[Warszawa] Klub na Smolnej

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Raleen
Posty: 855
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 57 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Co do awatarka się zgadzam :wink:

Miło było poznac na Smolnej.

Nowe gierki wyglądały jak na ten klub może trochę egzotycznie (to chyba najlepsze słowo) ale myślę, że wzbudziły zainteresowanie.

Pozdr.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

Hudson pisze: Jax, jezeli spodobal Ci sie T2R:Europe, to chetnie zagram na smolnej.
Niestety nie posiadam tej gry (na razie :) )- korzystaliœmy z egzemplarza kawiarni.
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

jax pisze:
Hudson pisze: Jax, jezeli spodobal Ci sie T2R:Europe, to chetnie zagram na smolnej.
Niestety nie posiadam tej gry (na razie :) )- korzystaliœmy z egzemplarza kawiarni.
Wydaje mi sie, ze ja gdzies powinienem miec jeden egzemplarz :)
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

Jak chcecie moge przynieść obie wersje T2R ale ostrzegam ze to samorobki :)
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

dasilwa pisze:Jak chcecie moge przynieść obie wersje T2R ale ostrzegam ze to samorobki :)
To moze przynies Amerykanskiego.
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Post autor: Mały brzydki pędrak »

W amerykańskiego grałem na Krakonie. Z tego co pamętam wiecej było tam połaczeń za 5 i więcej wagonów, a co za tym idzie więcej pkt. zwycięstwa.
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Post autor: draco »

Zmieniły mi się plany wyjazdów i w piątek przyjdę na Smolną. :) Jeśli kogoś to jeszcze zachęci to dobrze. Mam nadzieję znów rozegrać jakieś radosne, niekonwencjonalne zagrania.
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Post autor: Mały brzydki pędrak »

Spotkanie odbędzie się jutro na smolnej. Zapraszamy już od 16:00. Ja wpadnę tylko na chwilę koło 16:30 i będę zmykał koło koło 17:30. Ale chętnych do gry nie powinno zabraknąć.
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Ktos z forumowiczow przychodzi jutro na smolna? draco, przynosisz ze soba jakas gre?
Raleen
Posty: 855
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 57 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ja na pewno jestem, ale tym razem trochę czasu zejdzie mi na pogaduszkach, więc potem jak macie coś krótkiego i szybkiego to ewentualnie... :)
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

Ja będę. Nie wiem jeszcze co przyniosę - będę szukał natchnienia jutro rano, stojąc przed swoją szafą z grami :).
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

Ja tez bede i przyniose T2R jak juz wczesniej mowilem oraz Tigris&Euphrat.
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Szkoda ze od razu nie zapytalem, o ktorej przybywacie. Ja pewnie bede o 17
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Post autor: draco »

Przyjdę pewnie o 16. Nie mam szafy z grami tak jak ja_n, więc chyba znów będę żerował, aby pograć w coś nowego.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

Hudson pisze:Szkoda ze od razu nie zapytalem, o ktorej przybywacie. Ja pewnie bede o 17
Ja postaram się o 17 wyrwać z kieratu. Jeszcze tylko jakiś kebab po drodze do samochodu i 17.30 - 18.00 melduję się na Smolnej.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

ja bede zapewne ok. 17:30-17:45
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Postaram się być okolo 17:30. Wezmę ze sobą Caylusa i Byzantium. Zastanawiam się jeszcze nad Manilą - prosta, lekka, ślicznie wykonana gra hazardowa.
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

Ja bede ok. 16. Mam nadzieje ze ktos juz tam bedzie o tej porze
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

Pancho pisze:Postaram się być okolo 17:30. Wezmę ze sobą Caylusa i Byzantium. Zastanawiam się jeszcze nad Manilą - prosta, lekka, ślicznie wykonana gra hazardowa.
no no no, piekne tytuly sie szykuja - dasilwa, pancho przynosza hity a jeszcze i ja_n bedzie ze swoimi zabawkami :)
Mnie Adam (safari z forum POGa) prosil o przyniesienie St. Petersburg, bo zasmakowal w tym tytule - ale nic innego nie przytargam, bo widze ze i tak bedzie duza podaz tytulow :D
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

dasilwa pisze:Ja bede ok. 16. Mam nadzieje ze ktos juz tam bedzie o tej porze
A klub nie dziala przypadkiem od 16:30?
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Wreszcie pojawiłem się na Smolnej. Fajnie zorganizowany klub, moje gratulacje. Widziałem cały zestaw gier strategicznych w szafie, tak, więc jest w co grać. Sporo ludzi, niezła organizacja. W trakcie mojego przybycia toczyła się rozgrywka w same nowości. Widziałem Railroad Tycoon, Twilight Struggle (czytałem kiedyś bardzo ciekawe recenzje tej gry, poza tym Zimna Wojna - bardzo ciekawy temat. Muszę kiedyś ją spróbować jak będą chętni do wytłumaczenia zasad). Była jeszcze jedna strategia, ale nazwy nie pamiętam. Też wyglądała interesująco.

My natomiast rozpoczęliśmy zabawę od Razzia, karcianki wywodzącej się ze znanej planszówki Ra. Szybka, fajna rozgrywka. Udało nam się przeprowadzić dwie partie. Gra ląduje na mojej liście gier do zakupów, spodobała mi się. Później usiedliśmy do Caylusa, wreszcie miałem okazję do pogrania w pięć osób. Z początku liczba zasad oszołomiła uczestników, ale tak jak myślałem po paru turach rozgrywka nabrała ożywienia. I wszystko było w miarę jasne. Cała gra trwała chyba około 2 godzin, może dłużej. Trudno powiedzieć jakie zrobiła wrażenie na uczestnikach. Nie widziałem specjalnego entuzjazmu, bardziej oszołomienie liczbą możliwości taktycznych i niuansów. Dla mnie jednak to świetna gra i mam zamiar jeszcze do niej przekonywać :)

Na koniec rozegraliśmy jeszcze partie w Clans. Niczego sobie gra, choć trochę za mało miałem wpływu na rozgrywkę. Wygrałem jakimś dziwnym trafem, zupełnie nie kontrolując przebiegu gry.

Generalnie fajnie miejsce do grania. Będę bywał częściej. Pozdrawiam wszystkich, z którymi miałem możliwość pograć. Dzięki wielkie.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

Pancho pisze:Później usiedliśmy do Caylusa, wreszcie miałem okazję do pogrania w pięć osób. Z początku liczba zasad oszołomiła uczestników, ale tak jak myślałem po paru turach rozgrywka nabrała ożywienia. I wszystko było w miarę jasne. Cała gra trwała chyba około 2 godzin, może dłużej. Trudno powiedzieć jakie zrobiła wrażenie na uczestnikach. Nie widziałem specjalnego entuzjazmu, bardziej oszołomienie liczbą możliwości taktycznych i niuansów.
Hehe, nie tak łatwo mnie oszołomić, przynajmniej przy pomocy planszówki. Caylus zrobił na mnie jak najlepsze pierwsze wrażenie. Żeby wyrobić sobie opinię, muszę pograć troszkę więcej, ale widzę że z tym nie będzie wielkiego problemu :).

Co do Clans to gra ma dużo więcej taktyki niż może się wydawać po pierwszej rozgrywce. Po pierwszych grach też mi się wydawało, że to gra gra nami a nie my grą. Ale to wrażenie mija dosyć szybko.
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Pancho pisze:
Była jeszcze jedna strategia, ale nazwy nie pamiętam. Też wyglądała interesująco.
To bylo "Here I Stand" :)
Później usiedliśmy do Caylusa, wreszcie miałem okazję do pogrania w pięć osób. Z początku liczba zasad oszołomiła uczestników, ale tak jak myślałem po paru turach rozgrywka nabrała ożywienia.


Gra nie jest bardzo prosta, ale gralo sie w bardziej skomplikowane tytuly :) Dzieki za wyjasnienie zasad Pancho, jezeli ibedzie taka mozliwosc, to ja chetnie zagram raz jeszcze.

Trudno powiedzieć jakie zrobiła wrażenie na uczestnikach. Nie widziałem specjalnego entuzjazmu, bardziej oszołomienie liczbą możliwości taktycznych i niuansów.
Inny stolik tez zwracal uwage, ze strasznie u nas cicho :) Coz, trzeba bylo skupic sie na grze, a nie gadaniu :)

Serdecznie dziekuje wszystkim za zaprezentowanie gier i wspolna rozgrywke.
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

ja_n pisze:Hehe, nie tak łatwo mnie oszołomić, przynajmniej przy pomocy planszówki.
Hudson pisze:Gra nie jest bardzo prosta, ale gralo sie w bardziej skomplikowane tytuly :)
Specjalnie zagrałem na waszej ambicji, abyście podzieli się wrażeniami ;) Pewnie, ze gra nie jest skomplikowana :)
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Post autor: Mały brzydki pędrak »

Widzę, że trochę mnie omineło. Mam nadzieję, że nadrobię to w najbliższym tygodniu.
ODPOWIEDZ