Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
superthulee
Posty: 79
Rejestracja: 12 sie 2016, 00:14
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: Koszulki na karty

Post autor: superthulee »

Papierowe Morze - ktoś wie jakie koszulki pasują?
superthulee
Posty: 79
Rejestracja: 12 sie 2016, 00:14
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: Koszulki na karty

Post autor: superthulee »

Cellstar pisze: 02 sie 2023, 14:48 Witam, W co koszulkowaliście Plemiona Wiatru?

Ja mam kilka sztuk Sloyca american standard i koszulki wchodzą idealnie natomiast na BGG piszą, że powinna być to trochę większe Sloyca Universal.

Zastanawiam się czy ja mam jakąś szerszą partię tych kilku koszulek czy może jednak te też będą pasowały?
Te pasują idealnie: Koszulki na karty Rebel (56x87 mm) "Standard USA Premium", 100 sztuk
Cellstar
Posty: 42
Rejestracja: 14 lip 2021, 21:43
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Cellstar »

superthulee pisze: 02 sie 2023, 15:03
Cellstar pisze: 02 sie 2023, 14:48 Witam, W co koszulkowaliście Plemiona Wiatru?

Ja mam kilka sztuk Sloyca american standard i koszulki wchodzą idealnie natomiast na BGG piszą, że powinna być to trochę większe Sloyca Universal.

Zastanawiam się czy ja mam jakąś szerszą partię tych kilku koszulek czy może jednak te też będą pasowały?
Te pasują idealnie: Koszulki na karty Rebel (56x87 mm) "Standard USA Premium", 100 sztuk
Może masz z innej partii bo akurat do moich rebeli premium karty bardzo ciasno wchodzą tak, że zastanawiam się czy nie zaczną się wyginać :/

Wychodzi na to, że karty są tak nietypowe i albo spasują idealnie do usa/american (w zależności czy rebel czy inni producenci) albo trzeba niestety pakować w większe koszulki.
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 253 times
Been thanked: 113 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: hamish »

superthulee pisze: 02 sie 2023, 15:01 Papierowe Morze - ktoś wie jakie koszulki pasują?
Na bgg piszą, że standardy 63x88 mm.
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Awatar użytkownika
claymore77
Posty: 34
Rejestracja: 22 kwie 2020, 22:20
Has thanked: 2 times
Been thanked: 16 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: claymore77 »

Papierowe morze zapakowałem w koszulki CCG od Rebela ale mają troszkę luzu.
PapaSzlumpf
Posty: 27
Rejestracja: 31 lip 2016, 12:24
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Koszulki na karty

Post autor: PapaSzlumpf »

A jak sprawdzają się te dedykowane koszulki do Diuny - Imperium. Co prawda mamy okres żniw, a one kosztują jak za zboże, stąd pytanie czy ich zakup to już nie fanaberia?
Awatar użytkownika
motti
Posty: 142
Rejestracja: 08 sie 2014, 11:49
Has thanked: 76 times
Been thanked: 13 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: motti »

PapaSzlumpf pisze: 14 sie 2023, 08:03 A jak sprawdzają się te dedykowane koszulki do Diuny - Imperium. Co prawda mamy okres żniw, a one kosztują jak za zboże, stąd pytanie czy ich zakup to już nie fanaberia?
Osobiście nie używałem, ale na grupie fb Diuny ktoś się skarżył że nie warto, co gra jakaś mu się rozkleja.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Dzięki wykorzystaniu znanej (mam nadzieję) Geeklisty z koszulkami powstał nowy feature na BGG.
Wchodzimy rozwijając „more” i wybieramy „Sleeves”. Można uzupełniać wybór o dodatki (Card set), żeby sprawdzić dokładną liczbę koszulek. Za bardzo nie testowałem, ale wygląda spoko i nie trzeba szperać w Geekliście. Poniżej wykazu koszulek są podane pasujące koszulki podzielone na producentów i nawet z linkami do sklepów (dla nas raczej mało przydatne).

Obrazek
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Jiloo pisze: 16 sie 2023, 22:07
Spoiler:
Mały update. Nie ma to jak nie zauważyć nowego dedykowanego przycisku.
Pod oceną (naszą czyli gwiazdkami) obok przycisku „Kup” jest przycisk do koszulek :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 17 sie 2023, 09:27 przez Jiloo, łącznie zmieniany 1 raz.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 431 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: tomp »

dostrzegam programowanie podprogowe "Buy Sleeve" xD
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

tomp pisze: 17 sie 2023, 08:57 dostrzegam programowanie podprogowe "Buy Sleeve" xD
Nie da się ukryć – widać tu od razu wizję monetyzacji produktu. Linki poniżej do konkretnych sklepów otwierają drogę do współpracy na różnych poziomach.
Ale mimo tego mamy też plusy dla nas – szybszy i łatwiejszy dostęp. Wizualna reprezentacja koszulek. Łatwe sumowanie potrzebnych koszulek przez wybranie posiadanych dodatków. Mam też wrażenie, że łatwiej będzie zgłaszać błędy, nieścisłości i nowe tytuły – mam trochę poprawek do zgłoszenia w Thunderstone Quest więc przetestuję. Do tej pory za każdym razem musiałem pisać wiadomość do Taeraresha, który stworzył koszulkową Geeklistę.

-edit-
Na większych ekranach jest pełniejszy tekst
Obrazek
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 431 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: tomp »

potencjalnie mogą dodać filtr per kraj -> tutaj kupisz te koszulki.
w sumie ciekawe jak ile kosztowałoby przedsiębiorcę, podpięcie sklepu pod bgg.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Avachi
Posty: 52
Rejestracja: 07 lut 2021, 17:31
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Avachi »

Chcę zakoszulkować Sloycą The binding of Isaac, ponad 700 kart w koszulkach do pudła, lepiej wziąć Sloyca standard aby zbyt nie spuchły?
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1532
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Furan »

Wiem, że koszulki do Mr Jacka (nowojorskiego) mają mieć rozmiar 85x100. Czy ktoś próbował dobrać sensowne, nie za ciasne koszulki do tego tytułu (na kafelki postaci)?
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4475
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: garg »

Furan pisze: 06 wrz 2023, 13:05 Wiem, że koszulki do Mr Jacka (nowojorskiego) mają mieć rozmiar 85x100. Czy ktoś próbował dobrać sensowne, nie za ciasne koszulki do tego tytułu (na kafelki postaci)?
Na pewno pasują Rebelowe. Mam co prawda stare wydanie Mr Jacka, ale chyba nie zmieniali rozmiaru kafelków.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1532
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Furan »

garg pisze: 06 wrz 2023, 13:07
Furan pisze: 06 wrz 2023, 13:05 Wiem, że koszulki do Mr Jacka (nowojorskiego) mają mieć rozmiar 85x100. Czy ktoś próbował dobrać sensowne, nie za ciasne koszulki do tego tytułu (na kafelki postaci)?
Na pewno pasują Rebelowe. Mam co prawda stare wydanie Mr Jacka, ale chyba nie zmieniali rozmiaru kafelków.
Dzięki! :)
Tylko moje doświadczenie z rebelowymi (jeszcze sprzed kilku lat) jest takie, że spieki na krawędziach miały bardzo ostre wykończenia (kwestia sposobu cięcia?). Fuj. :P
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4475
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: garg »

Furan pisze: 06 wrz 2023, 13:10
garg pisze: 06 wrz 2023, 13:07
Furan pisze: 06 wrz 2023, 13:05 Wiem, że koszulki do Mr Jacka (nowojorskiego) mają mieć rozmiar 85x100. Czy ktoś próbował dobrać sensowne, nie za ciasne koszulki do tego tytułu (na kafelki postaci)?
Na pewno pasują Rebelowe. Mam co prawda stare wydanie Mr Jacka, ale chyba nie zmieniali rozmiaru kafelków.
Dzięki! :)
Tylko moje doświadczenie z rebelowymi (jeszcze sprzed kilku lat) jest takie, że spieki na krawędziach miały bardzo ostre wykończenia (kwestia sposobu cięcia?). Fuj. :P
Moje nie były (pierwsza partia, zaraz po wejściu na rynek), więc może teraz zmienili producenta? Ale oby rozmiar został ten sam :D .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Sol
Posty: 69
Rejestracja: 20 lut 2016, 15:42
Has thanked: 12 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Sol »

Czy ktoś wie czy coś się zmieniło z Rebel Classic Card Game 64x89 mm. Miałem takie do Wingspan, ale teraz widzę, że są oznaczane wymiarami 63,5 x 88 mm.

Czy faktycznie jest różnica w wymiarach? Czy dobiorę coś w starych wymiarach?
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: kastration »

Pytanie może specyficzne, ale czy jest jakakolwiek wyczuwalna organoleptycznie różnica w koszulkach Sloyca Premium 56x87 mm i Mayday Premium 56x87 mm? Może ktoś akurat posiada oba rodzaje i na szybko sprawdzi.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Koszulki na karty 80x120 w kolorze?

Post autor: bartekb8 »

Cześć,
Mam pytanie jak z tytułu wątku: wiecie gdzie można zakupić takie koszulki? Chodzi o takie z nieprzezroczystymi kolorowymi rewersami, z awersami oczywiście standardowo przezroczystymi.
Posiadam grę w dwóch wersjach językowych, w której karty mają napisy na rewersach, więc po potasowaniu kart od razu widać, które z nich są z podstawki, a które z rozszerzenia. Żeby tego uniknąć można by pozakrywać rewersy...
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 431 times

Re: Koszulki na karty 80x120 w kolorze?

Post autor: tomp »

bartekb8 pisze: 01 paź 2023, 15:18 Cześć,
Mam pytanie jak z tytułu wątku: wiecie gdzie można zakupić takie koszulki? Chodzi o takie z nieprzezroczystymi kolorowymi rewersami, z awersami oczywiście standardowo przezroczystymi.
Posiadam grę w dwóch wersjach językowych, w której karty mają napisy na rewersach, więc po potasowaniu kart od razu widać, które z nich są z podstawki, a które z rozszerzenia. Żeby tego uniknąć można by pozakrywać rewersy...
Czy chodzi ci o koszulki konkretnej firmy? jedynie odeśle do https://mepel.pl/koszulki-na-karty
Mepel zazwyczaj ma w miarę dobry przegląd, różnorodnych produktów. Jak coś upatrzysz to ewentualnie poszukanie tańszej opcji poprzez wyszukiwarkę.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: bartekb8 »

Dzięki, ale sprawdzałem tam. Producent jest mi obojętny, grubość tych koszulek tak naprawdę też. Koszulki do standardowych kart , tj. 63.5x88 można znaleźć w kolorze, tutaj Rebel ma bogaty wybór. Jak chodzi o koszulki do 80x120, jest już znacznie gorzej.
Yappen
Posty: 187
Rejestracja: 04 lip 2014, 17:11
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 92 times
Been thanked: 80 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Yappen »

Pomnik pisze: 05 paź 2023, 01:00 Rozmiar kart irytujący ale że Paladins są w tym rozmiarze to zamówiłem kilka paczek.
Możesz podać jakie Paladiny zamówiłeś? Grę odebrałem dopiero dzisiaj, ale tak na szybko miałem pod ręką jedynie Paladin Bedivere 54x80, które są zdecydowanie za wąskie. Wiem, że są jeszcze Paladin Detlef 55x75, ale karty w kościanej TM są ciut wyższe - 55x77 i boję się, że nie będą pasować. Wkurzające jest to, kiedy tworzą na siłę nowy rozmiar kart. Pewnie trochę potrwa zanim pojawi się coś dedykowanego.
Rabaty: Rebel 8%-16%, Planszostrefa 7%, Mepel 2%.
Awatar użytkownika
scraber
Posty: 316
Rejestracja: 06 mar 2022, 18:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 226 times
Been thanked: 97 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: scraber »

Na stronie dragoneye, pojawiły się koszulki do kościanej TM - pewnie kwestia czasu aż inne sklepu również sprowadzą coś w tym rozmiarze.

https://dragoneye.pl/koszulki-na-karty- ... -7111.html
Pomnik
Posty: 307
Rejestracja: 31 mar 2022, 00:05
Has thanked: 149 times
Been thanked: 102 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Pomnik »

Dobra, wszystkie 3 rodzaje koszulek które zamówiłem do TM Kościanej już przyszły. Zamówiłem Paladin Detlef, Swan Zombie Town 60x80 oraz Sleeve Kings 55x77. Nie trudno się domyślić które wygrały ale dołączam zdjęcie xD

Obrazek

To że Swan będą za duże to wiedziałem - ale szczerze mówiąc jest to jeszcze w miarę grywalny bufor, chociaż raczej tymczasowy niż na stałe.
Paladin jednak zawiódł, te 2mm są kluczowe. Starałem się na zdjęciu uchwycić, góra karty lekko wystaje.
Sleeve Kings zostają na stałe, pasują świetnie.

SK zamawiane z DragonEye, widzę że już nie ma. Jeszcze dziś GryBezPradu miały koszulki od Fryx ale też już widzę że przepadły.
"Real darkness have love for a face. The first death is in the heart, Harry."
ODPOWIEDZ