Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
ta.skunk.manitou
Posty: 377
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 26 times
Been thanked: 38 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: ta.skunk.manitou »

Witam.
Potrzebuje konsultacji z kimś, kto przeszedł gre z dodatkiem Nadejście Mroku, albo przynajmniej przeszedł rozdział 4ty tego dodatku, gdyż utknęliśmy z kolegami w tym rozdziale.
Dotarliśmy do momentu nie do przejścia i zakładamy, że albo
- czegoś nie rozumiemy
- coś źle intepretujemy lub nie wiemy
- jest jakiś błąd w tłumaczeniu lub errata o której nie wiemy.
A mianowicie...
Spoiler:
... Stąd pytanie, czy ktoś z was przeszedł ten dodatek i ma wiedzę czy coś jest nietak, lub jak to można przejść.
Może ktoś z Galakty to zobaczy i ewentualnie się odniesie, z góry dzięki za pomoc. Doszliśmy już dość daleko w tej grze i głupio by było teraz skapitulować.
Awatar użytkownika
SosnowyPatyk
Posty: 159
Rejestracja: 20 gru 2021, 21:51
Has thanked: 113 times
Been thanked: 123 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: SosnowyPatyk »

Zagrałem w S&S ze znajomymi w sobotę i przeszliśmy pierwsze 4 scenariusze. Gra jest naprawdę super, w 3 osoby nikt się nie nudził i w porównaniu do Szczęk Lwa, które miałem wcześniej jest to naprawdę zacny tytuł. Zastanawiam się jak grałoby się solo na dwie ręce, żeby przejść całą grę, czy dwójka bohaterów to nie za słaby setup na późniejsze scenariusze.
komu? czemu? - ludziom, osobom, planszówkom
z kim? z czym? - z osobą, z planszówką
ludzią - narzędnik słowa ludzia, gdyby istniało ;)
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: MrAtrion »

SosnowyPatyk pisze: 13 lut 2023, 10:59 Zagrałem w S&S ze znajomymi w sobotę i przeszliśmy pierwsze 4 scenariusze. Gra jest naprawdę super, w 3 osoby nikt się nie nudził i w porównaniu do Szczęk Lwa, które miałem wcześniej jest to naprawdę zacny tytuł. Zastanawiam się jak grałoby się solo na dwie ręce, żeby przejść całą grę, czy dwójka bohaterów to nie za słaby setup na późniejsze scenariusze.
Ja grałem na 3 bo tak balans się wydawał neutralny i było spoko. Tam nie ma nie wiadomo jak wielkich decyzji do podejmowania, żeby było ciężko ogarnąć :)
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: 13thSON »

SosnowyPatyk pisze: 13 lut 2023, 10:59 Zagrałem w S&S ze znajomymi w sobotę i przeszliśmy pierwsze 4 scenariusze. Gra jest naprawdę super, w 3 osoby nikt się nie nudził i w porównaniu do Szczęk Lwa, które miałem wcześniej jest to naprawdę zacny tytuł. Zastanawiam się jak grałoby się solo na dwie ręce, żeby przejść całą grę, czy dwójka bohaterów to nie za słaby setup na późniejsze scenariusze.
Wg mnie na 2 bohaterów gra jest dużo trudniejsza niż na 3. Może kwestią u mnie był dobór bohaterów...
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
SosnowyPatyk
Posty: 159
Rejestracja: 20 gru 2021, 21:51
Has thanked: 113 times
Been thanked: 123 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: SosnowyPatyk »

No dobór bohaterów chyba ma spore znaczenie - ja grałem Thorgarem i jak ktoś był niebezpieczeństwie, to pędziłem tam co sił, bo miałem tak zbudowaną postać, że dobry łomot dawałem, a i jakoś mam dobrą rękę do kości :mrgreen:
komu? czemu? - ludziom, osobom, planszówkom
z kim? z czym? - z osobą, z planszówką
ludzią - narzędnik słowa ludzia, gdyby istniało ;)
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 393
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 56 times
Been thanked: 165 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Fyei »

Grałam solo na trzy postacie - Auriel, Laegon i Shae. Takie połączenie świetnie się sprawdziało i nie miałam większych trudności. Teraz po raz kolejny przechodzę kampanię z ekipą, gramy w czwórkę i tutaj jest już ciężej ;). W dużynie mamy Morrigan, Thorgara, Ecarusa i Rylda.
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: akahoshi »

Galakta zapowiedziała dodatek "Leże Vastaryous" na ten rok: http://galakta.pl/zapowiedzi-2023-dzien-2/
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
Hexor
Posty: 48
Rejestracja: 26 gru 2022, 23:56
Has thanked: 119 times
Been thanked: 3 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Hexor »

Ktoś coś wie może na temat dodruku Tajemny portal?
baradnor
Posty: 80
Rejestracja: 04 mar 2022, 11:14
Has thanked: 42 times
Been thanked: 10 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: baradnor »

Z oficjalnych kanałów ani wody, ani słychu. Liczę że dodruk będzie z premierą Leża Vistaryous...
Awatar użytkownika
Hexor
Posty: 48
Rejestracja: 26 gru 2022, 23:56
Has thanked: 119 times
Been thanked: 3 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Hexor »

Jest sens brać samą podstawkę (+ewentualnie od razu Nadejście Mroku) i liczyć na to że zostanie wydany dodruk Tajemny Portal wraz z kolejnym dodatkiem Leże Vastaryous?
Nosiadbt1100
Posty: 386
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 89 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Nosiadbt1100 »

Ma sens :) galakta robi dodruki - rzadko, ale robi - wszystko zależy od Ares - a oni lata potrafią gry utrzymywać. Za niedługo KS na trzecią część gry, więc widać że wierzą w ta linie. A swoją drogą polecam fanowskie scenariusze - dużo tego jest na bgg :)

A swoją drogą - może mi się uda skończyć malowanie przed premierą leżą Vastaryousa :) zostało jeszcze 17 figurek!

Obrazek
Morgon
Posty: 620
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 29 times
Been thanked: 56 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Morgon »

Oczywiście, że ma sens. Masz wtedy kompletną kampanię. Tajemny portal jest fajny, ale to wątek poboczny, żeby ewentualnie wbić wszystkim 4 poziom i przejść z zapasem PD do 2 aktu. Myślę, że dodruk będzie, inaczej byłby to trochę strzał w stopę dla wydawnictwa. Zwłaszcza, że wyprzedał się dość szybko, podobnie jak bohaterowie.
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: jediwolf »

Hexor pisze: 05 cze 2023, 10:06 Jest sens brać samą podstawkę (+ewentualnie od razu Nadejście Mroku) i liczyć na to że zostanie wydany dodruk Tajemny Portal wraz z kolejnym dodatkiem Leże Vastaryous?
Jak najbardziej, bardzo dobra gra, jest popyt, dodruki będą na bank.
baradnor
Posty: 80
Rejestracja: 04 mar 2022, 11:14
Has thanked: 42 times
Been thanked: 10 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: baradnor »

11 lipca startuje kickstarter Abbysal Legends


My dalej czekamy na leże Vistariuos i dodruk Tajemnego Portalu...
Nosiadbt1100
Posty: 386
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 89 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Nosiadbt1100 »

Ares odpisał mi, że Vastaryous Lair PL jest w trakcie produkcji :)

Tak sobie pomyślałem - cudownie by było, jakby podczas tej nowej kampanii pojawiłaby się polska flaga... Tak od razu moc całe Ancient Chronicles kupić! A nie rozwlekać to na 3-4 lata... A akurat wczoraj skończyłem malowanie wszystkich figurek (razem z wszystkimi dodatkami ):)
baradnor
Posty: 80
Rejestracja: 04 mar 2022, 11:14
Has thanked: 42 times
Been thanked: 10 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: baradnor »

Nosiadbt1100 pisze: 16 cze 2023, 13:19 Ares odpisał mi, że Vastaryous Lair PL jest w trakcie produkcji :)

Tak sobie pomyślałem - cudownie by było, jakby podczas tej nowej kampanii pojawiłaby się polska flaga... Tak od razu moc całe Ancient Chronicles kupić! A nie rozwlekać to na 3-4 lata... A akurat wczoraj skończyłem malowanie wszystkich figurek (razem z wszystkimi dodatkami ):)
To byłaby bajka ;) ale coś czuję, że się nie uda. Ciekawe czy Ares na tym zakończy S&S?
Nosiadbt1100
Posty: 386
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 89 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Nosiadbt1100 »

Wszystko zależy od sukcesu tej kampanii. Ares lubi długo trzymam i dodrukowywać gry (S&S, Wojna i Pierścień itd). Widać, że im się to sprzedaje, więc idą w to. Jak dla mnie, to biorę każda część z S&S - jedna z moich ulubionych gier

Ciekawe jest to, że Abysall Legenda określane są jako dodatek do Ancient Chronicles ale też do Nieśmiertelnych Dusz - dla wysokopoziomowych postaci. Interesujące:)
baradnor
Posty: 80
Rejestracja: 04 mar 2022, 11:14
Has thanked: 42 times
Been thanked: 10 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: baradnor »

Bo setting Cthulhu pasuje wszędzie ;) Napisali tylko, żeby grać po Nadejściu Mroku jeśli chce się dokładać ten dodatek do Nieśmiertelnych Dusz
Morgon
Posty: 620
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 29 times
Been thanked: 56 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Morgon »

Wiecie może czy ktoś popełnił tłumaczenie do Ancient Chronicles? Galakta to pewnie wyda za 3-4 lata a wolałbym zagrać wcześniej. Wprawdzie poradzę sobie z angielskim ale umknie mi część opisów fabularnych.
Sixshot
Posty: 220
Rejestracja: 16 lis 2022, 20:37
Has thanked: 29 times
Been thanked: 17 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Sixshot »

Podpytam przy okazji. Jak bym chciał zacząć się bawić w ten tytuł to te wersje w sklepach co są np podstawka za 320zł są ok cenowo ? czy lepiej czekać teraz na wznowienie i będzie można się spodziewać jakiś lepszych cen np za jakiś większy pakiet ? albo jakiś all-in w lepszej cenie ?
Nosiadbt1100
Posty: 386
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 89 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Nosiadbt1100 »

Kupowałem chyba za najniższą cenę - jakieś 260 zł - ale to było z 3 lata temu. Więcej jeżeli teraz jest 320, to nie jest źle (wtedy też po tyle chodziły, ale bywały promocje). Pakietów nie widziałem - bo każdy dodatek był wydawany osobno. Kupuj i graj, bo gra jest super :)
Morgon
Posty: 620
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 29 times
Been thanked: 56 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Morgon »

Sixshot pisze: 16 cze 2023, 19:44 Podpytam przy okazji. Jak bym chciał zacząć się bawić w ten tytuł to te wersje w sklepach co są np podstawka za 320zł są ok cenowo ? czy lepiej czekać teraz na wznowienie i będzie można się spodziewać jakiś lepszych cen np za jakiś większy pakiet ? albo jakiś all-in w lepszej cenie ?
Jeśli chodzi Ci o KS to tam zawsze wychodzi lepiej cenowo jak bierzesz wszystko naraz, ale masz tylko po angielsku. Galakta raczej nie zrobi Ci promki na całość, to jest tak porozbijane na drobne żebyś zapłacił jak najwięcej.
Morgon
Posty: 620
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 29 times
Been thanked: 56 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Morgon »

Czy ktoś robi zbiorówkę na ten dodatek?

Nosiadbt1100
Posty: 386
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 89 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: Nosiadbt1100 »

Jakby było po polsku, to zdecydowanie tak:) jest tylko niestety eng:(
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Post autor: akahoshi »

Poczekajmy, za parę lat Galakta wyda i ten dodatek :wink:
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
ODPOWIEDZ