Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
nolify
Posty: 242
Rejestracja: 03 cze 2023, 20:44
Has thanked: 29 times
Been thanked: 100 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: nolify »

Klimat tego nowego cyklu zmierza w stronę filmu Midsommar :shock:

Już mam ciary na plecach, zapowiada się miodzio historia do przeżycia (przetrwania). No i w końcu Hank wjeżdża na scenę :)
Gosterq
Posty: 202
Rejestracja: 11 sty 2016, 22:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 30 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Gosterq »

Nie ma opóźnień w wydawaniu. Wersje językowe wychodzą razem z oryginalną, o ile nie ma opóźnień spowodowanych transportem.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ardel12 »

Nie wiem jak reszta, ale ja ostatnio po przepakowaniu gry w dwie skrzynie i albumy to mam tak miejsca jeszcze na 3-4 kampanie max(przy czym dołoży to jeszcze jeden album). Posiadam wszystkie duże kampanie + powroty(bez dwóch pierwszych) + talie badaczy. Jak uderzę w limit drugiej skrzyni to dla mnie gra dostaje bana xD a obstawiam, że w nowym formacie pojawi się drugie tyle kampanii co w starym modelu. Tempo mają dobre. Jestem ciekaw czy kiedyś linia umrze. Wprowadzać nowej edycji obecnie widać nie chcą a i ja nie widzę żadnego sensu ani co mogliby zmienić by była warta zachodu.

Nowa kampania robi świetne wrażenie i też mam skojarzenia z midsummer, który to film bardzo przypadł mi do gustu. Horror w pełnym słońcu robi wrażenie, gdy zagrożenie nie jest widoczne przez długi czas(nie to co w pile mechanicznej czy wielu filmach o zombie).
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Gdzieś od 4tego cyklu obstawiałem 13 cykli. W pewnym momencie powinni zakończyć Arkham, zrobić nowego coopa na bazie i doswiadczeniach z Arkham LCG, w innym settingu i tworzyć rzeczy które w obecnej formie byłyby kłopotliwe. Wciaz czekam na Fallout LCG...

Shuji musial chyba napalic się na nowy format wydawniczy i jest mocno rozczarowany tym, że nie przyjął się on zbyt dobrze w PL przez co uznał, że nie będzie się sam smucił tylko popsuje ekscytację też innym :-)
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 637
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 243 times
Been thanked: 355 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Nilis »

Ardel12 pisze: 05 sie 2023, 20:41 Jestem ciekaw czy kiedyś linia umrze.
To jest pewne. Każdy LCG ma kiedyś finał i powstaje nowy LCG aby od początku dużo ludzi mogło wejść w nowy twór. Dla każdego LCG początek linii jest najwiekszym zyskiem (kiedy kupuje sie 3x core set aby miec komplet kart) i pierwsze dodatki oraz rozszerzenia bo gracze są ciekawi i podekscytowani. Pozatym nic nie stoi na przeszkodzie za X lat wydać drugą edycję Horror w Arkham LCG :wink:
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ayaram »

No cóż, ten nowy dodatek to już jest 9 cykl, czyli dokładnie tyle ile miał LOTR w momencie swojej śmierci i jak dla mnie to całkiem dobry moment na zakończenie. Tutaj myślę, że możemy być jednak prawie pewni, że to nie ostatnie słowo FFG, bo chyba przy finałowej kampanii będzie od 1wszej zapowiedzi czuć powagę i, że to jest ten faktycznie finał finałów. Z Arkham jest o tyle inaczej niż w Lotrze, że w LOTRze scenariusze to były właściwie pola testowe dla nowych kart i nowych decków, a kampania to jest jednak kampania, więc potencjał na długowieczność ma AH zdecydowanie większy. Chociaż ja osobiście kibicuje, żeby jednak szybko wyziąnełą ducha :twisted: i zaczęli z nowym kampanijnym LCGiem. AH jest świetne, jeszcze może bawić długie lata, no ale co nowa gierka, to nowa gierka :wink:
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ardel12 »

Nilis pisze: 05 sie 2023, 21:45
Ardel12 pisze: 05 sie 2023, 20:41 Jestem ciekaw czy kiedyś linia umrze.
To jest pewne. Każdy LCG ma kiedyś finał i powstaje nowy LCG aby od początku dużo ludzi mogło wejść w nowy twór. Dla każdego LCG początek linii jest najwiekszym zyskiem (kiedy kupuje sie 3x core set aby miec komplet kart) i pierwsze dodatki oraz rozszerzenia bo gracze są ciekawi i podekscytowani. Pozatym nic nie stoi na przeszkodzie za X lat wydać drugą edycję Horror w Arkham LCG :wink:
Patrząc w nieskończoność to na pewno :) kiedyś umrze i coś ją zastąpi. Bardziej mnie ciekawi jak to widzi FFG. Czy spyla się produkować kolejne kampanie czy czasem z każdą kolejną zysk nie jest mniejszy(teraz po restarcie/reboocie to pewnie jest bum). Gdzie jest ten realistyczny koniec serii AH? Z jednej strony chciałbym by w sumie szło i w nieskończoność, bo co kampanię ogrywam to jest ciekawiej i lepiej, ale z drugiej strony nie chcę mieć 40 dodatków jak to jest w Legendary Marvel czy w Marvel Champions powoli. Fajnie mieć gdzieś ten koniec i skupić się na ogrywaniu contentu niż jak w moim przypadku ciąglego sprawdzania nowych rzeczy.
Ayaram pisze: 05 sie 2023, 22:14 Chociaż ja osobiście kibicuje, żeby jednak szybko wyziąnełą ducha i zaczęli z nowym kampanijnym LCGiem. AH jest świetne, jeszcze może bawić długie lata, no ale co nowa gierka, to nowa gierka
Coś w tym jest :)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Ayaram pisze: 05 sie 2023, 22:14 No cóż, ten nowy dodatek to już jest 9 cykl, czyli dokładnie tyle ile miał LOTR w momencie swojej śmierci i jak dla mnie to całkiem dobry moment na zakończenie. Tutaj myślę, że możemy być jednak prawie pewni, że to nie ostatnie słowo FFG, bo chyba przy finałowej kampanii będzie od 1wszej zapowiedzi czuć powagę i, że to jest ten faktycznie finał finałów. Z Arkham jest o tyle inaczej niż w Lotrze, że w LOTRze scenariusze to były właściwie pola testowe dla nowych kart i nowych decków, a kampania to jest jednak kampania, więc potencjał na długowieczność ma AH zdecydowanie większy. Chociaż ja osobiście kibicuje, żeby jednak szybko wyziąnełą ducha :twisted: i zaczęli z nowym kampanijnym LCGiem. AH jest świetne, jeszcze może bawić długie lata, no ale co nowa gierka, to nowa gierka :wink:
Ja licze na to, że Star Wars Unlimited okaże się mniej zyskowny od AH i Marvela przez co FFG będą mieć jasny sygnał w którym kierunku należy iść po pieniądze. Odblokowaloby to też ich czołowych designerów.
Oprócz tego licze na to, że MJ Newman także robi nowe LCG.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
nolify
Posty: 242
Rejestracja: 03 cze 2023, 20:44
Has thanked: 29 times
Been thanked: 100 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: nolify »

Pewnym wyznacznikiem ewentualnego końca AH LCG może być pula badaczy, którzy nie zostali jeszcze wprowadzeni do gry. Wszyscy wiemy, że na potrzeby tej karcianki tworzą nowych badaczy, ale żeby ciągnąć to dalej musieliby mocno przyspieszyć z wymyślaniem nowych. Inne wersje już istniejących badaczy nie będą się pojawiać w nowych pudłach, no bo przecież już mamy parallel investigators, którzy lecą swoim torem.

Aktualnie zostało zdaje się 4 badaczy, żeby zamknąć pulę już napisanych postaci. Barnaby, Agatha Crane, Gloria (jest tylko z noveli, więc powinna być też w pudle) i Majki MakGlen. Do tego można dorzucić na hejnał kogoś nowego i ameno, ostatni cykl gotowy. Możliwe więc, że po Arkham Midsommar będzie jeszcze jeden i finito. Oczywiście to tylko przypuszczenia.

Swoją drogą ten nadchodzący cykl mega mi pasuje. No bez kitu Midsommar 😄 Jakaś hermetyczna społeczność w odludnym miejscu, która przygotowuje się do jakiegoś festynu. Wszyscy wiemy, że nie będzie to wiejskie Święto Ziemniaka, tylko jakiś kripi szajs 😄 Nie mogę się doczekać!
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ayaram »

nolify pisze:Aktualnie zostało zdaje się 4 badaczy, żeby zamknąć pulę już napisanych postaci. Barnaby, Agatha Crane, Gloria (jest tylko z noveli, więc powinna być też w pudle) i Majki MakGlen. Do tego można dorzucić na hejnał kogoś nowego i ameno, ostatni cykl gotowy. Możliwe więc, że po Arkham Midsommar będzie jeszcze jeden i finito. Oczywiście to tylko przypuszczenia.
Może być. Ja tam się na lore FFGowo-lovcraftowych nie znam, ale czytając komentarze o dodatku dużo osób jest zaskoczona "jak to WIlson nie jest ocalałym?! przecież to survivor jak w mordę strzelił". Tak trochę faktycznie jakby została im garstka bohaterów do wyboru i już kombinowali jak to ich zamknąć w 5tki do pozostałych 2ch dodatków, żeby się spięło na koniec :wink:

No i nie zapominajmy, że skończy się jak z LOTRem, że fani wezmą sprawy w swoje ręce, tylko tych fanowskich rzeczy będzie 10x więcej niż w LOTRze :wink:
Arius
Posty: 1413
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Arius »

Ayaram pisze: 06 sie 2023, 08:53
No i nie zapominajmy, że skończy się jak z LOTRem, że fani wezmą sprawy w swoje ręce, tylko tych fanowskich rzeczy będzie 10x więcej niż w LOTRze :wink:
Postacie postaciami. Ale być może rozbicie na 2 pudełka daje im możliwość w przyszłości wydawania samych kampanii. I potem wiadomosc:
Tak, wiem zapowiadaliśmy, że skończyliśmy z AH LCG, ale dobrze się sprzedaje więc macie jeszcze jedną super kampanie.
I tak powtórzą aż im kasa się nie będzie spinała :)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

nolify pisze: 06 sie 2023, 08:16 Pewnym wyznacznikiem ewentualnego końca AH LCG może być pula badaczy, którzy nie zostali jeszcze wprowadzeni do gry. Wszyscy wiemy, że na potrzeby tej karcianki tworzą nowych badaczy, ale żeby ciągnąć to dalej musieliby mocno przyspieszyć z wymyślaniem nowych. Inne wersje już istniejących badaczy nie będą się pojawiać w nowych pudłach, no bo przecież już mamy parallel investigators, którzy lecą swoim torem.

Aktualnie zostało zdaje się 4 badaczy, żeby zamknąć pulę już napisanych postaci. Barnaby, Agatha Crane, Gloria (jest tylko z noveli, więc powinna być też w pudle) i Majki MakGlen. Do tego można dorzucić na hejnał kogoś nowego i ameno, ostatni cykl gotowy. Możliwe więc, że po Arkham Midsommar będzie jeszcze jeden i finito. Oczywiście to tylko przypuszczenia.

Swoją drogą ten nadchodzący cykl mega mi pasuje. No bez kitu Midsommar 😄 Jakaś hermetyczna społeczność w odludnym miejscu, która przygotowuje się do jakiegoś festynu. Wszyscy wiemy, że nie będzie to wiejskie Święto Ziemniaka, tylko jakiś kripi szajs 😄 Nie mogę się doczekać!
Do każdego cyklu wymyślają setki kart. Badacze też są przecież mechanicznie wymyślani. To nie jest żadna przeszkoda. Jak hajs się będzie zgadzał to i 40 nowych stworzą. Nawet nie muszą się wysilać bo mogą użyć kultowych sojuszników jak Dr Milan, Leo, Peter Sylvestre jako bazy.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ayaram »

Arius pisze: 06 sie 2023, 09:06
Ayaram pisze: 06 sie 2023, 08:53
No i nie zapominajmy, że skończy się jak z LOTRem, że fani wezmą sprawy w swoje ręce, tylko tych fanowskich rzeczy będzie 10x więcej niż w LOTRze :wink:
Postacie postaciami. Ale być może rozbicie na 2 pudełka daje im możliwość w przyszłości wydawania samych kampanii. I potem wiadomosc:
Tak, wiem zapowiadaliśmy, że skończyliśmy z AH LCG, ale dobrze się sprzedaje więc macie jeszcze jedną super kampanie.
I tak powtórzą aż im kasa się nie będzie spinała :)
Myślę, że sama kampania to jednak trochę za mało, bo jednak to gra z deck-buildingiem. Zgadzam się natomiast, że o ile przy kartach graczy już jest już wręcz przesyt, zaczynają pojawiać się rzeczy mocno przekombinowane, i ogólnie po kartach czuć w jakim zaawansowanym miejscu gierki jesteśmy - tak dobre kampanie mogą wydawać właściwie w nieskończoność. Osobiście bym tu widział wyjście też 3cie: Cała kampania z dorzuconym 1 badaczem, dosłownie 10 kopiami nowych kart. I to już by IMO wystarczyło, by poczuć powiew nowości, by mieć pretekst do zagrania tej nowej kampanii z czymś nowym i by się dalej wszystko kulało.
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 490
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 936 times
Been thanked: 211 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: ZygfrydDeLowe »

Z jednej strony chciałbym, żeby seria była kontynuowana, z drugiej to nowi badacze bardzo mi nie pasują, bo nie mogę do nich używać standów z EH.
Spoiler:
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Gribbler »

ZygfrydDeLowe pisze: 06 sie 2023, 09:20 Z jednej strony chciałbym, żeby seria była kontynuowana, z drugiej to nowi badacze bardzo mi nie pasują, bo nie mogę do nich używać standów z EH.
Spoiler:
To oznacza tylko jedno - potrzebujemy nowych dodatków do Eldritcha! :D
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mr_Fisq »

Dyskusję odnośnie przyszłości polskiej linii wydawniczej przeniosłem do dedykowanego tematu:
viewtopic.php?t=79540
kubaf7 pisze: 05 sie 2023, 10:17 A ile czasu zajmuje polskiemu wydawcy wydanie polskiej wersji od momentu premiery angielskiej?
FYI: Z kronikarskiego obowiązku wspomnę, że niektórzy mają wątpliwości czy Galakta coś jeszcze wyda po polsku, więcej na ten temat przeczytasz tu:
viewtopic.php?t=79540
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 728
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 146 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Munchhausen »

Będziemy wiedzieć, że FFG myśli o zakończeniu serii, kiedy wypuszczą wreszcie kampanię z Cthulhu. Jak kończyć, to z przytupem.

A co do tej zapowiedzianej właśnie, to mam nadzieję, że przystopują z ilością tekstu. Pierwsze wrażenie: klimatycznie super, poza tym widać, że celują w bardziej zaawansowanych graczy i większą regrywalność. Fajnie, że wracają do kilku wcześniejszych mechanik, choć pewnie oznacza to, że zapłacimy za zdublowanie żetonów błogosławieństw i klątw. Bo w to, że ich nie wrzucą do pudła, nie wierzę.
Arius
Posty: 1413
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Arius »

Munchhausen pisze: 06 sie 2023, 17:59 Fajnie, że wracają do kilku wcześniejszych mechanik, choć pewnie oznacza to, że zapłacimy za zdublowanie żetonów błogosławieństw i klątw. Bo w to, że ich nie wrzucą do pudła, nie wierzę.
Jeśli wprowadzą ta mechanikę to żetony powinni dodać.
Bądźmy jednak szczerzy ich koszt jest znikomy w koszcie całości.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Trolliszcze »

Munchhausen pisze: 06 sie 2023, 17:59 Będziemy wiedzieć, że FFG myśli o zakończeniu serii, kiedy wypuszczą wreszcie kampanię z Cthulhu. Jak kończyć, to z przytupem.
Pierwszym sygnałem końca gry będzie brak wzmianki o nowej kampanii w uwagach autorów w księdze kampanii. Dotąd każdy kolejna kampania była zapowiadana przez poprzednią, i z tą najnowszą nie jest inaczej, cyt.:

"For a variety of reasons, this campaign is extremely meaningful and personal to me - I truly hope you have enjoyed playing it as much as the rest of the team and I had putting it together. I know one of them is planning a feast of sorts. I wonder what will be on the menu"

(To oczywiście z "Kluczy".)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Trolliszcze pisze: 06 sie 2023, 19:53
Munchhausen pisze: 06 sie 2023, 17:59 Będziemy wiedzieć, że FFG myśli o zakończeniu serii, kiedy wypuszczą wreszcie kampanię z Cthulhu. Jak kończyć, to z przytupem.
Pierwszym sygnałem końca gry będzie brak wzmianki o nowej kampanii w uwagach autorów w księdze kampanii. Dotąd każdy kolejna kampania była zapowiadana przez poprzednią, i z tą najnowszą nie jest inaczej, cyt.:

"For a variety of reasons, this campaign is extremely meaningful and personal to me - I truly hope you have enjoyed playing it as much as the rest of the team and I had putting it together. I know one of them is planning a feast of sorts. I wonder what will be on the menu"

(To oczywiście z "Kluczy".)
Myśle, że sami zapowiedzą grand finale więc brak wzmianki nie będzie zaskoczeniem.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Trolliszcze »

brazylianwisnia pisze: 06 sie 2023, 19:55Myśle, że sami zapowiedzą grand finale więc brak wzmianki nie będzie zaskoczeniem.
Też mi się tak wydaje, ale jeśli ktoś się mimo to martwi, czy np. "Feast..." nie jest ostatnim cyklem, niech sobie zerknie na koniec księgi kampanii (gdy oczywiście ta będzie już dostępna) - może tam znajdzie jakiegoś hinta :D

Materiał do przerobienia wciąż jest. Nie mieliśmy dotąd żadnej kampanii wykorzystującej encounter set Shub-Niggurath z podstawki - choć coś mi się wydaje, że uczty i kozy nieźle idą w parze, więc może teraz? :D No i, jak słusznie to zostało zauważone, na wielkie wejście wciąż czeka Cthulhu. Tak że ta kampania moim zdaniem ostatnią nie będzie.

Z życzeń osobistych: chciałbym jeszcze zagrać w kampanię egipską z prawdziwego zdarzenia. Minikampania "Guardians of the Abyss" się nie liczy, bo Czarny Faraon nawet tam nie zadebiutował.
nolify
Posty: 242
Rejestracja: 03 cze 2023, 20:44
Has thanked: 29 times
Been thanked: 100 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: nolify »

Trolliszcze pisze: 06 sie 2023, 20:03
Z życzeń osobistych: chciałbym jeszcze zagrać w kampanię egipską z prawdziwego zdarzenia. Minikampania "Guardians of the Abyss" się nie liczy, bo Czarny Faraon nawet tam nie zadebiutował.
Super pomysł, podpisuję się pod petycją:) Egipt ma coś w sobie, a Nephren-ka to jeden z moich ulubionych adwersarzy w Eldritchu (i generalnie ze świata Lovecrafta).
Spoiler:
nolify
Posty: 242
Rejestracja: 03 cze 2023, 20:44
Has thanked: 29 times
Been thanked: 100 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: nolify »

Trolliszcze pisze: 06 sie 2023, 20:03 Nie mieliśmy dotąd żadnej kampanii wykorzystującej encounter set Shub-Niggurath z podstawki
Dodam jeszcze, że ten secik latał w Circle Undone, w pierwszym scenariuszu. Łiczin Ała, jakoś tak się nazywał chyba. Chociaż coś czuję, że miałeś na myśli raczej to, że skoro jest w podstawce set agentów Czarnej Kozy z Lasu, to powinna mieć swoją kampanię. Hastur i Yogi dostali :)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Trolliszcze »

nolify pisze: 07 sie 2023, 22:52Dodam jeszcze, że ten secik latał w Circle Undone, w pierwszym scenariuszu. Łiczin Ała, jakoś tak się nazywał chyba. Chociaż coś czuję, że miałeś na myśli raczej to, że skoro jest w podstawce set agentów Czarnej Kozy z Lasu, to powinna mieć swoją kampanię. Hastur i Yogi dostali :)
Ach, faktycznie! Tam się po lasku biegało, to i kózki były :D Wypadło mi z pamięci, ale owszem - miałem na myśli to, że skoro są agenci kozy, to i koza być powinna. Tak samo jak Cthulhu zresztą - nie wyobrażam sobie, żeby się mógł Arkham skończyć bez potyczki z tymi dwiema poczwarami.
Ostatnio zmieniony 10 sie 2023, 11:49 przez Trolliszcze, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Markus »

Czy dodatek z kartami graczy z kampani "Na krawędzi ziemi" wyprzedał się? W wielu sklepach jest niedostępny i w sklepie Galakty także nie można go zakupić.
ODPOWIEDZ