Dungeon Crawler/ Fabularna dla 4 wymagających graczy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1353 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Dungeon Crawler/ Fabularna dla 4 wymagających graczy

Post autor: Hardkor »

Wraz z ekipą poszukujemy jakiejś nowej gry do ogrania, mamy parę pomysłów, ale jesteśmy wybredni mocno i liczymy, że ktoś pomoże w szukaniu naszego gralla.

Typ gry: Dungeon Crawler z scenariuszami lub jakaś gra fabularna z kampanią. Coś co można ograć jako jeden ciąg
Ile graczy: 4 i w takiej ekipie musi gra dobrze chodzić, a nie po prostu mieć taki tryb (np Tainted Grail, gdzie można w 4 ,ale to strzał w kolano)
Cena: raczej nie gra roli, bo się można zrzucić, ale jednak byśmy chcieli zamknąć się w paru stówkach najchętniej na całą grupę

Nad czym się zastanawiamy:
Massive Darkness 2
Posiadłość Szaleństwa
Scythe Fenris Powstaje

Co wykreśliliśmy:
Tainted Grail, Etherfields - dobrze działa na 2 os, nie na 4 os
Lobotomy, Sagi Dead Reckoning - ograliśmy
Zombicide - zbyt proste dla nas
Cthulhu Death May Die - gralismy w podstawke juz, a tak to czekam i tak na nowego KS
DOOM, Gears of War - trochę już zbyt stare
Machina Arcana - graliśmy i nie siadło
7 continent - dobre na 2, nie na 4
Pandemic Legacy - wstępnie poleciał, bo żadne z nas nie lubi zwykłego pandemica
Brzdęk Legacy - zbyt proste
gloomhaven - ograliśmy
Mage Knight - dobre na 2, nie na 4
Too Many Bones - czekamy na PL
KDM - zbyt drogie
frosthaven - zbyt drogie
Władca Pierścieni Podróże przez Śródziemie - ogralismy
Dwellings of Eldervale - za drogie
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Dungeon Crawler/ Fabularna dla 4 wymagających graczy

Post autor: Mr_Fisq »

Descent: Legends of the Dark albo Imperial Assault z aplikacją fanowską? Czy za proste?
Cena: raczej nie gra roli, bo się można zrzucić,
DUN?
ale jednak byśmy chcieli zamknąć się w paru stówkach najchętniej na całą grupę
Jednak nie ;)

Zachęciłbym bym do Łowców A.D. 2114, ale mam w tym osobisty interes obecnie ;)
Hardkor pisze: 20 lip 2023, 08:27 Pandemic Legacy - wstępnie poleciał, bo żadne z nas nie lubi zwykłego pandemica
Ziewałem na zwykłego Pandemica, ale Legacy przez trwałe konsekwencje to moim zdaniem zupełnie inna liga. Chyba że ogólnie nie przepadacie za tego typu mechanikami namnażania w co-opach.

Przyszedł mi do głowy jeszcze Arkham Horror: LCG, ale nie grywałem na 4 osoby.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Dungeon Crawler/ Fabularna dla 4 wymagających graczy

Post autor: Cyel »

Zgadzam się co do Łowców AD2114, świetna gra.

Massive Darkness 2 nie jest wymagająca, jest bardzo łatwa. Wprowadzam różne utrudniające house rules ale jeszcze nie zdarzyło się, żeby nie było łatwo, muszę kombinować dalej. Natomiast prócz tego gra fajna.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
baradnor
Posty: 80
Rejestracja: 04 mar 2022, 11:14
Has thanked: 42 times
Been thanked: 10 times

Re: Dungeon Crawler/ Fabularna dla 4 wymagających graczy

Post autor: baradnor »

A co powiesz na Deep Madness, Folklore: the Affliction lub Horror w Arkham LCG (imho na cztery osoby jest świetne)?
azazelmo
Posty: 897
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 281 times

Re: Dungeon Crawler/ Fabularna dla 4 wymagających graczy

Post autor: azazelmo »

Może Descent 2ed.? Podstawka z drugiej ręki chodzi w rozsądnych pieniądzach. Uprzedzam, że fabuła miałka, świat nudny i generyczny, ale mechanicznie bardzo wdzięczna jak na DC + fajne przedmioty, rozwój postaci itp.
Albo zaryzykujcie 20zł i spróbujcie „Czworo przeciwko Ciemności”. Tylko jeden musi mocno wsiąknąć w zasady +bgg.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1353 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Dungeon Crawler/ Fabularna dla 4 wymagających graczy

Post autor: Hardkor »

Odpiszę zbiorczo:
Descent czy to nowy czy to stary - nowy uzywka w sumie jeszcze się załapamie, myśleliśmy, ale nie jesteśmy do końca przekonani. Gry wymieniony wyżej bardziej nas zainteresowały
Łowców A.D. 2114 - Mieliśmy, a teraz wsparliśmy 1492, więc wolimy poczekać na nową edycję
Arkham Horror: LCG - w sumie ciekawa propozycja
Deep Madness - mi się mocno nie podobała obsługa tej gry z tego co widziałem na YT + musi być bohaterów, czyli 2 osoby sterują dwoma. Dla mnie to skreśliło grę
Folklore: the Affliction - w tej chwili tylko z drugiej ręki w wysokiej cenie i oglądałem na YT gameplay jak była te promka w ich sklepie. Mocno surowo ta gra wygląda.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Dungeon Crawler/ Fabularna dla 4 wymagających graczy

Post autor: Mr_Fisq »

Z nietypowym tytułów to zostali jeszcze: Dungeon Degenerates
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Dungeon Crawler/ Fabularna dla 4 wymagających graczy

Post autor: Dazir »

+1 dla folklore. Miód mechaniki, świat, questy itd
Jeżeli uważasz folklore za surowe mechaniki to nie ruszaj md2. Tam dopiero surowizna.
Może Jeszcze jakiś warhammer quest by wam się spodobał?
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 872
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Dungeon Crawler/ Fabularna dla 4 wymagających graczy

Post autor: Dako »

Mój głos oddaję na:
1. Posiadłość Szaleństwa choć brak tam kampanii są tylko scenariusze no i jak "siądzie" to na jednym zakupie podstawki się nie skończy a całość wychodzi drogo i to nawet bardzo ale po takim zakupie ma się z 18 misji z aplikacji oraz z Valkirii kolejne 21.
2. Folklore 2E: The Affliction - nie trzeba kupować z rynku wtórnego ;)
Jest europejski sklep z promocją przy zakupie minimum dwóch pozycji https://greenbrier-games-eu.myshopify.c ... re-game-2e
I np zakup:
FL31 - Folklore 2E: The Affliction (Core Game) 2E
FL53 - Folklore Accessory Bundle(events, crafting,pads)
z ich drogą wysyłką €18.58 wychodzi €70.33 ok 320 pln
Można do podstawki dokupić inny dodatek FL60 - Folklore: Equipment Pack (Remastered) będzie o €10 taniej czyli 270 pln
Do gry jest polskie tłumaczenie na forum.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Dungeon Crawler/ Fabularna dla 4 wymagających graczy

Post autor: Mr_Fisq »

Dazir pisze: 20 lip 2023, 11:21 Może Jeszcze jakiś warhammer quest by wam się spodobał?
W tych klimatach to niedługo będzie kampania (niby o stosunkowo krótkim czasie dostarczenia) League of Dungeoneers, ale na 4 osoby to chyba raczej średnio śmiga.
Dako pisze: 20 lip 2023, 11:46 Mój głos oddaję na:
1. Posiadłość Szaleństwa choć brak tam kampanii są tylko scenariusze no i jak "siądzie" to na jednym zakupie podstawki się nie skończy a całość wychodzi drogo i to nawet bardzo ale po takim zakupie ma się z 18 misji z aplikacji oraz z Valkirii kolejne 21.
Dla mnie posiadłość była bardzo prosta mechanicznie.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Dungeon Crawler/ Fabularna dla 4 wymagających graczy

Post autor: Ardel12 »

Hardkor pisze: 20 lip 2023, 08:27 Dwellings of Eldervale - za drogie
To nie jestD DC
Hardkor pisze: 20 lip 2023, 08:27 Nad czym się zastanawiamy:
Massive Darkness 2
Posiadłość Szaleństwa
Scythe Fenris Powstaje
Z tych 3 brałbym posiadłość, ale jakie wrażenie masz po Podróżach? Tutaj będzie mechanicznie podobnie i też apka, ale dla mnie poziom scenariuszy i trudności jest na znacząco lepszym poziomie. Ja podróży nie lubię, a PS2 przeciwnie, bardzo cenię.

Ja polecę Vagrantsonga(kup ode mnie :D), rozpisałem się o grze w wątku o niej, ale w skrócie pasuje doskonale do tego czego szukasz. Jest tania(200-300zł), ma przyjemną mechanikę, każda misja jest inna i unikalna, a każdy z graczy może pokombinować z tworzeniem swojej postaci(nowe karty). Ja grałem w 2os po 2 postacie i ta gra jest własnie stworzona by ją rozgrywać 4 osobami.

Możesz się przyjrzeć Stars of Akarios(ja dorwałem za 400), ale jeszcze nie grałem, więc się nie wypowiem.
Folklore sam niedawno kupiłem i mnie gra akurat przekonała, a samą podstawkę da się dorwać do 300zł na luzie.

Resztę pozycji, które mógłbym polecić odpadnie przez cenę :)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1353 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Dungeon Crawler/ Fabularna dla 4 wymagających graczy

Post autor: Hardkor »

Ardel12 pisze: 20 lip 2023, 13:39
Hardkor pisze: 20 lip 2023, 08:27 Dwellings of Eldervale - za drogie
To nie jestD DC
Hardkor pisze: 20 lip 2023, 08:27 Nad czym się zastanawiamy:
Massive Darkness 2
Posiadłość Szaleństwa
Scythe Fenris Powstaje
Z tych 3 brałbym posiadłość, ale jakie wrażenie masz po Podróżach? Tutaj będzie mechanicznie podobnie i też apka, ale dla mnie poziom scenariuszy i trudności jest na znacząco lepszym poziomie. Ja podróży nie lubię, a PS2 przeciwnie, bardzo cenię.

Ja polecę Vagrantsonga(kup ode mnie :D), rozpisałem się o grze w wątku o niej, ale w skrócie pasuje doskonale do tego czego szukasz. Jest tania(200-300zł), ma przyjemną mechanikę, każda misja jest inna i unikalna, a każdy z graczy może pokombinować z tworzeniem swojej postaci(nowe karty). Ja grałem w 2os po 2 postacie i ta gra jest własnie stworzona by ją rozgrywać 4 osobami.

Możesz się przyjrzeć Stars of Akarios(ja dorwałem za 400), ale jeszcze nie grałem, więc się nie wypowiem.
Folklore sam niedawno kupiłem i mnie gra akurat przekonała, a samą podstawkę da się dorwać do 300zł na luzie.

Resztę pozycji, które mógłbym polecić odpadnie przez cenę :)
1. Tak wiem, że nie DC, ale debatowaliśmy, by w to nie pograć. W sumie to bez sensu, że to tu wpisałem.
2. Podróże mi się podobały, ale szlak mnie trafiał jak bardzo gra każe eksploracje. Musisz zawalać za głównym wątkiem albo przegrasz.
3. Vagrantsong brzmi bardzo fajnie :)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Dungeon Crawler/ Fabularna dla 4 wymagających graczy

Post autor: Ardel12 »

Hardkor pisze: 20 lip 2023, 13:55 2. Podróże mi się podobały, ale szlak mnie trafiał jak bardzo gra każe eksploracje. Musisz zawalać za głównym wątkiem albo przegrasz.
Taa, tam albo gonisz za głównym celem albo przegrywasz. To w posiadłości jest to dobrze zbalansowane. Masz scenariusze nastawione na eksplorację i badania, gdzie wróg może wcale nie wyjść lub gdzies pod sam koniec. I takie gdzie walczysz o przetrwanie. No dla mnie różnorodność tam spora. A są też misje na grube rozkminy, typu ktoś zabił i robisz przesłuchania.gra też daje układanki, masterminda i coś jeszcze by wysilić komórki mózgowe. A gra działa najlepiej przy większej liczbie graczy, więc 4 akurat. Dodatkowo zamiast kupować dodatki można pograć w te zrobione przez fanów przez valkirie.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Dungeon Crawler/ Fabularna dla 4 wymagających graczy

Post autor: Seraphic_Seal »

Ardel12 pisze: 20 lip 2023, 18:02
Hardkor pisze: 20 lip 2023, 13:55 2. Podróże mi się podobały, ale szlak mnie trafiał jak bardzo gra każe eksploracje. Musisz zawalać za głównym wątkiem albo przegrasz.
Taa, tam albo gonisz za głównym celem albo przegrywasz. To w posiadłości jest to dobrze zbalansowane. Masz scenariusze nastawione na eksplorację i badania, gdzie wróg może wcale nie wyjść lub gdzies pod sam koniec. I takie gdzie walczysz o przetrwanie. No dla mnie różnorodność tam spora. A są też misje na grube rozkminy, typu ktoś zabił i robisz przesłuchania.gra też daje układanki, masterminda i coś jeszcze by wysilić komórki mózgowe. A gra działa najlepiej przy większej liczbie graczy, więc 4 akurat. Dodatkowo zamiast kupować dodatki można pograć w te zrobione przez fanów przez valkirie.
Z drugiej strony na tym chyba ma polegać jakiekolwiek wyzwanie w tej grze? Bo walka zbyt wymagająca nie była, chyba że ktoś wybierze postaci typowo nie pod walkę
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
_Ukasz
Posty: 197
Rejestracja: 24 wrz 2020, 08:37
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 40 times
Been thanked: 70 times

Re: Dungeon Crawler/ Fabularna dla 4 wymagających graczy

Post autor: _Ukasz »

Zgadzam się z przedmówcami co do Folklore The Affliction. Surowizna lecz do własnej interpretacji i będziecie się dobrze bawić, natomiast karty plotek to konieczność. Co ja mówię :) wszystkie dodatki, które rozbudują świat to konieczność. Wydarzenia na świecie, karty plotek, później jak wam siądzie to przepisy i rzemiosło.

W przypadku posiadłości szaleństwa też zgadzam się z tym, że brak jest rozgrywki misji jednej po drugiej w formie fabularnej, ale i tak się dobrze bawimy szczególnie w misjach detektywistycznych (w 4 graczy wychodzą najlepsze sytuacje i kooperacja) Bolyyy mnie jednak, że dodatki te '''większe'' są w cenie gier, które posiadają już jakiś tryb fabularny na np. 10 misji. Jednak należę do tych co i tak to kupią :P
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Dungeon Crawler/ Fabularna dla 4 wymagających graczy

Post autor: Ardel12 »

Seraphic_Seal pisze: 21 lip 2023, 07:01 Z drugiej strony na tym chyba ma polegać jakiekolwiek wyzwanie w tej grze? Bo walka zbyt wymagająca nie była, chyba że ktoś wybierze postaci typowo nie pod walkę
To nie jest wyzwanie, tylko sztuczne podbijanie regrywalności, które nie działa, bo te poboczne zadania są miałkie, nijakie i nie mają zwykle(albo moze i zawsze)odbicia na głównej fabule. Ja wiem, że we władcy Aragorn, Gimli i Legolas popierdalają przez pola i łąki by doścignąć porwanych niziołków, ale by opierać wszystkie misje na tym to już przeginka. Podróże są zbyt powtarzalne, zawsze biegniemy, zawsze nas gra pospiesza. W posiadłości mamy różnorodność, tam jej zabrakło. A co do walki to się zgadzam. Mój kumpel grał Legolasem i w sumie rozwalał wrogów zanim cokolwiek zrobili, więc walka była nudna. Sumarycznie im dalej w kampanię tym gra była gorsza i nudniejsza, więc tutaj całkowicie się nie popisali.
ODPOWIEDZ