Era Innowacji/Age of Innovation: A Terra Mystica Game (Helge Ostertag)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Wakabayashi
Posty: 125
Rejestracja: 03 lut 2021, 17:57
Has thanked: 137 times
Been thanked: 18 times

Re: Age of Innovation: A Terra Mystica Game (Helge Ostertag)

Post autor: Wakabayashi »

Stawiam na Rebel, że wyskoczy jak Filip z konopi z ogłoszeniem polskiej wersji :)
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Age of Innovation: A Terra Mystica Game (Helge Ostertag)

Post autor: Abizaas »

kozz84 pisze: 02 sie 2023, 08:54 A Terra Mystica to nie jest znana marka? Ludzie regularnie grają w nią turniejowo od ponad 10 lat. Nie ma szans, żeby age of innovation się nie sprzedały.
A Projekt Gaja? Znana, regularnie ogrywana, popularna mimo braku polskiej wersji - a druku brak.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Age of Innovation: A Terra Mystica Game (Helge Ostertag)

Post autor: kozz84 »

Abizaas pisze: 02 sie 2023, 09:18 A Projekt Gaja? Znana, regularnie ogrywana, popularna mimo braku polskiej wersji - a druku brak.
Przecież była wersja PL. Nie było dodruku.
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Age of Innovation: A Terra Mystica Game (Helge Ostertag)

Post autor: Abizaas »

kozz84 pisze: 02 sie 2023, 09:27
Spoiler:
Przecież była wersja PL. Nie było dodruku.
Mimo aktualnego braku polskiej wersji na rynku*

Dużo osób omija tytuł szerokim krokiem słysząc, że nie ma polskiej wersji.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
cichywiatr
Posty: 87
Rejestracja: 26 wrz 2019, 10:52
Has thanked: 32 times
Been thanked: 41 times

Re: Age of Innovation: A Terra Mystica Game (Helge Ostertag)

Post autor: cichywiatr »

Czekam na pierwsze recenzje gry z Gencon 2023 i będę zamawiać angielską wersję.

Nie chcę czekać na PL wersję, bo nie wiadomo kiedy się pojawi czy w ogóle. Polskie wydawnictwa olali dodruk GP, a następnie TM Big Box, Terra Nova i myślę, że taki sam los czeka Age of Innovation.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2020
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1495 times
Been thanked: 1145 times

Re: Age of Innovation: A Terra Mystica Game (Helge Ostertag)

Post autor: Bruno »

cichywiatr pisze: 02 sie 2023, 09:59 Nie chcę czekać na PL wersję, bo nie wiadomo kiedy się pojawi czy w ogóle. Polskie wydawnictwa olali dodruk GP ...
Podobno cały międzynarodowy dodruk PG jest opóźniany do przyszłorocznego Essen przez oryginalnego wydawcę, więc i polskie (wciąż nieujawnione) wydawnictwo nie mogło tego wznowić wcześniej.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 769
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 669 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Age of Innovation: A Terra Mystica Game (Helge Ostertag)

Post autor: anitroche »

Bardzo fajne porównanie AoI do TM na kanale Board Gaming Rumblings:



Z tego, co czytałam i oglądałam do tej pory, to mi się podoba, chociaż jak ktoś uwielbia ciasnotę planszy TM, to ponoć tutaj jest luźniej, bo nawet jak się czegoś nie uda zbudować czy zrobić miasta, to punkty można zdobyć gdzie indziej, więc strategicznie jest luźniej. Ale ogólnie wprowadzone zmiany w teorii mi się podobają, a jak to będzie w praktyce, to się okaże. Ja poczekam do pierwszego kwartału przyszłego roku z zakupem, bo mam przeczucie, że ktoś to u nas wyda. Zresztą wishlista długa, a budżet już się nie spina, więc mogę czekać z zakupem :D.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
cichywiatr
Posty: 87
Rejestracja: 26 wrz 2019, 10:52
Has thanked: 32 times
Been thanked: 41 times

Re: Age of Innovation: A Terra Mystica Game (Helge Ostertag)

Post autor: cichywiatr »

Lailonn pisze: 27 sie 2023, 23:59
W dalszym ciągu jak ktoś uznaje AoI -1.5 a GP - 2.0 to na jakiej podstawie?
Nie którzy już mają za sobą kilka partii lub brali udział w testach gry. Ja również po przeczytaniu instrukcji AoI uważam, że GP jest bardziej skomplikowana niż AoI, ale AoI jest bliżej GP niż TM.

Według mnie GP jest bardziej złożone przez:
- tor technologii złożony z 6 ścieżek rozwoju, który każdy daje inne bonusy natychmiastowe/pasywne
- modułowa mapa
- w grze nie liczy się tylko sąsiedztwo budynków, ale również odległość w przestrzeni kosmicznej
- mamy dwa rodzaje neutralnych planet

Również czekam na AoI i może obie gry zatrzymam, albo jedno z nich sprzedam. Najlepiej na żywo potestować :)
Awatar użytkownika
Namurenai
Posty: 566
Rejestracja: 03 sty 2017, 12:17
Lokalizacja: Warszawa (Mokotów)
Has thanked: 378 times
Been thanked: 214 times

Re: Age of Innovation: A Terra Mystica Game (Helge Ostertag)

Post autor: Namurenai »

Cicho, bo wszyscy siedzą i grają zamiast pisać na forum ;)

Tak bardzo ogólnie:
AoI jest zdecydowanie bliżej TM niż do GP.
To jest tak, jakby ktoś wziął Terra Mystica, dodał możliwości żeby nie było aż tak łatwo być pokaranym/zablokowanym/przegranym na starcie, ubogacił o dodatkowe opcje punktowania za rzeczy maści wszelakiej (o które trzeba się ścigać) i powiedział "ale interakcja i wszechobecny wyścig będą nadal, nie bójcie się".

Pierwsza partia za mną i:
- dodatkowy zasób (książki) i sposoby ich wykorzystywania sprawiają, że można rozwijać się w nowym kierunku
- powyższe przekłada się na dodatkowe sposoby radzenia sobie z ciasnotą, tak wszechobecną w TM
- budynki neutralne są bardzo ciekawym zabiegiem, szczególnie w połączeniu z dobrodziejstwem inwentarza, który ze sobą niosą
- customizacja planszetki zarówno w setupie (kolor z bonusem + frakcja z bonusem) jak i podczas gry daje fun z odkrywania połączeń, dając jednocześnie możliwości reagowania na to, co się dzieje w trakcie rozgrywki (wybudowanie pałacu)
- setup Competency (płytek łask) sprawia, że wybranie konkretnej płytki nie zawsze będzie wiązało się z awansem na tym samym torze o tyle samo pól (bo dochodzą kwestie bonusowych książek vs bonusowych awansów, a kolor toru jest losowany na początku gry), więc gry z płytkami na innych polach mogą się różnić bardzo od siebie przez podejmowanie decyzji "czy wziąć płytkę A czy B", których nie musiało być w TM.

Takie ogólne minusy na pierwszy rzut oka:
- zajmuje trochę więcej miejsca - gdzieś te płytki Pałaców i Innowacji muszą przecież leżeć
- przez "ogólnie więcej rzeczy" jest nieco mniej elegancka niż TM
- zajmuje trochę więcej czasu niż TM, bo jest więcej opcji, z których można korzystać (które dają więcej surowców, więc się nakręca)

Czy dla mnie AoI da radę wyprzeć TM?
Jeszcze nie wiem, ale na pewno widzę na to potencjał - nie tylko dlatego, że jest świeża i że kusi całą masą rzeczy do odkrycia, ale też dlatego, że nie pozwala na pewne oskryptowane ruchy (a przynajmniej na te widoczne gołym okiem w przypadku niektórych połączeń w TM).
No i - co dla mnie najważniejsze - pomimo możliwości wybrnięcia z różnych sytuacji, gra nie straciła dużo pazura ;)

----

Lailonn pisze: 28 sie 2023, 12:04A wracając do tematu, to dalej nikt nie wyjaśnił dlaczego AoI miałoby nie zabić GP
Czemu ktoś miałby to wyjaśniać? Czemu cokolwiek musi być zabite, wtf :lol:
Lailonn pisze: 28 sie 2023, 12:04(bo, że zabija TM to widzę po BGG już ustalone)
Kurcze, chyba nie dostałem memo - możesz podesłać jakieś konkrety? :P
Dla ludzi, którzy za wszelką cenę będą chcieli mieć grę ciaśniejszą, bardziej bolesną dla blokowanego i jednocześnie szybszą/elegantszą (nie o dużo, ale nadal), AoI nie wyprze TM.
Lailonn pisze: 28 sie 2023, 12:04Sam efekt kosmosu?
Wyjaśnisz ten "efekt kosmosu"? Bo brzmi fascynująco :D
Lailonn pisze: 28 sie 2023, 12:04Jakość wykonania
Jakość wykonania nie jest "jednoznacznie lepsza" w AoI - jeśli ktoś chciałby plastik zamiast drewna (i z jakiegoś powodu to jedyne kryterium) to GP wygrywa :P
Ostatnio zmieniony 28 sie 2023, 16:21 przez Namurenai, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Age of Innovation: A Terra Mystica Game (Helge Ostertag)

Post autor: japanczyk »

Off-top wydzielony do viewtopic.php?t=80192
Awatar użytkownika
cichywiatr
Posty: 87
Rejestracja: 26 wrz 2019, 10:52
Has thanked: 32 times
Been thanked: 41 times

Re: Age of Innovation: A Terra Mystica Game (Helge Ostertag)

Post autor: cichywiatr »

Namurenai pisze: 28 sie 2023, 12:34 Cicho, bo wszyscy siedzą i grają zamiast pisać na forum ;)
Też otrzymałeś ekstra planetkę z żetonami terenu, która zastępuje oryginalne? Dzisiaj otrzymałem grę i patrzę, że dodali mi zestaw naprawczy do tych żetonów.
Lailonn
Posty: 168
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:09
Has thanked: 7 times
Been thanked: 63 times

Re: Age of Innovation: A Terra Mystica Game (Helge Ostertag)

Post autor: Lailonn »

Jak w ogóle wygląda aktualnie wydawanie całej serii? Skoro nikt się nie wychyla z AoI (dziwne jak na tak głośny hit) to kto dotychczas wydawał? Widzę, że Bard maczał w tym palce?
1. Zamki Burgundii 2. Clash of Cultures 3. Barrage 4. Food Chain Magnate 5. Terraformacja Marsa 6. Keyflower 7. Boonlake 8. Wyspa Skye 9. Podwodne Miasta 10. Great Western Trail: Argentyna - kolejność losowa
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Age of Innovation: A Terra Mystica Game (Helge Ostertag)

Post autor: XLR8 »

Zagraliśmy. Według nas Gaja > aoi > TM.
Choć aoi na tyle różne od PG że na razie zostaje w kolekcji i będzie intensywnie ogrywane.
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Age of Innovation: A Terra Mystica Game (Helge Ostertag)

Post autor: Abizaas »

XLR8 pisze: 31 sie 2023, 07:27 Zagraliśmy. Według nas Gaja > aoi > TM.
Choć aoi na tyle różne od PG że na razie zostaje w kolekcji i będzie intensywnie ogrywane.
Dawaj znać jak kolejne wrażenia. My zastanawiamy się czy zamówić, ale na szczęście znajomy z grupy ma więc możliwe że ogramy w wrześniu.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Lailonn
Posty: 168
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:09
Has thanked: 7 times
Been thanked: 63 times

Re: Age of Innovation: A Terra Mystica Game (Helge Ostertag)

Post autor: Lailonn »

XLR8 pisze: 31 sie 2023, 07:27 Zagraliśmy. Według nas Gaja > aoi > TM.
Choć aoi na tyle różne od PG że na razie zostaje w kolekcji i będzie intensywnie ogrywane.
No to skoro jesteś białym krukiem na forum, co to ograł wszystkie, to może pokuś się o jakieś rozwinięcie?

Absolutnie nie zgadzam się z żadną Twoją opinią - te co czytałem - ale szanuję odmienne zdanie i chętnie poznam ;)

Sam czekam na paczkę z 3trolli, bo jako jedyni mieli od ręki.
1. Zamki Burgundii 2. Clash of Cultures 3. Barrage 4. Food Chain Magnate 5. Terraformacja Marsa 6. Keyflower 7. Boonlake 8. Wyspa Skye 9. Podwodne Miasta 10. Great Western Trail: Argentyna - kolejność losowa
Barolek
Posty: 88
Rejestracja: 29 lip 2013, 20:22
Has thanked: 67 times
Been thanked: 71 times

Re: Age of Innovation: A Terra Mystica Game (Helge Ostertag)

Post autor: Barolek »

Jestem właśnie po przeczytaniu instrukcji, dzisiaj pierwsza partia w pełnym składzie, zobaczymy z czym to się je! Zapowiada się dobrze:) Dam znać po, jak to wygląda w porównaniu do TM i GP, które mam i ogrywam regularnie :)
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 863
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 201 times
Been thanked: 304 times

Re: Age of Innovation: A Terra Mystica Game (Helge Ostertag)

Post autor: konradstpn »

Barolek pisze: 31 sie 2023, 16:39 Jestem właśnie po przeczytaniu instrukcji, dzisiaj pierwsza partia w pełnym składzie, zobaczymy z czym to się je! Zapowiada się dobrze:) Dam znać po, jak to wygląda w porównaniu do TM i GP, które mam i ogrywam regularnie :)
Może jakiś gameplay ? To dopiero byłaby oglądalność 😉
Gram, więc jestem.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Age of Innovation: A Terra Mystica Game (Helge Ostertag)

Post autor: XLR8 »

Lailonn pisze: 31 sie 2023, 16:37
XLR8 pisze: 31 sie 2023, 07:27 Zagraliśmy. Według nas Gaja > aoi > TM.
Choć aoi na tyle różne od PG że na razie zostaje w kolekcji i będzie intensywnie ogrywane.
No to skoro jesteś białym krukiem na forum, co to ograł wszystkie, to może pokuś się o jakieś rozwinięcie?

Absolutnie nie zgadzam się z żadną Twoją opinią - te co czytałem - ale szanuję odmienne zdanie i chętnie poznam ;)

Sam czekam na paczkę z 3trolli, bo jako jedyni mieli od ręki.
To jest stara dobra tm z twistem w postaci książek i budowy własnej frakcji. Niestety przez to pałace wydają się mniej asymetryczne i interesujące. Dodatkowo książki można użyć na wykonanie akcji jak za moc (koszt to jedna lub dwie) albo za 5 książek można kupić kafelek punktujący dający około 20pkt.

Ogólnie jak dla nas po prostu jest to lepsza TM ale rozwiązania tutaj nie są jakoś bardzo eleganckie i takie, które by wywołały efekt wow.
Moje bardzo subiektywne odczucie jest takie, że te dodatkowe rzeczy są trochę na siłę i bardziej sprawiają wrażenie gry z doklejonym dodatkiem niż spójnej całości.

Jednak to wszystko tylko po pierwszej partii przez mega fana PG
Awatar użytkownika
Namurenai
Posty: 566
Rejestracja: 03 sty 2017, 12:17
Lokalizacja: Warszawa (Mokotów)
Has thanked: 378 times
Been thanked: 214 times

Re: Age of Innovation: A Terra Mystica Game (Helge Ostertag)

Post autor: Namurenai »

XLR8 pisze: 31 sie 2023, 19:55 To jest stara dobra tm z twistem w postaci książek i budowy własnej frakcji. Niestety przez to pałace wydają się mniej asymetryczne i interesujące.
Huh, to ciekawe jak różnie to postrzegamy.
Graliśmy we czworo i każde zgodnie stwierdziło, że pałace są obecnie bardzo interesującym elementem.

W TM czy w GP w ramach danej frakcji z reguły od początku widać kiedy dokładnie powinno się zbudować twierdzę, żeby korzystać ze zdolności - tu natomiast nie dość, że zdolności będą się różnić (bo jest ich dość sporo, a mała część jest losowana w setupie) - więc i podejście do rozgrywki daną frakcją będzie inne - to dodatkowo to kolejna płaszczyzna, na której można się ścigać.
No i fakt wybudowania Pałacu odblokowuje zniżkę na Innowacje :)
Inna sprawa, że równie zgodnie stwierdziliśmy, że każda wylosowana płytka była naprawdę fajna i nikt nie miał takiego "damn it, zostało samo g..." :D
XLR8 pisze: 31 sie 2023, 19:55Dodatkowo książki można użyć na wykonanie akcji jak za moc (koszt to jedna lub dwie)
Jest też akcja za 3 książki, dająca 3 łopaty.
XLR8 pisze: 31 sie 2023, 19:55albo za 5 książek można kupić kafelek punktujący dający około 20pkt
Albo kafelek dający dodatkową akcję specjalną.
Albo taki, który daje specjalny budynek neutralny z jakąś zajefajną umiejętnością (zupełnie pominąłeś budynki neutralne - nie upominam, po prostu stwierdzam fakt. A to jednak totalnie nowa mechanika zarówno względem TM jak i GP).
Do tych kafelków za książki, czyli tytułowych Innowacji jest dość spory wyścig.

-----------------------------------------------

W swoim poprzednim poście zapomniałem też wspomnieć o jednym, dość sporym plusie względem TM - w końcu jest jakaś motywacja, żeby ulepszać łopaty/pływanie nieco wcześniej niż pod sam koniec rozgrywki (pomijam oczywiście jakieś wyjątkowe sytuacje, w których zdecydowanie trzeba było to zrobić - mówię raczej ogólnie).

Jest tak, bo bonus za ulepszenie to teraz (w zależności od poziomu) albo punkty, albo książki, a to drugie może nam dać solidnego kopa - przy pomocy płytek Innowacji lub akcji specjalnych.
Co z kolei przekłada się na więcej możliwości w przyszłych rundach, bo frakcja jest bardziej rozwinięta (zarówno przez wykorzystane książki jak i przez tańsze kopanie/dalsze pływanie).
Bardzo przyjemna zmiana :)
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Age of Innovation: A Terra Mystica Game (Helge Ostertag)

Post autor: XLR8 »

Faktycznie muszę zmienić zdanie co do tych elementów.
Setup robił kolega i dopiero teraz sprawdziłem że jest ich dużo więcej. W naszej jedynej rozgrywce wszedł tylko jeden kafelek że wszystkich dający fajną umiejętność zamiast punktów.
Błędnie założyłem że wszystkie to po prostu nudne punktacje.
Lailonn
Posty: 168
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:09
Has thanked: 7 times
Been thanked: 63 times

Re: Age of Innovation: A Terra Mystica Game (Helge Ostertag)

Post autor: Lailonn »

Hmm na stronie wydawcy:

"This is a preorder for the 2nd printing of Age of Innovation.

This 2nd printing of Age of Innovation is in the production process and is scheduled to leave the factory in China approximately mid-October. We plan to ship all preorders in early December. Please refer to this section for any further updates.

Thank you for preordering the 2nd printing of Age of Innovation!"

W takim razie CO miało premierę 31.08.2023 ? Jeśli to co my zamawialiśmy jako pre-order to było 1wsze wydanie, to pytanie jakim cudem taka obsuwa i czy coś zmieniają w drugim?
1. Zamki Burgundii 2. Clash of Cultures 3. Barrage 4. Food Chain Magnate 5. Terraformacja Marsa 6. Keyflower 7. Boonlake 8. Wyspa Skye 9. Podwodne Miasta 10. Great Western Trail: Argentyna - kolejność losowa
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Age of Innovation: A Terra Mystica Game (Helge Ostertag)

Post autor: japanczyk »

Lailonn pisze: 01 wrz 2023, 00:25 Hmm na stronie wydawcy:

"This is a preorder for the 2nd printing of Age of Innovation.

This 2nd printing of Age of Innovation is in the production process and is scheduled to leave the factory in China approximately mid-October. We plan to ship all preorders in early December. Please refer to this section for any further updates.

Thank you for preordering the 2nd printing of Age of Innovation!"

W takim razie CO miało premierę 31.08.2023 ? Jeśli to co my zamawialiśmy jako pre-order to było 1wsze wydanie, to pytanie jakim cudem taka obsuwa i czy coś zmieniają w drugim?
Jaka obsuwa? Przeciez pierwszy druk dopiero co trafil na sklepowe polki - dodruk w pazdzierniku to mega szybko
Na 99,9999% nic nie bylo zmieniana, bo za szybko zeby moglo cokolwiek byc zmienione

PS. czy moglbys przestac pisac posty w takim pasywno agresywnym tonie?
Lailonn
Posty: 168
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:09
Has thanked: 7 times
Been thanked: 63 times

Re: Age of Innovation: A Terra Mystica Game (Helge Ostertag)

Post autor: Lailonn »

japanczyk pisze: 01 wrz 2023, 00:51 Jaka obsuwa? Przeciez pierwszy druk dopiero co trafil na sklepowe polki - dodruk w pazdzierniku to mega szybko
Na 99,9999% nic nie bylo zmieniana, bo za szybko zeby moglo cokolwiek byc zmienione

PS. czy moglbys przestac pisac posty w takim pasywno agresywnym tonie?
Tak też myślałem, że 1wszys druk dopiero, co trafił do sklepów ale ta informacja u wydawcy o pre-orderze na 2gi co ma być w październiku jest tam od dawna. Zanim zrobili 1 partię już robili preorder drugiej? Możliwe ale jednak dziwne.

ps. Nie bardzo rozumiem słów o agresji jak nawet komuś kogo posty mnie irytują napisałem, że szanuję odrębne zdanie i chętnie poczytam.

"Absolutnie nie zgadzam się z żadną Twoją opinią - te co czytałem - ale szanuję odmienne zdanie i chętnie poznam ;)"

Na forum BGG napisałem, że Puerto Rico nie jest grą o białej supremacji i dostałem bana, bo "prześladuję" takim stwierdzeniem czarnych. Dziwnie się dzieje...
1. Zamki Burgundii 2. Clash of Cultures 3. Barrage 4. Food Chain Magnate 5. Terraformacja Marsa 6. Keyflower 7. Boonlake 8. Wyspa Skye 9. Podwodne Miasta 10. Great Western Trail: Argentyna - kolejność losowa
Awatar użytkownika
cichywiatr
Posty: 87
Rejestracja: 26 wrz 2019, 10:52
Has thanked: 32 times
Been thanked: 41 times

Re: Age of Innovation: A Terra Mystica Game (Helge Ostertag)

Post autor: cichywiatr »

japanczyk pisze: 01 wrz 2023, 00:51
Na 99,9999% nic nie bylo zmieniana, bo za szybko zeby moglo cokolwiek byc zmienione
Możliwe, że chcą naprawić żetony terenu. W mojej wersji w oryginalnych tekturkach były one za duże i była dodawana dodatkowa wypraska z poprawionymi.
Lailonn
Posty: 168
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:09
Has thanked: 7 times
Been thanked: 63 times

Re: Age of Innovation: A Terra Mystica Game (Helge Ostertag)

Post autor: Lailonn »

OK odebrałem paczkę i posortowałem elementy:

Kawał ciężkiego pudła. Tektura gruba i solidna, grafiki przyciągają oko i wszystko prezentuje się na prawdę ładnie. Masa drewna i losowych elementów, które zagwarantują tysiące(?) różnych ustawień gry. Regrywalność nie powinna stanowić żądnego problemu.

Jednocześnie widać, że tak jak w Barrage no bez insertu się nie obejdzie. Popakowane to w 20? woreczków (producent dorzuca do środka) na pewno nie sprzyja szybkiemu rozłożeniu.

Pierwsze wrażenia - warte tych 350zł. Pozostaje poczekać na okazję do ogrania.

ps. Te dodatkowe żetony terenów to taki detal, że aż nie wierzę. Dosłownie 2mm mniejsze. "Złe" nachodzą na białe linie granic pola, "dobre" mieszczą się w ramach tych granic. W życiu bym nie uznał tego za błąd jakby nie dorzucili zapasowych żetonów.
1. Zamki Burgundii 2. Clash of Cultures 3. Barrage 4. Food Chain Magnate 5. Terraformacja Marsa 6. Keyflower 7. Boonlake 8. Wyspa Skye 9. Podwodne Miasta 10. Great Western Trail: Argentyna - kolejność losowa
ODPOWIEDZ