(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: agt »

j_g pisze: 27 lip 2023, 18:25 Poszło zależnie od zdolności osobniczych. Wojtek na koniec jakieś chyba 250pkt, a ja z Anią w okolicach 145. W sumie jest jedno, co mnie w tym Federacjonowaniu irytuje - krótki tor punktacji. Słabe to uczucie, jak ktoś Cię drugi raz dubluje.
No faktycznie. Ktoś nie ogarnął..
I mu wyszła gra dyskryminująca.
j_g pisze: 27 lip 2023, 18:25 Będzie lepiej, bo na koniec Wojtek nieegoistycznie podzielił się z nami swoimi przemyśleniami dot. strategii i teraz już z Anią wiemy, jak grać by zostać postrachem całego układu planetarnego.
Czyli już z nikim z Was nie mam po co grać :D

Dzięki za relację.
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

I co jutro tam, jak tam?
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 557
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 50 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: melusina »

Jeśli będzie klucznik, to przyjdę :)
Teresa
Posty: 383
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 23 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

Wszystko co dobre się w końcu kończy, więc nasz urlop też dobiegł końca :(

Zatem jutro będziemy oboje ok 17:15, chętni na cięższe gry :)
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Myśle, że też będę. Ale rowerowo będę także bez gier
Awatar użytkownika
Barbarzyciel
Posty: 268
Rejestracja: 19 lut 2010, 20:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 46 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Barbarzyciel »

Mnie niestety nie będzie z przyczyn zawodowych.

Czy ktoś w przyszłym tygodniu chętny na ogranie jednej z nowych gier w mojej kolekcji:

- Origins
- 5 klanów
- Tzolk'in na 5 graczy

Może część tytułów jest już chwilę na rynku, ale nie miałem okazji testować ich w większym gronie.
FB: Staadtthegame
Instagram: staadtthegame
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Ja będę
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

To mamy 5 osób, o ile nikt inny się nie pojawi. Wymagająca liczba graczy.
Barbarzyciel pisze: 02 sie 2023, 12:14 Czy ktoś w przyszłym tygodniu chętny[...]
Jakby co, to już wiem, że w przyszłym tygodniu mnie nie ma - urlopik.
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

A Wojtka przypadkiem nie będzie? Wiecie cosik?
Teresa
Posty: 383
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 23 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

Napisałam do Wojtka sms z pytaniem, dam zanć
Teresa
Posty: 383
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 23 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

Marcin ma zabrać Hansę i Zamki, może Ania coś ciekawszego przywiezie, bo wiem, że Czarek nie lubi Hansy :)
Wojtka nie będzie - sms.
Pudelek
Posty: 646
Rejestracja: 04 lis 2007, 00:47
Lokalizacja: Oberschlesien
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Pudelek »

My jeszcze Czarnka przekonamy, że Hansa jest świetna! :mrgreen:
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 557
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 50 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: melusina »

Wezmę "Gugong" - jest na 5 osób (ciekawostka: "Hansę Teutonicę" stworzył ten sam autor).
FanRPG
Posty: 12
Rejestracja: 04 paź 2022, 12:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: FanRPG »

Dzisiaj będę. Kto się cieszy pisze JA xD
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 557
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 50 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: melusina »

Pudelek pisze: 02 sie 2023, 14:58 My jeszcze Czarnka przekonamy, że Hansa jest świetna! :mrgreen:
Ambitny plan :lol:
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

FanRPG pisze: 02 sie 2023, 16:00 Dzisiaj będę.
Co miałbyś na dwóch?
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Wczoraj na 4-osobowym stoliku cały w deluksowym pluszowym aksamicie wszedł Gugong, a potem było Rzucane na tacę (nie wiem kto był pierwszy i zgarnął cały utarg).

Na drugim 3-osobowym stoliku ciasny Szklany szlak - Barbarzyciel jakoś z 20 punktów, Paweł 17, a ja 16.5 (nie szło mi lub szło pod górkę bez przerzutki, jak zwykle w tym tutule).

Na drugą nóżkę lekko po 19tej, Originsy - 1wsi budowlańcy. Klasyczny eurasek ze zdobywanymi i plejsowanymi kosteczkami. Wiele dróg do zapunktowania. Pomysłowe podrażanie popularnych akcji, następnie z późniejszą raptowną ich obniżką. Nie pozwala to na ciągłe pompowanie jednego słusznego sposobu punktowania (moja opcja). Niestety, partia nie dograna do końca i nie sprawdziłem, czy moja prymitywna metoda częstego punktowania za tor militarny była ostatecznie dość skuteczna by być w czołówce - skończyło się w momencie, w którym dostawałbym już naprawdę sporo PeZetów, a dzięki Pawłowi akcje ponownie militarne były znów w moim zasięgu, bo przekręcił licznik ich kosztu z 6 na 1. Barbarzyciel za to prawilno i systematycznie rozwijał swój silniczek, jak projektant gry przykazał. Pawłowi umknęła jedna z zasad punktowania (kniziowo - punktuje nie najlepszy z trzech torów, ale suma dwóch najsłabszych) i był mocno na opak ze swoimi PeZetami. Gra całkiem spoko, jak ktoś lubi euro; bez iskry geniuszu, ale aż się zdziwiłem, że to polska myśl planszowa.

Odnośnie niewidocznych kieratów - tutaj Wojtku masz linka i już wiesz co robić.

Dzięki Wojtku za przytarganie nowości i wytłumaczenie. Dzięki wszystkim za spotkanie i pogranie.

Za tydzień mnie nie ma. Miłego następnego.
Awatar użytkownika
Barbarzyciel
Posty: 268
Rejestracja: 19 lut 2010, 20:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 46 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Barbarzyciel »

No cóż, w wersji chałupniczo zupgradowanej statki kosmiczne wyglądają jak małe silniczki Diesla doświadczające nieszczelności. Co do gry, to została ona dosyć wychłostana przez recenzentów.

Jak się okazuje pompowanie toru świątyni to najlepszy sposób na dużo punktów (oczywiście umiejętnie, Pawle ;) , czyli kamyczek, hopsa do góry i tak dalej

Równomierny wzrost budowy miast, toru militarnego i świątyń raczej nie wchodzi w grę, na coś trzeba się zdecydować i jest to decyzja, której trzeba się kurczowo trzymać do końca, a szkoda.

Największą zabawą w Origins powinno być układanie setów miast i domykanie ich kostkami. Jak się okazało, kostki tego samego koloru dają najwięcej, czyli żegnaj eurowy oportuniźmie, witaj wąska specjalizacjo od samego początku.
FB: Staadtthegame
Instagram: staadtthegame
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Barbarzyciel pisze: 04 sie 2023, 22:35 No cóż, w wersji chałupniczo zupgradowanej statki kosmiczne wyglądają jak małe silniczki Diesla doświadczające nieszczelności.
To czarna materia, która jak kurz osiadła na ufach podczas przeciskania się przez łormhola.
Barbarzyciel pisze: 04 sie 2023, 22:35 Równomierny wzrost budowy miast, toru militarnego i świątyń raczej nie wchodzi w grę, na coś trzeba się zdecydować i jest to decyzja, której trzeba się kurczowo trzymać do końca, a szkoda.
Chyba nie jest pod tym względem tragicznie. Odniosłem wrażenie, że często nie ma wyjścia i trzeba robić poboczne questy oraz wyłapywać jakieś punkty na alternatywnym boku (choć właśnie może rzeczywiście tylko dlatego, że nie ma wyjścia, a nie dlatego, że taka zmyślna strategia; w sumie nie wiem, czy to jakaś różnica; po prostu trzeba się znaleźć w każdej sytuacji, nawet jeśli jest wymuszona przez mechanikę gry, tutaj utrudniającą wybór często wykonywanych akcji). Autor przewidział odpowiednie nagrody za zmianę specjalizacji. Aczkolwiek ja się nie skusiłem i moich zużytych czerwonych wojennych kostek nie zamieniłem na PZety - jednak je zatrzymałem i pozwoliłem im się zresetować z 6 na biedne 1, z myślą o dalszym wojowaniu.

Jeśli się chcesz specjalizować to dróg do obrania jest wiele. Jest co próbować. To chyba największy plus tej gry. Porzeźbić można, a czy gra jest zepsuta i ma wygrywającą strategię to by wyszło i tak dopiero po tylu rozgrywkach, że nie zdążylibyśmy ich środowo rozegrać w ciągu 2 lat.
Teresa
Posty: 383
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 23 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

Jutro planujemy być z Marcinem ok 17:15-30, weźmiemy Terrę i zobaczymy co z tego wyniknie :)
Ardagast
Posty: 59
Rejestracja: 19 sty 2021, 16:03
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Ardagast »

Hej, nazywam się Paweł, spotkania środowe nigdy mi nie pasowały do tej pory, ale są wakacje więc się pojawię pierwszy raz :D Siedzę w planszowkach jakieś 15 lat więc pewnie z niektórymi gdzieś się już kiedyś widziałem przez ten czas, ale te środy Wasze cięgle mi nie leżały więc nie mogłem się zmotywować na przyjście. Pora to zmienić :wink: Będę punkt 17, wezmę ze sobą dwa euraski bo każdy wie że na polibudzie lubią euraski - Glen More II jako klasyka i Kur Nu Gi jako coś oryginalnego. Ale równie dobrze dołączę do każdego innego tytułu :)
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Ja jeszcze dam znać, ale może uda mi się przyjść.
Awatar użytkownika
badirama
Posty: 70
Rejestracja: 25 lut 2023, 03:21
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 40 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: badirama »

A co środa powie na Too Many Bones i/lub Cloudspire? Wystarczy minimum jedna osoba. Ostatnio pykam w te gry intensywnie i jestem zachwycony. W dowolną środę.
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 557
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 50 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: melusina »

Jak to jest walka z potworami, to ja odpadam.
Jutro będę :) ...i zagram jednak w euro (o ile będą chętni).
Pudelek
Posty: 646
Rejestracja: 04 lis 2007, 00:47
Lokalizacja: Oberschlesien
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Pudelek »

Mamy Terrę Mesticę i tylko ciekawe, czy Teresa przeczytała instrukcję aby ją przypomnieć :mrgreen:
ODPOWIEDZ