Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mr_Fisq »

Zbieram się do rozegrania kolejny raz kampanii Dunwich - true solo, normalny poziom trudności, na ograniczonej puli kart i badaczy (Podstawka, Dunwich, Carcosa i ew. talie badaczy), żeby skończyć składać talię w skończonym czasie. Trochę znudziła mi się zabawa w czarownicę/czary (Agnes FTW) i chciałbym spróbować czegoś innego. Czerwonych też mam trochę ograncyh, i Agnes była domieszkowania czerwienią, więc Yoricka i Duke'a też bym odpuścił.

Zastanawiam się, kto z pozostałych mógłby się sprawdzić Solo?
Kusi mnie:
- Jenny Barnes => Wyrównane współczynniki + zapas kasy daje mi nadzieję, że poradzi sobie solo. Do tego nigdy nie grałem zielonymi, ale postać klimatem bardziej mi pasuje do Carcosy.
- Roland => Dobrze się bije a przy okazji znajduje wskazówki :+1:. Klimatem też w miarę mi pasuje do Dunwich.

Kogo wy byście polecili?
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 357
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 34 times
Been thanked: 100 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Grellenort »

Roland to solidny wybór na true solo. Mark Harrigan też, jednak trzeba trochę dosypać do talii trochę łapaczy wskazówek ("percepcja", "dowód!", itp.). Bez solidnej latarki też bym nigdzie nie szedł ;)
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ayaram »

Mr_Fisq pisze:Zastanawiam się, kto z pozostałych mógłby się sprawdzić Solo?
Kusi mnie:
- Jenny Barnes => Wyrównane współczynniki + zapas kasy daje mi nadzieję, że poradzi sobie solo. Do tego nigdy nie grałem zielonymi, ale postać klimatem bardziej mi pasuje do Carcosy.
- Roland => Dobrze się bije a przy okazji znajduje wskazówki :+1:. Klimatem też w miarę mi pasuje do Dunwich.
Ja tylko uprzejme przypomnę, o przedostatnim scenariuszu cyklu, który niszczy znaczną część postaci, które teoretycznie są dobre na true solo. Z tego też względu wybrałbym Jenny z jakimiś duperelami do podbicia wiedzy, jako postać z Dunwich akurat ona ma w czym wybierać.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mr_Fisq »

Ayaram pisze: 09 lip 2023, 22:06 Ja tylko uprzejme przypomnę, o przedostatnim scenariuszu cyklu, który niszczy znaczną część postaci, które teoretycznie są dobre na true solo. Z tego też względu wybrałbym Jenny z jakimiś duperelami do podbicia wiedzy, jako postać z Dunwich akurat ona ma w czym wybierać.
Jeśli mowa o:
Spoiler:
to powroty przynoszą rozwiązanie: Nie miałbym specjalnie problemu, żeby nawet nie mając powrotów wprowadzić u siebie tę poprawkę.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Można dać Zoey - ma wysoką wolę, która się przydaje w tej kampanii, a dodatkowo do szukania wrzucić jej karty z innych klas (np. ten czar, co szuka wolą i podbija ją dodatkowo).
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mr_Fisq »

Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: kozz84 »

Po dłuższej przerwie wróciliśmy do Arham Horror lcg. Zaczęliśmy kampanię Na krawędzi ziemi nie wiem czy dokończymy ją. Więcej tu czytania niż grania. Żeby to była jeszcze jakaś ciekawa beletrystyka.... Nie przypominam sobie, żeby poprzednie kampanie miały aż taki przerost słów.
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 339 times
Been thanked: 309 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Chudej »

kozz84 pisze: 14 lip 2023, 12:40 Po dłuższej przerwie wróciliśmy do Arham Horror lcg. Zaczęliśmy kampanię Na krawędzi ziemi nie wiem czy dokończymy ją. Więcej tu czytania niż grania. Żeby to była jeszcze jakaś ciekawa beletrystyka.... Nie przypominam sobie, żeby poprzednie kampanie miały aż taki przerost słów.
Bo nie miały. Niestety Na krawędzi Ziemi bardzo cierpi pod względem gameplayu przez to, że jest on przerywany ścianami niskiej jakości tekstem, a szkoda, bo scenariusze są spoko.
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: kozz84 »

A jak jest z kluczami? Też jest tyle tekstu?
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: arian »

kozz84 pisze: 14 lip 2023, 15:06 A jak jest z kluczami? Też jest tyle tekstu?
Ja gdzieś wyczytałem, że jeszcze więcej i Szkarłatne klucze już odpuściłem. Mnie te teksty zmęczyły w Na krawędzi. Grę musiałem przez to kończyć przez to sam, bo trudno było stwierdzić ile zajmie czytanie a ile granie. Do tego w trakcie czytania działy się rzeczy, na które nie miałem wpływu, co jeszcze bardziej irytowało.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ayaram »

Przyszedł ten czas testowania nowych postaci (tzn dla mnie nowych ;) ) Z Carcossy, więc na pierwszy ogień musiała oczywiście iść Lola :wink: Z jednej strony uwielbiam tego typu postacię w grach, czyli ma wszystko słabsze, ale nadrabia uniwersalnością i unikatowymi połączeniami. Z drugiej strony, noo.. dotarły do mnie wcześniej legendy na temat jej bezwartościowości + jej umiejętność się trochę kłóci z tą ideą uniwersalności, skoro możemy być na raz tylko jednym.

Mój pomysł na nią był wykorzystać karty seekerów i łotrów do rozpoczęcia gry i pchaniu fabuły na przód by na samym końcu rzucić dynamit w jakiegoś bossa, odpalić odznakę policyjną, rzucić pracę zespołową przerzucić deo la luce i kasę na towarzysza i niech towarzysz sobie kończy gierkę. Czyli postać taką mocno supportową.

Poszedłem nią z również debiutującym u mnie Yorickiem na Noc Fanatyka, wiadomo delikatnie, przecież mi nie padnie na Zgromadzeniu...

No więc tego... no... niestety Lola padła na zgromadzeniu :lol: Co prawda trochę nie fartownie, wszyscy sojusznicy będący jednocześni jedynym soakiem (jaki jest polski odpowiednik tego wyrażenia w tym kontekście tak właściwie?) schomikowali się w 2giej połowie decku, mi 1 horror wpadł przy odwiedzaniu strychu/piwnicy, w między czasie odkryłem 2x gnijące szczątki - za 1wszym razem dobrałem auto failt, za drugim razem przegrałem test o 2 dobierając żetonik -4 i było po Loli. No nic, trudno, tylko... czemu ona ma właściwie mniej życia niż cała reszta? przecież wszyscy mają sumę żyćka i poczytalnośc 14, no co ona im zrobiła takiego? :lol: No nic, nikt już się nie pałętał Yorickowi pod nogami to bez przeszkód sobie sam skończył scenariusz :wink: Ale ta noc fanatyka... no cóż to będzie długa noc :lol:
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ardel12 »

Wczoraj ukończyłem kampanię Zapomniana Era. Grając w 2os każda prowadząc jednego bohatera:
https://pl.arkhamdb.com/decklist/view/5 ... un-leo-1.0
https://pl.arkhamdb.com/decklist/view/5 ... d-mode-1.0

Obie postacie zostały przez kogoś stworzone, ja tylko użyłem je do rozegrania kampanii. Użyłem też zaproponowanej ścieżki rozwoju. Ursula ogólnie błyszczała w zdobywaniu wskazówek. Mieliła je wręcz. Dzięki dodanym kartom i jej umiejętności można było zebrać więcej niż 3 wskazówki na rundę. Przed przeciwnikami się głównie ucieka, ale w ostateczności też jakaś karta do walki jest. Żonie się bardzo spodobała i czuła moc tej postaci. Ja z kolei grałem Leo i jego nastawienie talii na sojuszników i broń bardzo mi się z początku podobała. Zagranie postaci bez akcji o jeden taniej robiło robotę. Niestety nastawienie się na shotguna w finale już mi nie leżało. Po pierwsze trzeba go trafić, a dwóch od ręki nie wrzucimy. Po drugie ustrzelenie przeciwnika z wysokim atakiem jest ciężkie i trzeba się odpowiednio przygotować, by nie zadać miernych obrażeń(na niektórych wrogów to trzeba wpakować co się ma w 1 atak i liczyć na szczęście z wora). Z kolei jak przeciwnik ma niski atak, to shotgun błyszczy i morduje jak leci, niestety stanowczo za rzadko takie akcje wchodziły bym mógł powiedzieć, że to dobra talia jest. Była ok.

A teraz idziemy do kampanii. Rozegrałem ją pierwszy raz. Wybrałem poziom standardowy/normalny. Pierwsze co rzuca się wszystkim w oczy to dwie nowinki. Talia eksploracji, którą staramy się przewinąć by wyciągnąć wszystkie niezbędne nam lokacje, jednakże znajdują się w niej pułapki oraz przygotowanie przed scenariuszem polegające na wybraniu ekwipunku przy bardzo ograniczonych środkach. Wyposażenie w trakcie kampanii jest sprawdzane prawie w każdej misji i ma wpływ na nasze opcje, na to co się fabulanie wydarzy oraz czy unikniemy jakiegoś starcia. Sprawdzenia są w różnych momentach i w sumie po przejściu kampanii nie jestem w stanie wskazać jaki jest idealny układ do zdobycia, bo wszystko jest przydatne. Dla mnie spory plus za to. Talia eksploracji jest ciekawą nowinką, ale używana jest nad wyraz często(prawie w kazdej misji) i pod koniec się już trochę przejadła.

Kampanię udało się ukończyć zwycięstwem, ale finalny scenariusz graliśmy postaciami z wieloma traumami, które ścinały bazowe statystyki lekko o połowę i czuć było, że jeden błąd i jesteśmy trupami. Scenariusze są zrobione z pomysłem i nie odczułem powtarzalności, że znowu muszę zrobić to czy tamto. Nowi wrogowie potrafili niesamowicie zaleźć za skórę przez zatruwanie i związane z tym mechaniki(polecam dużo leków :D). Fabularnie było dobrze, były twisty, była misja robiąca efekt WOW, a i pierwszy raz w AH widziałem aż tyle różnych sprawdzeń i wyborów rzutujących co się stanie.

Bawiłem się wyśmienicie i na pewno rozegram tą kampanię jeszcze raz, gdyż nie tylko jest kilka zakończeń(jak zwykle) to jeszcze...no tutaj nie będę spoilerował. Na pewno jest to lepsza kampania od Nocy i Dunwih, ale raczej porównywalnie dobra do Carcosy. Tutaj bym powiedział, że wygra ta, której klimat nam bardziej pasuje.
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Gribbler »

Wygranie tej kampanii za pierwszym podejściem to chyba wyczyn. Ona jest masakrycznie trudna. Mnie zmieliło :) Ale w sumie ja kiepski jestem w to cale budowanie talii...
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Zalezy jak trafisz. Pierwsze podejście grałem Finnem i Minh. Wymykanie nie było problemem, Zemsta tez. Minh zbierała wskazówki i bazowała na skillach przez co podstawowe staty miały mniejsze znaczenie. No i niemal idealnie trafiłem z ekwipunkiem. Jak ktoś pierwszy raz ruszy bez wymykanie i nie trafi z ekwipunkiem to przepadł..
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ardel12 »

Gribbler pisze: 21 lip 2023, 15:38 Wygranie tej kampanii za pierwszym podejściem to chyba wyczyn. Ona jest masakrycznie trudna. Mnie zmieliło :) Ale w sumie ja kiepski jestem w to cale budowanie talii...
Ja jak widać w ogóle nie buduje, tylko jadę na gotowcach z neta :)
A to jest w sumie pierwsza kampania, którą wygrałem przy pierwszym podejściu, ale łatwo w ogóle nie było. Przedostatni scenariusz przez bardzo wysoki poziom zdobytej nienawiści mielił nas masakrycznie. Skończyło się na pokonaniu obu badaczy. Sporo jednak mieliśmy dobrych wyborów fabularnych, bo omijali nas niektórzy dodatkowi przeciwniy, ekwipunek był ok, a ja z Shotgunem zabiłem emisariusza czy jak się zwie i mieliśmy spokój od niego(a tak to wpada prawie co scenariusz nas łupać).

Dodam, że ja zawsze gram bohaterami z danej kampanii i przy pierwszym podejściu używam karty badaczy z poprzednich kampanii + dużego dodatku obecnej. Przy drugim używam wszystkiego jak leci.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ayaram »

Wstępne ogrywanie Loli zakończone.

:arrow: I cóż powiedzieć nie jest aż tak tragiczna. Tzn. jest ciężko, ale mimo wszystko dałbym ją w swoim rankingu na ten moment trochę nad Skidsem. Cudów nie ma, w szczególności w tego typu postaci powinienem czuć, że robię coś czego inni nie potrafią, no, a nie czułem. Może po prostu nie udało mi się niczego znaleźć (sam robię talie), może coś się pojawi dopiero z kolejnymi dodatkami, albo.. nic takiego nie ma ;) Co mi się podobało - jakkolwiek by to dziwnie nie zabrzmiało - to jej słabość. Jest upierdliwa, ale mamy jej 2 sztuki, więc nie łudzimy się, że przez połowę gry jej nie zobaczymy i można wokół niej grać. No i dumamy czy używać jej roli do najlepszej dla nas sytuacji w danej momencie, czy może zagramy w okół osłabienia i prowadzi to do fajnych rozkmin. Jedyne co mnie wkurza i dalej tego zrozumieć nie mogę - czemu ma mniej życia w stosunku do reszty. Podsumowujac wygląda to tak, jakby twórcy się jej bali, że zrobi coś broken w kolejnych dodatkach i trochę przegięli w stopowaniu jej siły. No nic, raz na rok pewnie fajnie będzie ją pograć.

:arrow: Yorick natomiast jest bestią. Robiłem go pod czarnego konia, wiec trochę marnowała się jego pasywka, ale... czarny koń + 4 siły + dostęp do kart strażników, jeszcze nie daj Boże mu podejdą eldritche do cofania potężnego uderzenia...Na ten moment jakbym miał próbować poziom trudny to zdecydowanie zespołem Yorick + Rex.

:arrow: Grałem sobie wszystkie scenariusze poboczne dostępne na ten moment, i ja wiem że grałem noc fanatyka, która to za długa nie jest (po to dodaje te scenariusze poboczne, żebym ją trochę sztucznie wydłużyć), no ale... nie dostałem żadnej nagrody zdobytej w owych scenariuszach przez całą grę, co jest dość no.. smutne :D

:arrow: W ciągu tych 5 scenariuszy 2x miałem sytuacje gdzie dobrałem auto fail w auto fail. Raz było to po prostu przy badaniu lokacji, więc bez większego znaczenia, ale ten 2gi raz to było w sytuacji gdzie miałem skalkulowane, że tylko 2x auto fail może mnie załatwić i tak się stało i przerżnąłem cały scenariusz. Dość upierdliwe, zwłaszcza w grze kampanijnej i zwłaszcza, że dalej uważam, że zagrałem poprawnie i mimo, że wiem jak to się skończyło, w dokładnie takiej samej sytuacji zagrałbym teraz dokładnie tak samo. W grze tego typu - o ile się nie ma nie wiadomo jak wielkiej przewagi - nie gra się wokół czegoś na co jest 1/256 szansy. Na razie więc zdania nie zmienie - mechanika auto faili to według mnie najgorszy i najbardziej frustrujący element spośród wszystkich kooperacyjnych LCGów.
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 339 times
Been thanked: 309 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Chudej »

Miałem wczoraj okazję zagrać w Karnawał Koszmarów w ramach przerwy od latania po psychiatryku w poszukiwaniu odpowiedzi o Królu w Żółci (gdzie swoją drogą zostawiliśmy jednego z badaczy, RIP Zoey). Wciągnęliśmy kolegę do grania we 3 i już zaopatrzył się we własny core set, kampanię, 2 talie badaczy i owy scenariusz ;) Z pojedynczych scenariuszy graliśmy wcześniej tylko w Klątwę Rougarou i moim zdaniem Karnawał jest fajniejszy. Skład: Jenny Barnes, Monterey Jack, William Yorick

Na plus:
- długi
- zmienny setup początkowy
- ciekawy gimmick związany z układem planszy
- dużo expa do zgarnięcia (nam udało się zgarnąć 7 expa, ale "koszt wejścia" wynosił 3xp)
- ciekawe i uniwersalne nagrody na koniec
- kilka wariantów zakończeń

Na minus:
- końcówka scenariusza (mechanicznie powtarzalne)
- mało zróżnicowane karty wydarzeń i mało ciekawi wrogowie
- średnie wprowadzenie
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mr_Fisq »

Doczekaliśmy się alternatywnej wersji Ashcan Pete'a:
https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... oad-again/
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 637
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 243 times
Been thanked: 355 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Nilis »

Nie byłoby strony Arkham Horror LCG bez zapytania nowego gracza o rozszerzenia:)

Mimo że czytałem poprzednie strony i wiem czym różni się stary Core set od nowego to w przypadku rozszerzeń nie znalazłem informacji czy różnią się zawartością kart.

Mamy Szkalk do Carcossy za 120zl stare wydanie
https://3trolle.pl/7694-horror-w-arkham ... rcosy.html

I nowe kapmnijne za dwa razy tyle

https://3trolle.pl/26354-horror-w-arkha ... nijne.html

Czy oprócz tej książeczki kampnaijnej, insercików, większego pudła różnią się te pozycje ilością kart i ilością scenariuszy?
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mr_Fisq »

Do starego wydania potrzebujesz jeszcze 6 paczek ze scenariuszami.

Wtedy jego zawartość jest z grubsza równoważna z parą kampania + rozszerzenie badaczy w nowym formacie.

Może dzisiaj wieczorem machnę jakiś mały FAQ, bo na tych 200 stronach rzeczywiście słabo się szuka.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Nilis pisze: 03 sie 2023, 16:32 Nie byłoby strony Arkham Horror LCG bez zapytania nowego gracza o rozszerzenia:)

Mimo że czytałem poprzednie strony i wiem czym różni się stary Core set od nowego to w przypadku rozszerzeń nie znalazłem informacji czy różnią się zawartością kart.

Mamy Szkalk do Carcossy za 120zl stare wydanie
https://3trolle.pl/7694-horror-w-arkham ... rcosy.html

I nowe kapmnijne za dwa razy tyle

https://3trolle.pl/26354-horror-w-arkha ... nijne.html

Czy oprócz tej książeczki kampnaijnej, insercików, większego pudła różnią się te pozycje ilością kart i ilością scenariuszy?
W starej formule masz tak:
http://galakta.pl/gry/gry-karciane/horr ... postTabs=3
Czyli oprócz dużego pudełka potrzebujesz 6 małych. Żeby mieć to samo co w:
http://galakta.pl/gry/gry-karciane/horr ... postTabs=2
Dwóch dużych pudełkach nowego formatu.
(swoją drogą zabawne, że nie zaktualizowali tej strony i Carcosy w nowej formule tam nie widać ;-) )
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mr_Fisq »

W końcu mamy zapowiedź kolejnego cyklu:
https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... f-hemlock/
na razie od FFG :)
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 491
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 936 times
Been thanked: 211 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: ZygfrydDeLowe »

Mr_Fisq pisze: 04 sie 2023, 21:23 W końcu mamy zapowiedź kolejnego cyklu:
https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... f-hemlock/
na razie od FFG :)
Ugh, dopiero za pół roku :/
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

To super, więcej czasu na granie starych kampanii, może sobie kupię wreszcie do tego czasu Szkarłatne Klucze ;) .
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
kubaf7
Posty: 51
Rejestracja: 17 sty 2022, 19:16
Has thanked: 60 times
Been thanked: 22 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: kubaf7 »

A ile czasu zajmuje polskiemu wydawcy wydanie polskiej wersji od momentu premiery angielskiej?
ODPOWIEDZ