Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
sako77
Posty: 80
Rejestracja: 20 wrz 2021, 21:14
Has thanked: 122 times
Been thanked: 4 times

Re: Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: sako77 »

Wothan pisze: 05 lut 2023, 10:53
sako77 pisze: 05 lut 2023, 10:47 Hej, czy ktoś ma jakiś patent na granie solo? Testował ktoś może jakąś "automę" lub może stworzył własną?
Na BGG są nieoficjalane tryby solo (w sekcji Files), ale nie testowałem. Dla mnie jest to gra typowo interakcyjna i wymaga żywego przeciwnika, żadna automa tego nie podrobi.
No to wiadomo, ale jak się nie ma dużo czasu żeby grać z żywym przeciwnikiem, to fajnie by było móc sobie czasem chociaż talie jakieś "przetestować" z automą. Co do trybów solo z bgg, to sprawdzałem jeden prosty (na razie mam tylko dwie partie za sobą, za mało żeby coś powiedzieć konkretnego) i jest jeszcze jeden, taki rozbudowany bardziej (Quest-o-matic chyba) ale kilka motywów mi tam nie pasuje (nie wiem czy to błędy autora, czy ja czegoś nie rozumiem, ale kilka działań wydaje mi się bez sensu wręcz)
Dlatego pytam, czy może ktoś ma jakieś inne doświadczenia na tym polu, może jakieś swoje projekty/przeróbki...
Nie mniej dzięki za głoś, dobrze wiedzieć że są tu jeszcze ludzie jacyś (oprócz kolegi kempego oczywiście) 😉👍
vader777
Posty: 113
Rejestracja: 13 lis 2015, 12:15
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Re: Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: vader777 »

Witam też grałem obie wersje solo co ty,ale jest to dość skomplikowana gra jak na lcg,i żadna mechanika nie zastąpi żywego człowieka,ale wiadomo nie zawsze jest czas na granie.

Mam pytanko jakie według was rasy są najśilniejsze w samej podstawce i l cyklu(bez tyranidów i necronów).
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 245 times
Been thanked: 372 times

Re: Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Nilis »

vader777 pisze: 02 kwie 2023, 01:07 Mam pytanko jakie według was rasy są najśilniejsze w samej podstawce i l cyklu(bez tyranidów i necronów).
Eldarzy
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 722
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 20 times
Been thanked: 85 times

Re: Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: kempy »

vader777 pisze: 02 kwie 2023, 01:07 Witam też grałem obie wersje solo co ty,ale jest to dość skomplikowana gra jak na lcg,i żadna mechanika nie zastąpi żywego człowieka,ale wiadomo nie zawsze jest czas na granie.

Mam pytanko jakie według was rasy są najśilniejsze w samej podstawce i l cyklu(bez tyranidów i necronów).
Space Marines i Eldarzy.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
vader777
Posty: 113
Rejestracja: 13 lis 2015, 12:15
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Re: Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: vader777 »

Dawno nie grałem i z marszu trzy rozgrywki wczoraj grałem akurat dark eldarami 2-1 przeciw eldarom.
Wysyp Khymer gdy wróg niema obszarowych ataków jest kozacki.
A tak ogólnie zwróciliśmy uwagę z kumplem że w podboju na tle innych lcg trzeba dużo rzeczy ogarniać i przewidywać do przodu.
W pojedynkowych grach u mnie pierwsza trójka obok Agota 2.0(tu rządźą grubasy bo oddziaływują na cała planszę) i Netrunnera(ta elegancka mechanika).
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 245 times
Been thanked: 372 times

Re: Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Nilis »

W podboju jest kapitalne wyczucie blefu i wyczekiwania przeciwnika podczas bitwy. Mówisz "pas" mimo że masz przykładowo dobrą kartę wydarzenia. Najlepszy znany przykład: grasz Dark Eldarami i jesteś na planecie Kith z i 4 khymery. Przeciwnik grający Space Marines ma terminatorów i Cato. Mimo pancerza terminatorów wiadomo że Khymery zaleją swoją masą przeciwnika. I teraz... czy Dark Elder ma zagrywać archonta na Terminatora aby Cato został sam? No tak bo samotny Cato jest bez szans... ale jak zagramy archonta i rozbijamy terminatorów to Space Marina odpali zrzut kapsuły desantowych i jezeli wskoczą Cardinisi to odpalają efekt obszarowy i Kith zostaje sama a Cato zarabia 4 surowce.
Trudne wybory, wyczekiwania, blef:)
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
vader777
Posty: 113
Rejestracja: 13 lis 2015, 12:15
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Re: Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: vader777 »

Tak blef jest tu bardzo ważny tylko chyba Netrunner był bardziej blefiarski :) i trochę SW lcg gdy walka o przewagę była.
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 722
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 20 times
Been thanked: 85 times

Re: Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: kempy »

vader777 pisze: 03 kwie 2023, 15:48 Wysyp Khymer gdy wróg niema obszarowych ataków jest kozacki.
Tak ogólnie rzecz biorąc Kith w zestawie (tj. Archon's Palace i Klaivex) to rak Conquesta, który pojawił się w nim za szybko. Praktycznie ten sam deck wygrał dwa MŚ pod rząd. Na szczęście pod koniec żywota gry dostalismy grubasw i nie było wtedy nic przyjemniejszego jak skasowanie tej fruzi przyteleportowanym Helldrake'm. Dwa plaskacze i game over.
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2023, 20:01 przez kempy, łącznie zmieniany 1 raz.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
vader777
Posty: 113
Rejestracja: 13 lis 2015, 12:15
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Re: Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: vader777 »

Właśnie zwróciłem uwagę że Kith wygrała 2 z 3 mistrzostw świata(raz chyba Sicarius albo Worr).

W karciankach zawsze jest problem balansu,w sumie chyba najbardziej wyrównany jest Agot2.0(ale to głównie dzięki amatorskim dodatkom).
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: RUNner »

Nilis pisze: 02 kwie 2023, 10:43
vader777 pisze: 02 kwie 2023, 01:07 Mam pytanko jakie według was rasy są najśilniejsze w samej podstawce i l cyklu(bez tyranidów i necronów).
Eldarzy
A jakby wypisać wszystkie frakcje od najlepszej do najgorszej? Chcę grać z żoną i mieć „pod górkę”. Mam tylko podstawkę.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 245 times
Been thanked: 372 times

Re: Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Nilis »

RUNner pisze: 26 kwie 2023, 21:31
Nilis pisze: 02 kwie 2023, 10:43
vader777 pisze: 02 kwie 2023, 01:07 Mam pytanko jakie według was rasy są najśilniejsze w samej podstawce i l cyklu(bez tyranidów i necronów).
Eldarzy
A jakby wypisać wszystkie frakcje od najlepszej do najgorszej? Chcę grać z żoną i mieć „pod górkę”. Mam tylko podstawkę.
1. Eldarzy
2. Space Marines
3. Dark Eldar
4. Chaos
5. Gwardia Imperialna
6. TAU
7. Orki

Orki niestety bardzo odostają od reszty ras. są zdecydowanie najsłabsi. TAU na Shadowsun jest również słaby. Anushi jest mocniejszy ale nie macie kart wsparcia z następnych cykli do jego talii. Gwardia na Strakenie jest niewiele mocniejsza od Orków. Daj żonie Eldarów A sam zagraj Orkami i napisz jak wyglądała rozgrywka:)
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 722
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 20 times
Been thanked: 85 times

Re: Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: kempy »

Jak dla mnie na jednej podstawce nie będzie wielkiej różnicy między frakcjami. Wygra ten, komu dociągnie się lepsza ekonomia (czytaj najtańsze ziomki z młotkami).
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: RUNner »

kempy pisze: 28 kwie 2023, 19:12 Jak dla mnie na jednej podstawce nie będzie wielkiej różnicy między frakcjami. Wygra ten, komu dociągnie się lepsza ekonomia (czytaj najtańsze ziomki z młotkami).
Coś w tym może być, bo kiedyś zagrałem Orkami przeciw Imperium i wygrałem z żoną 2:1.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 245 times
Been thanked: 372 times

Re: Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Nilis »

Orki z Imperium? To pachnie jak Inwazja:)

napisałeś że podstawka plus pierwszy cykl i moja lista odniosła się do takiego zestawu. W pierwszym cyklu wchodzi m.in. dwór Archonta, Klaivex i slyth Mercenaries oraz kilka innych, potężnych dla Eldarów oraz Kugath. Te karty plus podstawka Dark Eldar raczej rozjadą Orki podstawka plus karty z pierwszego cyklu ale probuj;)
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 722
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 20 times
Been thanked: 85 times

Re: Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: kempy »

Nilis pisze: 28 kwie 2023, 22:31 napisałeś że podstawka plus pierwszy cykl i moja lista odniosła się do takiego zestawu.
Vader777 napisał podstawka + cykl, RUNner odniósł się do samej pojedyńczej podstawki.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Loriel
Posty: 24
Rejestracja: 05 gru 2010, 20:24

Re: Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Loriel »

Siemanko
Chciałem zapytac co to za dodatek w którym wsytępują między innymi>

- Kapłan Run Morkaja czy Rekruci z Borkan

Mam podstawke z tym rozszerzeniem kupioną x lat temu a nie moge znaleź ikonografi dodatków taka czaszeczka z rogami.
sako77
Posty: 80
Rejestracja: 20 wrz 2021, 21:14
Has thanked: 122 times
Been thanked: 4 times

Re: Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: sako77 »

Loriel pisze: 14 lip 2023, 22:15 Siemanko
Chciałem zapytac co to za dodatek w którym wsytępują między innymi>

- Kapłan Run Morkaja czy Rekruci z Borkan

Mam podstawke z tym rozszerzeniem kupioną x lat temu a nie moge znaleź ikonografi dodatków taka czaszeczka z rogami.
Cykl Liderów, Plaga
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 245 times
Been thanked: 372 times

Re: Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Nilis »

Spoiler:
Baza Kart do gier LCG

http://www.cardgamedb.com/index.php/wh4 ... quest.html
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Loriel
Posty: 24
Rejestracja: 05 gru 2010, 20:24

Re: Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: Loriel »

Dzięki.
Ale mam jeszce jedno pytanie.
mam podstawkę z dwoma dodatkami :The ScourgeGift of the Ethereals.
Ale w dodatkach mam prawie wszystkie karty w trzech sztukach podczas gdy quantity z linku i w opisie kart podaje 1 szt w zestawie dodatku.
Tylko kilka kart z obydwu dodatków ma właściwą ilośc 1 czy 2 szt lub 4 szt. Ale 90 % kart z quantity 1 wystepuje w 3 kopiach.
Pytam bo zestaw kupowałem od kolegi chyba z 7 lat temu i nie udało się zagrac do tej pory, a szczerze mówiąc, nie pamiętam już wtedy co brałem od niego. Wiem, że Galakta w dodatkach do innych LCG d wypuszczała wszystko już w kopiach x3, ale nie wiem czy dotyczyło to również warhammera podbój.
Pozdrawiam Maciek
sako77
Posty: 80
Rejestracja: 20 wrz 2021, 21:14
Has thanked: 122 times
Been thanked: 4 times

Re: Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: sako77 »

Loriel pisze: 16 lip 2023, 19:00 Dzięki.
Ale mam jeszce jedno pytanie.
mam podstawkę z dwoma dodatkami :The ScourgeGift of the Ethereals.
Ale w dodatkach mam prawie wszystkie karty w trzech sztukach podczas gdy quantity z linku i w opisie kart podaje 1 szt w zestawie dodatku.
Tylko kilka kart z obydwu dodatków ma właściwą ilośc 1 czy 2 szt lub 4 szt. Ale 90 % kart z quantity 1 wystepuje w 3 kopiach.
Pytam bo zestaw kupowałem od kolegi chyba z 7 lat temu i nie udało się zagrac do tej pory, a szczerze mówiąc, nie pamiętam już wtedy co brałem od niego. Wiem, że Galakta w dodatkach do innych LCG d wypuszczała wszystko już w kopiach x3, ale nie wiem czy dotyczyło to również warhammera podbój.
Pozdrawiam Maciek
Tak, karty wszystkie powinny byc w trzech kopiach, oprócz 8 kart sygnowanych, "przynależnych" do oddziału lidera (w tych ośmiunkartach zazwyczaj są kombinacje 1, 1, 2, 4)
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 722
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 20 times
Been thanked: 85 times

Re: Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Post autor: kempy »

Info od Apoki.

"A new website, and a cardbinder

Traxissector is gone. It's a gloomy time for players around the world. But rejoice! For a small team of dedicated players are currently working on a new deckbuilder website. And in the meantime, because it's really not that easy to build a deck without having all cards on screen, or to talk about cards with friends online without being able to post a link to specific cards: here is a card binder! You can not save decks. You can not filter. But all cards and all sectors are here!

https://apoka40k.weebly.com/
https://apoka40k.weebly.com/card-binder.html

CONQUEST FOREVER!"
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
ODPOWIEDZ