Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Recu
Posty: 71
Rejestracja: 28 sie 2021, 02:58
Has thanked: 6 times
Been thanked: 10 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: Recu »

vnzk pisze: 06 sie 2023, 22:01
Recu pisze: 06 sie 2023, 21:46 A ja właśnie skompletowałem podstawkę ze wszystkimi dodatkami, w tym deluxe box, a tu taki news :lol:
I co tu teraz z tym robić? Sprzedawać póki w folii i czekać na nową część czy otwierać? :?

Skoro kupiłeś cały komplet, to zapewne ze świadomością, że to coś dla Ciebie. Po cóż wtedy odbierać sobie miesiące przyjemności grania w taki tytuł, nie będąc pewnym jakie różnice w doznaniach może dostarczyć ten drugi? Zresztą po ograniu pierwszej części dużo prościej będzie Ci ocenić różnice w Uprising na podstawie samych opisów.

A jeśli kupiłeś bazując tylko na dobrych ocenach, nie będąc pewnym, czy w ogóle Ci się spodoba, to tym bardziej - po co czekać kolejne miesiące na coś, co zupełnie może Ci nie podejść, jeśli już dziś możesz odpakować i sprawdzić coś bardzo podobnego?
W sumie racja, nikt mi każe dotykać dodatków, podstawka wystarczy, a core rozgrywki i tak będzie bardzo podobny :p
sasquach
Posty: 1829
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: sasquach »

Wg. BGG (https://boardgamegeek.com/boardgame/397 ... m-uprising) to będzie stand-alone expansion, więc jedni mogą już przestać dramatyzować, drudzy za to mogą ściągnąć gry z ofert sprzedaży ;)

Ja tam się nie mogę doczekać konkretów i trochę zazdroszczę tym co już wiedzą jakie duże będą zmiany, że lekką ręką formułują swoje opinie.
Vasquez pisze: 06 sie 2023, 21:09 Wygląda jak skok na kasę, by jeszcze wykorzystać filmowy hype.
Nie wiem co o tym myśleć.
Taki sam skok na kasę, jak podstawowa D:I ;) Zresztą większość gier to skok na kasę. Ludzie je robią po to, żeby zarobić, w większości to jest ich praca.
kozz84 pisze: 06 sie 2023, 20:04 Carcassonne wyszedł ponad 20 lat temu. Brass 15. Dunia wyszła 3 lata temu i już ma sequel.
Nemesis, GWT że się powtórzę. To jeszcze dorzucę Spirit Island, Zombicide, Everdell... długo można by wymieniać
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: kozz84 »

sasquach pisze: 07 sie 2023, 03:51 Nemesis, GWT że się powtórzę. To jeszcze dorzucę Spirit Island, Zombicide, Everdell... długo można by wymieniać
I wszystkie te tytuły krytycznie oceniam. Moim skromnym zdaniem nie każda gra musi być zamieniona w serial.

PS. Ja się już nie będę wypowiadać w tej kwestii.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: rastula »

bogas pisze: 06 sie 2023, 16:08
itsthisguyagain pisze: 06 sie 2023, 10:17 Osobiście jestem zniesmaczony. Mam chociaż nadzieję, że gra będzie zdecydowanym ulepszeniem i przebalansowaniem podstawki, wtedy jeszcze może się zastanowię nad zakupem.
Zniesmaczony czym? Że skok na kasę? Że gorsza wersja? Że może lepsza wersja zrobiona „kosztem” tych co kupili pierwowzór?
mnie już zniesmaczyła cena dodatków do Diuny... co prawda rynek dogonił LDG z cenami i teraz już tak nie rażą na tle innych ale niesmak pozostał...

podobnie jak np. Great Western Trail ...raczej nie jestem zaintetesowany zakupem "więcej tego samego"...ale naturalnie obserwuję, bo Diuna I. podstawka to dobra gra...
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: tomp »

@Vasquez
Nie zgadzam się. Ta edycja nowej diuny wygląda jak "większy dodatek albo inne edycja z nowymi mechanikami, planszami, grafikami i tematem".
xD

Nie zrozumiałeś mojego posta. Nie napisałem, że Diuna to Clank, ale że polityka wydawnictwa idzie za ciosem.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
sasquach
Posty: 1829
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: sasquach »

kozz84 pisze: 07 sie 2023, 09:03 I wszystkie te tytuły krytycznie oceniam. Moim skromnym zdaniem nie każda gra musi być zamieniona w serial.
Tylko tu nie chodzi o twoją ocenę, bo miej ją jaką tam chcesz, ale o to co napisałeś wcześniej:
kozz84 pisze: 06 sie 2023, 16:23 Wszystko na raz. Dziwię się ludziom, że chcą kupować to samo parę razy. Inne firmy zobaczą, że ten model działa i będą serwować sequele, stand aloney, spin-offy, dylogie, trylogie, tetralogie...
Chciałem Ci tylko pokazać, że to się dzieje od dawna i niekupienie jakiejś gry nic tu nie zmieni :)
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: bogas »

XLR8 pisze: 06 sie 2023, 21:02 Czyli będziecie czekali kolejny rok na wydanie nowej edycji gry, która będzie wtedy miała już 4 lata i jest powszechnie uznawana za jedną z lepszych w historii? Grę, która jest wszędzie dostępna i w dość przystepnej cenie? Litości. :lol:
A dlaczego by nie?
Jeśli do tej pory nie kupiłem D:I to może z jakiegoś powodu? Może tym powodem jest 200 innych gier w szafach i kilkanaście kolejnych pudeł na półce wstydu? Może gram 4 razy w miesiącu, a nie 2 razy na dzień? Jeśli nowa odsłona zrobi to co stara tylko lepiej, do tego doda 5 i 6 gracza, tryb drużynowy i lepszy tryb 2 osobowy to mogę poczekać i 2 lata 8)
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: kozz84 »

sasquach pisze: 07 sie 2023, 11:30 Chciałem Ci tylko pokazać, że to się dzieje od dawna i niekupienie jakiejś gry nic tu nie zmieni :)
Wydaję mi się, że ten trend nasilił się od niedawno. A przynajmniej wśród wydawców, których uważałem za "niezależnych".
kuki25
Posty: 74
Rejestracja: 24 lip 2017, 23:39
Has thanked: 18 times
Been thanked: 27 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: kuki25 »

Ja bym tak mocno nie dyskwalifikował od razu podstawki. Autor Diuny Imperium od początku pisał że tworzy nowy dodatek do Diuny, a nie nową wersję gry i ja traktuję to również jako nowe rozszerzenie. A że ten dodatek wymaga już trochę więcej zmian na polach na planszy głównej aniżeli poprzednie dodatki to zrobił z tego stand-alone, dla mnie to taki ukłon w stronę graczy. I każdy dodatek powinno się oceniać osobno jak i ten. Sam autor wypowiada się że projektując nieśmiertelność, potęgę IX czy ten dodatek, on je tworzy niezależnie i pod tym kontem są głównie testowane, ale umożliwia ich łączenie. A grając z nowymi graczami nadal najlepiej ich będzie wprowadzić w podstawkę albo jeśli chcemy zagrać rozgrywkę mniej wymagającą rodzinną np. moja żona więcej radości czerpie z samej podstawki aniżeli grania już z dodatkiem.

Dla mnie:
Podstawka -> gra z nowymi graczami lub mniej ogranymi
Uprising -> gra z bardziej doświadczonymi graczami lub ogranymi w podstawce
Potęga IX, Nieśmiertelności -> odpowiednio rotujemy lub łączymy dodatki zwiększając poziom skomplikowania gry i zmieniając styl gry.

Oczywiście jeśli Uprising okaże się mega hitem to może całkowicie zastąpić podstawkę i pójdzie ona w zapomnienie. No ale ja nie żałuję spędzonych przy niej godzin i na pewno zostanie w kolekcji. A jeśli coś ma powstać jeszcze lepszego w moim ulubionym uniwersum to jestem na tak.
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 457
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 243 times
Been thanked: 374 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: SetkiofRaptors »

Jak dla mnie ma to sens i przypomina np. serie Aeon's End. Wiele podstawek z kompatybilnymi dodatkami. Jak dla mnie pasuje to do serii jakby nie było karcianej.

Dlaczego tak często, pojawia się tyle złych emocji związanych z tym, że ktoś tworzy gry? To przecież jest forum planszowe, to chyba super, że jakiś system się sprawdza a autor ma ochotę w niego inwestować czas. Co innego jakby okazało się, że gniot. Ale samo ogłoszenie, nikt gry nie dotknął, nie zagrał w nią, ale już zniesmaczenie. To samo było przy GWT Argentyna a teraz raczej konsensus na forum jest taki ze Argentyna > 2 edycja. A ile było płaczu, że to skok na kasę graczy (btw oni wam wyciągają sami te pieniądze z konta? jesteście dorosłymi ludźmi! nikt was nie okrada to wy macie FOMO).
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 491
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 345 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: itsthisguyagain »

Ja się przespałem z tym ogłoszeniem i w sumie to jeśli ta nowa wersja naprawia błędy oryginału to tej nowej wersji mówię stanowcze czemu nie!?

Nierówne intrygi w rodzaju "plans within plans" (1 lub 2VP za 3+ wpływu u 3 lub 4 frakcji) i "corner the market" (1VP za 2+ "przyprawa musi płynąć" i 1VP za najwięcej PMP wśród graczy) psują trochę grę. Koniec z dyskusjami vel wywalamy czy nie? Po prostu możliwe, że ich nie będzie.

Strategie w stylu gnanie do Swordmastera albo Shipping.

Z tego co Dennen pisał na reddit AMA on bardzo uważnie przygląda się scenie TTS'a gdzie niektórzy mają wręcz obsesję na punkcie tej gry i masterują ją niesamowicie. Wszystkie słabe punkty D:I wypłynęły właśnie najpełniej w setkach gier na TTS.

Mi to wygląda tak jakby Dennen robił duży dodatek ale zmiany były tak daleko idące, że potrzebna była nowa plansza (no bo ile nakładek na planszę zniesie normalny człowiek?), nowe karty, nowe mechanizmy i to wszystko jako dodatek to bez sensu lepiej wydać na nowo.

Jeśli ta nowa wersja zrobi z D:I bezdyskusyjnego GoAT, którym może bez problemu się stać o ile wyrówna się nierówności to CZEMU NIE?

D:I z tymi wszystkimi dodatkami i modułami byłaby po prostu niestrawialna dla nowych graczy. Ale możliwość dodawania nowych elementów stopniowo? I to jeszcze do 6 graczy? No możliwe, że będzie jedyna gra której będziemy potrzebować.

No jest szansa

PS czy mentat w uprising wymaga 2 pkt wpływu u imperatora?
kalo90
Posty: 37
Rejestracja: 22 sie 2017, 00:26
Has thanked: 35 times
Been thanked: 15 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: kalo90 »

Dla tych co się martwią czy DI:U będzie kompatybilna z istniejącymi dodatkami.
Finally, Dune: Imperium – Uprising is a new stand-alone expansion for the award-winning Dune: Imperium board game line. Cross-compatible with existing expansions, Uprising introduces epic 6-player team play as Paul Atreides faces off against Emperor Shaddam IV in a 3v3 battle for the fate of Arrakis. Coming this fall with the release of Dune: Part Two!
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1558
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 61 times
Been thanked: 106 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: Muad'Dib »

Wyciąg z instrukcji jak będzie wyglądała kompatybilność z tym co wyszło do tej pory.
Spoiler:
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
scraber
Posty: 316
Rejestracja: 06 mar 2022, 18:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 226 times
Been thanked: 97 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: scraber »

Tak mam wrażenie, że te łączenie trochę na siłę.

Tutaj nie bierz tego; tutaj weź tylko to; tutaj zakryj to, mimo że jest inne; tutaj w głowie ma być taki symbol.
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: Pynio »

Kompletnie nie rozumiem sensu wydawania drugiej podstawki, jeśli mamy tak dobry produkt na rynku jakim jest Diuna Imperium.

Oczywiście jedyny powód jaki widzę, to wyciągnięcie pieniędzy od graczy, choć widzę już tutaj na forum, że niektórzy chyba życie oddadzą za wersję, że podstawkę trzeba odnowić.

Posiadam wersję ze wszystkimi dodatkami i Deluxe upgrade pack. Wersję na 5/6 osób mogli spokojnie wydać w formie dodatku (nawet tak pieruńsko drogiego jak pozostałe), wszystkie inne "niezbędne" pierdoły także.

Śmiać mi się w ogóle chce jak patrzę na tą karcioszkę wymiętą z instrukcji, że wszystko w sumie to do siebie pasuje.
Jeszcze rozumiem jakby to jakoś próbowali wytłumaczyć zmianą mechanik, która powoduje, że "trzeba" kupić nową podstawkę, a tutaj?

Żenujący skok na kasę. Wszystko co robią mogli wydać w formie upgrade packa (packów). Najpierw chore ceny za dodatki, a teraz kpina z graczy, bo nagle się okaże, że trzeba (oczywiście wiem, że nie trzeba, pierdu pierdu) drugą Diunę kupić.

Obrońców takiego posunięcia pozdrawiam serdecznie, niezła sieczka w głowie.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: Shodan »

Muad'Dib pisze: 10 sie 2023, 11:08 Wyciąg z instrukcji jak będzie wyglądała kompatybilność z tym co wyszło
Lol nawet karty ze starej podstawki można dołączyć.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: garg »

Diuna mnie w ogóle nie interesuje i wszedłem w wątek z ciekawości, po czym długo przecierałem oczy ze zdumienia, jak zapoznałem się z niektórymi postami. Przecież Kingdomino, Queendomino i Kingdomino: Prehistoria to trzy różne samodzielne gry, które są zbudowane na jednym wspólnym mechanizmie. Czy to coś złego, że wydano wszystkie trzy? No moim zdaniem: nie.

Czy coś jest złego w tym, że wydają drugą samodzielną podstawkę do Diuny? No też nie. :roll:

Przecież nawet drobna zmiana w mechanizmach może spowodować dużą zmianę w odczuciach z rozgrywki. I czy był to zwykły skok na kasę, czy jednak fajny nowy projekt, dowiemy się dopiero po premierze.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: Pynio »

Będę niemiły...

Nie znasz gry, Diuna Cię nie interesuje, ale będziesz się wypowiadał - OK. Masz prawo, ale to o czymś świadczy.

Długo przecierasz oczy ze zdumienia - wystarczy rano te oczęta umyć, tekst rodem z onetu, naprawdę.

Szybko spojrzałem na te Twoje Kingdomino i Queendomino. Widzę tutaj tytułu w cenie ~60 zł, kolejna rzecz, która o czymś świadczy.

Teraz krótko do rzeczy.
Dla Twojej informacji (bo Diuna się nie interesujesz) sam Dx upd pck, który ludzie kupują jak świeże buły był w okolicy 350 zł, sam chyba kupiłem drożej. Dolicz do tego grę + 2 dodatki, które były jednymi z najdroższych jakie moje niekoniecznie zdumione oczy widziały.
Diuna ~ 190 zł
Immortality ~120 zł (2x cena Twojego xxx domino)
Potęga IX ~ 150 zł
Deluxe upg pack ~ (niech będzie) 320 zł

Całość: ~780 zł.

I teraz Ty mi piszesz, przecierając swe oczyska ze zdumienia, że nawet "drobna zmiana w mechanizmach" ma spowodować moją akceptację takiej rzeczy na rynku? Wywalam 780 zł na tytuł, a nagle (zupełnie przy okazji premiery drugiej części filmu) pojawia się inna podstawka, bo autorów olśniło i dodają "drobne zmiany w mechanikach"? Jaja sobie robisz?
Powtórzę raz jeszcze: "drobne zmiany w mechanikach" załatwia się dodatkami, o których nie masz pojęcia (Diuna Cię nie interesuje). Dla przykładu o wiele większe niż drobne zmiany wprowadziły dodatki, które są już obecne na rynku.
Co w przypadku, kiedy nagle oświeceni autorzy do NOWEJ WERSJI gry wydadzą dodatek NIEKOMPATYBILNY ze starą wersją? To pewnie już nie będzie kwestią "drobnych zmian w mechanikach", nie?
Ostatnia rzecz, bo normalnie idzie osiwieć przy takim podejściu: Autorzy / Wydawcy NIE SZANUJĄ klienta i jego portfela skoro (powtórzę Twoje genialne stwierdzenie) drobne zmiany w mechanikach powodują wydanie nowej podstawki. Co teraz? Mam mieć dwie na półce???

Kończąc Twoim przykładek xxxdomino. To też jest skok na kasę, sprzedają praktycznie identyczną grę w różnych pudełeczkach, a klient z wywalonym ozorem leci do sklepu i kupuje 3 wersje tego samego. Można i tak. Nadal to jest jednak 180 zł, a nie 780 które ludzie powydawali na cały zestaw Diuny.

Wyciety wulgaryzm czasy - wypuszczają praktycznie to samo i oburzenie na oburzonych tym faktem.

Edit: i gwarantuję Ci, że jako wielbiciel Diuny Imperium kupiłbym pewnie i kolejne 5 dodatków (w chorych cenach), bo uważam ten tytuł za doskonale odnajdujący się w lore, a i mechaniki działają dla mnie świetnie, ale takie jaja, że na premierę filmu, zupełnie przypadkiem, wydadzą sobie nową - "stjuningowaną" wersję gry jest po prostu śmieszne. Moje pytanie, gdzie dla pozostałych dodatek dla 5/6 graczy? Już nie będzie? No to spoko... widać czas na wymianę podstawki, nie? ;)
Ostatnio zmieniony 10 sie 2023, 13:35 przez Pynio, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: garg »

Disclaimer - NIE jestem oburzony :D .

Po prostu zaskakuje mnie, że tak silne emocje budzi ogłoszenie nowej wersji jakiejś gry. Nie mam zielonego pojęcia, dlaczego nagle zacząłeś rzucać cenami. Gdyby trzymać się Twojego toku myślenia, kolejne wersje Zombicide nie miałyby racji bytu na rynku. A jednak mają. Sam kilka z nich posiadam i chwalę sobie, że każda kolejna daje nieco inne odczucia z rozgrywki. Nie wszystkie części podobają mi się tak samo, ale to nie znaczy, że nie miałyby zostać wydane.

I na wszelki wypadek upewnię się - czy już grałeś, że jesteś oburzony tym skokiem na kasę, czy tylko oburzasz się na zapas?
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: Pynio »

No nie dociera...

Zombisajd są tytułami, które są osadzone w kompletnie innych światach i nie mam z tym problemu. Jeden woli piratów, drugi Cyberpank, trzeci jakieś tam średniowiecze - whatever.

Ta sama mechanika - kompletnie inny setting.

Tutaj masz ten sam tytuł, który nadal święci triumfy obecnie, nie jest to second ani jakiś third edition wydany po 10 latach od premiery podstawki (vide John Company czy Pax Renaissance).

Wychodzi nowy film - wychodzi wersja 1.1 Diuny Imperium, nie aktualizacja, INNA WERSJA.

Skąd wiem, że to "drobne zmiany w mechanikach"? Ano stąd, że wszystkie dodatki z obecnej wersji pasują do tej po aktualizacji. Parę kart masz wywalić. To trochę taka identyczna gra, prawda? Doczytaj zanim skomentujesz temat jak podstawową wersję zmieniały wydane dwa dodatki, bo wspólne dywagacje wydają się bezcelowe.

Moje pytanie: czy dla tych z wersją "starą" też będzie upg do 5/6 graczy, czy już niekoniecznie?

Różnica między nami jest taka, że Tobie wciskają ten sam towar i będziesz zadowolony - ja odwrotnie :)
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: garg »

Pynio pisze: 10 sie 2023, 13:47 [...]
To jeszcze raz upewnię się - czy już grałeś, że jesteś oburzony tym skokiem na kasę, czy tylko oburzasz się na zapas? :D
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: XLR8 »

Ja też doskonale rozumiem oburzenie, bo sam zainwestowałem sporo w Diunę, którą uważam za bardzo dobrą, ale niezbyt dobrze zbalansowana grę.
Po prostu ciężko jest nie odnieść wrażenia, że autor i wydawnictwo dobrze sobie zdawało z tego sprawę, ale najpierw chcieli wydoić tyle ile się da z imperium, a potem dopiero wypuścić lepszą wersję, która zapewne zastąpi ją.
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 457
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 243 times
Been thanked: 374 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: SetkiofRaptors »

Spoiler:
Uwaga: nie kupuj. Koniec! wszystko w twoim życiu pozostaje takie samo jakby tej gry nie było. ABSOLUTNIE nic nie zmienia się z twoim egzemplarzem. Nie zostałeś oszukany - kupiłeś produkt, od 1 do 4 graczy. Nadal nim jest! Z dwoma dodatkami. Nadal nim jest!

Ale że kupujesz coś innego niż karton i elementy, nie wiem do końca co, komplet? poczucie najnowszego? to jesteś zawiedziony.

Planszówki to chyba jedyna kategoria w której widziałem, żeby ludzie uznawali ze ich kupiony przedmiot stracił na wartości dla nich bo gdzieś na świecie jest pełniejszy komplet.

Kupiłeś pudełko i elementy.

Swoją drogą to jest taki głupi pomysł, żeby wydawać praktycznie samodzielną grę jako dodatek, jeśli musisz zmienić karty i plansze, to oczywistą strategią staje się dorzucenie paru elementów i sprzedawanie tego jako samodzielna podstawka. Ekstremalnie powiększa to potencjalnych kupców do tego boostuje sprzedaż dodatków. Wy rozumiecie ogólnie, że to jest biznes? I że ci ludzie podejmują normalne decyzje kosztowe, dystrybucyjne itd? Przypomina mi to kłótnie z podstawówki o tym którym zespół się sprzedał.
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
Awatar użytkownika
kci83
Posty: 405
Rejestracja: 24 kwie 2020, 23:45
Has thanked: 76 times
Been thanked: 76 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: kci83 »

Ehh... nie mogli tego wydać jako większy dodatek z dwustronną planszą (stara by poszła do wywalenia), już nawet nie wspomnę o całej grafice, tło planszy, wszystko jest właściwie takie samo (na pierwszy rzut oka). Ładnie poszli na łatwiznę. Pewnie cena jak za "podstawkę".
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: japanczyk »

Pynio pisze: 10 sie 2023, 13:28 Dla Twojej informacji (bo Diuna się nie interesujesz) sam Dx upd pck, który ludzie kupują jak świeże buły był w okolicy 350 zł,
1. Nie badz niemily
2. Deluxe pack byl za 230 zl, to ze wydales jakies chore pieniadze i dodajesz to do sumy za gre...

Ja za Dune dalem na premiere 150, a za dodatki 135 i 110 odpowiednio - kupuj w tanszych sklepach ;-)
Wiec za sama gre z dodatkami wychodzi 395 zl, deluxe jest totalnie opcjonalny
Pynio pisze: 10 sie 2023, 13:28 I teraz Ty mi piszesz, przecierając swe oczyska ze zdumienia, że nawet "drobna zmiana w mechanizmach" ma spowodować moją akceptację takiej rzeczy na rynku? Wywalam 780 zł na tytuł, a nagle (zupełnie przy okazji premiery drugiej części filmu) pojawia się inna podstawka, bo autorów olśniło i dodają "drobne zmiany w mechanikach"? Jaja sobie robisz?
To jest ostatni post w takim tonie, przy kolejnym bedzie warn
GWT Argentyna tez ma drobne zmiany w mechanikach, a daje to w rezultacie dwie rozne gry, Concordia vs Concordia Venus i tak dalej - przyklady mozna mnozyc, chociazby nawet przy Everdell i Everdell Farshore, ktore zapowiedziano, a ktore ludzie oglosili reskinem rpzed premiera, chociaz osoby, ktore zagraly, mowia ze odczucia z gry sa inne

Powtórzę raz jeszcze: "drobne zmiany w mechanikach" załatwia się dodatkami, o których nie masz pojęcia (Diuna Cię nie interesuje). Dla przykładu o wiele większe niż drobne zmiany wprowadziły dodatki, które są już obecne na rynku.
Sorry, ale dodatki do Dune to akurat najmniej eleganckie rzeczy jakie w zyciu widzialem - iteracje bazowych rzeczy, z gry, ktore nawalasz wszedzie na plansze, dookola planszy itd.
Nie dziwi mnie, ze kolejnym krokiem bylo wydanie nowej podstawki, zamiast dodatku, ktory kazalby ci zakryc cala poprzednia plansze...
Co w przypadku, kiedy nagle oświeceni autorzy do NOWEJ WERSJI gry wydadzą dodatek NIEKOMPATYBILNY ze starą wersją? To pewnie już nie będzie kwestią "drobnych zmian w mechanikach", nie?
Ale w czym problem? Ze nowa gra bedzie miala dodatki? czy ze nie wszystkie elementy sa ze soba komatybilne? Glupi Brzdek ma niewspolpracujace ze soba dodatki czy Wiedzmin zeby nie szukac daleko
Ostatnia rzecz, bo normalnie idzie osiwieć przy takim podejściu: Autorzy / Wydawcy NIE SZANUJĄ klienta i jego portfela skoro (powtórzę Twoje genialne stwierdzenie) drobne zmiany w mechanikach powodują wydanie nowej podstawki. Co teraz? Mam mieć dwie na półce???
W czym problem? Ja mam dwa GWT, mam Concordie zwykla i Wenus czy ze dwie wersje Zombicide? Czy to znaczy, ze autorzy mnie nIe SzAnUjA??!?!?!?!?!?!?
Kończąc Twoim przykładek xxxdomino. To też jest skok na kasę, sprzedają praktycznie identyczną grę w różnych pudełeczkach, a klient z wywalonym ozorem leci do sklepu i kupuje 3 wersje tego samego. Można i tak. Nadal to jest jednak 180 zł, a nie 780 które ludzie powydawali na cały zestaw Diuny.
Ale grales w nia? Bo ja slysze takie argumenty np. o Zombicide, ze sprzedaja identyczne gry tylko robiac reskiny, co jest dalekie od prawdy, kazda odslona ma swoje unikalne mechniki i flow gry zmieniony rpzez to jak wplywaja na core rozgrywki, dlatego np. zamaist miec jedna czesc to dalej mam 2

Ogarnij sie, bo plujesz jadem niepotrzebnie
kci83 pisze: 10 sie 2023, 14:19 Ehh... nie mogli tego wydać jako większy dodatek z dwustronną planszą (stara by poszła do wywalenia), już nawet nie wspomnę o całej grafice, tło planszy, wszystko jest właściwie takie samo (na pierwszy rzut oka). Ładnie poszli na łatwiznę. Pewnie cena jak za "podstawkę".
No... wlasnie wydali to jako wiekszy dodatek, ktory jest tez samodzielna gra :)
Cena pewnie bedzie wyzsza niz podstawka, bo zawiera tez elementy dla 5 i 6 gracza
+ nie wiem jakie tlo sobie wyobrazasz, skoro akcja nie przeskoczyla na Hoth tylko dalej dzieje sie na Dune xD
ODPOWIEDZ