Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Hrosskar
Posty: 355
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 73 times
Been thanked: 77 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: Hrosskar »

Jest ciągle wersja sklepowa. Wątpię, żeby Portal dodrukował wersję Collosus, czyli z figurkami, bo ta wersja była dostępna tylko na KS i pewnie mogli zamówić trochę więcej kopii niż było wspierających.
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: Pynio »

Jest dostępna chyba na KS. Ja mam Late pledge na Wars and disasters i mogę normalnie kupić collosus edition (dobrać do koszyka). Nie wiem w jakim języku, wątpię, że polskim.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: Hardkor »

Pynio pisze: 23 cze 2023, 08:50 Jest dostępna chyba na KS. Ja mam Late pledge na Wars and disasters i mogę normalnie kupić collosus edition (dobrać do koszyka). Nie wiem w jakim języku, wątpię, że polskim.
ANG
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Montesque
Posty: 266
Rejestracja: 15 lip 2020, 18:26
Has thanked: 22 times
Been thanked: 78 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: Montesque »

Czy ktoś, kto kupił matę od Portalu może powiedzieć, czy jest pofałdowana i (jeśli tak) czy udało się ją rozprostować?
kaem87
Posty: 44
Rejestracja: 31 gru 2015, 10:15
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: kaem87 »

Pytanie do posiadających wersje collosus. Ile dużych i i ile małych figurek populacji posiadacie ?
ajvven
Posty: 126
Rejestracja: 30 gru 2015, 11:02
Lokalizacja: Nadolice Wielkie koło Wrocławia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 2 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: ajvven »

Montesque pisze: 25 cze 2023, 22:01 Czy ktoś, kto kupił matę od Portalu może powiedzieć, czy jest pofałdowana i (jeśli tak) czy udało się ją rozprostować?
Ja zakupiłem. Nie jest w ogóle pofałdowana. Jakość samej maty nie jest wybitna, raczej srednia półka.
Rafal1970
Posty: 205
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:48
Has thanked: 62 times
Been thanked: 24 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: Rafal1970 »

Czy możesz podać jak ma się rozmiar maty do planszy z wydania de luxe?
ajvven
Posty: 126
Rejestracja: 30 gru 2015, 11:02
Lokalizacja: Nadolice Wielkie koło Wrocławia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 2 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: ajvven »

Rafal1970 pisze: 25 cze 2023, 23:28 Czy możesz podać jak ma się rozmiar maty do planszy z wydania de luxe?
Ta sama wielkość co standardowa plansza. Ja zakupiłem, ale wg mnie szkoda kasy.
wronek_87
Posty: 82
Rejestracja: 30 lis 2016, 10:27
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: wronek_87 »

kaem87 pisze: 25 cze 2023, 23:21 Pytanie do posiadających wersje collosus. Ile dużych i i ile małych figurek populacji posiadacie ?
W moim egzemplarzu liczba figurek nie zgadza się z liczbą żetonów. Dużych figurek Populacji jest 4, a żetonów 5. Małych figurek Populacji jest 15 (i tyle samo żetonów).
Hrosskar
Posty: 355
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 73 times
Been thanked: 77 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: Hrosskar »

U mnie też 4 duże i 15 małych.
kiniol1
Posty: 134
Rejestracja: 23 mar 2020, 10:15
Has thanked: 220 times
Been thanked: 28 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: kiniol1 »

Ja z kolei dokonałem ciekawego odkrycia dzisiaj. Mianowicie zauważyłem, że żetony jednostek Rzymian i Galów mają takie same grafiki. W wersji colossus to nie przeszkadza ale w wersji retailowej może to drażnić.
Awatar użytkownika
piotrest
Posty: 162
Rejestracja: 01 lut 2010, 14:03
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 21 times
Been thanked: 7 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: piotrest »

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jakie są wymiary pudełka w wersji sklepowej? Bo kallax... :D
Hrosskar
Posty: 355
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 73 times
Been thanked: 77 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: Hrosskar »

W moim egzemplarzu brakuje jednej figurki, a dokładniej Piramidy Cheopsa, za to mam 2 Sfinksy. Byłem przekonany, że Portal podeśle figurkę bez żadnego problemu, ale jak się okazało, wszystkie tego typu reklamacje muszą zgłaszać do oryginalnego wydawcy, bo sami chyba nie dostali/nie wzięli żadnych elementów na tego typu sytuacje. Sprawa zgłoszona niemalże miesiąc temu, ale wciąż nic nie wiadomo, kiedy mogę spodziewać się wysyłki brakującej figurki, już nie mówiąc o macie i planszach xxl, których nie dostałem i w sumie nie wiadomo do końca kto ma je wysłać...
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: Hardkor »

Hrosskar pisze: 04 lip 2023, 08:23 W moim egzemplarzu brakuje jednej figurki, a dokładniej Piramidy Cheopsa, za to mam 2 Sfinksy. Byłem przekonany, że Portal podeśle figurkę bez żadnego problemu, ale jak się okazało, wszystkie tego typu reklamacje muszą zgłaszać do oryginalnego wydawcy, bo sami chyba nie dostali/nie wzięli żadnych elementów na tego typu sytuacje. Sprawa zgłoszona niemalże miesiąc temu, ale wciąż nic nie wiadomo, kiedy mogę spodziewać się wysyłki brakującej figurki, już nie mówiąc o macie i planszach xxl, których nie dostałem i w sumie nie wiadomo do końca kto ma je wysłać...
O kur*** to współczuje wam. Ja na poprawione pudło już pół roku czekam xD Jedyny plus, że powiedzieli mi wprost, że wysyłka w lipcu, więc może u was będzie szybciej.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Hrosskar
Posty: 355
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 73 times
Been thanked: 77 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: Hrosskar »

Hardkor pisze: 04 lip 2023, 08:24
Hrosskar pisze: 04 lip 2023, 08:23 W moim egzemplarzu brakuje jednej figurki, a dokładniej Piramidy Cheopsa, za to mam 2 Sfinksy. Byłem przekonany, że Portal podeśle figurkę bez żadnego problemu, ale jak się okazało, wszystkie tego typu reklamacje muszą zgłaszać do oryginalnego wydawcy, bo sami chyba nie dostali/nie wzięli żadnych elementów na tego typu sytuacje. Sprawa zgłoszona niemalże miesiąc temu, ale wciąż nic nie wiadomo, kiedy mogę spodziewać się wysyłki brakującej figurki, już nie mówiąc o macie i planszach xxl, których nie dostałem i w sumie nie wiadomo do końca kto ma je wysłać...
O kur*** to współczuje wam. Ja na poprawione pudło już pół roku czekam xD Jedyny plus, że powiedzieli mi wprost, że wysyłka w lipcu, więc może u was będzie szybciej.
Maty i plansze xxl u oryginalnego wydawcy się skończyły, zlecił dodruk i będą chyba we wrześniu. Portal zostawił sobie odpowiednią ilość, gdyby to on wysłał, ale nie może dostać jasnej informacji od Forbidden Games. Mam wrażenie, że ten wydawca załatwia wszystko jakby mieli na etacie jedną osobę jeden raz w miesiącu albo rzadziej. Na KS też mało co odpisują itp. Coś czuję, że szybciej dostanę dodatek po angielsku niż brakującą figurkę, albo matę i plansze xxl.
Awatar użytkownika
Ciuniek
Posty: 401
Rejestracja: 12 kwie 2012, 18:33
Lokalizacja: Babin k/ Lublina
Has thanked: 2 times
Been thanked: 372 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: Ciuniek »

Zagrałem. Raz, ale z przemyśleniami:
https://www.gamesfanatic.pl/2023/07/04/ ... -splendor/
Pelarg1r
Posty: 33
Rejestracja: 16 lut 2021, 23:45
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: Pelarg1r »

Czy ktoś posiada może angielską wersję i chciałby wymienić komponenty na polskie? Mam Colossusa i chciałbym też dodatek w tej wersji a nie wiadomo czy będzie po polsku więc chętnie bym wymienił karty i kafle na ENG.
sferoida
Posty: 79
Rejestracja: 11 sty 2021, 13:13
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 30 times
Been thanked: 50 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: sferoida »

Dotarło i do mnie, wypstrykałem wszystkie żetony i wczoraj rozegraliśmy z żoną pierwszą partię.
5 godzin nam to zajęło :D, ale bawiliśmy się dobrze. Oczywiście w podsumowaniu okazało się, że znowu dostałem łomot.
Jest jednak moc w grze i nadzieja, że gra zostanie u nas na dłużej.

PS. Koniecznie musze tylko posklejać jakiś insercik.
pozdrawiam Radek
kaem87
Posty: 44
Rejestracja: 31 gru 2015, 10:15
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: kaem87 »

Pytanie dla posiadających wersje Colossus:
Ile macie metalowych monet? Wg instrukcji, przynajmniej kartonowych powinno być 30 o nominale 1 (i tu się zgadza u mnie z metalowymi), 30 o nominale 5 (tu tez ok), 30 o nominale 10 ( ja mam tylko 10 sztuk metalowych) i 10 o nominale 20 ( ja mam tylko 5 metalowych) …
Hrosskar
Posty: 355
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 73 times
Been thanked: 77 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: Hrosskar »

kaem87 pisze: 09 lip 2023, 22:48 Pytanie dla posiadających wersje Colossus:
Ile macie metalowych monet? Wg instrukcji, przynajmniej kartonowych powinno być 30 o nominale 1 (i tu się zgadza u mnie z metalowymi), 30 o nominale 5 (tu tez ok), 30 o nominale 10 ( ja mam tylko 10 sztuk metalowych) i 10 o nominale 20 ( ja mam tylko 5 metalowych) …
Jest ich mniej decyzją oryginalnego wydawcy. Była aktualizacja na KS i tutaj też to było poruszane w tym wątku.
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 564
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: Bartoszeg02 »

Hej!
Czy ktoś z was miał już ta przyjemność żeby zasiąść do Mosaica na 6 osób? Właśnie złożyłem zamówienie i planuje pierwsza rozgrywkę w takim zacnym gronie. Na bgg jest to raczej niepolecana konfiguracja. Ciekaw jest z jakiego powodu. Za ciasno? Czy zbyt długi downtime?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: Hardkor »

Bartoszeg02 pisze: 11 lip 2023, 14:14 Hej!
Czy ktoś z was miał już ta przyjemność żeby zasiąść do Mosaica na 6 osób? Właśnie złożyłem zamówienie i planuje pierwsza rozgrywkę w takim zacnym gronie. Na bgg jest to raczej niepolecana konfiguracja. Ciekaw jest z jakiego powodu. Za ciasno? Czy zbyt długi downtime?
Ciasno. Gra wtedy wymaga ogromnego stołu i najlepiej ekipy, która choć raz grała. Niezależnie od gry downtime przy 6 osobach może być spory. Ja tak grałem raz i ogromnej tragedii nie było. Chwilę się czekało, ale sądziłem, że gorzej będzie.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
sferoida
Posty: 79
Rejestracja: 11 sty 2021, 13:13
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 30 times
Been thanked: 50 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: sferoida »

U nas, dla 2 osób, stoł ok. 0.8*1.2 m jest wypełniony po brzegi. A gramy ... na stojąco :) Z góry lepiej można ogarnąć
pozdrawiam Radek
Awatar użytkownika
crazygandalf
Posty: 420
Rejestracja: 14 lut 2016, 16:25
Has thanked: 78 times
Been thanked: 480 times
Kontakt:

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: crazygandalf »

Nagraliśmy dwuosobową rozgrywkę w Mosaica wraz z naszą recenzją na koniec. Polecamy uwadze:
Mosaic: Historia Cywilizacji
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 564
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: Bartoszeg02 »

Jestem właśnie po rozgrywce 4 osobowej. Do gry na początku podchodziliśmy bardzo pozytywnie (przyjemnie wykonywało się te wszystkie akcje gdyż było to bardzo płynne - dobierasz zasób albo bierzesz kartę i koniec) ale ostatecznie gra nas wymęczyła. Graliśmy z tłumaczeniem i rozstawieniem ze 3,5 h. Nasza refleksja jest taka ze gra trwa zbyt długo jak na zbyt niski poziom skomplikowania. Nie było jakichś dłuższych i głębszych rozkmin. Po prostu lecieliśmy na fali tego co akurat było możliwe do wykonania. Przypadkiem koledze udało się zrobić combo w wyniku którego miał +2 siły w regionie z jazda i +2 w regionie z piechota. Do tego 2 technologie na wystawianie wojska i zdominował 5 z 7 regionów. Duży błąd z naszej strony.
Początek gry bardzo przyjemny potem zaczyna nużyć, generalnie gra idzie pod młotek :p
ODPOWIEDZ