Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
baradnor
Posty: 80
Rejestracja: 04 mar 2022, 11:14
Has thanked: 42 times
Been thanked: 10 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: baradnor »

Awatar użytkownika
waadimch
Posty: 201
Rejestracja: 23 sty 2017, 20:37
Has thanked: 10 times
Been thanked: 16 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: waadimch »

MofM 2 działała na androidzie może komuś się przyda. Należ sciągnać wersje MofM 1.8.8 i apka valkilrie działa juz bez problemu.
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: jediwolf »

Myślicie, że FFG wróci jeszcze do wydawania nowych dodatków i wsparcia gry? Ostatnio z ekipą wróciliśmy do Posiadłości i kurde jaka ta gra jest dobra.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Ardel12 »

jediwolf pisze: 06 kwie 2023, 12:20 Myślicie, że FFG wróci jeszcze do wydawania nowych dodatków i wsparcia gry? Ostatnio z ekipą wróciliśmy do Posiadłości i kurde jaka ta gra jest dobra.
Po takim czasie od ostatniego dodatku to bym prędzej spodziewał się 3ED niż kolejnego dodatku.
Obecny content jest spory a jak zainstalujesz sobie Valkirie to masz jeszcze więcej scenariuszy.
Faello
Posty: 205
Rejestracja: 13 sie 2008, 09:53
Has thanked: 29 times
Been thanked: 49 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Faello »

jediwolf pisze: 06 kwie 2023, 12:20 Myślicie, że FFG wróci jeszcze do wydawania nowych dodatków i wsparcia gry? Ostatnio z ekipą wróciliśmy do Posiadłości i kurde jaka ta gra jest dobra.
Gra jest świetna, ale linia tego produktu jest zamknięta, jeżeli wyjdzie nowa edycja to raczej w bardziej skondensowanej formie podobnej do JttME czy nowego Descenta (od czasu przejęcia FFG przez Asmodee zmieniła im sie polityka wydawnicza na gry z figurkami i teraz - także ze względu na koszty produkcji - mocniej targetują na karcianki wszelkiej maści).
venomik
Posty: 542
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 236 times
Been thanked: 252 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: venomik »

jediwolf pisze: 06 kwie 2023, 12:20 Myślicie, że FFG wróci jeszcze do wydawania nowych dodatków i wsparcia gry? Ostatnio z ekipą wróciliśmy do Posiadłości i kurde jaka ta gra jest dobra.
A macie juz ograne wszystko, razem z dodatkami? :o
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Ardel12 »

venomik pisze: 15 kwie 2023, 21:04
jediwolf pisze: 06 kwie 2023, 12:20 Myślicie, że FFG wróci jeszcze do wydawania nowych dodatków i wsparcia gry? Ostatnio z ekipą wróciliśmy do Posiadłości i kurde jaka ta gra jest dobra.
A macie juz ograne wszystko, razem z dodatkami? :o
Po takim czasie na rynku to ciężko nie miec. Ja to większość po 2x nawet a miałem dodatkowe scenariusze za pierwszą edycję oraz kupiłem te bonusowe. Aż tak dużo ich nie ma jak się kupowało i ogrywalo na bieżąco. U mnie niestety stała się polkownikiem. W 2os średnio mi sie podoba. Brakuje ekipy by pograć w 4.
Faello
Posty: 205
Rejestracja: 13 sie 2008, 09:53
Has thanked: 29 times
Been thanked: 49 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Faello »

Ardel12 pisze: 15 kwie 2023, 22:33
venomik pisze: 15 kwie 2023, 21:04
jediwolf pisze: 06 kwie 2023, 12:20 Myślicie, że FFG wróci jeszcze do wydawania nowych dodatków i wsparcia gry? Ostatnio z ekipą wróciliśmy do Posiadłości i kurde jaka ta gra jest dobra.
A macie juz ograne wszystko, razem z dodatkami? :o
Po takim czasie na rynku to ciężko nie miec. Ja to większość po 2x nawet a miałem dodatkowe scenariusze za pierwszą edycję oraz kupiłem te bonusowe. Aż tak dużo ich nie ma jak się kupowało i ogrywalo na bieżąco. U mnie niestety stała się polkownikiem. W 2os średnio mi sie podoba. Brakuje ekipy by pograć w 4.
Ja gram głównie solo i gra daje radę.
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: gogovsky »

venomik pisze: 15 kwie 2023, 21:04
jediwolf pisze: 06 kwie 2023, 12:20 Myślicie, że FFG wróci jeszcze do wydawania nowych dodatków i wsparcia gry? Ostatnio z ekipą wróciliśmy do Posiadłości i kurde jaka ta gra jest dobra.
A macie juz ograne wszystko, razem z dodatkami? :o
my to skonczylismy scenariusze oficjalne jakies 3 lata temu, teraz valkiria :p
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
venomik
Posty: 542
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 236 times
Been thanked: 252 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: venomik »

gogovsky pisze: 16 kwie 2023, 11:36 my to skonczylismy scenariusze oficjalne jakies 3 lata temu, teraz valkiria :p
Ardel12 pisze: 15 kwie 2023, 22:33 Po takim czasie na rynku to ciężko nie miec.
Mea cula. Wydawało mi się, że komplet wszystkich dodatków (czy to pudełkowych, czy to w apce) to jakieś 70-100 scenariuszy. Tego nijak bym nie ograł kiedykolwiek. A z tego co widzę teraz, bo odpaliłem sobie apkę na kompie, to jednak tych scenariuszy jest raptem 22. To zmienia postać rzeczy. Faktycznie jak ktoś lubi tę grę to jest w stanie ograć to bez trudu.
Banan91PL
Posty: 21
Rejestracja: 16 gru 2022, 00:22
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Banan91PL »

Gra jest mistrzostwem szkoda tylko ze mało w podstawce scenariuszy i w sumie gra jednorazowa
Faello
Posty: 205
Rejestracja: 13 sie 2008, 09:53
Has thanked: 29 times
Been thanked: 49 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Faello »

Banan91PL pisze: 17 kwie 2023, 23:13 Gra jest mistrzostwem szkoda tylko ze mało w podstawce scenariuszy i w sumie gra jednorazowa
Jak przejdziesz wszystkie scenariusze (mi z braku czasu do tego daleko) to możesz znacznie rozszerzyć żywotność tej (jak i innych gier FFG tj. Descent) przy pomocy Valkyrii (edytora jak i symulatora scenariuszy custom): https://npbruce.github.io/valkyrie/
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: jediwolf »

Faello pisze: 18 kwie 2023, 02:59
Banan91PL pisze: 17 kwie 2023, 23:13 Gra jest mistrzostwem szkoda tylko ze mało w podstawce scenariuszy i w sumie gra jednorazowa
Jak przejdziesz wszystkie scenariusze (mi z braku czasu do tego daleko) to możesz znacznie rozszerzyć żywotność tej (jak i innych gier FFG tj. Descent) przy pomocy Valkyrii (edytora jak i symulatora scenariuszy custom): https://npbruce.github.io/valkyrie/
Gram już w scenariusze na Valkyrii od jakiegoś czasu, super sprawa :) Marzy mi się, żeby kiedyś dodali też tam Imperium Atakuje :)
ziel0ny
Posty: 7
Rejestracja: 03 gru 2019, 21:54
Has thanked: 1 time

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: ziel0ny »

baradnor pisze: 03 kwie 2023, 18:42 Korzystałem z tej instrukcji: https://www.makeuseof.com/how-to-downgrade-steam-games/
Którą wersje pobrałeś tą sprzed 2 miesięcy czy jeszcze starszą?

Ja dopiero odkryłem valkyrie i chciałem zsynchronizować pliki aplikacji z valkyrie i w żaden sposób sie nie udaje
Awatar użytkownika
waadimch
Posty: 201
Rejestracja: 23 sty 2017, 20:37
Has thanked: 10 times
Been thanked: 16 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: waadimch »

Hej

Czy ktoś poratuje informacją gdzie znajde kafle terenu z podstawki (pdf albo jpg)?
Znalazłem. W katalogu aplikacji valkirie sa wszystkie kafle. - może się komuś ta informacja przyda.
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: VivoBrezo »

Trochę internet Explorer, ale zasiadłem w końcu do Valkiri i jestem pod ogromnym wrażeniem jakości scenariuszy. Zagraliśmy w scenariusz na łodzi i mam wrażenie że był lepszy fabularnie, niż ten z przerażających podróży. Wiadomo inne koncepty i oba scenariusze łączą tylko kafle terenu i umiejscowienie na łodzi. Chodzi tylko o to, że jakością nie odbiegają od oryginałów.
Bardzo fajny balans między walka, a dedukcja. Dobrze dobrany poziom trudności. Tłumaczenie na Polski też solidne i bez większych wpadek. Wiadomo, czasem tekst wyszedł poza ramkę, raz zamiast tekstu był napis button1, ale nic co by przeszkadzało w odbiorze scenariusza.
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: gogovsky »

VivoBrezo pisze: 05 cze 2023, 10:50
Zagraj w egzorcyzmy np. jest to lepszy scenariusz, niż oryginalne :D
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
MmmD
Posty: 33
Rejestracja: 11 lut 2023, 11:39
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: MmmD »

Pytanie trochę z innego tematu, ale czy komuś udało się odpalić Valkyrie na macu ? Udało mi się ją bez problemu zainstalować, ale uparcie cały czas wyświetla informacje, że nie widzi pliku MoM. Jak klikam zainstaluj przez Steam (co już mam zrobione) to przenosi mnie do steama, gdzie widnieje komunikat, że gra już pobrana. Gdy robię znajdź plik i wskazuje plik z grą - brak żadnej reakcji. Przeszukałem już wszystkie fora i widzę, że nie jest to nowy problem, ale nigdzie nie znalazłem rozwiązania co zrobić. Jeśli off top to przepraszam, a jeśli ktoś ma jakiś pomysł to chętnie przyjmę, bo sam już ręce rozkładam i się poddaje chyba.
Rebel 10% (często 18%), chcesz coś kupić taniej, napisz ;)
Awatar użytkownika
_Ukasz
Posty: 197
Rejestracja: 24 wrz 2020, 08:37
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 40 times
Been thanked: 70 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: _Ukasz »

MmmD pisze: 13 cze 2023, 13:53 Pytanie trochę z innego tematu, ale czy komuś udało się odpalić Valkyrie na macu ? Udało mi się ją bez problemu zainstalować, ale uparcie cały czas wyświetla informacje, że nie widzi pliku MoM. Jak klikam zainstaluj przez Steam (co już mam zrobione) to przenosi mnie do steama, gdzie widnieje komunikat, że gra już pobrana. Gdy robię znajdź plik i wskazuje plik z grą - brak żadnej reakcji. Przeszukałem już wszystkie fora i widzę, że nie jest to nowy problem, ale nigdzie nie znalazłem rozwiązania co zrobić. Jeśli off top to przepraszam, a jeśli ktoś ma jakiś pomysł to chętnie przyjmę, bo sam już ręce rozkładam i się poddaje chyba.
Czy próbowałeś w ten sposób?
Spoiler:
MmmD
Posty: 33
Rejestracja: 11 lut 2023, 11:39
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: MmmD »

_Ukasz pisze: 13 cze 2023, 13:55
MmmD pisze: 13 cze 2023, 13:53 Pytanie trochę z innego tematu, ale czy komuś udało się odpalić Valkyrie na macu ? Udało mi się ją bez problemu zainstalować, ale uparcie cały czas wyświetla informacje, że nie widzi pliku MoM. Jak klikam zainstaluj przez Steam (co już mam zrobione) to przenosi mnie do steama, gdzie widnieje komunikat, że gra już pobrana. Gdy robię znajdź plik i wskazuje plik z grą - brak żadnej reakcji. Przeszukałem już wszystkie fora i widzę, że nie jest to nowy problem, ale nigdzie nie znalazłem rozwiązania co zrobić. Jeśli off top to przepraszam, a jeśli ktoś ma jakiś pomysł to chętnie przyjmę, bo sam już ręce rozkładam i się poddaje chyba.
Czy próbowałeś w ten sposób?
Spoiler:
Tak, niestety do momentu pobrania plików idzie dobrze. Potem raz, że nie mogę ich znaleźć, a dwa ze valkyria też ich nie widzi nigdzie.
Rebel 10% (często 18%), chcesz coś kupić taniej, napisz ;)
Awatar użytkownika
_Ukasz
Posty: 197
Rejestracja: 24 wrz 2020, 08:37
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 40 times
Been thanked: 70 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: _Ukasz »

MmmD pisze: 13 cze 2023, 14:21
_Ukasz pisze: 13 cze 2023, 13:55
MmmD pisze: 13 cze 2023, 13:53 Pytanie trochę z innego tematu, ale czy komuś udało się odpalić Valkyrie na macu ? Udało mi się ją bez problemu zainstalować, ale uparcie cały czas wyświetla informacje, że nie widzi pliku MoM. Jak klikam zainstaluj przez Steam (co już mam zrobione) to przenosi mnie do steama, gdzie widnieje komunikat, że gra już pobrana. Gdy robię znajdź plik i wskazuje plik z grą - brak żadnej reakcji. Przeszukałem już wszystkie fora i widzę, że nie jest to nowy problem, ale nigdzie nie znalazłem rozwiązania co zrobić. Jeśli off top to przepraszam, a jeśli ktoś ma jakiś pomysł to chętnie przyjmę, bo sam już ręce rozkładam i się poddaje chyba.
Czy próbowałeś w ten sposób?
Spoiler:
Tak, niestety do momentu pobrania plików idzie dobrze. Potem raz, że nie mogę ich znaleźć, a dwa ze valkyria też ich nie widzi nigdzie.
Udało mi się wyszperać, że być może folder który został pobrany jest ukryty, dlatego jest niewidoczny dla Ciebie i aplikacji. Spróbuj ''odkryć'' niewidoczne foldery, jeśli to nie pomoże, tutaj kończy się moja wiedza.
MmmD
Posty: 33
Rejestracja: 11 lut 2023, 11:39
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: MmmD »

_Ukasz pisze: 13 cze 2023, 14:31
MmmD pisze: 13 cze 2023, 14:21
_Ukasz pisze: 13 cze 2023, 13:55

Czy próbowałeś w ten sposób?
Spoiler:
Tak, niestety do momentu pobrania plików idzie dobrze. Potem raz, że nie mogę ich znaleźć, a dwa ze valkyria też ich nie widzi nigdzie.
Udało mi się wyszperać, że być może folder który został pobrany jest ukryty, dlatego jest niewidoczny dla Ciebie i aplikacji. Spróbuj ''odkryć'' niewidoczne foldery, jeśli to nie pomoże, tutaj kończy się moja wiedza.
I tak wielkie dzięki, bo dużo pomogłeś. Faktycznie udało mi się odkryć lokalizacje tych plików. Będę jeszcze szukać na forum gdzieś co zrobić dalej, bo plik .exe nie chce być zaakceptowany przez program (on chce .app - witamy w świecie macOS ...). Póki co zostawiam to w spokoju chyba, że ktoś w międzyczasie na coś wpadnie.
Rebel 10% (często 18%), chcesz coś kupić taniej, napisz ;)
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 253 times
Been thanked: 113 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: hamish »

_Ukasz pisze: 13 cze 2023, 13:55
Spoiler:
Ja jeszcze nadmienię, że u mnie, po uruchomieniu aplikacji steam według tej metody, nie pojawiała się konsola. Siedziałem i gapiłem się w ekran tępym spojrzeniem i próbowałem zlokalizować miejsce, w którym należało wpisać komendę. I nic. Dopiero szperając w google znalazłem inny sposób uruchomienia konsoli. Wystarczyło utworzyć skrót od pliku steam.exe i w jego właściwościach, w polu tekstowym ścieżki wpisać po spacji -console. Uruchomienie steama z tego skrótu dało mi dostęp do konsoli. Dzięki czemu mogłem uruchomić poprawnie Valkyrię.
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
venomik
Posty: 542
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 236 times
Been thanked: 252 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: venomik »

Generalnie zamiast tworzyć skrót i tam do adresu pliku steam.exe można po prostu samodzielnie otworzyć konsolę (cmd) i wpisać adres do pliku, odając -console na końcu:

"C:\Programy\Steam\steam.exe" -console
Awatar użytkownika
_Ukasz
Posty: 197
Rejestracja: 24 wrz 2020, 08:37
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 40 times
Been thanked: 70 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: _Ukasz »

hamish pisze: 29 cze 2023, 15:01
_Ukasz pisze: 13 cze 2023, 13:55
Spoiler:
Ja jeszcze nadmienię, że u mnie, po uruchomieniu aplikacji steam według tej metody, nie pojawiała się konsola. Siedziałem i gapiłem się w ekran tępym spojrzeniem i próbowałem zlokalizować miejsce, w którym należało wpisać komendę. I nic. Dopiero szperając w google znalazłem inny sposób uruchomienia konsoli. Wystarczyło utworzyć skrót od pliku steam.exe i w jego właściwościach, w polu tekstowym ścieżki wpisać po spacji -console. Uruchomienie steama z tego skrótu dało mi dostęp do konsoli. Dzięki czemu mogłem uruchomić poprawnie Valkyrię.
Akurat u mnie konsola pojawiła się gdy wpisałem to polecenie w polu adresu, więc nie wiem co mogło być przyczyną. Najważniejsze, że Ci śmiga :)
ODPOWIEDZ