Etherfields (Michał Oracz)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Dako »

Moonday pisze: 19 maja 2023, 13:29
shuji pisze: 19 maja 2023, 12:35
Moonday pisze: 19 maja 2023, 12:14 Kupował może ktoś wersje retail gry? Zastanawiam się, czy aktualizacja do wersji 2.0 jest domyślną częścią podstawki dostępnej w sklepach.
nie jest
Ok, a czy jest jakaś możliwość uzyskania teraz wersji 2.0? Czy to było dostępne tylko dla wspierających?
Na OLX pojawiają się oferty nowych kompletów podstawki, SG (kampanie wilczycy i harpii) i pakietu 2.0.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Shodan »

shuji pisze: 19 maja 2023, 12:36
Shodan pisze: 13 maja 2023, 17:20 Ukończyliśmy dzisiaj kampanię Harpii odnośnie, której mam mieszane uczucia.
Mam pytanie do tych, którzy również ją przeszli:
Spoiler:
Edit
Ok, znalazłem odpowiedź na etherfields-secrets.com
i jaka jest odpowiedź?
Że na koniec kampanii trzeba je odrzucić i usunąć z gry (dosłownie to włączyć do sekretów, ale przecież wszystkie sny, z których pochodziły były po pozytywnym zakończeniu usuwane z gry).
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 965
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 233 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Moonday »

Dako pisze: 19 maja 2023, 13:38
Na OLX pojawiają się oferty nowych kompletów podstawki, SG (kampanie wilczycy i harpii) i pakietu 2.0.
Tak, ale mnie na ten moment interesuje tylko sama podstawka. Czy wersja 2.0 wprowadza jakieś nowe elementy do dodatkowej zawartości? Jest może gdzieś informacja z pełną listą komponentów dostępnych w pakiecie 2.0? Byłem pewien, ze to tylko nowa instrukcja. Można się w tym pogubić...
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Dako »

Moonday pisze: 19 maja 2023, 14:15
Dako pisze: 19 maja 2023, 13:38
Na OLX pojawiają się oferty nowych kompletów podstawki, SG (kampanie wilczycy i harpii) i pakietu 2.0.
Tak, ale mnie na ten moment interesuje tylko sama podstawka. Czy wersja 2.0 wprowadza jakieś nowe elementy do dodatkowej zawartości? Jest może gdzieś informacja z pełną listą komponentów dostępnych w pakiecie 2.0? Byłem pewien, ze to tylko nowa instrukcja. Można się w tym pogubić...
Tu masz pokazane
Spoiler:
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: brazylianwisnia »

Moonday pisze: 19 maja 2023, 14:15
Dako pisze: 19 maja 2023, 13:38
Na OLX pojawiają się oferty nowych kompletów podstawki, SG (kampanie wilczycy i harpii) i pakietu 2.0.
Tak, ale mnie na ten moment interesuje tylko sama podstawka. Czy wersja 2.0 wprowadza jakieś nowe elementy do dodatkowej zawartości? Jest może gdzieś informacja z pełną listą komponentów dostępnych w pakiecie 2.0? Byłem pewien, ze to tylko nowa instrukcja. Można się w tym pogubić...
Jak chcesz grać pełna gre z drzewkami to nowa jest tylko instrukcja i mapa świata. Jak chcesz wyciąć z gry drzemki to dodatkowe jest kilka kart które możesz zrobić PNP. Mapę zresztą też możesz spokojnie wydrukować i się nie przejmować.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 965
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 233 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Moonday »

brazylianwisnia pisze: 19 maja 2023, 18:01 Jak chcesz grać pełna gre z drzewkami to nowa jest tylko instrukcja i mapa świata. Jak chcesz wyciąć z gry drzemki to dodatkowe jest kilka kart które możesz zrobić PNP. Mapę zresztą też możesz spokojnie wydrukować i się nie przejmować.
Niby tak, ale nie podoba mi się taka polityka wydawcy. Skoro AR ma w nosie potencjalnych nabywców wersji retail i całość pakietu 2.0 drukuje wyłącznie dla wspierających kampanię, który za grę zapłacili 2x mniej, niż obecne ceny, to ja mam w nosie ich ofertę. Przy okazji Tainted Grail zachowali się jeszcze gorzej, bo pakiet 2.0 każdy musi sam sobie dokupić. No cóż, nie jest to najlepszy wydawca na świecie.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: brazylianwisnia »

Moonday pisze: 19 maja 2023, 18:21
brazylianwisnia pisze: 19 maja 2023, 18:01 Jak chcesz grać pełna gre z drzewkami to nowa jest tylko instrukcja i mapa świata. Jak chcesz wyciąć z gry drzemki to dodatkowe jest kilka kart które możesz zrobić PNP. Mapę zresztą też możesz spokojnie wydrukować i się nie przejmować.
Niby tak, ale nie podoba mi się taka polityka wydawcy. Skoro AR ma w nosie potencjalnych nabywców wersji retail i całość pakietu 2.0 drukuje wyłącznie dla wspierających kampanię, który za grę zapłacili 2x mniej, niż obecne ceny, to ja mam w nosie ich ofertę. Przy okazji Tainted Grail zachowali się jeszcze gorzej, bo pakiet 2.0 każdy musi sam sobie dokupić. No cóż, nie jest to najlepszy wydawca na świecie.
Szczerze to ja nie widziałem jeszcze nigdzie wersji retail. Gdzie to sprzedaja? Wszędzie gdzie coś widziałem to overstock z KSa.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 965
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 233 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Moonday »

brazylianwisnia pisze: 19 maja 2023, 18:36 Szczerze to ja nie widziałem jeszcze nigdzie wersji retail. Gdzie to sprzedaja? Wszędzie gdzie coś widziałem to overstock z KSa.
Być może jest to nadmiar zapasów. Wiem, że przez jakiś czas Etherfields było niedostępne i nagle, zarówno w sklepie AR jak i w innych sklepach gra pojawiła się w ofercie wraz ze wszystkimi dodatkami. Generalnie, teraz można kupić całość, bo wszystko jest dostępne. Z tego, co widziałem w filmach na YT, to pakiet 2.0 dołączany był dla wspierających w 2 fali, stąd wniosek, że dostali to tylko wspierający. Generalnie, AR sprzedaje wszystko, co było dostępne w kampanii, ale nie wiem, na ile aktualny druk to overstock a na ile planowany dodruk.
Archmikel
Posty: 11
Rejestracja: 24 maja 2022, 20:17
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Archmikel »

Jakieś 2 tygodnie temu kupiłem w sklepie xjoy sama podstawkę Etherfields, i była to wersja 1.0.
Krissos
Posty: 140
Rejestracja: 10 cze 2012, 01:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 5 times
Been thanked: 4 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Krissos »

Kopertę 2.0 dostałem kupując stretch goale (ze sklepu, nie wspieraczki).
Archmikel
Posty: 11
Rejestracja: 24 maja 2022, 20:17
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Archmikel »

Czy ktoś wie ile snów liczą kampanie Wilczycy i Harpii? Czy są porównywalne objętościowo do I czy II kampanii z podstawki?
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Shodan »

Mają po 9 snów, są więc nieco krótsze od Belshazar .
Archmikel
Posty: 11
Rejestracja: 24 maja 2022, 20:17
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Archmikel »

Dziękuję za odpowiedź. 2 razy po 9 snów to całkiem przyzwoita ilość 🙂
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Leviathan »

Unboxing rozszerzeń, odblokowanych w trakcie kampanii gry na Kickstarterze:

Sixshot
Posty: 220
Rejestracja: 16 lis 2022, 20:37
Has thanked: 29 times
Been thanked: 17 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Sixshot »

Ktoś z was przeszedł już całość ? Jak wyglądają dodatki w stosunki do podstawy ?
Obecnie jesteśmy z żoną chyba gdzieś w okolicach 30% rozgrywki podstawki ( odkryte mamy 5 plansz z 8 )
Gdzie teraz najlepsze promki na dodatki ?
No i co z 2.0 . idzie to gdzieś kupić ?
Hrosskar
Posty: 355
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 73 times
Been thanked: 77 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Hrosskar »

Sixshot pisze: 20 lip 2023, 19:11 Ktoś z was przeszedł już całość ? Jak wyglądają dodatki w stosunki do podstawy ?
Obecnie jesteśmy z żoną chyba gdzieś w okolicach 30% rozgrywki podstawki ( odkryte mamy 5 plansz z 8 )
Gdzie teraz najlepsze promki na dodatki ?
No i co z 2.0 . idzie to gdzieś kupić ?
Wydaje mi się, że część osób na FB wrzucało info, że jak kupowało się SG (czyli Kampania Wilczycy i Harpii), to dostawali również kopertę z zawartością 2.0.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: arturmarek »

Jeszcze nie zacząłem kampanii i nie czytałem instrukcji. Chcę zabrać na długi wyjazd, ale chciałbym od razu zagrać na zasadach 2.0, wszyscy polecają. Mam paczkę ze Stretch Goalami, czy, aby zagrać na nowych zasadach wystarczy, że poza podstawką wezmę tę kopertę "Poprawiona instrukcja oraz opcjonalne rozszerzenia gry" czy potrzebuję czegoś z pudełka ze stretch goalami.

Liczę na szybką odpowiedź, bo się pakuję :)
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 561
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 109 times
Been thanked: 202 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Zmij »

arturmarek pisze: 11 sie 2023, 19:12 Jeszcze nie zacząłem kampanii i nie czytałem instrukcji. Chcę zabrać na długi wyjazd, ale chciałbym od razu zagrać na zasadach 2.0, wszyscy polecają. Mam paczkę ze Stretch Goalami, czy, aby zagrać na nowych zasadach wystarczy, że poza podstawką wezmę tę kopertę "Poprawiona instrukcja oraz opcjonalne rozszerzenia gry" czy potrzebuję czegoś z pudełka ze stretch goalami.

Liczę na szybką odpowiedź, bo się pakuję :)
Wystarczy koperta
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: arturmarek »

Czy czytać tylko to co jestem kopercie czy trzeba wcześniej przeczytać normalne reguły z podstawki?
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 179 times
Been thanked: 144 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: aduko »

arturmarek pisze: 11 sie 2023, 22:59 Czy czytać tylko to co jestem kopercie czy trzeba wcześniej przeczytać normalne reguły z podstawki?
W kopercie masz nową instrukcję. Starą schowaj głęboko.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: wirusman »

Udało się wam posekregowac grę i dodatki żeby zmniejszyć ilość pudełek?
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: wirusman »

Po śnie z prologu proszę napiszcie pod jakim numerem są karty przedmiotów. Nie wyciągałem ich i teraz nie pamiętam.
nanautzin
Posty: 283
Rejestracja: 02 wrz 2011, 09:48
Lokalizacja: Koszalin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 22 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: nanautzin »

Chciałbym zamówić matę z układem poziomym, bo pionowa plansza to pomyłka w moim odczuciu. Czy miałby ktoś poratować plikiem do poziomej, żeby wysłać do playmat?
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: tomekmani3k »

nanautzin pisze: 17 sie 2023, 19:38 Chciałbym zamówić matę z układem poziomym, bo pionowa plansza to pomyłka w moim odczuciu. Czy miałby ktoś poratować plikiem do poziomej, żeby wysłać do playmat?
https://www.kickstarter.com/projects/aw ... date_share
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Dako »

nanautzin pisze: 17 sie 2023, 19:38 Chciałbym zamówić matę z układem poziomym, bo pionowa plansza to pomyłka w moim odczuciu. Czy miałby ktoś poratować plikiem do poziomej, żeby wysłać do playmat?
Wydaje mi się, że nie musisz nic wysyłać bo wystarczy do nich napisać, że chcesz złożyć zamówienie.
Już takie robili więc plik mają.
https://www.playmats.pl/1_8_realizacje.html
ODPOWIEDZ