Keyflower (Sebastian Bleasdale, Richard Breese)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Keyflower (Sebastian Bleasdale, Richard Breese)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Acownik pisze: 22 kwie 2021, 23:36 Mam pytanie o dodatki: czy są jakieś różnice, jeśli chodzi o wydanie między wersją polską a zagranicznymi? Trochę się tu i ówdzie naczytałem o jakości gier polskiego wydawcy i chciałbym się upewnić.
W tym wypadku Czacha jest tylko dystrybutorem, nie robili druku gdzieś tam na własną rękę (a tam gdzie robili/zlecali produkcję no to były siupy).
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Keyflower (Sebastian Bleasdale, Richard Breese)

Post autor: seki »

Acownik pisze: 22 kwie 2021, 23:36 Mam pytanie o dodatki: czy są jakieś różnice, jeśli chodzi o wydanie między wersją polską a zagranicznymi? Trochę się tu i ówdzie naczytałem o jakości gier polskiego wydawcy i chciałbym się upewnić.
W przypadku Keyflowera ja o żadnych błędach nie wiem. Mam podstawkę plus jeden z dodatków i jakościowo są bardzo solidne.
dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: Keyflower (Sebastian Bleasdale, Richard Breese)

Post autor: dave8 »

Acownik pisze: 22 kwie 2021, 23:36 Mam pytanie o dodatki: czy są jakieś różnice, jeśli chodzi o wydanie między wersją polską a zagranicznymi? Trochę się tu i ówdzie naczytałem o jakości gier polskiego wydawcy i chciałbym się upewnić.
Nie ma żadnych problemów. Wszystko jest w porządku.
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Keyflower (Sebastian Bleasdale, Richard Breese)

Post autor: Seykan »

Nie wiem czy to tylko kwestia kafli promo ze wspieraczki, ale mam komplet angielski, a promo dokupowałem oddzielnie i są troszkę cieńsze niż od dodatku i podstawki. Nic co by mi osobiście przeszkadzało.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Keyflower (Sebastian Bleasdale, Richard Breese)

Post autor: Mr_Fisq »

Z mieszaniem wersji polskiej z angielką też nie ma problemów?
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Keyflower (Sebastian Bleasdale, Richard Breese)

Post autor: seki »

Mr_Fisq pisze: 01 paź 2022, 16:51 Z mieszaniem wersji polskiej z angielką też nie ma problemów?
Nie ma problemów. Na kaflach są tylko ikonografie. W dodatkach również tylko kafle i drewienka. A ewentualne różnice i w odcieniach nawet jeśli by były to nie ma znaczenia bo wszystko wchodzi odkryte od razu na początku każdej pory roku.
seban
Posty: 31
Rejestracja: 01 lut 2018, 19:40
Has thanked: 82 times
Been thanked: 13 times

Re: Keyflower (Sebastian Bleasdale, Richard Breese)

Post autor: seban »

No nie, na kaflach, oprócz ikonografii, są też nazwy tychże kafli.
Khag
Posty: 261
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:06
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Re: Keyflower (Sebastian Bleasdale, Richard Breese)

Post autor: Khag »

A polska instrukcja jest tak słaba, że lepiej przejrzeć wideoinstrukcje na YT.
Poznań i okolice.
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1181
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 252 times
Been thanked: 280 times

Re: Keyflower (Sebastian Bleasdale, Richard Breese)

Post autor: siepu »

Khag pisze: 01 paź 2022, 23:45 A polska instrukcja jest tak słaba, że lepiej przejrzeć wideoinstrukcje na YT.
Polska instrukcja jest całkiem wiernym tłumaczeniem oryginału. Zgadzam się, że jest zła, po prostu tutaj to nie wina przekładu.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Keyflower (Sebastian Bleasdale, Richard Breese)

Post autor: BartP »

Ciekawe, ja tam z instrukcją angielską nie miałem problemu.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Keyflower (Sebastian Bleasdale, Richard Breese)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Mam tę grę ale nigdy nie miałem parcia na zakup dodatków do niej...
Ale że na aleplanszowki.pl są po 19zł no to żal było nie brać :D
A swoją drogą który dodatek wam najlepiej przypadł do gustu?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1353 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Keyflower (Sebastian Bleasdale, Richard Breese)

Post autor: Hardkor »

Dr. Nikczemniuk pisze: 25 lis 2022, 13:32 Mam tę grę ale nigdy nie miałem parcia na zakup dodatków do niej...
Ale że na aleplanszowki.pl są po 19zł no to żal było nie brać :D
A swoją drogą który dodatek wam najlepiej przypadł do gustu?
zrobiłem podobnie, ale gry nie mam. problem w tym, że ceny zestawu podstawka + dodatki, a cena samej podstawki są prawie identyczne xD Albo niewiele drożej
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Keyflower (Sebastian Bleasdale, Richard Breese)

Post autor: seki »

Dr. Nikczemniuk pisze: 25 lis 2022, 13:32 Mam tę grę ale nigdy nie miałem parcia na zakup dodatków do niej...
Ale że na aleplanszowki.pl są po 19zł no to żal było nie brać :D
A swoją drogą który dodatek wam najlepiej przypadł do gustu?
Liczyłem, że odpowie ktoś inny bo sam grałem tylko kilka razy z dodatkiem Kupcy i tylko raz z Farmerzy. Oba posiadam od dawna ale w ten tytuł z biegiem czasu grywam już rzadko. Wpierw kupiłem tylko Kupców bo wydał mi się lepszy. Farmerów dokupiłem później gdy cena tak mocno spadła. Z biegiem czasu i po rozgrywce stwierdzam jednak, że wolę Farmerów. Pamiętaj, że to opinia po niewielkiej ilości partii i grania ostatnio ponad rok temu. Nadbudowy usprawnienia jakie przychodzą z dodatkiem Kupcy bardzo determinują rozgrywkę bo dają bardzo wysokie punkty. W grze z Farmerami nie miałem takiego wrażenia i balans strategii wydal mi się równiejszy. Ale... w obecnej cenie kilkunastu złotych za dodatek brałbym oba gdybym nie miał.
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1181
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 252 times
Been thanked: 280 times

Re: Keyflower (Sebastian Bleasdale, Richard Breese)

Post autor: siepu »

Farmerzy to więcej tego samego i zawsze jakieś urozmaicenie, ale nic niezwykłego. Kupcy bardzo pomagają w grze na dwie osoby, ale na więcej wolę grać bez nich (lubię Keyflower za ciasnotę i trudne wybory). Nie dziwię się, że są tak tanie, bo w większości przypadków zbędne.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Keyflower (Sebastian Bleasdale, Richard Breese)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Myślę że dodatkowe kafle łodzi urozmaicą grę bo tych z podstawki mało a i niektóre jak dla mnie przekombinowane.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Keyflower (Sebastian Bleasdale, Richard Breese)

Post autor: KamradziejTomal »

Dla mnie z perspektywy 2 osobowego grania Farmerzy to był absolutny hit. Goła podstawka mnie bardzo nużyła ciągłym tylko łotoszeniem i przenoszeniem surowców. Gra "nad stołem" owszem była spoko - zgadywanie ile przeciwnik ma jeszcze "żółtych" robotników i gdzie mogę jeszcze licytować, itp. ale już samo "co ja chcę ze swoją wiochą zrobić" było bardzo nudne.

Zwierzątka wprowadzają zupełnie inny wymiar rozgrywki i znacznie mniej wymuszają na mnie zdobywanie kluczowych surowców. Sianko też pomaga bo mogę je gromadzić zamiast czaić się na te pojedyncze kafle z dużą ilością transportu. Od razu też robi się jakoś tak przytulniej w tej grze jak mam swoje stadko owieczek czy świnek. Aż żal że nie ma w tej grze drobiu :P

Kupców dokupiłem znacznie później właśnie dodając ich do jakiegoś zamówienia "bo było tanio". Zagrane było tylko 2 razy. Jak dla mnie nie zmienia to znacznie dużo w rozgrywce. Jest ok bo zwiększa troszeczkę różnorodność ale nie nie odczuwam jakiegoś wielkiego sentymentu do dodanych tutaj mechanik.
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1944 times

Re: Keyflower (Sebastian Bleasdale, Richard Breese)

Post autor: warlock »

Mi ostatnio Key Flow dość skutecznie zastąpił Keyflowera (którego też swoją drogą uwielbiam). Polecam spróbować, nawet dwuosobowo ;).
Lailonn
Posty: 168
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:09
Has thanked: 7 times
Been thanked: 63 times

Re: Keyflower (Sebastian Bleasdale, Richard Breese)

Post autor: Lailonn »

Odkopię trupa ale od kilku dni posiadam zestaw KS Keyflower. Dawno się tak dobrze nie bawiłem w budowanie czegokolwiek. Bardzo fajny system aukcji/akcji a do tego musimy jeszcze dobrze zaplanować swoją osadę. W 1 rozgrywce przegrałem, bo źle postawiłem kafelek. W 2 ten sam błąd popełniła moja małżonka.

Jednym słowem jest nad czym główkować i planować a to wszystko sprawnie działa już od 2 os i zajmuje około godzinki. Aż żałuję, że gdy było nowe, to nie kupiłem i musiałem teraz przepłacać na OLX ;)
1. Zamki Burgundii 2. Clash of Cultures 3. Barrage 4. Food Chain Magnate 5. Terraformacja Marsa 6. Keyflower 7. Boonlake 8. Wyspa Skye 9. Podwodne Miasta 10. Great Western Trail: Argentyna - kolejność losowa
dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: Keyflower (Sebastian Bleasdale, Richard Breese)

Post autor: dave8 »

Lailonn pisze: 21 lip 2023, 22:29 Odkopię trupa ale od kilku dni posiadam zestaw KS Keyflower. Dawno się tak dobrze nie bawiłem w budowanie czegokolwiek. Bardzo fajny system aukcji/akcji a do tego musimy jeszcze dobrze zaplanować swoją osadę. W 1 rozgrywce przegrałem, bo źle postawiłem kafelek. W 2 ten sam błąd popełniła moja małżonka.

Jednym słowem jest nad czym główkować i planować a to wszystko sprawnie działa już od 2 os i zajmuje około godzinki. Aż żałuję, że gdy było nowe, to nie kupiłem i musiałem teraz przepłacać na OLX ;)
Nie wiem co jest w zestawie z KS ale jak macie dodatek kupcy to polecam zagrać. Genialna gra
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Keyflower (Sebastian Bleasdale, Richard Breese)

Post autor: rastula »

to jest najlepszy przykład, jak naprawdę doskonała gra może polec (w PL) pod naporem gorszych, choć bardziej koloriwych tytułów...Keyflower to dla mnie 10/10... kto nie grał ten trąba....
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1944 times

Re: Keyflower (Sebastian Bleasdale, Richard Breese)

Post autor: warlock »

Odkupiłem sobie po latach, Keyflower to naprawdę topowe euro. Ale muszę przyznać, że pokochałem też Key Flow - zamiana licytacji na draft działa zdumiewająco dobrze.
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1181
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 252 times
Been thanked: 280 times

Re: Keyflower (Sebastian Bleasdale, Richard Breese)

Post autor: siepu »

warlock pisze: 22 lip 2023, 22:19 Odkupiłem sobie po latach, Keyflower to naprawdę topowe euro. Ale muszę przyznać, że pokochałem też Key Flow - zamiana licytacji na draft działa zdumiewająco dobrze.
Trochę inny ciężar/czas trwania gry, zgoda że obie są bardzo przyjemne :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Keyflower (Sebastian Bleasdale, Richard Breese)

Post autor: rastula »

siepu pisze: 22 lip 2023, 23:17
warlock pisze: 22 lip 2023, 22:19 Odkupiłem sobie po latach, Keyflower to naprawdę topowe euro. Ale muszę przyznać, że pokochałem też Key Flow - zamiana licytacji na draft działa zdumiewająco dobrze.
Trochę inny ciężar/czas trwania gry, zgoda że obie są bardzo przyjemne :)
Keyflow szybki, lżejszy, przyjemny - inna waga ale faktycznie miły. Mam jeszczew Keyper - też ciekawy choć po Keyflower wypada przekombinowany nieco - niemniej jak ktoś lubi KF to warto spróbować, bo gra nie jest kopią ...
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1944 times

Re: Keyflower (Sebastian Bleasdale, Richard Breese)

Post autor: warlock »

Nawiasem mówìąc, na aleplanszówkach dodatek Kupcy jest za... 9 zł ;). https://aleplanszowki.pl/dodatki-do-gie ... results=22
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 413
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 407 times
Been thanked: 204 times

Re: Keyflower (Sebastian Bleasdale, Richard Breese)

Post autor: Arachion »

rastula pisze: 22 lip 2023, 22:11 to jest najlepszy przykład, jak naprawdę doskonała gra może polec (w PL) pod naporem gorszych, choć bardziej koloriwych tytułów...Keyflower to dla mnie 10/10... kto nie grał ten trąba....
Jestem tego samego zdania, nie rozumiem tego i nie szanuje.
Dla mnie wysoko.
Przez ten tytuł szukałem substytutki w innych key i dopiero w keyflow znalazłem coś wartego uwagi.

Keyflower jest czymś czego nie udało mi się nigdzie odtworzyć- w każdym wariancie graczy bawiłem się dobrze.
Sucharzysta
ODPOWIEDZ