Druk kart PnP

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Druk kart PnP

Post autor: samuraj1369 »

Cześć.
Na wstępie nie wiem czy umieszczam wątek w dobrym miejscu, jeśli nie, to z góry przepraszam.

Zakupiłem ostatnio grę Sprawlopolis ze wszystkimi dodatkami do samodzielnego druku. Chciałem zapytać, czy znacie miejsca, które wydrukują to w normalnej cenie? Kart jest ok. 65.
Pytałem w drukarniach u siebie w mieście to druk takiej ilości kart wyceniali od 150 zł w górę.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 399
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Druk kart PnP

Post autor: Lets_Grajmy »

Dużo. Licząc 8 kart na stronę duplexem to max 9 arkuszy. Nawet z górką i na grubszym papierze to ok. 60zł. Domyślam się, że policzyli ci dodatkowo za wycinanie i zaokrąglanie rogów.
Jest też różnica w firmach bardziej nastawionych na reklamę i duże formaty, niż w tych, które kopiują studentom książki
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Awatar użytkownika
hejcz
Posty: 131
Rejestracja: 07 lut 2020, 12:12
Has thanked: 21 times
Been thanked: 11 times

Re: Druk kart PnP

Post autor: hejcz »

Ja w Warszawie ostatnio drukowałem 55 kart za 104 zł. Papier kredowy 300g z tym że ja je miałem luźno jako obrazki i w drukarni jeszcze musieli to ułożyć na Arkuszu i przyciąć. A że nie było spadów to i przycinanie bardziej czasochłonne, więc może stąd trochę większa cena. Z zaokrąglaniem rogów byłoby 180.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Druk kart PnP

Post autor: yosz »

Wczoraj odebrałem druk 4 gier od ButtonShy Games, drukowane przez MBPrint
Zamówione wydruki:
Karty (3650) Szerokość kart w milimetrach: 63
Wysokość kart w milimetrach: 88
Typ papieru: kreda matowa 350g/m2
Liczba kart w talii: 72
Ilość zamawianych talii kart: 1
Karty dwustronne: Yes
Zaokrąglenie narożników: Yes
Proszę o spakowanie każdej talii osobno: No

1x 109.29 PLN
Trzeba niestety tylko odpowiednio przygotować PDF. Polecam bo praktycznie nieodróżnialne od Urbanisty od LuckyDuck.

ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
FretkaFantastyczna
Posty: 110
Rejestracja: 08 lip 2023, 12:31
Has thanked: 5 times
Been thanked: 17 times

Re: Druk kart PnP

Post autor: FretkaFantastyczna »

Ja robiłam na dwa sposoby:
1. Jak awers i rewers dobrze były rozplanowane w oryginalnym pliku, to poszły na druk na najgrubszym papierze
2. Jak nie i albo musiałabym sama układać, albo zapłacić ciężkie pieniądze, to jednostronnie na nieco sztywniejszym niż zwykły

W ramach relaksu pocięłam nożykiem i powsadzałam do koszulek.

To wersja oczywiście dla osób, które nie muszą mieć na tip top.
ODPOWIEDZ