Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: Tringa »

Mr_Fisq pisze: 11 sie 2023, 20:10 Jak tak odpakowałem swój egzemplarz, to przez chwilę chciałem ponarzekać na standardowy insert - biały nijaki.
Ale tak sobie myślę, że jest spora szansa na dodatki, a z dodatkami i tak trzeba będzie dokupić insert ze sklejki.
Już dostałeś? Mój dopiero został przekazany kurierowi :(
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
K@mil
Posty: 291
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 69 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: K@mil »

Tringa pisze: 11 sie 2023, 20:13 Już dostałeś? Mój dopiero został przekazany kurierowi :(
Mój też jest w drodze, nie możemy się doczekać :mrgreen: .

Ciekawi mnie, czy dodatek Wesoła kompania miał tylko jeden druk, czy również był dodruk? Ktoś wie?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: RUNner »

Mam insert do standardowego Brzdęka, więc myślę, że uda mi się go zaadaptować do Katakumb. Niedawno sprzedałem wersję w Kosmosie, więc koszulki też już czekają w gotowości.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: yrq »

Mr_Fisq pisze: 11 sie 2023, 20:10 Jak tak odpakowałem swój egzemplarz, to przez chwilę chciałem ponarzekać na standardowy insert - biały nijaki.
Ale tak sobie myślę, że jest spora szansa na dodatki, a z dodatkami i tak trzeba będzie dokupić insert ze sklejki.
W koszulkach i z Wesołą Kompanią to wcale tak dużo miejsca nie zostaje.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: eveni »

K@mil pisze: 11 sie 2023, 20:55 Ciekawi mnie, czy dodatek Wesoła kompania miał tylko jeden druk, czy również był dodruk? Ktoś wie?
Niedługo przybędzie dodruk.
Spoiler:
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: Leser »

W tej chwili płynie trzeci druk Wesołej Kompanii.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Wozik
Posty: 91
Rejestracja: 14 sty 2020, 13:10
Has thanked: 30 times
Been thanked: 24 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: Wozik »

Gra Was nie zawiedzie, gwarantuję!
Obrazek
prib4
Posty: 218
Rejestracja: 20 mar 2021, 21:12
Has thanked: 21 times
Been thanked: 101 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: prib4 »

Sama jakość wykonania odrobinę zawiodła, karton z którego są zrobione kafelki jest cienki i mało twardy - można go trochę wyginać rękoma. Przy podobnej półce cenowej w Northgardzie są pancerne kafle i jest ich 2 razy tyle.
Wozik
Posty: 91
Rejestracja: 14 sty 2020, 13:10
Has thanked: 30 times
Been thanked: 24 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: Wozik »

prib4 pisze: 14 sie 2023, 10:44 Sama jakość wykonania odrobinę zawiodła, karton z którego są zrobione kafelki jest cienki i mało twardy - można go trochę wyginać rękoma. Przy podobnej półce cenowej w Northgardzie są pancerne kafle i jest ich 2 razy tyle.
To jest bolączka tej gry i wcześniej czy później te kafle trafi szlag. Podobnie jak żetony wytrychów, które się rozklejają.

Pudełko też łatwo rozerwać przy zbyt dynamicznym zamykaniu.
Ostatnio zmieniony 14 sie 2023, 10:59 przez Wozik, łącznie zmieniany 1 raz.
prib4
Posty: 218
Rejestracja: 20 mar 2021, 21:12
Has thanked: 21 times
Been thanked: 101 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: prib4 »

No tak, o tych wytrychach już nawet nie wspominam - one podchodzą pod kategorię 'odpad'
Zbaviec
Posty: 69
Rejestracja: 09 wrz 2020, 07:40
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: Zbaviec »

Dzisiaj do mnie dotrze, to sprawdzę jak wygląda. Co do kafli to już wcześniej zastanawiałem się czy nie włożyć je w koszulki, żeby dłużej przetrwały.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: RUNner »

Planowałem użyć insertu eraptora z klasycznego Brzdęku i tutaj zonk. Ktoś z twórców Katakumb uznał, że zmniejszy pudełko o 1cm z każdej strony :evil:
Użyłem tacki do żetonów. Natomiast pudła na karty nie zmieszczą się.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 798
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 378 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: kurdzio »

Prawda, pudło ma teraz standardowy kwadratowy rozmiar 30x30 kosztem plastikowej wypraski. Ja już sobie całość posegregowałem i zakoszulkowałem, wszystko się ładnie mieści. Wieczorem testujemy :)
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
bobiaczek
Posty: 413
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 132 times
Been thanked: 110 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: bobiaczek »

No niestety widać, że gra jest wydana budżetowo, czyli wydawca ciął gdzie mógł. Kiedyś zakupiłem grę Yohei, gdzie Hiszpański wydawca wydrukował na tekturze, która bardziej pasowałaby na opakowania (np butów) a nie do produkcji gry planszowej. Więc cieszmy się, że nie jest tak źle jak by mogło być. Tu chwilowo elementy się nie rozwarstwiają. Chwilowo. Po rozegraniu kilku partii może się okazać, że wstępna ocena jakości komponentów była jednak zawyżona a gry bez interwencji zabezpieczającej przed pierwszym graniem nie powinno się na stół wystawiać.
Tektura oczekiwanej jakości (grubość/twardość) pewnie by nie wywindowała ceny tej gry jakoś znacząco a jednak zapewniłaby brak frustracji graczy. Wydawało mi się, iż opinia o wydawcy nadal jest w cenie, chociażby po to by osoby ufnie w takie przedpłatowe akcje się angażowały. No cóż. W kolejnych takich akcjach będę nieco rozważniejszy i poczekam, aż produkt trafi na rynek. Po co mi się irytować? I to w graniu w gry planszowe, gdzie mam się dobrze bawić i relaksować.
Niestety wydawca zbyt mocno pograł ceną, tak by skusić nawet te osoby, które poprzednie brzdęki posiadają. Szkoda.
poxi
Posty: 240
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 51 times
Been thanked: 106 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: poxi »

Przed chwilą odpakowałem paczkę. Czy tylko ja nie miałem dołączonej karty promo?
Jakość tektury moim zdaniem nie odbiega istotnie względem podstawowego Brzdęka. Sekrety i tak włożę w kapsle. + za standardowy rozmiar pudełka. Mam wrażenie, że graficznie gra też jest ładniejsza.
Ostatnio zmieniony 14 sie 2023, 15:47 przez poxi, łącznie zmieniany 1 raz.
bobiaczek
Posty: 413
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 132 times
Been thanked: 110 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: bobiaczek »

poxi pisze: 14 sie 2023, 15:39 Czy tylko ja nie miałem dołączonej karty promo?
A była obiecana karta promo?
Awatar użytkownika
Marooned
Posty: 55
Rejestracja: 04 lut 2020, 12:05
Has thanked: 13 times
Been thanked: 22 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: Marooned »

ave.crux pisze: 11 sie 2023, 11:34 Lucrum nie dostało kart promo, które będą wysyłane do każdego kupujacego w przedsprzedaży w pozniejszym terminie.
👆
poxi
Posty: 240
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 51 times
Been thanked: 106 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: poxi »

bobiaczek pisze: 14 sie 2023, 15:46 A była obiecana karta promo?
https://sklep.blogojciec.pl/bookojciec/brzdek-katakumby/ pisze: PRZEDSPRZEDAŻ! Oficjalna premiera gry planowana jest na przełomie lipca i sierpnia, a wysyłkę gwarantujemy minimum 2 tygodnie wcześniej. Do każdego egzemplarza zakupionego w przedsprzedaży dodawana będzie karta promocyjna “Zakurzona mapa”.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: eveni »

bobiaczek pisze: 14 sie 2023, 14:36 gry bez interwencji zabezpieczającej przed pierwszym graniem nie powinno się na stół wystawiać.
Co masz na myśli? Koszulki na kafle, jakieś zabezpieczenie lakierem czy jeszcze coś innego?
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 973
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 352 times
Been thanked: 756 times
Kontakt:

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: Apos »

Podejrzewam, że te "cięcia" na tych komponentach wróżą dodatki, które będą z tej samej fabryki. Oby były spójne i nie odbiegały barwą rewersów.

Sama gra: 3/4 zasad jest takich samych i największa atrakcja to plansza z kilkoma twistami. Zobaczymy w praniu. Na planszowe wydarzenie jutro oraz pojutrze mam wielu chętnych i brakło miejsc :D. Tym samym mam inne pytanie: łączył już ktoś Katakumby z Wesołą Kompanią i grał na 5 albo 6 osób?
bourbon
Posty: 108
Rejestracja: 17 maja 2019, 10:26
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 32 times
Been thanked: 23 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: bourbon »

Apos pisze: 14 sie 2023, 16:36 Tym samym mam inne pytanie: łączył już ktoś Katakumby z Wesołą Kompanią i grał na 5 albo 6 osób?
tak, i podobnie jak w poprzednich czesciach - dziala ale dluzy sie niemilosiernie, optymalnie gralo nam sie na 3 osoby
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: yrq »

bourbon pisze: 14 sie 2023, 18:02
Apos pisze: 14 sie 2023, 16:36 Tym samym mam inne pytanie: łączył już ktoś Katakumby z Wesołą Kompanią i grał na 5 albo 6 osób?
tak, i podobnie jak w poprzednich czesciach - dziala ale dluzy sie niemilosiernie, optymalnie gralo nam sie na 3 osoby
Przytaknę. Grałem kilka razy na 3 osoby i już było czuć dłużyzny, na więcej wyobrażam sobie, że jest tym gorzej. Karty reakcji fajnie działają, tylko jest ich za mało w tak dużej talii.

Swojej tury nie jesteśmy często zaplanować z wyprzedzeniem (bo nie wiemy jaki kafel odkryjemy), no i dodatkowe mechaniki na postaciach, szczególnie te, które mogą nam dodać but albo miecz w trakcie naszego ruchu nie przyspieszają gry.

Za to jest to już mój ulubiony Clank! - wolałem zwykłego nad kosmosem, a legacy był bardzo fajnym doświadczeniem, ale po zakończeniu kampanii już do niego nie wróciliśmy.

Dobrze zrobione wytrychy (mechanicznie, bo żetony to tragedia z moimi kiełbasianymi palcami), więźniowie, oczywiście kafle, ale i karty z ciekawymi efektami.

Raz za szybko umarłem (co turę był atak), raz za szybko uciekłem, są emocje, jest śmiech i wkurzanie się na siebie. Jest brzęk.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 722 times
Been thanked: 1078 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: ave.crux »

2 rozgrywki za mną. W pierwszej wszyscy zginęli. Podoba mi się mechanika wytrychów i to jak bardzo zapomniałem o tym, żeby sobie jeden na koniec zostawić. Jest to dla mnie sweetspot pomiędzy podstawką i brzdękiem w kosmosie. Kafli mapy jeszcze trochę zostało w puli, więc mapa nie dość, że zawsze losowa to dodatkowo różne kafle wejdą do gry. No i zrobiliśmy najgłupszą drogę ever (na zdj, NW od mepli)
Obrazek
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: mat_eyo »

Jestem po pierwszej partii i na razie spore rozczarowanie. Najgorszy Clank, w jakiego grałem, a grałem we wszystko poza dodatkami do Legacy. Gdybym zaczął poznawanie marki od Katakumb, to mocno bym się zastanowił nad sprawdzeniem pozostałych części.

Losowe to ogromnie i w nieprzyjemny sposób. Nadal to Brzdęk, nadal mój ukochany deckbuilding, więc zabawa była umiarkowanie dobra, ale spodziewałem się dużo więcej. Mając na półce Brzdęk w Kosmosie z dodatkami nie wiem, po co miałbym marnować czas na Katakumby.
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Brzdęk! Katakumby / Clank! Catacombs (Paul Dennen)

Post autor: RaYell »

Co takiego jest w katakumbach, a nie ma w innych Brzdekach co powoduje brak przyjemności grania w niego? Losowość jest w każdym Brzdeku
ODPOWIEDZ