(Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Wender
Posty: 187
Rejestracja: 09 lip 2022, 18:13
Has thanked: 100 times
Been thanked: 78 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Wender »

RaYell pisze: 14 sie 2023, 16:51 Może rzeczywiście logistycznie łatwiej jest wysłać najpierw zamówienia z jednym produktem a potem resztę, ale chciałem zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt tej sytuacji. W opisie oferty w przedsprzedaży napisane
wysyłkę gwarantujemy minimum 2 tygodnie wcześniej
Żródło: https://sklep.blogojciec.pl/bookojciec/ ... katakumby/

Premiera jest 28-go sierpnia, "2 tygodnie wcześniej" jest akurat dzisiaj, a paczka nadal nie nadana, ani nawet numer listu nie wygenerowany.

Przykro mi jest nawet nie z faktu, że gra jeszcze nie wyszła, tylko z braku choćby najmniejszej informacji ile trzeba będzie czekać. Już wiem, że opóźnienie nie jest tylko jednodniowe, ale czy paczka wyjdzie jutro? Pojutrze? W przyszłym tygodniu? W połowie września? Nigdy?

Poza tym, przecież Lucrum zawsze tylko pół palety Brzdęka ma - ile może zając jego spakowanie? :D
Wysyłali w piątek, dziś i pewnie będą jeszcze w środę (popularny tytuł, więc sporo tego mają do rozesłania). Całkiem sprawnie im to idzie i kontakt z nimi jest bardzo dobry. Trochę korespondowałem, bo w zależności od dnia wysyłki mogłem potrzebować zmienić adres.
Ostatnio zmieniony 14 sie 2023, 18:29 przez Wender, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: eveni »

RaYell pisze: 14 sie 2023, 16:51 Przykro mi jest nawet nie z faktu, że gra jeszcze nie wyszła, tylko z braku choćby najmniejszej informacji ile trzeba będzie czekać.
Ale wiesz, że grę prawdopodobnie zamówiło u nich oprócz Ciebie kilkaset osób? :wink:
Jedni już dostali, drudzy mają nadane z dostawą w środę (jutro święto), pozostali pewnie dostaną w czwartek/piątek. Jak chcesz mieć szczegółową informację na temat swojej paczki najlepiej napisać bezpośrednio na kontakt sklepu Blog Ojciec :wink: :wink: :wink:
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: RaYell »

eveni pisze: 14 sie 2023, 18:18 Jak chcesz mieć szczegółową informację na temat swojej paczki najlepiej napisać bezpośrednio na kontakt sklepu Blog Ojciec :wink: :wink: :wink:
Właśnie problem jest taki że pisałem już dwukrotnie i nie dostałem żadnej odpowiedzi. Może jestem już na czarnej liście.
Awatar użytkownika
Wender
Posty: 187
Rejestracja: 09 lip 2022, 18:13
Has thanked: 100 times
Been thanked: 78 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Wender »

RaYell pisze: 14 sie 2023, 19:22
eveni pisze: 14 sie 2023, 18:18 Jak chcesz mieć szczegółową informację na temat swojej paczki najlepiej napisać bezpośrednio na kontakt sklepu Blog Ojciec :wink: :wink: :wink:
Właśnie problem jest taki że pisałem już dwukrotnie i nie dostałem żadnej odpowiedzi. Może jestem już na czarnej liście.
Najwidoczniej 😂 ja od piątku wymieniłem z nimi z 6 maili i za każdym razem odpisywali bardzo szybko ;)

Pozostaje pytanie na jakiego maila pisałeś? ;)
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: RaYell »

Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

Gdybym wysyłał paczki osobiście, to robiłbym to w kolejności zamówień. No ale na taką sugestię otrzymałem z magazynu odpowiedź dokładanie zgodną z wyjaśnieniami przedmówców.

Inna sprawa, że układ był taki, że wszystkie przedsprzedaże mają zostać wysłane do końca poniedziałku. Z rana ustalę, co tam się (znowu) w magazynie wysypało, że się nie wywiązali.
dawciu pisze: 07 sie 2023, 13:03 Merchants of the Dark Road - już bliżej niż dalej? Bedzie/nie będzie? Oryginalny wydawca nadal sie nie odzywa?
Mogę powiedzieć tylko, że wciąż zamierzamy tę grę wydać. Ze względu na wzmiankowane już wcześniej problemy komunikacyjne postanowiliśmy wpierw dowieźć Honey Buzz. Ponieważ (w bólach) dobijamy do końca tego projektu, przyciśniemy sprawę kupców i zobaczymy, co z tego wyniknie.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
dawciu
Posty: 241
Rejestracja: 24 kwie 2012, 22:07
Has thanked: 16 times
Been thanked: 37 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: dawciu »

Leser pisze: 15 sie 2023, 22:10 Mogę powiedzieć tylko, że wciąż zamierzamy tę grę wydać. Ze względu na wzmiankowane już wcześniej problemy komunikacyjne postanowiliśmy wpierw dowieźć Honey Buzz. Ponieważ (w bólach) dobijamy do końca tego projektu, przyciśniemy sprawę kupców i zobaczymy, co z tego wyniknie.
nawet nie zwróciłem uwagi że to ten sam wydawca. To są amerykanie?
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 431 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: tomp »

@Leser
Idac daleko w przyszłość.
Odczytuje między wierszami, że dalsza współpraca z elfim strumykiem nie jest planowana. Dobrze odczutuje?
Pytam się w kontekście potencjalnych rozszerzeń/dodatków dla miodnego bzyka.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

Owszem to Amerykanie.

@Tomp dobrze odczytujesz, ale będzie się to tyczyło przyszłych projektów (nastawienia względem nich, bo nie zakładamy z góry, ze nic i nigdy). Honey buzza w żadnym wypadku nie będziemy kasować tylko na podstawie złych doświadczeń z wydawcą.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: RaYell »

Leser pisze: 15 sie 2023, 22:10 Inna sprawa, że układ był taki, że wszystkie przedsprzedaże mają zostać wysłane do końca poniedziałku. Z rana ustalę, co tam się (znowu) w magazynie wysypało, że się nie wywiązali.
Dzisiaj w końcu dotarła paczka z Katakumbami. Doczekałem się. Ale żeby nie było tak różowo, to wraz z Brzdękiem zamiast zamówionego dodatku do Dochodzenia, dostałem podstawkę :)
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

RaYell pisze: 17 sie 2023, 11:44
Leser pisze: 15 sie 2023, 22:10 Inna sprawa, że układ był taki, że wszystkie przedsprzedaże mają zostać wysłane do końca poniedziałku. Z rana ustalę, co tam się (znowu) w magazynie wysypało, że się nie wywiązali.
Dzisiaj w końcu dotarła paczka z Katakumbami. Doczekałem się. Ale żeby nie było tak różowo, to wraz z Brzdękiem zamiast zamówionego dodatku do Dochodzenia, dostałem podstawkę :)
Cytując fragment mojego ulubionego filmu: "ja ich pozabijam".

Napisz proszę reklamację na maila sklepu blog ojciec. Zorganizujemy wymianę.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: RaYell »

Leser pisze: 17 sie 2023, 12:02 Cytując fragment mojego ulubionego filmu: "ja ich pozabijam".

Napisz proszę reklamację na maila sklepu blog ojciec. Zorganizujemy wymianę.
Już napisałem, tyle tylko że wasz dział obsługi klienta jakoś w zeszły piątek przestał odpowiadać na moje maile :)
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

RaYell pisze: 17 sie 2023, 12:26
Leser pisze: 17 sie 2023, 12:02 Cytując fragment mojego ulubionego filmu: "ja ich pozabijam".

Napisz proszę reklamację na maila sklepu blog ojciec. Zorganizujemy wymianę.
Już napisałem, tyle tylko że wasz dział obsługi klienta jakoś w zeszły piątek przestał odpowiadać na moje maile :)
Dowiem się, co jest grane.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: 8janek8 »

Czy do Miodnego Bzyku będą dostępne jakieś promki/dodatki? Jeśli tak, to czy znowu tylko na BO czy w ogólnodostępnych sklepach?

PS. jeśli to cytat z psów to wb: "a pozabijam ich (wszystkich)" ;)
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Ardel12 »

Smutne wieści z FB. W jednym z komentarzy LG napisało, że nie planują obecnie dodatku do Pętli :(

Mam nadzieję, że zmienią decyzję w przyszłości, bo mieszanie PL z ANG mi średnio pasuje i prędzej przeskoczę całkowicie na angielską.

Tak słabo podstawka schodzi? W sumie pytanie retoryczne względem decyzji...

Jakby jeszcze dodatek był niezależny językowo, a tam i karty i cele misji są.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10920
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: japanczyk »

Wielka szkoda, dziwie sie ze tak malo uwagi ta gra dostala
Gambitowi trzeba bylo do recenzji wyslac :P
Awatar użytkownika
eson83
Posty: 72
Rejestracja: 06 mar 2023, 15:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: eson83 »

Ardel12 pisze: 22 sie 2023, 10:50 Smutne wieści z FB. W jednym z komentarzy LG napisało, że nie planują obecnie dodatku do Pętli :(

Mam nadzieję, że zmienią decyzję w przyszłości, bo mieszanie PL z ANG mi średnio pasuje i prędzej przeskoczę całkowicie na angielską.

Tak słabo podstawka schodzi? W sumie pytanie retoryczne względem decyzji...

Jakby jeszcze dodatek był niezależny językowo, a tam i karty i cele misji są.
Ale, z tego co kojarzę, to mają wypuścić naklejki na meeple :)
Mam wielką słabość do kosteczek na hexach ...
BGG: eson83
Aktualnie pozbywam się: tutaj info
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Ardel12 »

japanczyk pisze: 22 sie 2023, 11:00 Wielka szkoda, dziwie sie ze tak malo uwagi ta gra dostala
Gambitowi trzeba bylo do recenzji wyslac
Prawda, a gra za tę cenę to oferuje sporo w pudle. Kilka trybów, które podbijają odpowiednio wyzwanie. Do tego gra ma banalne zasady, fajny gimmick z wieżą jako machiną czasu i wygląda ładnie. A jeszcze ma zabawne odniesienia i humor potrafi wrzucić banana na twarz.
eson83 pisze: 22 sie 2023, 12:31 Ale, z tego co kojarzę, to mają wypuścić naklejki na meeple
Tja, ile tych naklejek, z 10 a cena 25zł i do tego jeszcze wysyłka, bo jak podkreślają liczba jest OGRANICZONA, więc pewnie w Spodku nie będzie lub trzeba będzie biec po nie xD A przy cenie za grę na poziomie 130zł(choć kto kupił w promkach/przedsprzedaży to i do 100się zbliżył) wydawanie 25zł wygląda mało opłacalnie :)
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 968
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 667 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Bart Henry »

Smutne. Pętla to świetny co-op, który nie dostał tyle miłości, na ile zasługuje. Kupować ludzie, bo jak zabraknie, to pewnie nie ma co liczyć na dodruk, niestety.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Gromb »

Bart Henry pisze: 22 sie 2023, 13:56 Smutne. Pętla to świetny co-op, który nie dostał tyle miłości, na ile zasługuje. Kupować ludzie, bo jak zabraknie, to pewnie nie ma co liczyć na dodruk, niestety.
Podpisuje się obiema ręcami. Grę skazano na marną egzystencję, nie zapewniając jej właściwej promocji.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
azazelmo
Posty: 897
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 281 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: azazelmo »

Gromb pisze: 22 sie 2023, 14:04
Bart Henry pisze: 22 sie 2023, 13:56 Smutne. Pętla to świetny co-op, który nie dostał tyle miłości, na ile zasługuje. Kupować ludzie, bo jak zabraknie, to pewnie nie ma co liczyć na dodruk, niestety.
Podpisuje się obiema ręcami. Grę skazano na marną egzystencję, nie zapewniając jej właściwej promocji.
Wydaje mi się, że promocja była ok. Był czas, kiedy „Pętla” wyskakiwała zza każdego krzaka.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 968
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 667 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Bart Henry »

azazelmo pisze: 22 sie 2023, 14:27
Gromb pisze: 22 sie 2023, 14:04
Bart Henry pisze: 22 sie 2023, 13:56 Smutne. Pętla to świetny co-op, który nie dostał tyle miłości, na ile zasługuje. Kupować ludzie, bo jak zabraknie, to pewnie nie ma co liczyć na dodruk, niestety.
Podpisuje się obiema ręcami. Grę skazano na marną egzystencję, nie zapewniając jej właściwej promocji.
Wydaje mi się, że promocja była ok. Był czas, kiedy „Pętla” wyskakiwała zza każdego krzaka.
Ja nie kojarzę takich czasów. ;) Co prawda sam kupiłem w przedsprzedaży, więc jakoś się o niej dowiedziałem, ale według mnie promocja gry, przynajmniej od momentu premiery, prawie nie istniała.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

8janek8 pisze: 19 sie 2023, 14:46 Czy do Miodnego Bzyku będą dostępne jakieś promki/dodatki? Jeśli tak, to czy znowu tylko na BO czy w ogólnodostępnych sklepach?

PS. jeśli to cytat z psów to wb: "a pozabijam ich (wszystkich)" ;)
Niestety, o ile wiem promek nie udało się wytargować od elfiego strumyka.
Ps. Cytat akurat z Nic śmiesznego ;)
Ardel12 pisze: 22 sie 2023, 10:50 Smutne wieści z FB. W jednym z komentarzy LG napisało, że nie planują obecnie dodatku do Pętli :(
No niestety Pętla nie została ciepło przyjęta przez rynek i pewnie jest w tym cokolwiek naszej winy w zakresie promocji.
W sprawie dodatków próbowałem przeforsować w firmie pewne kombinacje alpejskie, ale niestety na ten moment nie są one możliwe do realizacji (bez wchodzenia w szczegóły, największym problemem jest to, że oryginalny wydawca nie chcę zgodzić się na odpowiednio mały druk, który mielibyśmy realne szanse sprzedać).
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10920
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: japanczyk »

A mysleliscie moze o Portalowym myku - print on demand?
tylko taki print ze realnie zbieracie monetki od ludzi i dostawa jak sie wydrukuje - moze jednak zainteresowanie bedzie wieksze niz myslicie?

Niepewnosc co do kontynuacji linii czesto zabija w ludziach zainteresowanie podstawka
+ targetowanie np. widowni OnTable czy Planszowych newsow mogloby dac fajne rezultaty, dziwie sie, ze BlogOjciec nie jest wstanie tej swietnej gry wsrod swojej publiki wypromowac, bo to doskonala zabawa tez dla mlodszych
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: (Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

japanczyk pisze: 22 sie 2023, 16:01 A mysleliscie moze o Portalowym myku - print on demand?
tylko taki print ze realnie zbieracie monetki od ludzi i dostawa jak sie wydrukuje - moze jednak zainteresowanie bedzie wieksze niz myslicie?

Niepewnosc co do kontynuacji linii czesto zabija w ludziach zainteresowanie podstawka
+ targetowanie np. widowni OnTable czy Planszowych newsow mogloby dac fajne rezultaty, dziwie sie, ze BlogOjciec nie jest wstanie tej swietnej gry wsrod swojej publiki wypromowac, bo to doskonala zabawa tez dla mlodszych
Nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa w tym temacie. Zawsze podkreślam, że moją osobistą ambicją jest, by Lucrum wydawało dodatki do wszystkiego. Pętla nie jest wyjątkiem.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
ODPOWIEDZ