Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 232
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: anonim »

Nie ma żadnych ograniczeń. Do każdego scenariusza losujesz postacie więc możesz spokojnie losować z tych 70.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 561
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 109 times
Been thanked: 202 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Zmij »

Moonz pisze: 28 sty 2023, 22:15 Od początku, bo mijam sie z wami. Czy postacie zawarte w Zombicide Complete Upgrade Pack moge wykorzystać dowolnie w podstawce 2 ed. Czy są jakieś ograniczenia, typu scenariusze? Pytanie może z czapki, ale nie grałem w tę grę, a planuje zakupy/kompletowanie.
Nie ma ograniczen, mozesz uzyc dowolnej z tych 70 postaci w kazdym scenariuszu w podstawce. Co wiecej mozesz tez dodac dodatkowe typy zombich do tali przeciwnikow ale tu juz by sie figurki przydaly (lub jakies proxy)
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Portal Games »

Cześć! Luty stanął pod znakiem Zombicide, bo... popełniliśmy felieton, który umieszczamy poniżej:


To się zdarza za ka-żdym jed-nym razem. Regularnie zapominam, jaka ta gra – Zombicide 2. ed. – jest sprytna!

Za każdym razem, gdy rozkładamy grę po dłuższej przerwie, gramy scenariusz i świetnie się bawimy, robiąc najbardziej odjechane rzeczy. “To my biegniemy dalej”. “Ja jeszcze skoczę po skrzynkę!”. “Lu, do cholery! Nie zostawaj tam sama”. “Ja nie dam rady?!”. Gramy, śmiejemy się i… przegrywamy.

Dopiero wtedy zaczynamy zastanawiać się nad taktyką. Przypominamy sobie, że tu nie chodzi o chaotyczne bieganie po planszy, tylko o stworzenie sprawnego oddziału, który wzajemnie się uzupełnia i wykorzystuje zdolności swoich członków. Dopiero w drugim podejściu gramy nie jak roztrzepana banda popaprańców, tylko jak ekipa do wygrywania w Zombicide.

Bo Zombicide to nie tylko radosne rozwalanie zombiaków, ale sprytna, taktyczna, zespołowa gra-łamigłówka. I dopiero gdy tak się za to zabierzemy, okazuje się, że w to Radosne Rozwalanie Zombiaków da się też wygrać!




A gdyby tego było mało, to przygotowaliśmy niezłą promkę na całą kolekcję Zombicide i połączyliśmy ją z dodatkowym kodem rabatowym na produkty Army Painter. Skorzystaliście? :)
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 431 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: tomp »

Napisałbym, że nikt nie spodziewałby się hiszpańskiej inkwizycji. Jak spojrzałem na tytuł to stwierdziłem, że hiszpańska inkwizycja musi tam się znaleźć :lol:

http://preorder.cmon.com/monty-python
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: kozz84 »

tomp pisze: 22 cze 2023, 21:37 Napisałbym, że nikt nie spodziewałby się hiszpańskiej inkwizycji. Jak spojrzałem na tytuł to stwierdziłem, że hiszpańska inkwizycja musi tam się znaleźć :lol:

http://preorder.cmon.com/monty-python
dlaczego? Do kogo jest to kierowane? Dział marketingu uznał, że monthy python jest tym IP, które ludzie chcą mieć w zombicide? Co będzie następne? Hiacynta Bukiet?
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: mmag »

kozz84 pisze: 22 cze 2023, 21:57 Do kogo jest to kierowane? Dział marketingu uznał, że monthy python jest tym IP, które ludzie chcą mieć w zombicide? Co będzie następne? Hiacynta Bukiet?
Eeee... Do każdej jednej osoby, która jednocześnie posiada Zombicide i lubi Monty Pythona? W zasadzie to nawet gdybym miał nigdy tego nie użyć w grze to i tak by mnie kusiło żeby wziąć dla samych figurek i możliwości ich pomalowania.

A jeżeli gdzieś tam są ludzie, którzy entuzjastycznie podeszliby do adaptacji Hiacynty Bukiet w Zombicide, to też nie widzę przeciwwskazań. Mnie to niepotrzebne, a ktoś byłby szczęśliwy. Kto chce ten kupi, a reszta wzruszy ramionami. Proste.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10920
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: japanczyk »

ja sie tylko zastanawiam dlaczego nie ma baby z wozkiem :P
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: kozz84 »

mmag pisze: 22 cze 2023, 23:17 Eeee... Do każdej jednej osoby, która jednocześnie posiada Zombicide i lubi Monty Pythona? W zasadzie to nawet gdybym miał nigdy tego nie użyć w grze to i tak by mnie kusiło żeby wziąć dla samych figurek i możliwości ich pomalowania.

A jeżeli gdzieś tam są ludzie, którzy entuzjastycznie podeszliby do adaptacji Hiacynty Bukiet w Zombicide, to też nie widzę przeciwwskazań. Mnie to niepotrzebne, a ktoś byłby szczęśliwy. Kto chce ten kupi, a reszta wzruszy ramionami. Proste.
Dla mnie jest to dziwny crossover, który nie ma absolutnie sensu. Fakt, ze ktoś lubi jedno i drugie nie oznacza, ze trzeba to mieszać. Lubię gwiezdne wojny i władcę. Czy wyczekuje na crossover SW/LOTR? Nie, ponieważ to są odrębne produkty, które nie maja punktu zaczepienia. Tak samo zombicide i monthy python.

IMO jest to największa głupota jaką słyszałem od czasu zestawu dr who do Magica.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10920
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: japanczyk »

Ale w czym problem?
Ja siedoskonale bawię w Zombicide postaciami ze Stranger things, Big Bang Theory czy ostatnimi Batmanami
Czekam na Boys i Supernatural i walczę z chodzącym Kaktusem w dead or alive
W czym problem :-D
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: kozz84 »

Najwyraźniej ludzi to kreci. Całkowicie arbitralne mieszanie seriali, gier, filmów, książek. Taka zabawa różnymi zestawami Lego.

Mnie osobiście nigdy to nie kręciło. Nie interesuje mnie, kto wygra: Batman czy jedenastka; barlog czy obi wan itp. Nie rozumiem też co ludzi widzą fajnego w graniu w elder scrolls z latającą lokomotywą tomek (oprócz śmiesznych memów).

Lubię gdy jest jakaś spójność w danej IP a wszystkie te crossovery to w mojej ocenie tylko i wyłącznie rzut na kasę.
Awatar użytkownika
Siersciu
Posty: 165
Rejestracja: 26 kwie 2020, 01:02
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 176 times
Been thanked: 53 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Siersciu »

kozz84 pisze: 23 cze 2023, 00:17
Lubię gdy jest jakaś spójność w danej IP a wszystkie te crossovery to w mojej ocenie tylko i wyłącznie rzut na kasę.
Też lubię spójność w tematyce gier, ale akurat w Zombicide te wszystkie crossovery mi nie przeszkadzają i uważam, że są świetne. Jest też mnóstwo nieoficjalnych dodatków (np. ekipa ze Scooby-Doo :) do znalezienia w internecie.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Mr_Fisq »

Ależ to jest Totalnie Bez Sensu!

Chyba wezmę dla samych figurek :mrgreen:
Szkoda że nie ma mini dodatku Monty Python and the Holy Grail - brałbym bez zastanowienia. Mieszanie Zombicide z Latającym Cyrkiem to już takie trochę meh dla mnie, ale jw. figurki do pomalowania... z Pythonami... Zbiórkę ktoś?
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2047
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 337 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: walkingdead »

Mr_Fisq pisze: 23 cze 2023, 07:18 Ależ to jest Totalnie Bez Sensu!

Chyba wezmę dla samych figurek :mrgreen:
Szkoda że nie ma mini dodatku Monty Python and the Holy Grail - brałbym bez zastanowienia. Mieszanie Zombicide z Latającym Cyrkiem to już takie trochę meh dla mnie, ale jw. figurki do pomalowania... z Pythonami... Zbiórkę ktoś?
Mam ten sam dylemat :mrgreen:
Nawet nie mam Z2ed.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Mr_Fisq »

walkingdead pisze: 23 cze 2023, 07:33 Mam ten sam dylemat :mrgreen:
Nawet nie mam Z2ed.
Też nie mam Z:2ed.
Za to dysponuję doświadczeniem w kupowaniu Zombicide dla figurek (do użycia z grami niezależnymi figurkowo) - precedens już jest :mrgreen:

Natomiast tu większość figurek jest zupełnie od czapy i do niczego poza kolekcjonowaniem i malowaniem mi się nie przyda...

No może Inkwizycji użyje się gdzieś jako kultystów, ew. babcie można użyć w podobny sposób... Ale reszta O.o
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
MgK1989
Posty: 320
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 53 times
Been thanked: 125 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: MgK1989 »

No ale ta wielka stopa…taka ładna stopa:p
Awatar użytkownika
Velsu
Posty: 150
Rejestracja: 19 kwie 2023, 18:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 37 times
Been thanked: 3 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Velsu »

Nie wiem czy to odpowiedni temat, ale chciałem zapytać jak najlepiej ugryzć Zombicide jak sie jest laikiem w serii? Strasznie dużo tych edycji, do tego są wersje KS i sklepowe itp.

Lepiej polować na wersje KS po angielsku bo może nie wszystko jest wydawane u nas? To są oddzielne gry (nie wiem, marvel zombies, black plague, white cos tam, night of living dead) czy wszystko jeden ekosystem do łączenia razem? Jest sens mieszania zestawów PL i ENG?

Jak ze wspieraniem aktualnych kampanii czy jak sie do tej pory nie zbieralo "wszystkiego" to nie ma sensu?
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 561
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 109 times
Been thanked: 202 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Zmij »

Velsu pisze: 17 wrz 2023, 11:45 Nie wiem czy to odpowiedni temat, ale chciałem zapytać jak najlepiej ugryzć Zombicide jak sie jest laikiem w serii? Strasznie dużo tych edycji, do tego są wersje KS i sklepowe itp.

Lepiej polować na wersje KS po angielsku bo może nie wszystko jest wydawane u nas? To są oddzielne gry (nie wiem, marvel zombies, black plague, white cos tam, night of living dead) czy wszystko jeden ekosystem do łączenia razem? Jest sens mieszania zestawów PL i ENG?

Jak ze wspieraniem aktualnych kampanii czy jak sie do tej pory nie zbieralo "wszystkiego" to nie ma sensu?
Wybierz odpowiadajacy Ci setting i kupuj dodatki tylko do niego jako ze nie mozna mieszac miedzy settingami komponentow, czyli np podoba Ci sie wersja SF to kupujesz podstawke Invader i opcjonalnie Dark side, Black ops i pomniejsze dodatki do tej wersji i mozesz je wtedy dowolnie mieszac w sumie jezyk nie jest zbyt istotny bo tekstu niewiele wiec spokojnie mozna ang/pl mieszac wg mnie.
Najwiecej wydali do wspolczesnej wersji bo az 4 podstawki (1st edt sezony 1-3 + 2edt) i multum wiekszych i mniejszych dodatkow, tu polecam 2 edycje + dodatkowych zombich z pierwszej jak toksyczne zombie, berserki, psy i kruki z tym ze do takiego mieszania potrzebny Ci jeszcze Upgrade kit tak wiec jest z tym zabawy (i sporo kosztow)
antonio3333
Posty: 699
Rejestracja: 19 lip 2021, 01:52
Has thanked: 42 times
Been thanked: 68 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: antonio3333 »

Ja ogólnie polecam 2nd Edition. Mi jakoś bardziej podpasował setting, natomiast od Black Plague się odbiłem. Teraz zaryzykowałem i zamówiłem White Death z kickstartera i jestem ciekaw czy się odbiję tak samo jak przy Black Plague, czy wsiąknę w to całkowicie. Ja całym serduszkiem polecam 2nd Edition, wydaje mi się, że jest chyba najbardziej prosta od reszty, choć nie grałem jeszcze w Invader, a w sumie taki klimat również mi pasuje :)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10920
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: japanczyk »

Velsu pisze: 17 wrz 2023, 11:45 Nie wiem czy to odpowiedni temat, ale chciałem zapytać jak najlepiej ugryzć Zombicide jak sie jest laikiem w serii? Strasznie dużo tych edycji, do tego są wersje KS i sklepowe itp.

Lepiej polować na wersje KS po angielsku bo może nie wszystko jest wydawane u nas? To są oddzielne gry (nie wiem, marvel zombies, black plague, white cos tam, night of living dead) czy wszystko jeden ekosystem do łączenia razem? Jest sens mieszania zestawów PL i ENG?

Jak ze wspieraniem aktualnych kampanii czy jak sie do tej pory nie zbieralo "wszystkiego" to nie ma sensu?
1. Polecam sprawdzic setting ktory ci odpowiada, ale!
2. Miej na uwadze, ze pomimo drobnych roznic pomiedzy zasadami, w kazda iteracje gra sie jednak ciut inaczej i sa inne odczucia

Ja zaczalem serie od Invadera, od Black Plague i Green Horde sie odbilem pomimo, ze uwielbiam fantasy, 2nd Edition jest fajne bo miescie sie tu wszystko z zakresu modern, sci-fi i pulp, Undead or Alive ma naprawde ciekawa mechanike, ktora nadala grze nowego blasku, a najlepsze i tak jest Marvel Zombies, ktore de facto juz Zombicide nie jest, a jedynie Zombicide Game ;-)
Awatar użytkownika
Velsu
Posty: 150
Rejestracja: 19 kwie 2023, 18:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 37 times
Been thanked: 3 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Velsu »

Dzieki za rady, czyli po prostu musze znalezc setting/serie która mnie zainteresuje, kupić base game i zobaczyć czy siądzie i potem ewentualnie kombinować.
japanczyk pisze: 17 wrz 2023, 12:16 a najlepsze i tak jest Marvel Zombies, ktore de facto juz Zombicide nie jest, a jedynie Zombicide Game ;-)
No własnie Marvel Zombies mnie najbardziej zainteresowało, ale tutaj też sie pogubiłem. Jest jakies Marvel Zombies Rewolucja Bohaterów (ma byc w PL niedługo), jest jakis Marvel Zombies... po prostu Marvel Zombies i chyba na BGG nazywaja to "core boxem", ale w sklepach przy Rewolucji Bohaterów już nie jest napisane ze wymagana jest podstawka bo to samodzielna gra i ja już głupieje XD
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10920
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: japanczyk »

Rewolucja bohaterow to taka Empikowa tansza wersja - raz ze grasz bohaterami, dwa ze zamiast figurek zombie masz standees oraz 3, zamiast 9-10 kafelkow masz tylko 4
Awatar użytkownika
Prus
Posty: 85
Rejestracja: 01 sie 2019, 12:17
Has thanked: 29 times
Been thanked: 37 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Prus »

Ogłoszenie parafialne - wczoraj widziałem na olx małe zestawy do jedynki (w dobrej wg mnie cenie), które można konwertować do dwójki. Toksyczni, Wściekli i inne, których nie znam. Ja z takich korzystam i bardzo sobie chwalę za poprawę grywalności.
I zaznaczam, nie ja to sprzedaję.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 871
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: Dako »

CMON zapowiedział nową kampanię do Zombicide: 2nd Edition ;)

Obrazek

Film z CMON Expo w Bangkoku niestety słaba jakoś dźwięku
MgK1989
Posty: 320
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 53 times
Been thanked: 125 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: MgK1989 »

A będzie mechanika palenia samochodów?:)
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Zombicide: 2nd Edition / 2 Edycja (Raphaël Guiton, Jean-Baptiste Lullien, Nicolas Raoult)

Post autor: KOSHI »

Może będzie to coś ciekawszego niż Rio Z Janeiro. Tam nie widziałem nic ciekawego. Ogólnie to chyba najlepszy Fort jako kampania.
ODPOWIEDZ