Woodcraft (Vladimír Suchý, Ross Arnold)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Ciuniek
Posty: 401
Rejestracja: 12 kwie 2012, 18:33
Lokalizacja: Babin k/ Lublina
Has thanked: 2 times
Been thanked: 372 times

Re: Woodcraft (Vladimír Suchý, Ross Arnold)

Post autor: Ciuniek »

konradstpn pisze: 17 maja 2023, 14:23 To dla mnie jedna z czołowych gier Suchego
Widzimy się w tym temacie za rok? ;)
Atk
Posty: 1395
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Woodcraft (Vladimír Suchý, Ross Arnold)

Post autor: Atk »

Ciuniek pisze: 17 maja 2023, 14:28
konradstpn pisze: 17 maja 2023, 14:23 To dla mnie jedna z czołowych gier Suchego
Widzimy się w tym temacie za rok? ;)
Po roku to nawet temat Podwodne miasta lekko umarł 😉
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Woodcraft (Vladimír Suchý, Ross Arnold)

Post autor: ernin »

Dostałem dzisija od siostry w prezencie woodcrafta. Niestety w wersji niemieckiej. Czy dałby ktoś radę podesłać skan karty pomocy po polsku?
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 404
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 590 times
Been thanked: 385 times

Re: Woodcraft (Vladimír Suchý, Ross Arnold)

Post autor: kuleczka91 »

ernin pisze: 28 lip 2023, 15:57 Dostałem dzisija od siostry w prezencie woodcrafta. Niestety w wersji niemieckiej. Czy dałby ktoś radę podesłać skan karty pomocy po polsku?
Wrócę do domu to Ci zeskanuję, tak +/- 20min. Wyślij mi email na PW.
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 523 times

Re: Woodcraft (Vladimír Suchý, Ross Arnold)

Post autor: Harun »

Z ostatniego MH trafił do mnie Woodcraft. Jestem po trzech partiach solo i bardzo pasuje mi to móżdżenie. Na BGG jest też ciekawy pomysł wyzwań, który przetestuję. Natomiast na naszym forum wiele osób umieszcza grę, jako rozczarowanie. Z czego wynikają te rozczarowania?
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Woodcraft (Vladimír Suchý, Ross Arnold)

Post autor: seki »

Harun pisze: 04 gru 2023, 11:32 Z ostatniego MH trafił do mnie Woodcraft. Jestem po trzech partiach solo i bardzo pasuje mi to móżdżenie. Na BGG jest też ciekawy pomysł wyzwań, który przetestuję. Natomiast na naszym forum wiele osób umieszcza grę, jako rozczarowanie. Z czego wynikają te rozczarowania?
Raczej nie chodzi o rozczarowanie a o to, że to tylko poprawna gra jakich wiele. Szczegółowo rozpisalem się tutaj viewtopic.php?p=1530881#p1530881 ale w skrócie brak interakcji, duża policzalność, nierówność pomysłów (strych to porażka). W sumie gra, którą można zagrać raz i do niej nie wracać. Nie oferuje nic co wywołało by emocje. Oceniam ją jako dobre ale dość nudne rzemiosło.
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 523 times

Re: Woodcraft (Vladimír Suchý, Ross Arnold)

Post autor: Harun »

seki pisze: 04 gru 2023, 11:43
Raczej nie chodzi o rozczarowanie a o to, że to tylko poprawna gra jakich wiele. Szczegółowo rozpisalem się tutaj viewtopic.php?p=1530881#p1530881 ale w skrócie brak interakcji, duża policzalność, nierówność pomysłów (strych to porażka). W sumie gra, którą można zagrać raz i do niej nie wracać. Nie oferuje nic co wywołało by emocje. Oceniam ją jako dobre ale dość nudne rzemiosło.
Czytałem Twój post i jest to ciekawe, jak te same czynniki wywołują odmienne wrażenia. Dla mnie cecha, którą określiłeś jako policzalność, jest satysfakcjonująca, być może jest uciążliwa w grze innej niż solo, ale jako łamigłówka, u mnie się sprawdza. Zupełnie inaczej patrzę też na narzędzia na strychu, w ostatniej partii nastawiłem się na aktywne ich zdobywanie i dało to dobry efekt. Być może fakt, że zagrałem 3 gry nie pozwala mi dokonać głębszej oceny, natomiast bardzo mnie zaskoczyło, że kilka osób wskazało Woodcraft jako rozczarowanie roku. Twoja ocena z poprzedniego posta nie jest wcale niska.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Woodcraft (Vladimír Suchý, Ross Arnold)

Post autor: seki »

Harun pisze: 04 gru 2023, 12:06 natomiast bardzo mnie zaskoczyło, że kilka osób wskazało Woodcraft jako rozczarowanie roku. Twoja ocena z poprzedniego posta nie jest wcale niska.
Dla mnie zdecydowanie nie jest to rozczarowanie roku. A ocena nie jest niska bo tak jak pisałem to dobra gra i mógłbym w nią zagrać gdyby mi ktoś zaproponował ale staram się poświęcać swój czas na bardzo dobre gry bo na dobre nie starcza mi już czasu. Ocena u mnie na poziomie 7-7,5 to właśnie gra dobra. Średnia ocen podstawek na moim bgg to 6,89 a więc Woodcraf to zdecydowanie tytuł wychodzący obronną ręką ponad średnią przeciętność.
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 504 times
Been thanked: 272 times

Re: Woodcraft (Vladimír Suchý, Ross Arnold)

Post autor: Irka »

Harun pisze: 04 gru 2023, 12:06 Dla mnie cecha, którą określiłeś jako policzalność, jest satysfakcjonująca, być może jest uciążliwa w grze innej niż solo, ale jako łamigłówka, u mnie się sprawdza.
Ta trudna łamigłowka jest tu chyba kluczem. Nie każdy to lubi, są inne oczekiwania wobec tej gry. Ocena trudności w skali BGG jest wg nas zaniżona; odpowiada skomplikowaniu reguł, ale nie łamigłówki.
Dla nas to też bardzo dobre wyzwanie, z tym że rzadko sobie je serwujemy, ze względu na jego paraliżogenność :) Wystarczy jeden słaby ruch, a już trudno nadgonić i zrealizować kontrakty.
ODPOWIEDZ