przypadkach zwykle nie ma problemów, ale czasami ciężko jest wyznaczyć granicę.

Swoja drogą prawo autorskie nie chroni pomysłu, ale konkretną twórczą realizację pomysłu.

Wydaje mi się że aspekt zysków z komercyjnej działalności nie ma dużo do rzeczy przy prawie autorskim. Twórca może podzielić się swoimi prawami do danego dzieła. Jeśli nie wyrazi zgody to niezależnie od faktu czy ktoś na tym zarabia czy nie złamano jego prawa, z tym że wysokość kary jest uzależniona od rynkowej wartości licencji na dany proceder.

W tym przypadku sprawa wydaje się wyjątkowo zawikłana. Jak rozumiem skopiowano grę w czasach kiedy nie było sensownego prawa i teraz ciężko powiedzieć jaki jest status tych materiałów.

Jeśli chodzi o kopiowanie mechaniki to nie wiem czy w ogóle są na to paragrafy, dziedzina jest na tyle niszowa że ustawodawcy mogli się nią nie zainteresować. Na pewno chronione są grafiki i pewnie tekst instrukcji (ale nie sens tylko forma)

[a przynajmniej tyle zapamiętałem z wykładów, nie znam się na prawie]

A mniej prawnie a bardziej zdroworozsądkowo to skoro nikt nie wydaje już tej gry to samoróbka nie wygląda szkodliwie. Jeżeli wydawca zbankrutował i nikt nie wykupił praw to być może grafiki również wolno publikować (nie wiem co prawo mówi w takim przypadku)
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Skany Labirynt Śmierci / Citadel of Blood poproszę

Post autor: Dabi »

To tak tylko offtopowo

Polska byłaby naprawdę dużo przyjemniejszym krajem aby taka praworządność wykazywana była na innych polach aktywności.

Zazwyczaj niestety z tym gorzej.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: Skany Labirynt Śmierci / Citadel of Blood poproszę

Post autor: MichalStajszczak »

Naruszenie prawa autorskiego chyba we wszystkich krajach karane jest nie z urzędu ale na wniosek poszkodowanego. Gdyby w latach 80-tych autor Citadel of Blood oskarżył firmę Encore o plagiat, to:
- najpierw poczekałby kilka lat, aż sprawa by wesła na wokandę
- mało prawdopodobne, by sprawę rozstrzygał kompetentny sędzia
- gdyby nawet wygrał sprawę, to odszkodowanie dostałby w złotówkach
- byłoby ono zapewne niższe niż koszty jakie musiałby ponieść
Awatar użytkownika
Bialogwardzista
Posty: 123
Rejestracja: 22 paź 2008, 09:14

Re: Skany Labirynt Śmierci / Citadel of Blood poproszę

Post autor: Bialogwardzista »

Ok sa skany, a raczej beda.

Od Pana C. , ktory pragnie pozostac anonimowy :wink:
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Skany Labirynt Śmierci / Citadel of Blood poproszę

Post autor: SeeM »

Kiedyś miałem stronkę ze skanami tego, co mi zostało z Labiryntu, Kupca, Rok 1920, Wojny o Pierścień, W Imieniu Ziemi i Odkrywców Nowych Światów. Gry były (poza Labiryntem właśnie) niemal kompletne i w niezłym stanie.

Gdyby ktoś miał to jeszcze, to mógłbym się dogadać w sprawie przesłania krążka dvd pocztą. Z padem kolejnego dysku skany zniknęły, a mają dla mnie wartość sentymentalną.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
Bialogwardzista
Posty: 123
Rejestracja: 22 paź 2008, 09:14

Re: Skany Labirynt Śmierci / Citadel of Blood poproszę

Post autor: Bialogwardzista »

Pamietam ta strone. Dziwilem sie wtedy, ze jest tam wojna polsko-bolszewicka. A raczej, ze jej nie ma jak i calej reszty bo nie dalo sie sciagnac tych plikow juz wtedy.
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1738
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 107 times
Been thanked: 27 times

Re: Skany Labirynt Śmierci / Citadel of Blood poproszę

Post autor: Tommy »

SeeM pisze:Kiedyś miałem stronkę ze skanami tego, co mi zostało z Labiryntu, Kupca, Rok 1920, Wojny o Pierścień, W Imieniu Ziemi i Odkrywców Nowych Światów. Gry były (poza Labiryntem właśnie) niemal kompletne i w niezłym stanie.

Gdyby ktoś miał to jeszcze, to mógłbym się dogadać w sprawie przesłania krążka dvd pocztą. Z padem kolejnego dysku skany zniknęły, a mają dla mnie wartość sentymentalną.
Posiadam bodajże 8 gier z tamtego okresu, w tym np. Wojnę o pierścień, odkrywcy nowych światów, Gwiezdny Kupiec w stanie MINT ale niestety obecnie nie mam dostępu do skanu... pomyślę, jak znajdę możliwość + czas.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
ODPOWIEDZ