Miodny bzyk/Honey Buzz (Paul Salomon)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: Miodny bzyk/Honey Buzz (Paul Salomon)

Post autor: tekknoboy »

Chciałem to brać na rodzinne granie, no bo to przecież urocze pszczółki... potem poczytałem trochę, obejrzałem recenzje GrAlutki i tak na poważniejszy kawałek gry jednak wygląda. W sensie do pokombinowania, widzę te zależności i stwierdzam, że mimo, że już się zakochałem w komponentach to JESZCZE nie będzie gra dla nas.
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Miodny bzyk/Honey Buzz (Paul Salomon)

Post autor: autopaga »

Nie jest to ciężka gra, moim zdaniem lżejsza od everdella.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Miodny bzyk/Honey Buzz (Paul Salomon)

Post autor: japanczyk »

autopaga pisze: 11 sie 2023, 21:58 Nie jest to ciężka gra, moim zdaniem lżejsza od everdella.
Mam odmienne zdanie w tym temacie, everdell jest dużo mniej złożonym tytułem

Tutaj jest kawałek cięższego worker placement
sasquach
Posty: 1829
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Miodny bzyk/Honey Buzz (Paul Salomon)

Post autor: sasquach »

autopaga pisze: 11 sie 2023, 21:58 Nie jest to ciężka gra, moim zdaniem lżejsza od everdella.
Też się nie zgodzę. Nawet grając na luzie trzeba jednak kombinować układając planszę. A jak gramy na poważne, to tak jak pisałem wcześniej, zaczyna się już bardziej skomplikowana rozgrywka.
maciek-jagiel
Posty: 29
Rejestracja: 13 mar 2022, 16:30
Has thanked: 8 times
Been thanked: 9 times

Re: Honey Buzz (Paul Salomon)

Post autor: maciek-jagiel »

Grzdyll pisze: 11 sie 2023, 16:25
vnzk pisze: 10 sie 2023, 10:20 Lucrum uruchomiło przedsprzedaż, cena 139,90 zł (SCD 219,90 zł), premiera 9 września.

Link: https://sklep.blogojciec.pl/bookojciec/miodny-bzyk/
Przedsprzedaż wygląda zachęcająco ale denerwujący jest koszt dostawy 17 zł gdy gra kosztuje 139,90, a darmowa dostawa jest od 149 zł. Najlepszy pomysł to chyba zamówienie dwóch egzemplarzy - gdyby ktoś z Krk był zainteresowany wspólnym zamówieniem (i pasowałoby mu odebrać ode mnie na Prądniku Czerwonym) to niech da znać na priva.
dorzuć sobie do koszyka cokolwiek za 10 zł i dzięki temu kurier będzie tańszy..
bodi
Posty: 77
Rejestracja: 05 kwie 2013, 12:15
Has thanked: 10 times
Been thanked: 7 times

Re: Miodny bzyk/Honey Buzz (Paul Salomon)

Post autor: bodi »

Jakieś pdfy za 10 zł.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Miodny bzyk/Honey Buzz (Paul Salomon)

Post autor: Banan2 »

Gra jest już dostępna w innych sklepach. Przy wykorzystaniu maksymalnych zniżek wychodzi trochę taniej niż w przedsprzedaży.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Honey Buzz (Paul Salomon)

Post autor: RaYell »

Grzdyll pisze: 11 sie 2023, 16:25 Przedsprzedaż wygląda zachęcająco ale denerwujący jest koszt dostawy 17 zł gdy gra kosztuje 139,90, a darmowa dostawa jest od 149 zł. Najlepszy pomysł to chyba zamówienie dwóch egzemplarzy - gdyby ktoś z Krk był zainteresowany wspólnym zamówieniem (i pasowałoby mu odebrać ode mnie na Prądniku Czerwonym) to niech da znać na priva.
Rozsądniejsze chyba będzie zamówienie w ulubionym sklepie z planszówkami/zniżkami. Będzie taniej a i tak chyba żadnych gratisów za zamówienie ze sklepu wydawcy nie ma. Oczywiście w sklepach z planszówkami zwykle darmowa dostawa jest od wyższego pułapu ale łatwiej tam coś dobrać.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Miodny bzyk/Honey Buzz (Paul Salomon)

Post autor: japanczyk »

Dobieranie rzcexy za 300 zl do zamowienia zeby zamowic jedna gre... :-D
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Miodny bzyk/Honey Buzz (Paul Salomon)

Post autor: garg »

japanczyk pisze: 14 sie 2023, 11:07 Dobieranie rzcexy za 300 zl do zamowienia zeby zamowic jedna gre... :-D
Story of my life... :mrgreen:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
skibo
Posty: 93
Rejestracja: 18 paź 2021, 12:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 19 times

Re: Miodny bzyk/Honey Buzz (Paul Salomon)

Post autor: skibo »

Hejka , ktoś ma wiedzę kiedy będzie wysyłka z przedsprzedaży ? :) Wiem ze 12.09 jest chyba premiera …
winster
Posty: 44
Rejestracja: 17 sie 2016, 11:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Miodny bzyk/Honey Buzz (Paul Salomon)

Post autor: winster »

Gdzieś mignęła mi informacja, że w dniach 6-8.09. Niestety jedyne czego się doczekałem, to tego, że dziś pojawiła się etykieta InPostu. Czyli wyślą w poniedziałek (oby), dostanę we wtorek, czyli praktycznie tak, jak premiera sklepowa. Może jestem rozpieszczony po wcześniejszej wysyłce ostatniego Brzdęka, ale jednak przy następnych przedsprzedażach mówię pas i jeśli kupię, to po premierze sklepowej cokolwiek.
kuba32
Posty: 327
Rejestracja: 23 sie 2021, 17:01
Has thanked: 219 times
Been thanked: 192 times

Re: Miodny bzyk/Honey Buzz (Paul Salomon)

Post autor: kuba32 »

Szczególnie, że dziś w Spodku do dostania od ręki.
winster
Posty: 44
Rejestracja: 17 sie 2016, 11:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Miodny bzyk/Honey Buzz (Paul Salomon)

Post autor: winster »

Mam potwierdzenie z wydawnictwa, że jest błąd w instrukcji: kart konfiguracji jest 17, nie 18 jak wpisane w liczbie komponentów, na pudełku jest już dobra liczba, bo 17.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: Miodny bzyk/Honey Buzz (Paul Salomon)

Post autor: karmazynowy »

Koniec nakładu u wydawcy, eh i się złamałem.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
sasquach
Posty: 1829
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Miodny bzyk/Honey Buzz (Paul Salomon)

Post autor: sasquach »

karmazynowy pisze: 15 wrz 2023, 13:12 Koniec nakładu u wydawcy, eh i się złamałem.
Oznacza to tyle, że sklepi i klienci wszystko wykupili z ich magazynów.
Gra jest bez problemu dostępna w sklepach: https://planszove.pl/product/search?type=text&q=miodny
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: Miodny bzyk/Honey Buzz (Paul Salomon)

Post autor: karmazynowy »

sasquach pisze: 15 wrz 2023, 13:38
karmazynowy pisze: 15 wrz 2023, 13:12 Koniec nakładu u wydawcy, eh i się złamałem.
Oznacza to tyle, że sklepi i klienci wszystko wykupili z ich magazynów.
Gra jest bez problemu dostępna w sklepach: https://planszove.pl/product/search?type=text&q=miodny
Wiem co to oznacza, dokładnie to napisałem.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Miodny bzyk/Honey Buzz (Paul Salomon)

Post autor: warlock »

Zagrałem wczoraj na cztery osoby - piękne to i urocze, ale jakieś takie bez wyrazu. Sam system odpalania akcji jest całkiem sprytny, ale ile można klepać w kółko typową realizację kontraktów ;)? Całościowo to taki typowy średniak.

Obrazek
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Miodny bzyk/Honey Buzz (Paul Salomon)

Post autor: japanczyk »

Zeby zrealizowac te kontrakty, to ejdnak troche poglowkowac trzeba + masz limitowane zasoby + lamiglowke przestrzenna
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Miodny bzyk/Honey Buzz (Paul Salomon)

Post autor: warlock »

Nie no jasne, to nie jest samograj, ale nie miałem poczucia jakiejś wielkiej satysfakcji z tego co robię ;). Absolutnie nie odradzam, to nie jest zła gra, ale nie ma w niej nic specjalnie intrygującego.
pvdel
Posty: 255
Rejestracja: 11 sty 2014, 22:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 101 times

Re: Miodny bzyk/Honey Buzz (Paul Salomon)

Post autor: pvdel »

Jak to działa na 2 osoby? Naprawdę jest tak zle jak twierdzi internet?
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Miodny bzyk/Honey Buzz (Paul Salomon)

Post autor: Leser »

pvdel pisze: 26 wrz 2023, 09:26 Jak to działa na 2 osoby? Naprawdę jest tak zle jak twierdzi internet?
Internet twierdzi wiele rzeczy. Najsensowniej zajrzeć na bgg, bo tam masz przynajmniej jakoś zagregowane głosy. 78 procent głosujących twierdzi, że w dwie osoby gra jest spoko, 17 procent, że najlepiej. Osobiście nie mam bladego pojęcia, co miałoby być nie tak z wariantem gry w parze.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
sasquach
Posty: 1829
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Miodny bzyk/Honey Buzz (Paul Salomon)

Post autor: sasquach »

warlock pisze: 26 wrz 2023, 08:26 Zagrałem wczoraj na cztery osoby - piękne to i urocze, ale jakieś takie bez wyrazu. Sam system odpalania akcji jest całkiem sprytny, ale ile można klepać w kółko typową realizację kontraktów ;)? Całościowo to taki typowy średniak.
Moim zdaniem zabawa się zaczyna jak gdy zaczynacie grać bardziej agresywnie przeciw sobie i np. specjalnie obniżacie ceny, żeby komuś nie powiodła się duża sprzedaż. Przyśpiesza to też koniec gry, więc trzeba bardziej kombinować bo czasu mniej. Zresztą przeczytaj sobie co wcześniej pisałem: viewtopic.php?p=1457250#p1457250
Jest tam też dodatkowy warunek końca gry który ją przyśpiesz nawet jak ludzie nie grają agresywnie. To jest zasada z dodatku, ale może być stosowana w gołej podstawce.
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Miodny bzyk/Honey Buzz (Paul Salomon)

Post autor: autopaga »

Gra dwuosobowa moim zdaniem jest za długa i za luźna, bo idzie wszystko zrobić. Też cele są dosyć istotne 20 punktów i 0 to jest przepaść. Generalnie ten element gry mi się nie podoba, przez to gracze otrzymują jakąś chorą liczbę punktów na start, aby zrekompensować startową potencjalną stratę do celów wyścigowych.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: Miodny bzyk/Honey Buzz (Paul Salomon)

Post autor: karmazynowy »

Jestem po pierwszej rozgrywce na 2 os. Wydaje mi się, że na więcej będzie ciekawiej. Na 2 osoby cele punktują tylko pierwszą osobę więc to de facto wyścig po nie bo punkty tam są duże.

Jedna rzecz mnie jeszcze niepokoi. Przeciwnik podebrał mi konkretne miody, pod które w późniejszym etapie gry wychodziło większość kontraktów, których ja nie mogłem spełnić nawet gdybym chciał. Nie mogłem też tego przewidzieć, bo kontrakty leżą ukryte, widać tylko wierzchnie 3. To dawało przeciwnikowi wolną rękę kiedy je sobie spełni bo i tak nie mogłem ich mu podebrać. Trochę :x.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
ODPOWIEDZ