Undaunted: North Africa (Trevor Benjamin, David Thompson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Undaunted: North Africa (Trevor Benjamin, David Thompson)

Post autor: Leviathan »

Dyskusja o tej grze była dotychczas toczona w wątku poświęconym Undaunted: Normandy, ale Północna Afryka to jednak nowy tytuł, zasługujący na swoje własne miejsce na forum.

Undaunted: North Africa to deckbuildingowa gra wojenna, stanowiąca kontynuację wcześniejszego hitu Undaunted: Normandy (Nieustraszeni: Normandia). Tym razem akcja gry osadzona jest w północnej Afryce i pozwala na rozgrywanie starć na szczeblu taktycznym między wojskami brytyjskiego Commonwealthu i Włochami. Nowością w tej odsłonie serii są pojazdy oraz asymetryczne talie obu przeciwników.

Obrazek

Linki:
Gra na BGG
Wojennik TV # 636: Undaunted: North Africa - unboxing (PL)
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: Undaunted: North Africa (Trevor Benjamin, David Thompson)

Post autor: Markus »

Afryka i Normandia to ten sam system i nie wiem czy jest sens rozdzielać wątek.
Co zrobisz jak wyjdzie zapowiadany dodatek który można połączyć zarówno z afryką jak i normandią? Będziemy kopiować posty miedzy wątkami?
Ja postrzegam te gry jako całość tj dla mnie Afryka to zestaw dodatkowych misji do Normandi.
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Undaunted: North Africa (Trevor Benjamin, David Thompson)

Post autor: Leviathan »

Na Wojennik TV wylądowała recenzja tego tytułu. W materiale zobaczycie jak wyglądają elementy zamknięte w pudełku z tą grą, jak wyglądają nowe mechanizmy oraz czym różni się ta odsłona od części osadzonej w Normandii.

Ostatnio zmieniony 23 mar 2023, 09:18 przez Leviathan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Undaunted: North Africa (Trevor Benjamin, David Thompson)

Post autor: RUNner »

Zagrałem z córką, która ma 8 lat i ciężko oczekiwać, żeby świadomie grała, ale nie mogłem się doczekać partii z żoną. Pierwsza przygoda, więc prostsze zasady bez pojazdów. Uwielbiam ten system i bardzo podoba mi się rozgrywka. Czuję, że Afryka będzie ciekawsza ze względu na asymetryczność frakcji i pojazdy, ale z tego co widzę, na początku może być pewien problem z ich obsługą. Nie jest to trudne mechanicznie, ale na tle reszty intuicyjnych zasad, jest to jakiś drobny wyłom.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Undaunted: North Africa (Trevor Benjamin, David Thompson)

Post autor: Leviathan »

Dorzucam angielską wersję recenzji tej odsłony serii:

Kuriozum
Posty: 6
Rejestracja: 16 lut 2020, 23:21
Has thanked: 3 times

Re: Undaunted: North Africa (Trevor Benjamin, David Thompson)

Post autor: Kuriozum »

Jakieś wrażenia z gry w Nieustraszeni: Afryka Północna?
Jesteśmy początkujący w Nieustraszonych. Moja pociecha znalazła strategię wygrywającą dla jednej ze stron w pierwszym scenariuszu i po analizie wygląda na to że ma rację. Wiem, mamy jeszcze wiele scenariuszy przed sobą, ale czy mieliście podobne wrażenia?
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 931 times

Re: Undaunted: North Africa (Trevor Benjamin, David Thompson)

Post autor: feniks_ciapek »

Tak. W pierwszym scenariuszu trzeba skoncentrować ogień na saperach i po sprawie.

Uważam, że to jest najsłabsza część Nieustraszonych. Dużo eksperymentów, może interesujących, ale finalnie raczej ślepa uliczka.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1130
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Undaunted: North Africa (Trevor Benjamin, David Thompson)

Post autor: kaimada »

Afrykę trzymam tylko dlatego, że jako jedna z niewielu gier drugowojennych pozwala grać Włochami, a nie powiela mit wielkiego Deutsche Afrika Korps.

Bo mechanicznie konstrukcja scenariuszy to jest na poziomie niezbalansowania części scenariuszy Memoir 44.
ODPOWIEDZ